1

@pt9 Zamykaj tickety, a nie marudzisz.

1

@kuz Ważne, że się słupki zgadzają w sondażach.

2

@Jakchcesz W przypadku czerwonych nadolbrzymów ciężko stwierdzić. Betelgeza ma w tym momencie szacowaną masę ~20 mas Słońca, ale zakończy żywot supernową. Jeżeli w wyniku tego wybuchu odrzuci tyle materii, że w jądrze zostanie 3 lub mniej mas Słońca (nie jest to niemożliwe), skończy jako gwiazda neutronowa, a w przeciwnym przypadku zapadnie się dalej.

1

@Jakchcesz Niestety z tego co przewidują, to w tym wypadku Yamal się zasiedzi przez Messiego na ławce. Za około 10.000 lat zderzenie, które raczej wygra czerwony nadolbrzym.
Nawet tutaj nie dadzą gwieździe rozbłysnąć, tylko ją zmarnują.

8

Ciekawostka. Astronomom udało się po raz pierwszy uchwycić gwiazdę towarzyszącą Betelgezie, a więc tak jak przewidywano, jest to układ podwójny. Wyjaśnia to okresowe spadanie jasności czerwonego nadolbrzyma. Nie należy jednak tego łączyć z rokiem 2019-2020, kiedy jasność gwiazdy spadła nagle i nieoczekiwanie. Wtedy faktycznie wyglądała, jakby przygasała na niedługo przed skończeniem swojego istnienia. Co ciekawe wygląda, że nowo odkryta gwiazda, dla której zaproponowano nazwę Siwarha, znajduje się na początku swojego kosmicznego życia i jeszcze nie zaczęła syntezy wodoru w swoim rdzeniu.

Więcej: https://www.space.com/astronomy/astronomers-crack-1-000-year-old-betelgeuse-mystery-with-1st-ever-sighting-of-secret-companion-photo-video


0

@4drian0 Wygląda, jakby miało ruszyć na amidze.

0

@Destroyer_of_Worlds Też jestem za stawianiem na wychowanków i nieprzepłacaniem za transfery, ostatnio coś podobnego pisałem, ale o innym wydźwięku. Z drugiej strony ciężko mówić, że to dwubiegunówka, skoro temat dotyczy grupy osób. Po prostu w społeczności różni ludzie mają różne podejście.

3

@Popitek12 Maradona.

EDIT. Nie ogarniam jak można typować Xaviego, czy zwłaszcza Koemana, który wygrał poza pucharem króla dla Barcy, całkiem sporo w lidze holenderskiej. Nie są wybitni, ale na pewno nie są słabi. Widać co popularne opinie potrafią większości robić z głową.

0

@RoberDzik Daje zielonego, bo ciekawe info, ale łączenie hackerki z udostępnianiem nielegalnych transmisji online? Hacker co prawda to szerokie pojęcie, ale chyba nie aż tak. Można by to przyrównać do nazywania HTML językiem programowania, chociaż w "Familiadzie" i z tym dali radę.

0

@Litman Już ostatnio było chyba 22-24, na 26-24, stąd mój post.

1

22-24, niebezpieczny wynik.

1

@Luciano99 Tak to jest, jedni na stacji tankują bezołowiową, inni diesla, a jeszcze inni etanol.

37

Wszystkie modele symulacyjne mówią, że Rashford w Barcelonie to pomyłka. Główną siłą Rashforda była gra w drużynie, która gra bokami obrony. On się nie sprawdzi w drużynie, która atakuje środkiem. Jak macie siłę, to zobaczcie sobie jakie bramki strzelał w United. Barcelona ma zupełnie innych piłkarzy, a pieniędzy na budowanie drużyny pod Anglika brak. Jestem analitykiem z zawodu, więc bredzę.

1

@MadafakinGuy "Surprise Motherfucker"

2

@19Macio93 Te przypadki zdarzały się kiedy była połączona nagroda FIFA i France Football i głosowali kapitanowie drużyn. Głównie to ich dotyczyło i (nie obrażając inteligencji piłkarzy) nie zdziwiłbym się jak im się za przeproszeniem kratki poje****. Od 2016 nie widziałem żadnego udokumentowanego przypadku.

1

@Kgorecki2500 Nie mam żadnej rady, jak już są, ale jak się ju ich pozbędziesz, to przerzucaj sobie ryż/kaszę/mąkę do słoików, a te zakręcaj. Nigdy więcej moli, ewentualnie od czasu do czasu trzeba słoik wyrzucić wraz z zawartością. Polecam.

1

@19Macio93 Przecież Złotą Piłkę organizuje France Football, a głosują dziennikarze TOP 100 federacji piłkarskich. Głosy potem są jawne, kto na kogo głosował, więc tego się nie da przekręcić bez skandalu. No, chyba że opłacą wszystkich...

3

@Laminedependencia wtedy jeszcze nikt nie potrzebował gwarancji, bo nie było takich akcji jak ta z Olmo.

0

@Fantastyczny Chłopiec Jeździsz z piwem w ręku? Ze wszystkich historii, ta niewy... w sumie mogła się wydarzyć, ale nie brzmi dobrze.

2

@xvcWinterSoldier Uniwersalny klucz, pasujący do wszystkich typów drzwi, polecam: https://adgosklep.pl/userdata/public/gfx/96263/62aab761460e8cb06b9d28f8c65e.jpg

7

Te karne w meczu Szwedek z Angielkami, to jest peak cinema.

7

@aspr1me To klasykiem: "Żadnego wideo o powrocie nie było. Wideo o powrocie wymyśliliście Wy, internauci."

4

@blakkudium Ale to skomplikowane, ostatnio po aferze Lewy — Probierz zrobili graf, kto z kim ma kosę, albo sztamę. Tu też by się przydało.

6

@Czak18 Wyrazy współczucia.

4

@UriBoyka @FcPortoFan1999 Eksperci jak zwykle podzieleni.

3

Legia dziś z awansem czy pełna kompromitacja?

1

@Herato A jak się nie daje dobrych kontraktów, to nikt sensowny nie chce przyjść i są narzekania, że jest marazm oraz drugi Milan, i się pięknie to koło domyka.

0

@Destroyer_of_Worlds
W Twoim idealnym świecie tak. Ewentualnie ludzi pracowitych, którym powinęła się noga i korzystają z jakieś tarczy rządowej, bo jest np. pandemia lub inne zdarzenie losowe nie tak globalne. Jedno jest pewne, skoro emeryt pracował i ma jakąś emeryturę, to go nie ruszasz. Grupa ta więc na nowym prawie nie traci, a z czasem na skutek demografii staje się liczniejsza. Grupa 18-65 natomiast traci. Być może częściowo pozbywając się wyłudzaczy, a częściowo ludzi, którym się nie udało. Emeryci więc będą mieli jeszcze więcej do powiedzenia, a oni raczej nie głosują, tak jakbyś chciał (zakładam poglądy po pomyśle). Przypomina to trochę sytuację, w której piłujesz gałąź, na której siedzisz.

2

@Destroyer_of_Worlds Twój pomysł doprowadzi do tego, że w takim państwie jak Polska, które jest państwem o starzejącej się strukturze demograficznej, udział emerytów na kształtowanie rzeczywistości będzie jeszcze większy. Tym samym praktycznie wyłączysz z niej młodych, którzy korzystają z "darmowej edukacji". Taki był cel?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?