michal26
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Oleśnica
41 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@maatiixx 300 miliardów złotych rocznie, to jest drastycznie mało?
Kurła, czy Ty w ogóle wiesz, jakie są wydatki i jaka dziura budżetowa? Wiesz o tym, jakie są KONIECZNE wydatki na zbrojenia? Wiesz o tym, ile my musimy wydawać na ZUS, bo tak wielu mamy emerytów, bo każdy polityk boi się zwiększyć wieku emerytalnego?
Jak słyszę, że 300 miliardów złotych rocznie to jest "DRAMATYCZNIE MAŁO", to mną trzęsie. Po prostu.
Przypomnij mi proszę ile wynosi dziura budżetowa w planowanym budżecie na 2026? Nie coś właśnie koło 250 miliardów złotych? Z czego chcesz więcej finansować, jak mamy 650 miliardów złotych dochodu, a 900 miliardów złotych kosztów (mniej więcej..nie upierajmy się o dokładne kwoty co do miliarda).
To, co możemy zrobić na już, to gruntownie zreformować służbę zdrowia. Nie wiem. Co jest złego w tych kasach chorych na wzór niemiecki? I tak - mam świadomość tego, że my dalej będziemy w tyle za Niemcami, ale przynajmniej stworzymy system, który będzie można uznać za "solidny fundament".
Przesłuchaj te 2h co wysłałem i dam mi proszę znać z CZYM KONKRETNIE tam się nie zgadzasz. Jeśli nie chcesz poświęcić tyle czasu (w pełni rozumiem!), to może nie wiem...znajdź receptę na to skąd wziąć te pieniądze i CO JEŚLI TO NADAL PROBLEMU NIE ROZWIĄŻE? Likwidacja 800+ i przekazanie całości na Służbę zdrowia?
2
Oby Portland wytrzymało!
W nocy w dodatku jest jeszcze Lakers Houston. Zamierzam oglądać tę paranoję.
Ogólnie KD nie gra, a Reaves wraca. Także easy win powinien być dla Jeziorowców
@Encore @adi7adi8 @takisobiektos @FCB24
0
@maatiixx kurła wydają więcej, bo:
1. Wszystko w Niemczech jest droższe. Po prostu. Pensje, etc. Tak po prostu jest.
2. Jest ich 2 razy więcej.
Możemy zaadaptować ich system i zrobić to w mniejszej skali.
Z tych samych powodów firmy IT kopiują wiele rozwiązań z takiego Google, Apple, etc. Obserwują co tam działa i w znacznie mniejszej skali wprowadzają u siebie.
No, ale to trzeba mieć elementarne pojęcie o zarządzaniu. Wiedzieć, że istnieje coś takiego jak efektywność. Niemcy za 1€ są w stanie więcej osiągnąć niż my za 1€.
Nasz system z definicji jest niewydolny.
Czasami trzeba gruntownie coś przebudować i podstaw. Następnie oczywiście - przy IDENTYCZNYM systemie, to ma już znaczenie ile kasy wkładasz i 5% PKB będzie 2 razy mniej efektywne (mniej więcej) niż te 10% PKB.
To jest naprawdę złożony problem, a osoby Twojego pokroju mają tylko jedną receptę - więcej hajsu trzeba ładować i problem sam się rozwiąże.
Otóż nie. Nie rozwiąże się.
Brakuje nam naprawdę wielu rzeczy, brakuje konkurencyjności, brakuje prozaicznych rzeczy jak profilaktyka (co na szczęście się zmienia). Jeśli 80% różnicy budżetowej pochłaniają pensje, to też jest absurd...a gdzie rozwój, gdzie badania, gdzie budowa nowych jednostek?
Wiele rzeczy u nas działa nie tak, jak powinno i tyle. A szkoda, bo mamy wybitnych specjalistów i ogromny potencjał.
No, ale jak jakakolwiek próba debaty w tym temacie, czy chęć optymalizacji np. poprzez prywatyzację PEWNYCH aspektów, kończy się argumentem..."yyyyy Ameryka!!!" No to sorry. No, ale nie dojdziemy do niczego.
0
@Arkon no zobaczymy. Legia ma teraz Papszuna. To sporo zmieni
0
@Chimera https://www.youtube.com/live/Kx6QffMfDcI?is=3hNFnoAO82z-C2VF
Tu masz świeżo ich program, wypowiedzi ekspertów, etc.
Ja tam nie widzę postulatów o całkowitej prywatyzacji. Korwin tak - chciał prywatyzacji. Pewnie Mentzen w przeszłości też, ale poszli po rozum do głowy i nie postulują tego. Przynajmniej ja się z tym nie spotkałem.
0
@stone80 przecież ja wyborcą Konfy jestem, to co mi z POPiSem wyjeżdżasz? :D
1
@maatiixx tylko zauważmy, że problemem nie jest to ile kasy wydajemy, tylko na co wydajemy. Powtarzam jak mantrę, że to nie w kapitale jest problem, a w sposobie przepalania tych pieniędzy. Brakuje optymalizacji, automatyzacji, wszystko jest masakrycznie toporne. Brakuje logiki. Niektórzy lekarze mają el Dorado w tym kraju, a inny mają zapierdziel, że odechciewa im się żyć.
To jest paranoja służby zdrowia w tym kraju.
Co raz bardziej jestem zdania, że powinno się wywalić z NFZ państwowe placówki w postaci przychodni zdrowia. W dobie tych wszystkich prywatnych placówek, to aż się o to prosi. A jeśli nie to, to 20 zł za wizytę pobierać. Cokolwiek.
Cały system od nowa trzeba stworzyć, zdecentralizować. Nie wiem. Kurła cokolwiek. Dosypujemy co roku więcej hajsu i gówno to daje. Personel przejada te podwyżki.
0
@Arkon nie oglądałem meczu niestety.
No tak czy siak - macie po europejskich pucharach już. Walka o utrzymanie została. Arcyważny mecz za tydzień
0
@Safrani z tej mąki chleba nie będzie.
1
@APTAPT wszedłem na YT na ten link. Było, że niedostępne już, ale liczba wyświetleń była zapisana. 96 milionów xD
3
Swoją drogą. Tyle ludzi to ogląda. Czy to nie jest jakiś rekord polskiego YT w transmisji live?
0
@FcPortoFan1999 no i pośle Widzew do I ligi. Taki jest tego koszt.
0
@takisobiektos mindset najważniejszy hehe xD
Do tego Gobert top center w tych play-offach
0
@Safrani jakie zdjęcia, lub nagrania wideo ma Fornalczyk na trenera Vukovica, skoro ten go ciągle wystawia w podstawie?
0
@APTAPT no to tak.
Nie wiedziałem po prostu, że będzie zapis tylko z ostatnich 12h
0
@APTAPT tak to działa? Nie wiedziałem. Myślałem, że sumarycznie będzie.
1
@FcPortoFan1999 w tym samym czasie, żeśmy napisali xD
Zbiórka zbiórką, ale Wisła Płock z Radomiakiem - musimy tutaj być. Ktoś musi czuwać nad warcie!
1
Radomiak goooooool!
5
@VamoSBarca88 ciekawe jaka będzie finalna liczba wyświetleń
0
Idealny wynik w Płocku, by utrzymać status "by Liga była ciekawsza".
0
@takisobiektos Ty mi lepiej powiedz jak to się stało, że Denver nie wygrało meczu z Minnesota? Jest już 3-1 w serii. Nie wygrali meczu, kiedy w pierwszej kwarcie odpadł DO KOŃCA SEZONU Divincenzo, z jakoś w połowie meczu - Edwards
0
@Laminedependencia no dobra, ale z tego co kojarzę, to obaj się tam wyzywali, bo Litewka wyzywał i obrażał myśliwych. Mniej więcej kojarzę o co chodzi.
Ja tam bym się nie spinał o to i uważam, że to jest niepotrzebne szukanie dziury w całym. Nie można mieć ani do Litewki, ani do Mozdzonka pretensji tutaj. Czasami tak jest.
0
@severius po owocach ich poznacie. I tyle w temacie. Ja żadnego polityka, z żadnej opcji, nie oceniam, póki nie rządzi i/lub nie sprzeda własnych ideaów.
4
@Sulimo w sensie co? Spinali się, bo mieli odmienne podejście do kwestii myśliwych. Litewka mocno atakował całe środowisko. Możdżonek mocno bronił całe środowisko. Po śmierci Litewki zwyczajnie zachował się Możdżonek tak, jak należało, czyli nie mówił źle o Litewce i go pożegnał. Pierwszy raz w życiu spotykasz się z tym, że po czyjejś śmierci ludzie odpuszczają i zakopują topór wojenny? Czy miał nie żegnać Litewki?
Ja tutaj też mam wielu z którymi się sprzeczam, czy o których mam delikatnie pisząc nie najlepsze mniemanie, ale jeśli nie daj Boże umrą, to nie widzę sensu, by czegoś miłego o nich nie napisać..
0
@takisobiektos ja też nie wiem, dlatego liczę, że Lakers awansują i wróci zdrowy Doncić. Reaves pewnie już mógłby wczoraj grać, ale chłopa oszczędzają.
W sumie, jeśli Lakers wejdą na poziom, na który potrafili już wejść w tym sezonie, to są w stanie powalczyć z OKC.
Wiem, że sędziowanie będzie po stronie Oklahomy, no w tym sezonie zawsze się gwiżdże pod nich. Serio. My narzekamy na Real, ale w NBA aż nadto widoczne jest, jak się forsuje SGA i jego kolegów.
Natomiast obiektywnie trzeba przyznać, że OKC, to najlepsza drużyna w lidze. Przekoty. Natomiast oczywiście, że mam nadzieję, że ktoś im utrze nosa. Jak nie Lakers (bo mimo wszystko typuje Sweep na korzyść OKC), to SAS, czy inny Boston..
0
@fotohobby no i ja wspomniałem właśnie o Wojcikowskim, który był społecznikiem i nagłaśniał afery, dokładnie w taki sposób, jak poseł Litewka. Takich posłów jest max kilku na kadencję. Reszta to tylko wystąpienia publiczne, populizm, albo siedzą cicho i są przyciskami dla prezesów partii. Z reguły mamy 1-3 na kadencję takich posłów.
Mariana Golińskiego nie kojarzę.
4
Brunes! Tak jest! Brawo!
0
@Arkon jako kierowca - byłbym wdzięczny, gdyby rowerzyści jeździli ścieżkami rowerowymi :) jednocześnie jestem za tym, by jak najwięcej tych ścieżek rowerowych było ;)
3
Brak karnego tutaj, to skandal kolejny
1
@EzioAuditoreDF no dzisiaj solidne 8