misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Pamiętam, jak mówiłem, że nie wiem kim jest Oriol. Niektórzy mówili, że to będzie drugi Paulinho xD
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-13332123
1
@mmaciass Co mam z tym zrobić, bo przesłuchałem, 15 minut (czas, którego już nie odzyskam) i nie da się tego słuchać, po TT Pana Pogody rozumiem dlaczego. Wszedłem w źródło, bo wiadomo, że każdy zinterpretuje to co czyta, jak mu jego prywatny światopogląd mówi:
https://www.nzz.ch/visuals/windkraft-in-deutschland-grosse-versprechen-kleine-ertraege-ld.1710681
No i według tego badania, faktycznie wiatraki z południa radzą sobie znacznie gorzej od tych z północy, gdzie są na poziomie 83%. Czy to wina OZE, czy złego planowania budów w miejscach, gdzie nie wieje? Proponuje, żeby na środku pustyni zbudować elektrownię wodną i zwalić winę na to, że OZE słabo prąd generuje.
4
@mmaciass Z artykułu, który gdzieś tam się przewija, bo będą stawiać nowe.
https://www.money.pl/gospodarka/niemcy-chca-zbudowac-na-morzu-najwieksza-elektrownie-na-swiecie-moc-300-elektrowni-jadrowych-7043742266542944a.html
Dziwne, że usuwa się starą technologię i zastępuje nową, bo jest taki postęp na tym polu.
Edit. Zupełnie jakbyś pytał, po co oni te komputery lampowe z lat 60' o wielkości 5 drzwiowej szafy porozbierali. Widać, nie było co w komputery inwestować, skoro je rozbierają.
4
@mmaciass Warto pamiętać, że nie istnieje tak absurdalny pogląd, by jakiś profesor go nie poparł.
0
@directedbyfcb A ok, tak napisali, jakby w domyśle chodziło o finały, że pół, ćwierć, itd.
0
@Arden W środy office day do 17. Trzeba będzie zagęszczać ruchy.
EDIT. Pamięta ktoś jeszcze, że kiedyś była idealna 20.45, ale to zmienili :(
3
@Gary Przecież UK ma ETS: https://en.wikipedia.org/wiki/UK_Emissions_Trading_Scheme
Chyba nie do końca rozumiesz, jak to działa. Twoje "wyjście na twardo" by musiało być w stylu Północnej Korei.
EDIT. Dobra nie ważne, nie doczytałem ostatniego zdania. Bottom line jest taki, że się da, ale się nie da i to nawet nie kwestia handlu, ale tego, że sieci energetyczne są połączone. Więc jest to między książkami na dziale sci-fi.
2
@Safrani Sądzę, że po wyjściu z Unii ETS-u też się nie pozbędziesz. Islandia, Norwegia, Lichtenstein nie są w Unii, a wdrażają dyrektywy ETS.
1
@NeroTFP1 Było jednak blisko kompromitacji.
1
@cules100pro Dam Ci drugiego pro tipa. Jeśli w Twojej okolicy nie było w miarę obfitych deszczy, to jedyne grzyby znajdziesz w Lidlu.
1
@JohnKennedy Sądzę, że nawet jeśli ekstraklasowicze kiedyś natrzepią punktów w LK, żeby mieć miejsce w LM, to będzie to przybierało charakter oscylujący. Kiedy już się ktoś dostanie do LM, to nie naklepie punktów, więc wylecimy z TOP 10, więc znowu będziemy ciułać w LK, i tak w koło.
1
@vangoor Bez sensu skoro wiatrak się kręci, to jest chłodniej. Sprawdzałem w domu.
1
@Culer9002 Wydaje się, że City + Dortmund. Drużyna Guardioli nic nie gra ostatnimi czasy, a Dortmund zdaje się najsłabszy w tej grupie.
1
@mmaciass Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Ziomek stosuje ciekawą manipulację bierze koszty wyprodukowania 1MWh na farmie morskiej i stwierdza, że OZE się nie opłaca ogólnie.
https://demagog.org.pl/wypowiedzi/energia-z-wegla-jest-tansza-od-oze-sprawdzamy/
Farmy lądowe są znacznie tańsze na 1MWh od morskich czy węgla, ale 99% miejsc lądowych ze względu na przepisy nie nadawało się do budowania wiatraków, więc budowano je na morzu. Próbuje się wprowadzić przepisy, aby móc je budować na większej powierzchni % lądu, ale wiadomo kto, utrudnia sprawę. Warto też zwrócić uwagę jak cena OZE spadła między 2010, a 2022. Energia z węgla, który jest coraz głębiej, tańsza nie będzie, bo to prosta logistyka.
Poszperałem sobie jeszcze o człowieku, bo w przypadku kontrowersyjnych tez, w których widać jawną manipulację warto sprawdzić z kim mamy do czynienia i jaki może mieć on interes. Niestety brak twittera, a dużo z repostów można wywnioskować o człowieku.
- Brał udział w panelu WEI, gdzie bronił tezy, że globalne ocieplenie to "fałszywy alarm" powołując się na promowaną tam książkę o tym samym tytule autorstwa Bjørna Lomborga. Kto to jest, można poczytać tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bj%C3%B8rn_Lomborg
- Jego stopień naukowy to: doktor habilitowany inżynier w dyscyplinie inżynieria środowiska, GÓRNICTWO i energetyka. To może świadczyć o biasie, w związku z przekonaniami, których bronił. Aż sobie przypomniałem, jak jeden z moich byłych wykładowców pchał wymierającą idee odnośnie wywołań RPC (Java RMI), gdzie wywołanie metod przez SOAP już dawno było defacto standardem dla WebServiców, który adresował wiele problemów i bolączek RMI. Jak się potem okazało fanatyk, bo skończył taką specjalizację, pisał o tym pracę i nie mógł się pogodzić z rzeczywistością.
- Na końcu może takie mało znaczące, ale też może świadczyć o biasie w kierunku narodowo-konserwatywno-chrześcijańskim, znajdziemy go tutaj: https://www.gosc.pl/doc/6649310.Ponad-1700-naukowcow-w-obronie-Jana-Pawla-II
@mmaciass Czy jest gdzieś dostępna tabela z wyliczeniami pana profesora? Bo nic nie mogę znaleźć.
3
@Safrani W pewnym zakresie AI już jest ograniczona, bo istnieją w niej tzw. safety guardrails, czyli framework, na który składają się polityki bezpieczeństwa, listy filtrujące oraz narzędzia, które uniemożliwiają jej nadużycie. Na przykład AI raczej nie poradzi Ci jak się zabić, tylko odpowie jakimś standardowym numerem do organizacji zajmującej się pomocy osobom z myślami samobójczymi.
Zresztą nie wiem, czy to, co byś teoretycznie proponował, jest wykonalne na poziomie globalnym, jakichkolwiek praw międzynarodowych, bo taka Rosja może mieć to głęboko w...
1
@RoberDzik Podziwiam Twój optymizm jeśli chodzi o pierwsze zdanie, bo ja bym nie był taki pewny, że po zwolnieniu pensji Lewego będzie Barcelonę stać...
16
@Faro z dwojga złego, lepiej tak niż na odwrót. MMMF Free na zawsze w serduszku.
1
@Lanosss Koleś od "Lowcost Cosplay" to jedna z lepszych rzeczy, która spotkała internet.
2
@Pawlak1992 Yamal zapewne będzie przed Raphinią, bo tak zdecyduje 100 głosujących dziennikarzy, którzy mogą oddawać głos w sposób subiektywny. Mam nadzieję, że pomogłem.
2
@Sau_Ron compression?
0
@mmaciass Ciekawe co się zmieniło od ostatniego roku, bo wtedy w 15 najbezpieczniejszych krajów na świecie były choćby Paryż, Londyn, czy Berlin.
https://www.wprost.pl/swiat/11688823/najbezpieczniejsze-miasta-swiata-nowy-ranking.html
Ja nie widzę za bardzo zmiany w bezpieczeństwie. No, chyba że one są bezpieczne na świecie, ale w Europie już nie są xD
3
Deadline to tylko konstrukt społeczny.
1
@BORO_12 No jak to jak? Wczoraj bolała mnie dłoń, więc ogólnie to dobrze, że mi dziś pociąg uciął rękę na wysokości ramienia. Tyle wygrać.
1
@NeroTFP1 Najzabawniejsze, że te 30 lat temu klimatolodzy ostrzegali, że jak nic nie będziemy robić, to właśnie tak to będzie wyglądać, że w jednych miejscach będzie śnieg latem, a w innych wyniszczenie suszą. Dokładnie to się dzieje, ale do głupich nawet po czasie nie dociera.
2
@Sau_Ron domination
1
@Konradowskyy Jak jest 2-0, to ludzie będą tutaj piłkarza za każdy najmniejszy błąd wyzywać. Just get used to it, albo tego nie czytaj i ciesz się meczem.
3
@partymaker @norbi77 W sumie jakby to poszło, odhaczymy 2 ciężkie wyjazdy. W sensie są jakby pozytywy tej sytuacji. Imho lepiej grać te mecze teraz, niż przy półfinale LM.
0
@partymaker A jeśli jeszcze mogę zapytać, skąd brałeś dane? Bo teraz patrze sobie w necie, wyskoczył mi "notatnik" i w sumie, ku mojemu zdziwieniu TOP 10 klubów, to PL:
https://www.realmadryt.pl/news/137366-kluby-z-premier-league-psg-czy-barca-zarabiaja-wiecej-niz-real-na-podziale-praw-telewizyjnych
Biorąc pod uwagę, jak to się sumuje i że Barca + Real dominują w LL, to nie wiem czy moje 8x było przestrzelone.
@Kleps0n ustosunkujesz się do powyższego linku?
0
@partymaker Możliwe, jednak taki podział, jaki dziś widzimy, stworzył się w wyniku pewnych działań. To jest w sumie ważniejsze, bo 20 lat temu zdecydowano się dzielić kasę między wszystkich, a nie pchać ją w 2-3 maks 4 kluby. Zrównoważony rozwój przyniósł zyski wszystkim, a nie stworzył podział na kilku bogaczy i resztę biedaków. Problem wspólnego pastwiska.
2
@blakkudium @macio_944 jak coś to @Hshdhrhdh chodzi o ekstraklasę.