0

no zupełnie mu ta stylówa nie wyszła, kompletnie jak nie on, tylko jakiś przerośnięty Koreańczyk :D

16

Na okładce Asa Kapitan Grzmot wygląda jak koreański przywódca Kim Dzong Un albo Psy od Gangnam Style:
https://cdn.static-economist.com/sites/default/files/images/2012/10/blogs/banyan/gangnam_595.jpg

10

De Ligta wybij sobie z głowy. Jego agentem jest Raiola, on na pewno nie trafi do Barcelony, poza tym przychodzi Tobido.

0

Giroud

4

Spokojnie, Coutinho jeszcze wróci na swój normalny poziom i stanie się wiodącą postacią w drużynie. Dembele jeszcze parę miesięcy temu też 3/4 wypowiadających się osób sprzedawała, warto było czekać, warto poczekać i na Filipka .

0

Oczywiście masz dużo racji, ale odnośnie poziomu Barcy i otrzymanych szans, wystarczy wymienić tylko dwa słowa:
Andre Gomes
i wszystko jasne :) (2 lata niewykorzystanych szans i ładowania na siłę do zespołu)

12

madrycka prasa tak się podnieciła możliwością usunięcia Barcelony z PK, że zapomnieli, że przy faulu na Viniciusie był rzut karny.

1

Busquets wydaje mi się niestety chimeryczny, Raz potrafi faktycznie porządkować i odbierać w środku pola, a czasami wejdź kto chcesz, bierz co chcesz. Rakitic na jego pozycji znacznie bardziej mi się podoba. Coś niedobrego dzieje się z Sergio od jakichś dwóch lat. Oczywiście, to wciąż jest najwyższa półka pomocników na świecie, ale czasami w meczach tego nie pokazuje.

0

Napisałem o Malcomie, ponieważ uważam, że on dostaje zdecydowanie za mało szans na pokazanie się w tym pierwszym składzie. Zdaję sobie sprawę z tego, że bramka z Interem to trochę mało, ale on tych minut dostaje naprawdę niewiele, nie wspominając już o tym, że nie wychodzi od pierwszej minuty. Aklimatyzacja i zgranie z drużyną to wszystko wymaga czasu, a Malcom tego czasu dostał moim zdanie za mało, by go realnie ocenić.

2

Wydaje mi się, że transfer De Jonga został już pogrzebany. Z jednej strony bardzo żałuję, że tak się stało, ale z drugiej, zastanawiam się czy potrzebujemy roszczeniowego piłkarza, który chce przyjść do klubu i mieć załatwioną pozycję w drużynie rozmową, a nie znakomitą dyspozycją. Nie chcę w Barcelonie widzieć graczy, którzy nie chcą walczyć o swoje miejsce w pierwszej jedenastce, tylko chcą ją mieć zagwarantowaną. Wiem, że u trenera Valverde nie jest to takie proste ( tutaj wjeżdża przykład Malcoma), ale z drugiej strony taki Arthur potrafił po pół roku wyrobić sobie silną pozycję w drużynie i szanse ku temu dostał. Poza tym, De Jong nie uczy się także na przykładzie Rabiota, Verattiego czy Neymara w P$G.
Uważam, że w obecnej sytuacji, to co powinien zrobić zarząd, to bezwarunkowo i absolutnie postawić wszystko na Arthura i na powolne wprowadzanie Puiga do pierwszej drużyny. Obecnie najlepszą wersję pomocników tworzą Rakitic jako defensywny pomocnik i przed nim Arthur z Arturo. Tak to wygląda sportowo.

4

Jeśli Real już musi "oddawać się w ręce" Benzeminatora i bramkarza, to już naprawdę nie dzieje się tam najlepiej. Jednej rzeczy tylko żałuję, że w La Liga nie ma stabilnych drużyn górnej połowy tabeli, które wypchnęłyby ten dryfujący madrycki stateczek z "najlepszym piłkarzem" na pokładzie na 5-6 miejsce w tabeli. Te wszystkie Seville, Getafe, Alavesy, Betisy, grają nierówno i tabela przez to, z kolejki na kolejkę coraz bardziej się spłaszcza.

0

No właśnie też sobie o nim niedawno przypomniałem i dogrzebałem się do jego statystyk. Szkoda, że my tak mocno postawiliśmy swego czasu na Halilovica, który zapowiadał się nowym Modricem, ale coś nie pykło. Odegaard idzie ewidentnie w dobrą stronę, chociaż tak naprawdę wcześniej już przerabiano podobne wynalazki jak chociażby Sergio Canales, czy Bojan. Najdalej zachodzą jednak Ci, co wystrzeliwują bez wczesniejszych szumnych zapowiedzi.

1

Impreza taka była ze ramos puchar rozdupcył :D

55

Oficjalnie: znaczenie Pucharu Króla znów zostało zdegradowane do roli podrzędnego trofeum pocieszenia. PK tylko przez kilka godzin cieszył się mianem prestiżowej nagrody. [Marca]

100

Barca se queda [Gerard Pique]

3

Wpuszcza Suareza, żeby młody się ogrywał :D

0

Barca jeśli się zepnie może dzisia czwórkę wrzucić, na co się w sumie zapowiada... wtedy mogą sobie rozdawać walkowery.

12

"wdowy po Ronaldo" z ich sztandarową gazetą dalej w płaczu, mimo, że już tyle czasu minęło. Gdyby nie uznano im bramki, gdy piłka była w siatce tak jak nam dwukrotnie, podejrzewam, że tan lecący Vinicius pojawiałby się na okładce do końca roku Na otarcie łez warto przytoczyć słowa kapitana kluleskich Sergio Ramosa:

"Sędziowie nie podejmują żadnych złych decyzji umyślnie, przeciwnie. Raz dają, raz zabierają. Jeden powie, że to nie ręka na karny, drugi odpowie, że ich gol padł ze spalonego. Czasami dadzą, czasami zabiorą i trzeba zdawać sobie z tego sprawę. To ludzie, też mogą popełnić błąd, chociaż starają się pracować jak najlepiej to możliwe."

7

Komentarz usunięty

0

wielka szkoda, Batshuayi byłby dobrą opcją rezerwową przynajmniej na te pół roku. Cały czas liczę, że jednak na pół roku uda się wypożyczyć z Chelsea Moratę. On się odnajduje dobrze w lidze hiszpańskiej i byłby to też dodatkowy policzek dla Florentyno i białej mafii.

0

Oglądałem i potwierdzam w 100%. Właściwie to bardzo dobrze się prezentuje w duecie z Rebicem, ale nie ulega wątpliwości że to Jovic ma większy potencjał.

1

Na miejscu dyrektorów sportowych, ja bym wypożyczył Moratę z opcją kupna z Chelsea, a po sezonie albo nie skorzystał z opcji wykupienia i ruszył po Luke Jovica albo Maxi Gomesa z Celty, albo postawił na niego. Moarata ma problem z odnalezieniem się w lidze angielskiej, ale to przypadłość która dotykała wielu piłkarzy. W Hiszpanii w Realu radził sobie naprawdę dobrze i myślę, że warto byłoby dać mu szansę. Icardi też swoim stylem pasowałby do zespołu, pytanie tylko jak naprawdę wyglądają jego relacje z Messim.

7

Oglądałem kolejny już mecz Mirandy i niestety nie pokazał nic co dowodziloby tego wielkiego talentu, który tak często się zwykło podkreślać. Wczoraj brakowało mu podstawowego warsztatu piłkarskiego, nawet przyjęcie piłki często go przerastalo. Nie wiem, czy nie lepiej jednak postawić na Cucurelle kosztem Mirandy.

52

Sędzia w niedzielę faktycznie wyrządził krzywdę Realowi i prawie było mi ich szkoda, gdyby nie to, że zdałem sobie sprawę, że co zabrał z Sociedad, odda z nawiązką w Lidze Mistrzów. I wtedy na konferencji Sergio Ramos powie: "nie rozmawiamy o sędziowaniu, tak to jest, że jedno dnia coś Ci zabiorą, innego dnia Ci dadzą". Do LM też wkracza VAR, ale pamiętajmy, że są tam tacy super-sędziowie jak chociażby Szymon Marciniak, czy grono hiszpańskich specjalistów, mądrzejszych od VARu.

0

Manipulacją to jest podawanie statystyk z całej kariery Coutinho, mieszając w to słabe sezony, kiedy grywał np w Interze. Uważam, że również takie statystyki generalnie mówią stosunkowo niewiele, ponieważ jest różnica, kiedy gra się tak jak Barcelona wysoko ustawionym atakiem pozycyjnym, a Liverpoolem, grającym od bramki do bramki, z wieloma kontrami, znacznie szybszą piłkę. Ponadto Coutinho, ewidentnie nie współgra z Albą na tej lewej stronie, inna sprawa, że z nim mało kto współgra oprócz Messiego oczywiście, tyle, że szkoda, żeby tej klasy zawodnik jak Cou był głównie statystą czy nawet przeszkadzającym na lewej stronie. Moim zdaniem, Cou został sprowadzony jako następca Iniesty i widzę podobieństwa między tymi zawodnikami. W zeszłym sezonie strzelał dużo bramek zza pola karnego, a nie ze skrzydła, zatem nawet jeżeli wychodził jako skrzydłowy, to błyszczał dzięki zejściom na inne pozycje.

11

A jak mówił Solari, żeby się cieszyć z remisów, to się wielkie halooo zrobiło.

1

Lubię Sergiego Roberto, cenię go jako piłkarza, za jego wszechstronność, ale zastanawiam się, co on takiego robi Ernestowi, że jest tak niekwestionowany na prawej stronie obrony. Jeżeli Semedo pod jego nieobecność nie przekonał go do swojej osoby, to znaczy, że Roberto wygryzłby z pierwszej 11. nawet Daniego Alvesa w szczytowej formie.

0

cenne spostrzeżenie kolego !!! wiedziałem, że gdzieś jest haczyk :)

0

Oglądam mecz Realu od 1. minuty, jest 62 a Real wciąż przegrywa 0:1, a na dodatek gra w dziesiątkę... gdzie jest haczyk ?

0

ja bym na trzecie miejsce wrzucił Carvajala, a Ramosa zamienił z Ronaldo .

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?