mrboom
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Wrocław
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@dmcteam vanced YouTube
0
@MarcelNJ11 ale to kuzwa na wojnie, a nie w takiej sytuacji :)
Jedyne co wiem, to że po robocie sobie w namiotach trochę pija, żeby się grzać. Z resztą, nie od dzisiaj wiadomo, że w wojsku się pije i to dużo. Ale o wspomagaczach, o których Ty myślisz, nie ma mowy
2
@chojecky nie będzie, bo nikomu to się nie opłaca
2
@xVENUMx bo przychodząc nie wiedział jaka jest sytuacja :D
0
@mokrychlopiec no to super, tylko się cieszyć. Przypuszczam, że to stare, co dodałem i może kiedyś było bardziej realne.
4
@tomek8756 powiem Ci, że ostatnio jakoś taki się zrobiłem sentymentalny i wspominałem taka jedna patologiczna rodzinę z mojej rodzinnej miejscowości. Co najmniej 5 dzieci, matka nie pracuje, ojciec gdzieś na czarno, alkohol, seks przy dzieciach zapewne. Mieszkanie jakieś socjalne z gminy (mała klitka), jakąś pomoc żywieniowa też. No i tak sobie wspominałem najstarszego ich syna, który zginął niedawno w wypadku samochodowym, miał problemy z oczami, zeza i coś tam jeszcze. Jakie on musiał mieć kurewskie ciężkie życie. Raz, to co się w domu działo, a dwa, to co przeżywał w szkole. Umówmy się, takie osoby są zawsze na świeczniku i nie mają lekko. Jak tak sobie o tym myślałem, to mi się płakać chciało.
4
Jeżeli masz jedzenie w lodówce, ubranie na grzbiecie,dach nad głowa i łóżko do spania...To jesteś bogatszy niż 75% ludzi na świecie.
Jeśli masz pieniądze w banku i trochę drobnych w portfelu... To należysz do 8% najbogatszych ludzi na świecie.
Jeżeli obudziłeś się rano bardziej zdrowy niż chory...To masz się lepiej niż milion ludzi którzy nie przeżyją tego tygodnia!
Jeżeli nigdy nie doświadczyłeś niebezpieczeństw wojny, samotności więzienia, tortur i głodu...To jesteś w lepszym położeniu, niż 500 milionów ludzi na świecie.
Jeżeli możesz przeczytać te wiadomość, to jesteś szczęśliwszy
niż dwa miliardy ludzi, którzy w ogóle nie umieją czytać.
Autor nieznany
Nie wiem na ile te liczby są prawdziwe, ale myślę, że nie odbiegają znacząco od rzeczywistości. Doceniajmy naprawdę to co mamy, bo niektórzy o takim życiu mogą tylko pomarzyć.
1
@doc ale piękna pogoda, patrząc na to co się u nas za oknem dzieje
1
@SteuerFreiMoney dwóch*
Sorry, musiałem :)
1
@Gall przez przypadek zgłosiłem post. Proszę nie reagować. Miss click
12
@NaFazieHitman przecież żadnego muru nie ma. Są tylko siatka i druty
0
@Comentateiro ale jak poznać takiego ściemniacza? Oni nie znają na bank języka, więc mają bardzo ciężko start. Zanim się nauczą, czy choć w małym stopniu się zasymiluja, gdzieś muszą mieszkać, coś jeść. Kto ma.ich utrzymywać? Przecież nie jesteśmy na tyle bogaci by sobie na to pozwolić.
0
@Comentateiro jak słyszę, że politycy są w czymś lepiej zorientowani to nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Według polityków, mamy konstytucję z 1791 roku, w dinozaury trzeba było rzucać kamieniami, a przy inflacji 6% i podwyżce zarobków 20% masz w kieszeni 14%
Ja nie robię z nikogo idioty, napisałeś coś, co niby jest takie jasne, a ja widocznie tego nie pojmuje, wiec proszę o wyjaśnienie. Co miało na myśli, mówiąc, żeby wpuścić te 33 osoby?
Tak, brat coś tam widział i wie co tam się dzieje w przeciwieństwie do Ciebie. Dziwne żeby nie wiedzieć skoro spędził tam miesiąc. Pracował, a obok niego chodziki uchodźcy. Widział, jak nielegalnie próbują przekraczać granice. Jak próbują przekupić SG. Jak rzucają w nich różnymi rzeczami
0
@Commandement ale nie jest to na tą skalę jak kiedyś i na szczęście nie będzie.
0
@Commandement oczywiście, że rozumiem. Ale nie użycie siły doprowadzi do tego, że oni sobie wejdą jak do siebie. I nie będzie to kilkanaście osób. Zaczną nadciągać kolejni.
A tak na marginesie, nie wydaje.mi się, żeby doszło do jakiegoś konfliktu zbrojnego z Białorusią, czy też Rosja. To już nie te czasy.
2
@Comentateiro to co myśleli? Oświeć mnie geniuszu
Gówno prawda, co politycy tam wiedzą. Może niektórzy, co tam latali z darami. Tak.sie.sklada, że mam brata w wojsku, który był już tam dwa razy, po dwa tygodnie. Stawiali ogrodzenie i trochę widział. Jakoś wierze jemu, bo tam był, niż politykom, czy relacja z TVP
1
@Commandement skoro żołnierze będą stać na granicy, a oni chcąc ja nielegalnie przekroczyć, będą musieli jakoś przejść, czyli pewnie narusza nietykalność, a to już jest powód, by odpowiedzieć siłą.
To tak jak na meczu piłkarskim, wbiegnie jeden kibic to go ochrona prędzej czy później złapie i zrobi porządek, ale jak już wbiegnie pół stadionu, to nie wiadomo co się dzieje. W takiej sytuacji są potrzebne radykalne działania.
Przecież oni tylko na to liczą, że cała grupa im się uda, że nasi nic nie zrobią. A pewnie wystarczy otworzyć ogień, kilka serii w niebo i wrócą z podkulonymi ogonami z powrotem do lasu.
Gdzie ja stwierdziłem, że oni gwałcą wszystko co się rusza? Widzę lubisz sobie odpowiadać, interpretować po swojemu i dobierać tak argumenty, żeby pasowały Ci do tezy.
Są zagrożeniem, a jeśli twierdzisz inaczej to jesteś oderwany od rzeczywistości. Kto normalny wpuszcza do kraju osoby, o których nic nie wie. Ty jesteś z cywilizowanego kraju, a jadąc za granicę wypełniasz masę papierów. A ich mamy wpuścić od tak?
Skoro są tacy pokrzywdzeni i nic im nie można zarzucić, to dlaczego nie pójdą na przejście graniczne?
31
@Comentateiro nie, ale oni wtedy myśleli, że na tych 33 osobach się skończy.
0
@Commandement no to wiadomo, że najpierw będą próbować łagodniejszych metod, ale jak to nic nie da, to trudno, trzeba będzie bardziej radykalnie
I tak, trzeba to popierać, bo chodzi tu o bezpieczeństwo całego narodu, w tym także Twojego
0
@Commandement ale oni tam nie idą pierwszy raz, tylko koczują już dość długo i widzą, jak się zachowuje wojsko. Wiedza, że nie będą do nich strzelać, bo do tej pory tego nie zrobili. Były próby nielegalnego przekroczenia w małych grupach, a teraz idzie cała chmara. Stawiają wszystko na jedną kartę.
Edit: "można użyć armatek wodnych, naboi gumowych", tak można, tylko to już jest użycie siły, a Ty wcześniej pisałeś o jej całkowitym wykluczeniu :)
5
@Stagiryta może ta większa liczba żołnierzy, to po to, aby każdemu dzień dobry powiedzieć, żeby nikogo nie pominąć, bo może ktoś by się poczuł dotknięty
1
@Commandement a co da większa liczba wojska, sg, czy nawet policji, skoro mówisz, że "użycie siły powinno być całkowicie wykluczone"?
Będą stać i patrzeć jak przechodzą? Tylko zamiast 1000 żołnierzy, będzie ich 2 razy więcej.
3
@Rewolucja123 np. @xVENUMx
Pewnie wczesna pora, dlatego długo szuka, bo mało osób w kolejce
0
Jak poradzi sobie Xavi? Czy będzie drugim Guardiolą? Jak podejdzie do tematu z amigosami? Czy odsunie szrot od drużyny? Czy Barcelona zacznie grać piękna piłkę? Czy wróci magia na Camp Nou?
Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi
0
@Djzordon ?
Bo to trzeba kochać jakąś drużynę żeby pójść na jej mecz?
3
@Jakchcesz tego nikt się nie spodziewaaaaał :D
0
@against_modern_football ale nie wszyscy na żylecie to kibole :)
2
@lucas/catalan akurat kibiców Legia ma zajebistych. Nie mówię o kibolach, tylko o normalnych kibicach, którzy tworzą super atmosferę na stadionie. Pomimo tego, że nie lubię Legii, to wybrałbym się na jakiś ich mecz, żeby na własnej skórze poczuć ten dreszczyk emocji.
1
@IronSanHybrid albo trolują, a niektóre "inteligenty" nie ogarną i będą dalej szerzyć te herezje
2
@Comentateiro tak machnales ręką, że aż musisz o tym napisać tutaj ;)
Tam z ciekawości, skoro tyle razy już umoralniałeś innych, nikt Ci jeszcze "maski nie oklepał"?