0

@Criss18Barca w sensie w podstawowym składzie, czy że w ogóle w klubie?

1

@KamQiX chyba, że tak był jednak ten spalony, ale wątpię.

0

@FcPortoFan1999 no dokładnie xD
Co prawda nie 6, a 3. No, ale gdyby nie tamten błąd, to zupełnie inaczej mogłoby się wszystko potoczyć...skandaliczne sędziowanie było w tamtym meczu

3

Mecz im. Realu Madryt.
Brak karnego dla Betisu, marnowanie setek przez gospodarzy, gol z dupy. Jeszcze tylko brakuje karnego dla Realu

0

@Tasde a skąd wiesz, że nie widziałem badań na temat elektoratu Konfy?

Morawiecki to nie jest alternatywa. Elektorat PiSu poszedł do Brauna.
Konfa w głównej mierze zagarnęła elektorat centrowy i centro-prawicowy po TD.

1

@NeroTFP1 były, ale od 1.01 weszły do tego systemu

0

Ja tylko przypomnę co się działo w pierwszym meczu między Górnikiem Zabrze, a Jagiellonią Białystok:



To było w drugiej połowie przy 1:1.
Tutaj powinna być czerwona kartka. Nawet, jakby się Górnik wybronił (a raczej by przegrał tamten mecz), to dzisiejszy mecz byłby zupełnie w innej sytuacji. Górnik miałby 3, lub 6 pkt mniej od Jagiellonii dzisiaj.

Sędzia oczywiście przyznał się do błędu, przeprosił i bodaj został odsunięty na chyba 2 miesiące.

@Safrani @Kgorecki2500 @FcPortoFan1999

0

Termalica jeszcze nie spada! Brawo!

2

@LAMC_10 i będzie jeszcze mniej Polaków. Będzie mniej Europejczyków. No a przynajmniej tych, co nie są Muzułmanami, albo Chasydami.

Nic się nie zmieni w naszej cywilizacji i będzie tylko gorzej.

0

@Safrani Ty się powołujesz na badanie CBOSu, który kiedyś w swoim badaniu dał, bez mrugnięcia okiem, że w 18-24l. Konfa ma 4% a PiS 27% bodajże.

Wiadomo, że zawsze się ktoś znajdzie, kto przejdzie z Konfy do partii Morawieckiego, ale szczerze wątpię, by ta grupa była tak liczna. Nie wiem co musiałoby zajść w głowie tej osoby, by zrezygnować z PiSu, gdzie Morawiecki gra pierwsze skrzypce, przejść do Konfy, która jest antyPiSem, by potem ponownie wrócić, ale do samego Morawieckiego, który jest obrazem rządów PiS 2019-2023

0

@Tasde w sensie dobrze znam, bo to moje środowisko jest. Zwyczajnie słucham tego, co mówią. Wszyscy mówią, że głosują na Konfe, bo nie chcą POPiSu, a Braun jest zbyt skrajny dla nich. Osoby te to z reguły konserwatyści są.

0

@draxidox oczywiście, że są. Piwo Budvar. Jak byk symbol "kaucja 1 zł".

Nie wiem jak mają to przyjmować. Każdy sklep powyżej 200m² jest zobowiązany prawnie do odbioru tych butelek, nawet jak nie mają ich w sprzedaży. Gówno mnie obchodzi, co oni sądzą na ten temat, bo to są ich obowiązki. To tak, jakby przeterminowane rzeczy sprzedawali, albo ceny były niezgodne.
Inspekcja Handlowa się tym zajmuje.
Do tego UOKIK kolejną karę tym debilom powinien wymierzyć.

@Kgorecki2500 pytałeś się komu to zgłaszać.

0

@Bykunn wyobraź sobie, że oczywiście, że było wliczone. Każda butelka była doliczona do ceny produktu i tak samo było przed wprowadzeniem systemu kaucyjnego. Zwyczajnie później dawano symboliczną kwotę za zwrot butelki, dzięki czemu producent później oszczędzał na surowcu.
Tak to powinno działać, a nie to, co jest dzisiaj.

Pluje pluje. Nam wszystkim plują, tylko ja i jak widać koledzy powyżej - to dostrzegamy i widzimy w tym problem.
A...no i jak na polskie warunki - maść dość lewicowe poglądy. Dyskutowaliśmy nie raz i nie dwa, trochę poznałem Ciebie ;)

3

@Safrani ja myślę, że jednak elektorat Konfy znam najlepiej i o ile w koalicję nie widziałby przeszkód, tak by na nich zagłosować, to nie przejdzie. Czas jednak pokaże.

3

@AssisMoreira ale ja to samo już też wymyśliłem i muszę się zebrać i to ogarnąć. Chce takie coś wymyślić dla moich lokalnych menelików. Mam takich paru u siebie na osiedlu. W miarę ogarnięci. Dogadam się z nimi, że od ludzi będą zbierali butelki. Ja sobie wezmę symboliczne 20%, oni 30% a ludziom zostajemy 50% xD ja zrobię im reklamę, poobwieszam klatki schodowe i zobaczymy jaki będzie ruch xD

4

@Bykunn system kaucyjny dotyczy też butelek szklanych. Mają obowiązek mi to przyjąć. Dokładnie od 1.01.2026r.

Jak widać Tobie niewiele potrzeba i można Ci pluć na twarz i będziesz się cieszył, że deszcz pada, że będzie wiosna i będzie trawa szybciej rosła.
Kto co woli.

I tak. Przeszkadza mi to. Mogę chodzić z butelkami jako wyraz mojej woli, ale w momencie, gdy najpierw mi hajsu za to nie pobierają. Tak bodaj za komuny było. Jak widać nawet wtedy bardziej szanowano ludzi. A dzisiaj korporacjonizm - korpo które ma monopol na decyzyjność - chciała zarobić - no to najprościej ustawą wymusić.

Jak się czujesz, jako lewicowiec, ze świadomością, że to nie ma nic wspólnego z ekologią, a korpo w postaci Carlsberga zarabia na Tobie i nas wszystkich?

3

@Xaviball sam butelkomat, przynajmniej tam gdzie byłem, działa bardzo sprawnie i o to pretensji nie mam. Natomiast sama idea, że najpierw pobierane są mi pieniądze pod przymusem i potem ja latam jak śmieciarz do sklepu - to zwyczajnie przekracza moje pojęcia godności.

2

@Dari0G na szczęście co raz więcej browarów decyduje się na sprzedaż w bezzwrotnych xD

1

@Dari0G no naprawdę też mam taką hipotezę. Jedna z takich teorii spiskowych xD oczywiście półżartem, bo wierzyć mi się nie chce, by takie coś na górze zapadło, ale jak inaczej to wytłumaczyć? Przecież ten system jest totalnie nielogiczny, fatalnie realizowany.
Najprostsze wytłumaczenie - kto na tym zarobił? Kto miał zarobić, ten zarobił, tylko pytanie kto?

11

@pt9 ja też nie. Dla mnie to jest zamienianie się w menela. Dziwię się, że są ludzie, którym to pasuje i uwaga - CIESZĄ SIĘ z tego. Łaskawcy im zwracają pieniądze, które najpierw sami wydali hahahaha

Nie no to jest po prostu żart nieśmieszny w jaki sposób u nas to wprowadzono xD

2

@Kgorecki2500 dokładnie. Nie ma gdzie tego zgłosić. Do UKOiKU?
Albo po złości będę do nich codziennie przez 3 miesiące z jedną butelką przychodził z innego sklepu z wydrukowaną ustawą.

14

Biedronka nie przyjęła mi szklanych butelek objętych systemem kaucyjnym, bo jak stwierdzili "nie mają takich na sklepie". Nie przyjęli "i co nam pan zrobi?"

Chore to jest. Wypieprzylem do kosza. Pieprzę to i nie będę kupował niczego w butelkach zwrotnych, objętych kaucją. To jest dymanie nas wszystkich i jeszcze jak debile, jak śmieciarze latamy do sklepu xD
Dzisiaj z całym workiem szedłem na zakupy jak ze śmieciami się chodzi xDDD

@mekston @Kgorecki2500 @Peciak @GeneralXavi @JimMorrisonFCB @tomek8756

0

@Prorokk Kopyta zrobił o tym piwie materiał.

0

@Colon hahahahah xD no to moja przyszłość chyba xD

1

@Kgorecki2500 na spokojnie do dostania online.
No, albo idź do Drink Hali na Rydygiera.

3

Wczoraj pisałem Wam o piwie Trybunał '90.

No co tu dużo mówić - okazał się fenomenem. Turbo sztos według naprawdę WIELU opinii. Przypomnę - dostępny w Biedronce za 5 zł i na dodatek BEZ kaucji i 12+12, czyli de facto 2,50 za butelkę xD

Kupiłem 4. Wypiłem 2 i ja to kurde mam pecha. Wyczuwalny mokry karton. Innymi słowy - DEBILE Z BIEDRONKI NIE SCHOWALI PIWA NA CZAS DO MARKETU. Stało pewnie na dworze na słońcu. Piwo jest świeże, więc nie ma opcji, by z innych powodów się utleniło.

No nic. Jutro trzeba kupić w innej Biedronce.
No, ale czuć super aromat i smak. Zwyczajnie ten posmak pozostaje, ale to nie wina piwa, a przechowywania go.

1

@Kgorecki2500 bezapelacyjnie najlepszy polityk na Lewicy. Tacy powinni być. Społecznicy, walczący z silniejszym, broniąc słabszego. To jest właśnie dla mnie definicja normalnego lewicowca. Ogromna strata dla Polski.

1

@Zoker no tak. Na ten moment jest to nie do przeskoczenia. Gratuluję zatem wybrania takiego zawodu/pracy! :) swoją drogą bardzo ciekawa

9

@Aragorn33 raz, to się może każdemu zdarzyć. Natomiast jemu to się zdarzyło po raz bodaj 4 albo 5. To jest zwyczajnie, albo tragiczny sędzia VAR, albo zwyczajnie robi to celowo. W obu przypadkach do wywalenia. Może być oczywiście jedno i drugie i ta opcja jest pewnie tą prawidłową

0

@Zoker ale to po prostu wyszukujesz kontraktorów, wykonawców, którzy przetransportują coś z firmy A do firmy B z jakiegoś punktu X do Y? I dodatkowo nadzorujesz ten transport, tak?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?