6

@sokot Trzeba przyznać, że coraz głupsze te komentarze smarujecie. Zupełnie takich jakich bym się po śmietankowych spodziewał.

2

@NeroTFP1 No, ale przecie skądś trzeba brać wiedzę o świecie.

0

@Katalonik97 Podpisał umowę na 10 lat, żeby za rok gdzieś odejść?

0

0

@Deathwing112 Różni ludzie mają różne wyznaczniki szczęścia i spełnienia, tu nie ma za bardzo co rozumieć.

0

@BorzyKrzys Kiedy big milk kosztował złotówkę, to były 3 rodzaje.

0

@Rewolucja123 Poniżej ktoś pisze o Leao w zastępstwo, także wiesz...

0

@CurryTheGoat30 Rachunki się same nie opłacą.

0

@Hosh "A jeśli ktoś nie chce, ten ma rację". Proszę, poprawiłem.

4

@Walpiano Ale musiało być kłute. Poślad jak durszlak.

1

@Comentateiro Wytłumaczę Ci to obrazowo:
1 stary człowiek --- pracuje na niego 2 młodych ludzi, kiedyś stary człowiek umiera, ale mamy w przyszłości 2 starych ludzi

Mamy 2 starych ludzi -- pracuje na nich 4 młodych ludzi, kiedyś tych dwóch starych ludzi umiera, ale mamy w przyszłości 4 starych ludzi

Mamy 4 starych ludzi --- pracuje na nich 8 młodych ludzi... (powtórz do 80. pokolenia). Tak długo jak wychodzimy z zasady 2:1, to w końcu musi się zepsuć, bo będzie coraz więcej emerytów, mimo umierania poprzednich. Tu trzeba się zastanowić co zrobić, żeby zasada 1:1 wyrabiała, a nie mitygować problem liczbą ludzi, którzy w przyszłości też będą emerytami.

8

@wojopancer Barca - Liverpool, z ciekawości, żeby zobaczyć, czy strzelą więcej.

2

@FCBparasiempre Odwieczny problem, wystarczy tylko strzelić gola ^^

0

@michal26 Wychodzę z założenia, że o rzeczach należy pisać prawdę. Dzieci są angażujące i męczące i wymagają wyrzeczeń, dają też radość – usuwanie jednego spektrum w cień dyskusji to dziecinada.

Poza tym źle diagnozujecie problem ZUS-u, zwiększony przyrost naturalny będzie tylko co do zasady chwilowo mitygować problem. Widać to nawet w Twoim myśleniu. Swego czasu była taka świetna reklama (lata 2005-2010 bodajże?), że: "dziś na emeryta pracuje 2,5 osoby, za X lat będzie to 1,1 osoby" i zachęcała do potomstwa. No jeżeli wychodzimy z takiego założenia, że na jednego emeryta muszą pracować dwie osoby, to ten system u gruntu będzie miał problemy. Na te dwie osoby będą musiały pracować 4, na te 4 w kolejnym pokoleniu 8, itd. W ciągu 80 pokoleń dochodzimy do stwierdzenia, że liczba Polaków musiałby być asymptotycznie równa liczbie atomów we Wszechświecie.

3

@AlphaNumeric O rodzicielstwie, albo dobrze, albo wcale.

1

@clyde A skąd założenie, że ceny ropy natychmiastowo zmieniają ceny gotowego produktu, jakim jest benzyna?

4

@macio_944 Prawdopodobieństwo liczone metodą Hajty-Romero to niezawodna metoda, żeby w sumie nic się nie dowiedzieć.

0

@allien18 Nie ogarniam, jak można dodawać ziele i liść. Suszone przyprawy powodują gorzknienie. No, chyba że ktoś takie lubi.
https://smakosze.pl/czego-nie-dodawac-do-ogorkow-kiszonym-ks-230721

Imho ten przepis jest w pytkę:


Poza świeżym koprem, chrzanem i czosnkiem, jeszcze gorczyca (przegotować). Liście porzeczki, dębu oraz winorośli.

2

@Kgorecki2500 Czyli podsumujmy, zasiadasz do meczu reprezentacji Polski w obecnych eliminacjach z myślą "Wierzę, że Polacy nie awansują", zamiast "Nie wierzę w awans Polaków". Przypomina mi to dyskusję z jednym z tutejszych użytkowników, że Nawrocki ma szansę niżej przegrać z Trzaskowskim (W oparciu o jakiś sondaż 47:53, do 44:56, kiedy rozważano top 3 przed drugą turą). No nic tak jak jego nie miałem zamiaru wyprowadzać z błędu, bo nie mam z tego wymiernej korzyści, tak i Ciebie też nie będę.

1

@Kgorecki2500 Wyrywasz wypowiedź z kontekstu, ale pomijając to, jak ateizm polega na "objawieniu" (objawienie braku to oksymoron), tradycji czy duchowym doświadczeniu, skoro ateista z założenia nic nie doświadcza?

Poza tym jeśli chwile się zastanowisz to sam fakt "wiary w brak" jest też oksymoronem. Jesteś bystry chłopak, ale leniwy, jak się skupisz – dasz radę. Jeżeli masz problem z rozróżnieniem tego, czym się różni "brak wiary" od "wiary w brak", to polecam analogiczny fragment ze Stanisława Lema:
https://zsbikz.konin.pl/wp-content/uploads/2021/05/Stanis%C5%82awLem_JakOcala%C5%82%C5%9Awiat.pdf

2

@Kgorecki2500 A ja wkleję to co mówi na ten temat czat GPT:
- Czy ateizm to wiara w brak Boga?


Nie, ateizm nie jest wiarą w brak Boga, przynajmniej nie w sensie, w jakim zazwyczaj rozumiemy pojęcie "wiary".

Wyjaśnienie:
* Ateizm to postawa lub pogląd charakteryzujący się brakiem wiary w istnienie Boga lub bogów. Może przyjmować różne formy, od słabego (negatywnego) ateizmu – czyli po prostu niewiary w Boga, po mocny (pozytywny) ateizm – czyli przekonanie, że Boga na pewno nie ma.

* Wiara, szczególnie w kontekście religijnym, oznacza akceptację czegoś jako prawdy bez dowodów lub na podstawie przekonania, często opartego na objawieniu, tradycji lub duchowym doświadczeniu.

Dlaczego to nie jest "wiara" w brak Boga?
* Ateista zazwyczaj nie "wierzy" w brak Boga, lecz nie przyjmuje tezy o istnieniu Boga jako przekonująco uzasadnionej.

* To tak, jakby powiedzieć, że ktoś "wierzy w brak krasnoludków" – bardziej trafnie byłoby powiedzieć, że nie wierzy w krasnoludki, ponieważ nie ma dowodów, by ich istnienie uznać za prawdopodobne.

1

Ale ta awaria metra jest uciążliwa...

0

@Starrk Kiedyś pisałem o prawie asymetrii bullshitu. Nie ma raczej od tego ucieczki – to jest konstrukcja świata.

https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15667623

0

Widzę, że między wierszami @RoberDzik chce po raz kolejny sprzedać/zwolnić przełożonego. Chyba się szykuje jakiś coup d’État.

0

@CurryTheGoat30 Trent Reznor, postać znana.

0

@Botanik Można w unikalny sposób obejrzeć mecz "oczami" madryciaka.

2

@lucas/catalan W dowolnej grupie 23 osób będziesz miał prawdopodobieństwo 50%, że dwie z nich obchodzą urodziny tego samego dnia. Dla 41 osób to już lekko powyżej 90%. Ta zależność znana jest pod nazwą paradoksu dnia urodzin.

0

@bart_azz Nie wiem czemu, ale w ogóle by mnie nie zdziwiło, że będziemy się wozić przez całe okienko z jego rejestracją – jak z Olmo. Oby jednak nie.

1

@Eklerek Przecież ze zdjęcia widać, że jest ewidentnie wyciągnięty.

7

@Sau_Ron Sprzedany i zapomniany.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?