0

@CLS63AMG Cesarz jest tylko jeden od niego większy nie będzie.

0

@CLS63AMG Od cyklu na masę przybywa centymetrów wzwyż? Ciekawe pierdoły opowiadasz.

1

@CLS63AMG dokładnie, ludzie go nie doceniają. Teraz wchodzi w cykl na masę i będzie największy – hejterzy nic nie poradzą.

0

@negreanu W zasadzie Nokia i Microsoft w kwestii smartfonów miały ten sam problem – przespali okazję. Rynek tak działa, że łatwo go zdominować, kiedy jesteś pierwszy i zrobisz to dobrze: wyszukiwarki – myślisz Google, platformy strimingowe – myślisz Twitch, platformy do umieszczania kontentu video – myślisz YT, social media – myślisz Facebook/Twitter. Ówczesny CEO MS, którym był bodajże Ballmer, otwarcie wyśmiewał pomysł, że smartfony to coś, co się przyjmie. Nokia też długo zwlekała z pierwszym smartfonem, a kiedy już doszło co do czego, to wydali smartfona z Windows Phone. To nie mogło się udać...

1

@fart OFE nie było "skokiem na kasę Polaków", jest to dość popularny mit. OFE oraz ZUS (a właściwie subkonto w ZUS) należą do drugiego filaru. Pieniądze, które normalnie trafiłby na twoje indywidualne subkonto emerytalne, trafiało na OFE. W teorii różnica miała być taka, że przecież jak powszechnie wiadomo, prywatne jest lepiej zarządzane niż Państwowe, więc prywatne instytucje tymi pieniędzmi od ZUS wypracują lepsze zyski, zyskiem się podzielą i wszyscy będą szczęśliwi. W praktyce jednak opłata za prowadzenie OFE przez Instytucje Finansowe była większa, niż to, co generowały. Okazało się tak, gdyż w większości inwestowały one w obligacje, czyli między innymi to, co mógł robić ZUS. Jednak robił to dodatkowy zbędny pośrednik, który przy okazji zabierał też część kasy. Kiedy się Donek (a zapewne jakiś jego doradca) pokapował, to przenieśli tę część OFE, która w wyniku OFE wypływała z ZUS z powrotem do ZUS, żeby uniknąć bezsensownego płacenia pośrednikom za lokowanie pieniędzy w państwowe IF.
Czy wina leży zatem w "chytrych prywaciarzach", co woleli inwestować w guano i brać pewny procent na zasadzie skali? Też nie do końca – wymuszała to na nich ustawa. Ustawodawca zapewne obawiał się sytuacji, że w wyniku giełdowego krachu ludzie mogą zostać bez emerytur, więc były jakieś horrendalne wymagania typu inwestycji 80-90% w obligacje Skarbu Państwa. W istocie oni też mieli związane ręce. To był raczej typowy przykład legislacyjnego bubla bez wyobraźni.

Jeżeli boisz się, że pieniądze znikną Państwowym dekretem z IKE, IKZE, PPK, PPE, to równie dobrze nie powinieneś trzymać pieniędzy na koncie w banku, bo mogą wysmarować ustawę, iż zajmują prywatne konta bankowe Polaków i nara. Swoją drogą ten strach jest nadal irracjonalny, bo Państwo od dawna ma nieunikalną machinę ściągania kasy od obywatela, nawet tych z jego portfela w kieszeni spodni – wystarczy, że jej dodrukują (fizycznie lub cyfrowo).

6

@Popitek12 Obecna wiedza nie może być przestarzała, a co najwyżej niedokładna względem tego jak wygląda stan faktyczny.

2

@Kgorecki2500 To z takich tematycznych zdjęć – J.R. Oppenheimer prowadzący wykład na uniwersytecie w Kioto.


2

@tbas Były momenty, ale nie wykorzystali. Frazes, ale będąc słabszym musisz wykorzystać 100% tego, co kreujesz.

1

@Jakchcesz wylecz na koszt klubu, potem albo odejdzie za jakimś porozumieniem, albo będzie robił syf w mediach, Iker v2 się zapowiada. Oczywiście przy założeniu, że to prawda.

3

@Destroyer_of_Worlds Jeżeli zawodnik jest zarejestrowany w drużynie A, to przepisy uniemożliwiają mu grę w drużynie B. Nie wyrejestrujesz go ot tak, a raportu podpisać nie chce. Zresztą zapewne istnieje też jakiś przepis, że jak ktoś zagra X spotkań w drużynie A, to nie może grać w B. Cytując klasyka:
- Mam plan.
- Jaki?
- K*** sprytny.

2

@Szklaner A ja mam wrażenie, że jak w wielu przypadkach tragiczna śmierć zbudowała legendę wokół osoby, której nigdy nie było. Ja go kojarzę, tylko jako politycznego chama i cwaniaczka, ale rozumiem, że o zmarłych albo dobrze, albo wcale.

2

@TR3YWAY Nic ciekawego, tylko ściana lodu, której pilnują żołnierze. Brb, bo ktoś do drzwi puka.

2

@LambiPL Widać nie chce się zgodzić na termin, który pozwoli go w świetle prawa czasowo wyrejestrować. Jeśli to jego "widzi mi się", to faktycznie słabo. Jeśli wynika to z tego, że zasięgał porady u innych lekarzy, a "klubowi" robią go w ciul na zlecenie Laporty, to słabo – wtedy bym mu się nie dziwił, że może tak robić.

3

Aż mi się przypomniały czasy, gdy silniki fizyki w grach miały tak crapowate algorytmy kolizji, że clipping był na porządku dziennym.


1

@vangoor Kurde nie tak dawno byliśmy już w 1:1, a teraz Stegen blokuje rejestracje. Masakra.

0

@Eklerek Kolejny siwy bajerant?

0

@NeroTFP1 Trzeba pamiętać, że język "żyje". To raczej nie jest kwestia czy iść, czy nie iść tą drogą, ale kiedy to nastąpi i która z form wyprze pozostałe jako oficjalna.
https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Neutratywy;23008.html

Edit. A parser linków dalej wymięka na średnikach :(

13

@Popitek12 pierwszoosobowy fps, to jak spadanie w dół.

1

@Sau_Ron Z ciekawostek pasującym słowem będzie też airsac: https://en.wiktionary.org/wiki/airsac

0

@Who_you_mam Jak Macierewicz zacząłbym robić rzeczowe eksperymenty, to skończyłoby się jak tutaj:


2

@NeroTFP1 Jeden z jego lepszych meczów, jakie pamiętam. Końcówkę też miał dobrą, jak już zadeklarował, że odchodzi.

0

@FCBparasiempre Oczywiście Holendra. Słowa Ronaldo nie odmieniałbym tak jak studio czy radio.

0

@Aragorn33 Swego czasu były publikowane listy Konfederacji, gdzie wyciągano takie rzeczy jak wiara w tymianek leczący raka, lewoskrętną witaminę, jedzenie robaków czy "śmiercionki", więc jakoś mnie nie dziwi, że "odporność na phishing osób związanych z partią jest beznadzieja".

1

@esem91 Żeby pooglądać najlepszego Ronalda, to trzeba odpalić Barcę z 92'.

0

@Vegeta88 Jej szklanka ma 250 mililitrów.

0

@PIWOSZ89 W zeszłym sezonie to funkcjonowało bardzo dobrze, więc to nie przypadek.

3

Kierownik wie, że oglądacie mecz, czy na przypale?

3

@Jakchcesz kreska z rana jak śmietana.

0

@Kengo Nie. Miałem tylko mioklonie, czyli poczucie spadania w śnie, mimo że nie spadałem. Zakładam, że to jednak miał każdy, więc nic nadzwyczajnego.

4

@Safrani To będzie ich wspólna decyzja.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?