michal26
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Oleśnica
41 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Gall widzisz jak wygląda ich gra obronna? XD
6
@michaleu jest nawet teoria, że każdą możliwą sytuację da się przedstawić za pomocą kiepskich xD nie pamiętam tylko jak się nazywała
4
@MOLESTA to zakażmy jeszcze złota i dolara. Też przestępcy wykorzystywali te waluty do przestępstw, piramid finansowych, etc.
Pomijam, że nie jesteś w stanie tego zakazać ustawą xD
6
@tbas zacznijmy od tego, że Kaczyński nie wie co to jest krypto i jak działa xD
0
@takisobiektos to prawda. Ale z drugiej to pokolenie niemoralne, czyli te stare dziady, co za komuny często kooperowali z SB i innymi, to już też wymiera.
Mimo wszystko pokolenie księży 25-45 lat, to inne pokolenie, bardziej właśnie moralne. Nie wiem. Taką mam optykę przynajmniej.
9
Jarek! Rządź w PiS przynajmniej do wyborów 27!
Nie zmieniaj się, proszę!
Ja proponuję zakazać ustawowo ubójstwa i inflacji. Ależ wtedy Polska by była piękna!
@gumaz @Safrani @JimMorrisonFCB @Kgorecki2500
3
@LOPEZ16 nie no. U mnie totalnie zmieniło. Przestałem słychać ich nowych kawałkow. Ona ma świetny głos, ale to już nie jest ten Linkin Park akurat. Życzę im wszystkiego dobrego, ale to nie to.
1
@takisobiektos ale to byłaby klasyka KK akurat xD ja dlatego odszedłem. Sprzedają się i tyle.
A znam wielu księży, naprawdę wspaniałych, którzy nie dali się sprzedać
6
@Arden oglądałem o nim materiał bodaj na Zbrodnia Ikara.
Grubo ogólnie. Ale tam jeszcze większe zwyrodnialce czekają, by wyjść :)
5
@Bykunn wiadomo - jak człowiek okłamie księdza, to ten nie ma prawa i nie ma jak tego zweryfikować. Natomiast jeśli chłop wprost mówi, że żyje z dziewczyną bez ślubu w jednym mieszkaniu, no to sorry, ale gdyby ksiądz się zgodził na taką kandydaturę, to już w ogóle upadły by jakiekolwiek ideały w tej instytucji (i tak przesiąkniętej do szpiku ekumenizmem, czy kryciem pedofilii).
Sprawa jest prosta. Ja w to nie wierzę, ale jeśli są uznane zasady, że powinno być tak tak i tak i że rzekomo to prowadzi do zbawienia, to powinno się tego trzymać. I tyle.
0
@arasz1819 Dobrze mówi, że Brauna. To środowisko od Korwina, czyli od Brauna. Cały czas był Korwinowy i odszedł z Konfy, jak tylko pozbyto się Korwina
2
@macio_944 mam nadzieję, że nie dostanę za to bana, ale tutaj nie da się inaczej nazwać tego gościa. Zwyczajna hiena i śmieć. Nie rozumiem, jak ktoś taki w ogóle ma poważanie u kogokolwiek.
Poniżej WSZELAKIEJ godności.
1
@Kgorecki2500 Marik1234
0
@FCB24 fajnie wczoraj a tym podcaście powiedzieli - Houston ma 2 liderów za którymi nikt nie chciałby pójść, bo jak pójść za kim, kto na ciebie donosi, albo ma pretensje o to, że nie bronisz, gdzie sam tego nie robi xD
Kwintesencja rakiet w tym sezonie
1
@gaucho104 znaczy..no dla mnie jest to oczywiste. Chcesz jakiś sakrament, to musisz uszanować pewne zasady. Dzisiaj większość ludzi nie ma zasad. Cieszy mnie, że ten konkretny kapłan kieruje się jakimikolwiek zasadami.
Niektórzy nie rozumieją, że takie zachowanie, to jest naplucie Katolikom w twarz. Po prostu. To są zasady, są one PO COŚ. Albo dostosowujesz się, albo nie. Przecież NIKT NIE ZMUSZA DO PRZYJĘCIA CHRZTU.
Tu nie ma wielkiej filozofii
2
@Deathwing112 no, ale dalej - nie żyjesz po katolicku, to do kogo pretensje? XD
Ma Ci pozwolić zostać Ojcem Chrzestnym, pomimo iż żyjesz w grzechu i się do tego przyznajesz?
Za mało radykalny jest Kościół, bo każdy ksiądz taki powinien być. Ciesz się, że takiego masz.
Zwyczajnie powiedz kuzynowi "sorry, ale ksiądz nie wyraził zgody. Poszukaj kogoś innego" i tyle. Masz po problemie.
Ja odszedłem z Kościoła, bo stał się nijaki, bezpłciowy, sam nie wiedział czego chce + oczywiście brak radykalnego oczyszczenia się.
Akurat takie zachowanie kapłana jak opisujesz, to jest pierwiosnek nadziei dla mnie, że Kościół dalej pozostał fundamentalny
0
@FCB24 oglądałem całe te 3h wczoraj. Nawet nie wiem, kiedy zleciało.
No w sumie najgorsi na zachodzie, to Houston. Serio. Lakers, też nie wybitni.
Ja jednak stawiam dolary przeciwko orzechom, że Portland nie poradziłoby sobie finalnie z Atlantą. To nie jest 0-1 temat.
1
@Dari0G dokładnie. Jestem w stanie przewidzieć co zrobi Rosja. Będzie dokładnie na odwrót :)
Ktoś potrzebuje wróżbę? :)
4
@Deathwing112 nie no. Ja do kościoła już nie chodzę. No...powiedzmy, że raz na jakiś czas pójdę, ale to nie z pobudek religijnych.
Natomiast - to jest chrzest. Czego się spodziewałeś? Chcesz, by dziecko przyjęło SAKRAMENT KATOLICKI i mają Ci go w zębach dać?
Typowe dla obrazu naszego społeczeństwa. Brać, a nie dawać nic w zamian.
Typie. Chrzestny, podobnie jak świadek na bierzmowaniu - ma pewne obowiązki. Masz np. wychowywać w wierze to dziecko. Jak jesteś niewierzący, lub nie żyjesz po katolicki, to po cholerę się pchasz w bycie ojcem chrzestnym?
Bardzo dobrze, że Kościół cokolwiek wymaga.
0
@mrboom wiadomo czemu to zrobił?
4
@Arden nie lubię Owsiaka. Serio. Działa mi na nerwy i uważam, że zwyczajnie kręci na tym lody i leci w ciula. Plus politycznie się angażuje, co jest dla mnie niedopuszczalne.
Natomiast! Tu nic złego nie powiedział.
0
@Safrani 23 lata ma chłop, a ani jednego dobrego sezonu. Powiedzmy, że ewentualnie "całkiem dobry", to miał zeszły sezon w Koronie. I to jest max, co można powiedzieć o jego karierze. Jeździec bez głowy i tyle. Stać Was na znacznie lepszego skrzydłowego
14
Oby Real zremisował z Espanyolem, a my wygrali z Osasuną. Wtedy elegancko Mbappe przyjedzie na Camp Nou, by się skompromitował brakiem szpaleru :)
1
@takisobiektos mieć +19 pod koniec 2 kwarty, by w połowie 4 kwarty już dostawać +20 w cymbał? To chyba tylko Blazers mogli zrobić xD
0
@malypuzon Portland jest żenujące. Nie wiem co oni w ogóle robią w tych Play-offach xD
Moim zdaniem ośmieszają się chyba jeszcze bardziej niż Pistons i Houston xD
0
@maatiixx 300 miliardów złotych rocznie, to jest drastycznie mało?
Kurła, czy Ty w ogóle wiesz, jakie są wydatki i jaka dziura budżetowa? Wiesz o tym, jakie są KONIECZNE wydatki na zbrojenia? Wiesz o tym, ile my musimy wydawać na ZUS, bo tak wielu mamy emerytów, bo każdy polityk boi się zwiększyć wieku emerytalnego?
Jak słyszę, że 300 miliardów złotych rocznie to jest "DRAMATYCZNIE MAŁO", to mną trzęsie. Po prostu.
Przypomnij mi proszę ile wynosi dziura budżetowa w planowanym budżecie na 2026? Nie coś właśnie koło 250 miliardów złotych? Z czego chcesz więcej finansować, jak mamy 650 miliardów złotych dochodu, a 900 miliardów złotych kosztów (mniej więcej..nie upierajmy się o dokładne kwoty co do miliarda).
To, co możemy zrobić na już, to gruntownie zreformować służbę zdrowia. Nie wiem. Co jest złego w tych kasach chorych na wzór niemiecki? I tak - mam świadomość tego, że my dalej będziemy w tyle za Niemcami, ale przynajmniej stworzymy system, który będzie można uznać za "solidny fundament".
Przesłuchaj te 2h co wysłałem i dam mi proszę znać z CZYM KONKRETNIE tam się nie zgadzasz. Jeśli nie chcesz poświęcić tyle czasu (w pełni rozumiem!), to może nie wiem...znajdź receptę na to skąd wziąć te pieniądze i CO JEŚLI TO NADAL PROBLEMU NIE ROZWIĄŻE? Likwidacja 800+ i przekazanie całości na Służbę zdrowia?
2
Oby Portland wytrzymało!
W nocy w dodatku jest jeszcze Lakers Houston. Zamierzam oglądać tę paranoję.
Ogólnie KD nie gra, a Reaves wraca. Także easy win powinien być dla Jeziorowców
@Encore @adi7adi8 @takisobiektos @FCB24
0
@maatiixx kurła wydają więcej, bo:
1. Wszystko w Niemczech jest droższe. Po prostu. Pensje, etc. Tak po prostu jest.
2. Jest ich 2 razy więcej.
Możemy zaadaptować ich system i zrobić to w mniejszej skali.
Z tych samych powodów firmy IT kopiują wiele rozwiązań z takiego Google, Apple, etc. Obserwują co tam działa i w znacznie mniejszej skali wprowadzają u siebie.
No, ale to trzeba mieć elementarne pojęcie o zarządzaniu. Wiedzieć, że istnieje coś takiego jak efektywność. Niemcy za 1€ są w stanie więcej osiągnąć niż my za 1€.
Nasz system z definicji jest niewydolny.
Czasami trzeba gruntownie coś przebudować i podstaw. Następnie oczywiście - przy IDENTYCZNYM systemie, to ma już znaczenie ile kasy wkładasz i 5% PKB będzie 2 razy mniej efektywne (mniej więcej) niż te 10% PKB.
To jest naprawdę złożony problem, a osoby Twojego pokroju mają tylko jedną receptę - więcej hajsu trzeba ładować i problem sam się rozwiąże.
Otóż nie. Nie rozwiąże się.
Brakuje nam naprawdę wielu rzeczy, brakuje konkurencyjności, brakuje prozaicznych rzeczy jak profilaktyka (co na szczęście się zmienia). Jeśli 80% różnicy budżetowej pochłaniają pensje, to też jest absurd...a gdzie rozwój, gdzie badania, gdzie budowa nowych jednostek?
Wiele rzeczy u nas działa nie tak, jak powinno i tyle. A szkoda, bo mamy wybitnych specjalistów i ogromny potencjał.
No, ale jak jakakolwiek próba debaty w tym temacie, czy chęć optymalizacji np. poprzez prywatyzację PEWNYCH aspektów, kończy się argumentem..."yyyyy Ameryka!!!" No to sorry. No, ale nie dojdziemy do niczego.
0
@Arkon no zobaczymy. Legia ma teraz Papszuna. To sporo zmieni
0
@Chimera https://www.youtube.com/live/Kx6QffMfDcI?is=3hNFnoAO82z-C2VF
Tu masz świeżo ich program, wypowiedzi ekspertów, etc.
Ja tam nie widzę postulatów o całkowitej prywatyzacji. Korwin tak - chciał prywatyzacji. Pewnie Mentzen w przeszłości też, ale poszli po rozum do głowy i nie postulują tego. Przynajmniej ja się z tym nie spotkałem.