panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
10
Dla mnie niestety, Pique staje się twarzą najważniejszych porażek Barcelony, tych z Romą, tego remisu z Gironą i przegranej z Leganes. Wydaje mi się, że pomieszało mu się pod deklem, będąc stoperem gra na środku ataku, później brakuje go do asekuracji z tyłu, poza boiskiem jest go pełno, w sieci aż wrze, a na boisku błąd za błędem. On dla mnie stał się symbolem takiego lekceważenia przeciwnika i coraz mniejszego profesjonalizmu. Kilka meczy na ławce powinno dać mu do myślenia, tyle że do tego trener musi mieć jaja, pytanie, czy Valverde je ma ?
0
Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły na "rotacje" ?
0
Takimi meczami przegrywa się mistrzostwo.
0
Munir, Dembele, Pique ... out
Gruby, Alba, Malcom ... in
1
O gustach ponoć się nie dyskutuje, ale mam wrażenie, że w tym plebiscycie głosują ludzie, którzy kochają sukcesy i wyniki, a nie football.
1
W Hiszpanii interpretacja przepisów i VARu zależy od herbu, z którym torbą opuszczasz szatnię po meczu. Łokcie i uderzenia w twarz interpretowane są w piłce nożnej różnie (tak z obserwacji), zwykle jednak jeżeli zagranie nie ma premedytacji to jest to kartka żółta, dopiero celowe uderzenie jak Marcelo eliminuje z gry. Dziwi mnie jednak chęć niektórych kibiców tutaj, którzy jakby chcą pozostać nadobiektywni i być nawet ponad tym co powiedział ten faulowany zawodnik Griony po meczu. Nawiasem mówiąc brawa dla niego za te słowa po meczu. Wielu piłkarzy, szczególnie w białych trykotach takie słowa przez gardło nie przeszłyby... on potrafił jeszcze Lengleta przeprosić. Rzadka postawa w dzisiejszych czasach.
1
tak dzięki za wyjaśnienie :) trochę to zabawne, że VAR-sędziowie widzą faul, ale nie umówią nic sędziemu głównemu, bo faul był w gruncie rzeczy centymetry przed polem karnym...
1
czyli sędzia widział FAUL przed polem karnym, VARu nie wziął, ale faulu nie odgwizdał... #zelaznalogika
1
zastanawia mnie po tym meczu, jak to jest z łokciem w przełożeniu na kolor kartki. Kiedyś w trakcie jakiegoś spotkania komentator powiedział, że "przypadkowe zagranie łokciem, niekontrolowane, to żółta kartka, zagranie z premedytacją (jak pięknego z Iranem na MŚ) to kartka czerwona". Dzisiaj słyszę wszem i wobec, jaką to słuszną decyzję podjął sędzia i każde uderzenie w twarz łokciem to czerwień. Jedno jest pewne moim zdaniem, Lenglet nie uderzył celowo, tylko jak to jest z przepisami ? Piękny za zagranie z premedytacją dostał żółteczko (po VARze) a tutaj czerwień ... i wszyscy pieją że zasłużona na 100% ? Oczywiście mecz powinni wygrać niezależnie od tego. Valverde swoimi zmianami też dziś nie pomógł.
0
rzucił raptem trzech ... moim zdaniem optymalnie byłoby wystawienie jedynie Lengleta i Arrthura z tych nowych zawodników...
0
Rotacje czas zakończyć ...
0
to znaczy jaki ?
0
Pique się ogolił, Messi się ogolił, przyszedł Arthur bez jednej dziary... jeszcze tylko niech Vidal usunie swoje, to będzie już kompletne "domowe przedszkole" ;D
0
Ponoć ma go pilnować specjalnie ściągnięty na ten mecz Grzegorz Bronowicki :D
1
no to jest typowe p****e które pojawia się po każdym nieudanym dla piłkarzy polskich turnieju. Po Mistrzostwach Europy była cisza i nikt siatkarzy i piłkarzy nie porównywał i nie hejtował piłki nożnej jako dyscypliny. Wystarczyły jednak nieudane Mistrzostwa Świata i są szczekacze. Ja to bym chętnie zapytał gdzie są sukcesy tych "wspaniałych" siatkarzy na absolutnie najważniejszej imprezie w ich branży, czyli Igrzyskach Olimpijskich ?
1
tak, chociaż nie wiem co to znaczy mało znane i zakładam, że chodzi o zwiedzanie :)
1) Muzeum II Wojny Światowej (niedawno otwarte)
2) Muzeum Narodowe w Gdańsku, można, a nawet trzeba tam wejść i zobaczyć obraz Hansa Memlinga (olbrzymi tryptyk) "Sąd Ostateczny" moim zdaniem malarskie dzieło numer 2 albo 3 w Polsce.
3) Dwój Arthusa , nie tylko na zewnątrz ale też w środku
0
1. Messi 2. Ronaldinho 3. Totti 4. Beckham 5. Del Piero
2
no to kompletnie się kupy nie trzyma co ten koleś opowiada... najprostszym sportem przynajmniej w teorii jest bieganie, a jakoś nie widzę, by wszyscy biegali. W piłkę nożną grają wszyscy, bo do jej rozgrywania wystarczy kawałek pola i praktycznie tyle, bo bramki można sobie zrobić z patyków czy cegłówek. Do siatkówki potrzebna jest postawiona odpowiednio wysoko siatka i zwykle jednak parkiet (chociażby żeby odpowiednio się wybić przy skakaniu). No i taktycznie piłka nożna (oczywiście na wysokim poziomie), przepraszam bardzo, ale jednak zjada siatkówkę ... No a że są większe pieniądze w piłce nożne... no cóż... grają w nią wszyscy i dla każdego kraju jest jednym ze sportów priorytetowych.
0
A w ilu meczach i z kim widziałeś De Jonga w akcji , że wydajesz takie opinie ?
3
Przecież koleś nie wspomniał o TVP ani słowa, więc co to ma do tej wypowiedzi ? Każdy wie jaki jest syf w TVP, problem w tym, że nie każdy wie, że na TVNie i paru innych stacjach, jest taki sam syf tylko skierowany o 180 stopni w drugą stronę.
2
Dodałbym do tego jeszcze darmowego Rabiota w przyszłym roku :)
2
Brać Rodrigo póki gorący
0
Pytanie tylko do ludzi, którym zdarza się oglądać Ajax w lidze holenderskiej czy w pucharach: czy rzeczywiście będą z niego ludzie i wart jest takich starań i pieniędzy ? Pamiętam swego czasu głośnym nazwiskiem w Ajaxie był Kasper Dolberg, kiedy w pierwszym sezonie w Eredivisie strzelił 16 bramek i 6 razy asystował. W zeszłym sezonie obniżył jednak loty, strzelił raptem 6 bramek w 23 meczach asystując przy tym aż 0 razy i zainteresowanie upadło. Pytanie czy De Jong nie jest tego samego rodzaju "młodym wilkiem" ?
4
nie zapłacisz, ja 7 miesięcy chodziłem z nieważnym, aż mi w banku powiedzieli
26
"Hiszpański dyrektor przeprowadził wiele operacji w czasie ostatniego okna transferowego, jednak sprowadzeni do klubu piłkarze na razie nie spełniają oczekiwań."
równie dobrze można powiedzieć to samo o naszych transferach... jak można po trzech kolejkach oceniać powodzenie i jakość poczynionych ruchów transferowych ?
1
Ja bym zupełnie nie brał pod uwagę rozgrywek i zdobytych pucharów. To nie wina Oblaka, że jest Słoweńcem i sam jako bramkarz Słoweńców na MŚ nie sprowadzi. Sukcesu drużyn są uzależnione od dyspozycji całej drużyny, a nie tylko jednego zawodnika, dlatego też zupełnie te czynniki bym usunął. Moja trójka bramkarzy 1/2 - Oblak/Ter Stegen 3. Courtois /Lloris . Navas notował takie babole w lidze, że nie brałbym go pod uwagę.
0
Thibaut Courtois
Hugo Lloris
Kasper Schmeichel
...brak Oblaka, brak Ter Stegena... to już nawet nie jest śmieszne, to jest tragiczne.
4
Zostawcie tego Salaha w spokoju, on swoją indywidualną dyspozycją zasłużył by znaleźć się w tym plebiscycie. Rozegrał sezon spektakularny, strzelał, asystował praktycznie we wszystkich rozgrywkach, był wyróżniającą się postacią. Obecność Modrica również nie uważam, że jest skandaliczna - nawet w lidze gdy grał, to notował raczej solidne występy, dodatkowo genialne MŚ i świetna postawa w Lidze Mistrzów. To Grzmot wjechał do tej trójki jak na dzikiej świni. Ponabijał Apoelowi, słabiutkiej Borussi, uzupełnił karnymi (część z nich z kapelusza). Później strzelił piękną bramkę Juventusowi i na tym się skończyła jego twórczość, w meczach z Bayernem i finale umarł. Oczywiście żadnemu nagradzającemu nie chce się obiektywnie spojrzeń na te "przeoczenia" sędziowski dzięki którym ta "biała locha" znalazła się w ogóle w finale. Podsumowując: ta nagroda w przypadku Ronaldo nie ma nic wspólnego z dyspozycją zawodnika w danym sezonie, to nagroda uwzględniająca zasługi zespołu.
4
Mam cholerne wrażenie, że ludzie rozdający te nagrody, znają football jedynie z livescore'ów albo Bravo Sportu. To, że grzmot jest bardziej medialny nie ulega wątpliwości, ale z całym szacunkiem, do Messiego to on nie ma startu, chyba że w ocenie kaloryfera na brzuchu.
0
Tym razem Leo raczej nie będzie w trójce, będą pewnie Modric, Grzmot i Salah. Te nagrody są zabawne, bo jeżeli Griezmann ląduje przed Messim to ja nie mam pytań, przecież on nawet nie był decydujący w zdobyciu MŚ przez Francję. Dla mnie w pierwszej trójce powinni znaleźć się: Messi, Modric i Salah, w tej właśnie kolejności. No jest jeszcze kwestia tego, że Ronaldo jest bardziej medialny, i takie Lewo-znawcy będą i tak na niego głosować, nawet za ładną czuprynę.