5

Denis jeszcze odpali, zobaczycie...

1

trener Valverde nie posadziłby na ławce Busquetsa, który z całą moją sympatią otwiera poczet tzw. "świętych krów" na Camp Nou. Podobnie jak trener Valverde nie poradziłby sobie z zaadoptowaniem De Jonga do składu. Przynajmniej tak sądzę.

0

Kolega ma oczywiście rację i Ty też masz rację, tyle że odpowiednio zbilansowaną dietą można raczej zapobiegać niedoborom magnezu. No i jest jeszcze jeden problem, spójrz na produkty które mają wysoką zawartość magnezu. Pojawi się tam kasza gryczana, szpinak, botwina, nasiona, awokado, pestki dyni, soja, kiełki, quinoa, orzechy brazylijskie. Ręka w górę, kto z nas ma czas, pomysł i w przypadku niektóych z tych produktów pieniądze, na przygotowanie sensownego posiłku ? Oczywiście to wszystko da się spełnić, ale nie jest to łatwe, wymaga wcześniejszego planowania i wiedzy. Dlatego jeżeli mamy niedobór magnezu, objawiający się np skurczami powieki, przykurczami mięśni czy po prostu zmęczeniem i stanami depresyjnymi, dobry lek (nie suplement diety) z mleczanem czy cytrynianem magnezu jest nieodzowny. Znajdziemy tam dokładnie ten sam magnez co w produktach spożywczych, a pule magnezu uzupełnimy po prostu szybciej i łatwiej. Co nie znaczy, że należy odpuszczać sobie odpowiednią dietę :)

5

Magne B6 Forte jest najlepszy i jest lekiem. Nie słuchaj pieprzenia, żeby unikać tabletek i iść do lekarza. Jakby każdy miał chodzić z niedoboru magnezu do lekarza to byśmy nic innego nie robili, a lekarze pracowali 24 h. No i jeżeli nie tabletkami , możesz oczywiście dietą, ale zastanów się czy chcesz jeść ciemną czekoladę i dostarczać dodatkowe kalorie, które też są problemem w XXI wieku. PS. Porady udzielił Ci farmaceuta :)

0

Nie wiesz dlaczego nie grał Levine ? I kiedy wreszcie wrócą Lauri Markanen i Kriss Dunn ? Byki znów wyglądają słabo, kolejny sezon z rzędu i jeszcze te kontuzje.

1

City nic nie krzyknie za Jesusa, po prostu go nie sprzedadzą.

3

De Jong z De Ligtem mogliby z powrotem wnieść odrobinę ducha Cruyffa do drużyny. Barca zawsze była kompatybilna ze szkółką Ajaxu, o czym niestety ostatnio zapomniano. Ja bym zainwestował w ten tandem, nawet kosztem sprzedaży Dembele. Rabiot też jest dobrym piłkarzem, ale on chyba korzysta z Barcy by negocjować lepsze warunki z PSG, poza tym De Ligt z De Jongiem to trochę taki komplet, którego bym nie rozczłonkowywał.

1

Czy Valverde będzie umiał napisać skład bez Rakitica w następnej kolejce.

0

To prawda, bardziej chodziło mi o to, że może skończyć jak Balotelli zanim wejdzie na poziom Balotellego. Jedno jest pewne, niestety osob Andre Gomesa, Rustu czy Czygryńskiego są zagrożone w kategorii najgorszy transfer w historii klubu. I obawiam się że patrząc na wysoką cenę Dembele nie będzie wymieniany tutaj wśród wielu innych, on po prostu może sam przodowac w tej kategorii. Choć mam nadzieję cały czas ze się ogarnie, ma wiele dobrych przykładów na boisku, tylko brać garściami.

14

Dembele jest młody, ale niestety wszedł na drogę Balotellego. Klub niestety już chyba wie, że wydając tak duże pieniądze na niego postąpił pochopnie, a rozlane mleko trzeba posprzątać w ten (okielznanie) albo inny sposób (sprzedaż). Wiek Dembele uważam nie jest tutaj wytłumaczeniem, chłopaki w jego wieku w znakomitej większości zachowują dyscyplinę , tu raczej chodzi o podejście. Ja bym go jednak nie skreślał on potrzebuje impulsu, zmiany nastawienia. Jest sfrustrowany bo na boisku mu nie idzie, nie ma miejsca w pierwszym składzie, ale to jego zachowanie sprawia, że tworzy się błędne koło. Tu potrzebne są częste i szczere rozmowy z trenerem i kolegami. Jak nie pomogą, trzeba sprzedać póki da się co zarobić.

2

powiem więcej... może nawet jest tema leaderem w korpo ? xD

0

Dostał równo o 860% szans więcej niż Malcom :) licząc wszystkie rozgrywki. Trudno żeby dostawał jak co drugi kontakt z piłką to strata poprzedzona czasem nieudanym dryblingiem.

1

ok to prawda. Ale jeżeli Demebel nie pracował wcześniej w defensywie, a Valverde mimo wszystko na niego stawiał i dawał mu kolejne szanse, to może jednak Malcom też zasługuje, by pracować nad tym elementem dostając jednak więcej tych minut ? Nie wspominając już o tym, że Demebele ostatnio z przodu niewiele daje, żeby nie powiedzieć irytuje. Doceniam punkty które dostarczył, ale szczerze ? To wszystko nie jest warte takich pieniędzy jakie poszły w przelewie do Dortmundu. Demebel to jest poziom zmiennika ewentualnie w Barcelonie, ale nie zawodnika pierwszego składu, na tę chwilę oczywiście bo potencjał w nim drzemie.

0

a Dembele może regularnie grać nie pracując odpowiednio w defensywie ?

0

Ewentualnie Smuda, a nie czekaj... trzeba by zapłacić Łęcznej za zerwanie kontraktu Franza... to jednak Smuda nie :D

2

przecież Lopetegui jest wolny xD

26

Może raczej Valverde oczekuje, że Malcom zapuści bujne afro i przyjdzie z Chelsea za 80 mln euro z napisem Willian na koszulce. Może wtedy będzie dostawał więcej minut.

0

ktoś ma info czy Sterling to przeżył ?

0

Jeszcze raz napiszę co rozumiem... uważam, że jeżeli widzę Pogbę spacerującego po boisku, tracącego piłki, który ma problemy z przyjęciem piłki, nie walczącego, to niestety ale żaden Gall, Bravo Sport czy weszlo.com nie są w stanie mi wmówić, że on ma technikę i osobowość na najwyższym poziomie. Problem jest taki, że w sumie, może to głupie, ale ja wierzę temu co widzę, a mecze MU jako fan Czerwonych Diabłów śledzę regularnie jak mecze Barcelony. Tyle w temacie.

0

ale jeżeli on to umie, to dlaczego tego nie wykonuje ? Ja rozumiem, że piłka może odskoczyć raz w czasie meczu, jak masz zły dzień to może dwa razy. Ale Pogba ma często słabe nawet kluczowe przyjęcia + te irytujące straty, którymi kłuje oczy także w lidze angielskiej. Styl MU to inna sprawa, oczywiście jest fatalny i ja nie rozumiem co Muł jeszcze robi na tej ławce. On od przejścia do MU jest kompletnie bez formy. To trochę takie gadanie, ja to że Andre Gomes też potrafi: posyłać kluczowe otwierające podania, strzelić z dystansu, jebnąć ze łba itd. Tyle, że styl Barcelony mu nie pasuje...

0

Myślę, że jedyne na czym moglibyśmy zyskać na tę chwilę takim transferem to wiek Pogby (25 lat). Obecnie Pogba nie ma startu do Rakitica, szczególnie biorąc pod uwagę, jaki Chorwat zanotował progres w ostatnim czasie, a Pogba regres. Oglądałem też wszystkie mecze Francji na MŚ i nie rozumiem ludzi, którzy zachwycają się Pogbą. Widziałem tam bardzo solidną obronę, która strzelała bramki także przy stałych fragmentach decydując czasem o losach meczu. Widziałem zapieprzającego jak dzik Kante w środku pola. Widziałem piorunującego, ale też turlającego się Mbappe, takiego sobie Griezmanna, drewnianego Giroud, ale Pogbę ? Szczerze mówiąc na tym mundialu moim zdaniem był delikatnie mówiąc bezbarwny, po prostu do zapomnienia. Francja wygrał MŚ, ale to nie on był głównym architektem tego sukcesu. Obiektywnie, Pogba grał świetnie w Juventusie, ale później, nigdy już nie wzniósł się na taki poziom i kropka.

0

dziękuję za zwrócenie uwagi, faktycznie zagalopowałem się :) ale do rzeczy
Co taktyka, to taktyka, ale kurka wodna... brak przyjęcia piłki odskakującej na metr, straty w środku pola ... chyba zgodzisz się, że to raczej powinno się mieć opanowane i nie zależy za bardzo od narzuconej taktyki.

1

no nie przypominam sobie by inne nazwisko z MU pojawiało się w kontekście transferu do Barcelony i oczywiście zyskiwało stado zwolenników i fanów jego talentu... Jeżeli chodzi o MU to nie zgadzam się, są tam zdecydowanie lepiej grający zawodnicy, co prawda nieliczni jak np Martial.

3

Są tu Ci co zwykle fanatycy Paula Pogby ? Oglądają mecz i rozumieją dlaczego Pogba jest piłkarzem mocno przereklamowanym ?

0

W zasadzie to dobrze byłoby, gdyby władza również nie nawiązywała do "tradycji" totalitaryzmów o których piszesz i nie stosowała odpowiedzialności zbiorowej. To znaczy w imię tego, że w dużym tłumie ludzi znalazły się jednostki nazistów, to przecież marsz należy odwołać. W końcu policja za coś dostaje pieniądze.

5

bardziej zmartwił się tym golem Spaletti czy Valverde ?

1

chyba to error na tablicy technicznego, albo atak anonymous.

0

i to rozumiem :D

1

większe prawdopodobieństwo że wejdzie Malcom czy Cillessen ?

0

w tej sytuacji, kiedy Monaco gra taką petardę to ta kontuzja może nie być taką złą opcją...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?