1

@Ostatnikrwawygang Syria i Egipt. Rzeczywiście Turcja nie. Nie wiem czemu sobie uzbduralem, że Turcja graniczy z Izraelem, lub Libanem.

Międzynarodowe prawo. Uchodźcy wojenni mają prawo ubiegać się o azyl i sąsiadujący kraj ma obowiązek ich przyjąć.

A co do Berkowicza. No nie. Pobudki nie są podłe. Chęć ugrania popularności, zwłaszcza kosztem PiSu i Brauna - nie jest czymś złym. W sensie...normalna rozgrywka polityczna, bo uwaga, zdradzę sekret - Berkowicz jest politykiem. Populistycznym, cynicznym, radykalnym, ale nadal politykiem.

Zrobił to w taki a nie inny sposób, bo jest właśnie bezkompromisowy, radykalny, ma pogardę do nazistów. Po prostu. A że Izrael teraz jest jaki jest...

1

@Safrani mówią mówią. Śledzę Twittera. Zagraniczne gazety, jak La Parisien relacjonowało to (po czym po 24h usunęli post xD).

Także poszło w świat całość. Wiadomo - finalnie zostanie tylko flaga, ale raczej z przekazem - Izrael to nowa 3 rzesza.
No, ale mówię tylko Twitterze. Nie wiem, jak jest na innych portalach, jak w telewizjach krajowych (innych państw), etc.

0

@Ostatnikrwawygang no, ale czego Ty po nim oczekujesz? To jest cynik i jak widać, że aż tak głupi jest, jak dotychczas sądziłem xD

Wiadomo, że to zagrywka polityczna, ale też taka, którą należy popierać, bo ma dobre strony. Głosi prawdę. Mówi coś, co nikt nie chce w polskiej przestrzeni publicznej głośno powiedzieć, a ludzie "z układu" bronią się przed tym strasznie. Cały POPiS, Lewica a nawet dawna Trzecia Droga - rzucili się na Berkowicza za głoszenie prawdy. No Bareja normalnie...

Na świat też poszło. Gdyby nie flaga, to by nie poszło. Tylko brakuje tutaj konkretnych czynów. My też za dużo tutaj zrobić nie możemy.

O ile w przypadku Ukrainy wiadomo - musimy przyjąć uchodźców, o tyle tutaj nie za bardzo. Prędzej Turcja powinna.

0

Luis Diaaaaazzzzzz! Tak jest!

2

@Vegeta88 bo u nas jest wieczny płacz na sędziów. Nie można nic powiedzieć, bo zawsze to sędzia winny. Nikt inny. Tylko sędzia.

2

@FCB24 Szwed tylko udowodnił, że powinien grać częściej. Znacznie częściej.

1

@takisobiektos ale rozumiesz, że to ten, co został zabity rzucił się na strzelca, a nie odwrotnie?

Taka "delikatna" różnica. Poza tym, to że wrócił do domu i wziął karabin, to wiadomo tylko od tych patusów dwóch pozostałych. Ich zeznania swoją drogą się nie zgadzają, bo na nagraniu widać psa, a gościu gadał, że poszedł psa zostawić do domu i zabrał karabin

1

@BillyButcher luzik. Starałem się też w miarę obiektywnie odpowiedzieć. Delikatnie pisząc nie przepadam za Berkowiczem xD

4

@takisobiektos ale gościu. Rozumiesz, że dał strzał ostrzegawczy, a oni i tak się na niego rzucili? Gdyby się nie rzucili, to do niczego zapewne by nie doszło.

Pomijam już kwestie terroryzowania społeczeństwa.

Naprawmy może najpierw prawo w Polsce i służby. Potem miejmy pretensje do ludzi, że reagują, jak reagują.

Oby gościa uniewinnili i tyle w temacie. Jednego śmiecia mniej na świecie. Całe osiedle musialo teraz głęboko odetchnąć.

4

@BillyButcher odpowiedzi jest kilka. Skłaniałbym się jednak ku temu, że wobec Izraela kraje zwyczajnie nie robią protestów, nie domagają się ceł. Panuje obojętność, więc naturalnie protest jest zrozumiały. Tam już protest był.

Rosja mimo wszystko, wiem jak to zabrzmi, ale w porównaniu do tego co robi Izrael, to naprawdę zachowują się...względnie przyzwoicie. Ich zbrodnie wojenne są w mniejszej skali niż to co robi Izrael.

Do tego dołóż kwestie elektoratu Berkowicza...on też wie, że elektorat Konfy jest bardzo, ale to bardzo antyIzraelski.

To było cyniczne z jego strony, ale jednak zgodne z prawdą.

4

@takisobiektos tam Policja wielokrotnie nie reagowała. Czytałem i słuchałem wypowiedzi mieszkańców.

Bardzo dobrze zrobił. Szkoda, że tylko ten jeden oberwał.

Dla mnie to jest definicja wyrwania chwasta.

1

@MessiForeverTheBest w sumie wtedy byśmy nie potrzebowali nikogo na ŚPD.

Pomoc mamy obsadzoną.

No, ale ta obrona..

4

@Safrani obejrzyj sobie materiał na Kanale Zero.

Natomiast w skrócie - Typ odstrzelił patusa. Tenże patus z Bystrzycy Kłodzkiej wraz z grupą dwóch innych patusów - terroryzowali całe osiedle. Np. sikali na jakiegoś gościa.
Oprócz tego bili, zaczepiali, wyzywali.

Gościu w dał się w kłótnie. Ponoć stanął w czyjejś obronie. Potem wrócił do domu - w domniemaniu - po broń.
Wrócił na miejsce. Znowu się wywiązała kłótnia. Goście ruszyli w jego kierunku. On oddał strzał ostrzegawczy. Co dalej biegli w jego kierunku, więc już strzelał do nich i jednego zabił.

No i chcą gościowi przyklepac morderstwo. Dodajmy, że miał prawo do posiadania broni.

18

@Safrani tak. Musiał. Inaczej by przeszło bez echa, a w tej sprawie trzeba krzyczeć głośno.

Porównajmy sobie przerobienie flagi państwa, które jest tam, gdzie chce z czynami tego państwa.

Berkowicz z przerobioną flagą vs. państwo które dokonuje ludobójstwa w sposób brutalny, bezczelny i jeszcze zamyka usta innym Państwom.

Tutaj nalezy przymknąć oko na wyczyn Berkowicza i docenić, że jak mało kiedy - mówi z sensem i przede wszystkim mówi prawdę o nie boi się tego robić.
Teraz będą go dojeżdżać, bo poruszył kwestię, której poruszać nie można.

50

@lithotripter nazwał Izrael po imieniu + pokazał przerobioną flagę Izraela z zamiast gwiazdą Dawida, to swastyką.
Zrobił to z mównicy. Należy się mu medal za głoszenie prawdy, a nie prokurator...

41

Komentarz usunięty

2

@Gaz nie no co Ty. Boli cholernie ten dwumecz, bo tak, jak rok temu, tak i teraz - mogliśmy wygrać LM. Tak samo mnie bolało w 2009/10 i 2011/12. Identycznie. To jest drużyna stworzona do wygrywania LM. Brakuje dojrzałości w obronie, ale wróciłby Raphinha i Lewy też by się pewnie rozegrał...

Na moje - finał był do zrobienia. My ten dwumecz z Atletico powinniśmy 7:3 wygrać, a przegraliśmy 3:2...
Na własne życzenie. Tym bardziej boli

0

@Korek365 myślę, że jakby Trupin od początku pozwalał na mniej, to tutaj musiałby podyktować karnego.

Sądzę, że finalnie 7/10 sędziów by tutaj gwizdnęło karnego. Ewidentne pchnięcie. Pech dla Trupina był taki, że pod koniec meczu za identyczne pchnięcie dał (słusznie) czerwoną kartkę, bo szła akcja 1:1

0

@RoberDzik w sensie w fazie play-off kiedy nas ostatnio pchnęli, to była Remontada z PSG?

Ogólnie w Erze VAR już bardzo ciężko o "pchanie". Tutaj w obu meczach sędziowie na więcej pozwalali, co z definicji nas uderzało. Innymi słowy - jak były faule, czy na styku coś, to z reguły inicjowali gracze Atletico.

Dlatego mamy dyskusje, czy należały się karne, czy też nie.

Natomiast obie czerwone zasłużone. Bramki uznane (lub te nieuznane) prawidłowo. Za mało żółtych zdecydowanie.

3

@Konradowskyy no jestem skłonny stwierdzić, że masz rację. Zdecydowanie mniej mnie boli ta druga czerwona, niż ta pierwsza.

1

@trolownik ja nie widzę tego spadku formy Pedriego.

1

@norbi77 no, ale jednak jakby było 3:0, to by byli obsrani dalej

0

@RosjaninBut przecież obie czerwone zasłużone. Ja nie wiem. Wy znacie w ogóle przepisy?
Można dyskutować, czy powinien być karny na Olmo. To kwestia interpretacji. Natomiast tutaj nie ma pola do dyskusji. Obaj wychodzili sam na sam. Nie było to w polu karnym. Ewidentnie czerwone

0

@barteq jedno miał. Ten przerzut do Roonego. No, ale dalej. Co to do cholery był za występ. Nie wykupujmy gościa, bo jest dramatyczny. Najbardziej chimeryczny piłkarz. Nie wiesz czego się spodziewać po nim. Nie pasuje do nas

0

@BojanKriKicz możliwe, że tak było.

0

@ElKamil bo Pedri rozgrywał bardzo dobrze piłkę. Olmo miał kilka groźnych strat i do tego zmaślił dwie setki. No do cholery jest jednak różnica między ich występami.

0

@mekston nie no. O skuteczności pisałem. Właśnie przez to przegraliśmy. Nie rozumiem tego

3

@Meckie wiesz o tym, że gramy tak efektownie m.in. dzięki wysokiej linii obrony? Problem jest w kadrze, a nie w samym sobie ustawieniu.

0

@ryzy21 akurat z jego babola padła pierwsza bramka. Przy drugim - Fermin trafia w bramkarza

12

Przegraliśmy przez obronę. My potrzebujemy rewolucji. Gdyby nie Joan Garcia, to bysmy nawet tego meczu nie wygrali.
Do tego indolencja w ataku. Super początek spotkania. Szkoda, że nie wpadło na 3:0, bo stawiam dolary przeciwko orzechom, że Atletico by się z tego nie podniosło.
No, ale jak się nie wykorzystuje setek, to tak jest. Ja się pytam, co dzisiaj odwalał Olmo? Druga połowa tragiczna. Błąd Flicka, że go nie zmienił. Wejście Rashforda i zejście Ferrana zwyczajnie przemilczę, bo brak słów.

Walczyli chłopaki, ale to za mało. Mieliśmy tyle sytuacji w dwumeczu, że to się w pale nie mieści. Sami jesteśmy sobie winni. I tak. Sędziowanie mogło być lepsze, ale do cholery my tutaj sami mogliśmy to wybrać. Zamiast tego Araujo i Olmo walą w decydującym czasie - w trybuny.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?