0

@BojanKriKicz moje 4:1 jeszcze aktualne. Jednak ponoć Durant odpada przynajmniej z drugiego meczu jeszcze, a Doncić rzekomo mógłby wrócić na końcówkę serii, przy założeniu, że będzie do 6 minimum.

Natomiast na moje - jeśli Houston będzie bez Duranta, to nie mają prawa wygrać, nawet jak Doncić i Reaves nie wrócą (oni dopiero na drugą rundę z OKC by wrócili)

1

@19xavi93 Rybnik jest dramatyczny w tym sezonie. Prawie tak samo jak Włókniarz...

0

Jezu. Ale sędziowie teraz krzywdzą Rockets xD co w zasadniczym Lakersi obrywali przez tych parodystów z gwizdkiem, tak teraz im oddają...
Masakra to sędziowanie. Ślepi są mega.

0

Nie da się oglądać Lakersów z Rockets. Poziom tak żenujący, że to się w głowie nie mieści. Obie ekipy nie potrafią nic stworzyć w ofensywie, co chwila straty. Tutaj wygrać może każdy..wygra ten, który okaże się mniej gówniany. Ja szczerze mówiąc wyczuwam jednak znacznie dłuższą serię niż te 5 meczów, które przewidywałem...

1

Houston na pierwszy mecz bez Duranta. Opatrzność czuwa nad Lakersami xD

@Encore

2

@Aragorn33 jest jeszcze lepiej, bo chłop odchodzi z PiSu (słusznie!), bo ten jest zbyt zacietrzewiony, konserwatywny W MYŚLENIU (a nie tylko w idei), uzależniony od Kaczyńskiego, zbyt skrajny, po czym...udowadnia na każdym kroku, że żaden z niego centrysta, tylko radykał prawicowy, nastawiony antyTusk. Nawet nie anty PO. AntyTusk xD
Czyli to co trzyma PiS w ryzach - "byle nie Ryży u władzy". No to to samo trzymać będzie Morawieckiego i całą tą pseudopartyjkę hahahaha
Mam ubaw.

Ogólnie jest tak, że chyba wszystkie partie mają swojego antagonistę, bo to lepiej scala elektorat.
KO ma PiS i Kaczyńskiego (nie wiem co bardziej)
PiS ma Tuska i jego, jak to piszą "pieski"
Morawiecki (Rozwój+) - tylko Tuska będą mieć

Braun - UE
Konfa - Imigranci i wysokie podatki
Razem - Prywaciarze i Deweloperzy i inne banki. W skrócie - kapitaliści
No i tak dalej.
PL2050, PSL i NL to chyba nie mają antagonisty, co by tłumaczyło ich wyniki...ale pewnie coś się znajdzie

5

@ProMILs no nie no. Jednak mimo wszystko to nie był tylko ruch 8 gwiazdek..

1

@norbi77 no, ale w necie oczywiste reakcje.

Natomiast co "eksperci" to się kompromitowali..

8

@Kgorecki2500 didaskalia. No taaa
Kto by się przejmował realnym planem na rządy.
Ten podział skończy się tak, że ludzie będą mieli ich serdecznie dosyć. Jeśli celem jest antytusk, to mają Brauna i Mentzena z Bosakiem (prawica) lub Zandberga (lewica). I tyle w temacie. Przypominam, że za półtora roku będzie mniej więcej 200k więcej wyborców Konfy i Razem, a 250k mniej wyborców PiSu, tylko i wyłącznie z powodu demografii (względem wyborców prezydenckich). Po prostu tyle ludzi w 2,5 roku wkracza w wiek wyborczy (Konfa i Razem to 50-60% wyborców 18-24 lat, a frekwencja tam wcale nie jest mała, bo jakieś 70%).
Umiera oczywiście w pytę ludzi 60+ (główny elektorat PiSu, bo to jest jakieś 40-50% z czego 65% frekwencja).

Ja bym mimo wszystko tego nie bagatelizował. Niby to "nic", bo powiedzmy mówimy o 450k z 20 milionów głosujących, ale do cholery...to 2,5 p.p. jest xD (późno jest, mogę się gdzieś machnąć w wyliczeniach).

Mówimy tylko o czystej demografii i statystyce. No, ale do tego należy dodać przepływy po prostu tych żyjących i głosujących w 2025. Sporo uciekło do Brauna. Z PiSu.

Ziobryści (Jaki, Bocheński i cała ta ekipa) coś tam próbują dotrzeć, ale średnio im idzie xD

Na moje PiS jest skazany na porażkę i tyle.
Morawiecki to widzi i ucieka z tonącego statku. To wbrew pozorom bardzo inteligentny gościu..
Problem w tym, że sam tego planu...nie ma xD

0

@K1ngKong7 nie kwoty transferów są problemem, tylko ich późniejsze zarejestrowanie. Przypominam, że spore kontrakty odchodzą teraz, a może coś jeszcze podziałają...

0

@Gall ja widziałem badania, gdzie ma 7% na start, ale PiS spada na 15%. Jeśli tak jest, to oczywiście, że mu się opłaca to robić. Te 10% o których piszesz, to 40 mandatów wyborczych. Po 1 na okręg średnio. Jedynki obsadzi. Dodatkowo:
Ma władzę nad partią, na samodzielność, ma potencjał na wzrost i znacznie większą zdolność koalicyjną. Może pójść z każdym praktycznie. No może nie z Lewicą, ale z Konfą, Braunem, PiSem, oczywiście z PSLem..

Jeśli prawdą jest, że ma poparcie między 5% a 10%, to byłby głupi, gdyby się nie oddzielał. Teraz jest całkowicie marginalizowany w partii.

0

@norbi77 co to znaczy większość uznała? Bo ja zupełnie odwrotne miałem obserwacje.
Martin słusznie nie został ukarany czerwoną.
Tak samo tutaj..
Przestańcie się doszukiwać wszędzie błędów sędziowskich, zwłaszcza tam, gdzie ich nie ma. Tutaj obronił strzał i był to błąd Fermina. Zaryzykował i oberwał w ryj. Jeszcze to porównujecie do sytuacji z dzisiaj, gdzie to zupełnie dwie różne sytuacje meczowe.

Musso z nami zwyczajnie bronił strzał i uwaga - obronił. Podobnie Gerard Martin wykowypał piłkę i piłkarz Atletico się nadział na Gerarda Martina (podjął to ryzyko, jak Fermin)

0

@Kgorecki2500 bo to jest sekta. Wielbią JK, jakby to jakiś Napoleon był. A to zwyczajny brat zmarłego Prezydenta (który akurat był wspaniałym człowiekiem). Mężem stanu mu się zachciało być.
Bezwzględny jest i taka jest prawda. Dobrze wie co robi

@Aragorn33 no i teraz będą sobie wybierać (oby) krzesła w Sejmie a opozycji xD
Wiadomo - do wyborów jeszcze daleko. Wszystko może się zdarzyć. Arytmetyki sejmowej nie znamy. Nie wiemy jakie powstaną koalicje przedwyborcze.

1

@Lionel_Messi10 powiem teraz swój scenariusz marzeń, rodem z Fify. To się NIE stanie. Ja o tym wiem. To też jest finansowo kompletnie nieopłacalne, nawet jak będziemy w polityce 1:1.

Grzech środkowych napastników - Panichelli/Oshimen, Julian Alvarez i trzeci - Lewy, jako ten mentor, który wchodzi raz na jakiś czas. Na OSTATNI sezon w Barcelonie. To byłby idealny układ, ale on nie ma najmniejszych szans powodzenia. Życie, to nie FIFA. Nie stać nas na to.

Realnie pozyskamy jakiegoś gościa na skrzydło, jakiegoś środkowego napastnika. Obaj to będą półśrodki, a nie ktoś klasowy. Finalnie na poziomie, to przyjdzie Bastoni tylko, o ile w ogóle przyjdzie xD

1

@malicinho ja już wielokrotnie pisałem, że Oshimen, to jedyny rozsądny wybór, jeśli celujemy w topową "9". Ewentualnie ten genialny moim zdaniem Panichelli. To też taki gościu, co w polu karnym potrafi się odnaleźć. Jadze gola strzelił, to może kojarzysz. 23 lata tylko. Problem w tym, że Chelsea pierwsza w kolejce.

Opcja najtańsza i chyba najlepsza cena do jakości. Pytanie tylko, czy się sprawdzi...i czy to jest JUŻ nasz poziom

2



@Safrani @Kgorecki2500 Panowie. Bierzemy popcorn i oglądamy spektakl. Nie wiem, jak to się zakończy (wiem, jakbym chciał, czyli stałymi podziałami w PiSie i rozpadem na dwie de facto partie, gdzie PiS finalnie spada na 15% max, Rozwój+ Morawieckiego na 6-7% max. I Konfa staje się drugą siłą polityczną w kraju i pierwszą na prawicy - marzenia ściętej głowy), ale widowisko piękne. Pojedynki Harcerzy z Maślarzami, a w tle JK z kotem na kolanach wymyślający strategie.
W ogóle świetnie kiedyś o nim ktoś powiedział, że Kaczyński, to taki polityk, który wygra wszystkie bitwy, ale nie wie po co xD
Problem w tym, że przestał wygrywać bitwy wszystkie. Zaczyna co trzecią. Aktualnie tę też przegrywa. Pytanie, czy wygra wojnę. Jeśli swoim zamordyzmem, BMW, doprowadzi do tego, że PiS będzie miał (z Czarnkiem na czele) 13-15% w wyborach, a taka Konfa 18% (wykorzystają zamieszanie), lub co gorsza - Morawiecki go wyprzedzi (mimo wszystko wątpię!), to to będzie koniec.

1

@malicinho no tak. Ja też tak uważam jak Ty. Tym bardziej uważam, że chyba sporu nie ma między nami i myślimy tak samo xDDDDDDDD

W sensie...to jest Ferran, ale taki, co potrafi wykończyć i z silniejszą psychiką. Ferran też to jest cofnięty napastnik. Dlatego, jak mamy kogoś sprzedawać, to jego, a Lewego zostawić, by BYŁY OPCJE.
A ja i tak uważam, że powinniśmy mieć jeszcze kogoś pokroju Luuka De Jonga, jako tego "trzeciego" do rotacji. Oczywiście młodszy. Czyli doświadczona "9" na wrzutki. I wtedy drugim takim cofniętym możemy grać. Czy to Ferranem, czy to Ferminem, czy właśnie Julianem, jak przyjdzie (a wiemy, że raczej nie xD)

1

@malicinho dobrze kurła, tylko my prowadzimy dyskusje z dupy mam wrażenie xDDD
W sensie...obaj wiemy, że jeśli Atletico powie 150 mln, a Julian 15 netto, to sobie możemy co najwyżej jego plakat powiesić.

Prawdą też jest to, że napastnika TYPU Kane, Haaland, czy im podobnych (TYP!!), to masz naprawdę niewielu na rynku, a dostępnych wcale. Mówimy o piłkarzach jakościowych...może ten ze Strasburga co najwyżej.
Oshimen także dostępny, ale nie wiem, czy to taki typ.
Niemniej - to nie jest poziom top5 na świecie "rasowych i mobilnych 9".

Dla nas to jest temat zamknięty.
Więc zostaje nam odpad z rynku, albo jakieś niepewne opcje pokroju Guirassy i jemu podobni.

Nie wiem.
Ja twierdzę, że jesteśmy w dupie i powinniśmy negocjować z Lewym, pozbyć się Ferrana i za Ferrana negocjować właśnie jakiegoś "nietypowego 9" których jest więcej na rynku i przy czym liczyć na cud, że uda się go zarejestrować, a za rok będziemy w zupełnie innej sytuacji finansowej

0

@RosjaninBut no oczywiście, że tak. Pod tym kątem patrzę. Wystarczy zobaczysz, jaką robi różnicę na boisku.

0

@JanuszKorwinMikke nie. Nie na podstawie jednego turnieju. Dałem Ci tylko przykład..

0

@malicinho np. kto uważa, że to jest typowa "9"?
Sugerujesz, że nie zagrał ani jednego meczu w tym sezonie, jako jedyny środkowy napastnik i najbardziej wysunięty?

0

@Solenya na Getafe zastąpił 1:1 Sorlotha i na jego pozycji grał. Trochę było takich meczów. Inna kwestia, że on lubi schodzić. No, ale Kane też lubi.

Warto jednak zauważyć, że to NIE JEST TYPOWA 9, TYLKO COFNIĘTY NAPASTNIK. Taki Griezmann, tylko że mniej "defensywny", szybszy i z większym ciągiem na bramkę.
I nie wiem który raz już to powtarzam, że nie traktuje go jako typowego "9"

2

@Cryptolis tylko, że Ty dalej patrzysz na to, jak Alvarez gra w Atletico. Ja wcale nie kwestionuje tego, że to "nie jest typową "9""

No bo NIE JEST! Sam powiedziałem, że to jest cofnięty napastnik. Walczycie z chochołem, którego sami postawiliście.

Ja dalej twierdzę, że Lewy zostanie z dużo niższą pensją i Julian zastąpi Ferrana. W to wierzę, choć co raz mniej na to wskazuje, że to właśnie Ferran, a nie Lewy odejdzie.

Niemniej - My potrzebujemy mobilnego napastnika, potrafiącego grać piłką. Oczywiście - super mieć mobilnego "9" z prawdziwego zdarzenia, ale może tylko 2-3 jest dostępnych na rynku, a nawet nie wiem, czy ktokolwiek.

Zatem - wolę mieć cofniętego napastnika, który będzie grał u nas umownie na "9", aniżeli kloca na środku, z którym nie rozegrasz piłki.

1

I to jest "Dudek Dance" a nie to, co Jurek robił, że wychodził na piąty metr przed bramkę xD

Kapitalny ten bramkarz jest

3

@malicinho zresztą dzisiaj w sumie też wyszedł jako ten podstawowy na "9"...

Problemem jest głównie cena.
Poza tym Barcelona nie potrzebuje typowych "9" w rozumieniu Ibry, czy Sorlotha. Lewy się wpasował, bo wiadomo - to Lewy. Wielokrotnie jednak było widać, że ma problemy w grze kombinacyjnej, a takową gramy

3

@malicinho Julian Alvarez to przede wszystkim środkowy napastnik. Nie wiem ile razy trzeba to tłumaczyć. Nie jest to typowa "9". Simeone ustawia go w meczach często za Sorlothem, ale to nie oznacza, że on nie potrafi grać w pojedynkę na środku..

Owszem, jako ten cofnięty to gra świetnie, choćby dzisiaj. No, ale czy w Argentynie na mundialu grał źle?

12

Julian "przeciętny" Alvarez xD

0

@Encore wszystko zależy od ceny i czy będziemy mieli alternatywę. Jak przyjdzie Oshimen, to spoko

0

@czlowiektyczka gdzie średniak xD

0

@JanuszKorwinMikke no mimo wszystko Alvarez gra też na "9". W Argentynie regularnie. Całe MS w Katarze grał na tej pozycji. Był wybitny

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?