0

@LeoMessi1994 Łukaszenka negocjuje teraz z pozycji siły i gra tym, że wciąż zwleka z wysłaniem swoich sił do akcji.

0

@Uukasz_93 Ceny owszem wyprzedzają cenę baryłki ale także z tego powodu, że firmy muszą zrobić na tej marży "zapas" pod tą droższą baryłkę.

0

@arasz1819 No w teorii mają takie rekomendacje. Nie wiem czy to jest wiążące i czy stosują je w praktyce. Ale ideałem to by były stałe stopy procentowe na cały okres trwania kredytu. Podobno w Czechach rynek hipoteczny opiera się nawet w 90% na takich warunkach (ciekawostka do sprawdzenia- widziałem ostatnio na jakimś podcaście).

1

@masq Istnieje teoria, że nie znajdziesz na świecie osoby która ma na sobie 2 tatuaże. Bo albo zrobi sobie jeden i jej wystarczy na całe życie, albo robi kolejny i kolejny.

0

@arasz1819 W teorii banki do tej pory powinny zakładać w liczeniu zdolności kredytowej wzrost stopy procentowej o 2-3 %. Teraz NBP rekomenduje brać pod uwagę wzrost od tej podwyższonej kwoty o 5%. Więc banki też powinny w pewnym stopniu brać na siebie ciężar odpowiedzialności za nieroztropnych klientów.

0

@ObiwanKenobi Nie wiem nic o tych laboratoriach , ale nigdy nie jest tak, że są niegroźne. Niby są zabezpieczone ale kataklizmy mogą pokonać wszelkie zabezpieczenia. Po drugie w innych krajach są inne wymogi i obostrzenia - najczęściej łatwiejsze do zrealizowania. No i dochodzi czynnik polityczny - nikt nie chce być powiązany w mediach z podobnymi sprawami. Pewnie dlatego USA podobne tematy ogarnia poza swoimi granicami.

0

@ObiwanKenobi Polska też ma https://tech.wp.pl/najlepiej-zabezpieczone-miejsce-w-polsce-wstep-do-niego-maja-nieliczni,6034841037103745a
Myślę, że zagrożenie jest takie, że jeśli dojdzie do zniszczenia laboratorium czy zasilania czy zabiją personel, to jest ryzyko, że to się uwolni. Stąd apel aby to zneutralizować aby nie stwarzało to zagrożenia.

0

@macio_944 Dziś z kolei widziałem gdzieś info, że Białoruś miała zapewnić zasilanie w Czarnobylu, więc być może stąd ci białoruscy specjaliści.

0

@Kluivert_P Taktyk

0

@Bykunn Nie mogą się spotkać zdalnie?

2

@Zoker Ech - te niezapomniane czasy kiedy podobne tematy wywoływały gównoburze na La Rambli. Dziś już nawet na moment się nie chce zaprzątać głowy tymi problemami pierwszego świata.

0

@priest9999 Aha. Dzięki za wszelkie info. Na razie otworzyłem sobie konto demo w XTB i zanim się na coś zdecyduję, to posiedzę i poobserwuję, jak to działa itd.

0

@Odcinkowy U mnie dziś spadło o 12 groszy.

0

@priest9999 A te swapy to często się zmieniają? Przy każdej zmianie stóp procentowych? Czy z jakiegoś innego powodu też mogą się zmienić?

0

@priest9999 Tak - widzę, że momentami jest ujemne saldo i to dość znacznie. A ile czasu można trzymać te pozycje otwarte? Czy przy jakimś limicie ta pozycja może się zamknąć automatycznie - tzn. czy broker się jakoś zabezpiecza, są tego typu zapisy w regulaminach?

0

@TheNekro94 Ale te zmiany następują tylko przy zmianach stóp procentowych czy jeszcze coś na nie wpływa? Jak często w praktyce te zmiany następują?

0

Czy jest tu ktoś kto orientuje się w temacie forex i zarabianiu na swap? Jeśli przy obecnych stopach dzienny swap przy depozycie 10 000 zł i otwarciu krótkiej pozycji na kurs EUR/PLN wynosi ok 13 zł dziennie, to w skali roku wychodzi to ponad 30%. Gdzie jest w tym haczyk? Ryzyko to tylko kurs wzrostu waluty przy zamknięciu pozycji? Czy jeszcze na coś innego trzeba uważać?

0

@Bobo25Ech. Daj spokój - jak nie widzisz tego grania pod publiczkę i lansu na tej sprawie, to nie mamy o czym gadać.

0

@Bobo25 Przecież nikt nie robi zarzutu tym matkom i dzieciom, tylko temu typowi który się na dodatek lansuje na pomaganiu za czyjeś pieniądze. Mógł je wyżebrać, rozdać i cicho siedzieć i tyle.

0

@chosenone Ciekaw jestem jak z tego wybrną, bo fabuła w książce była trochę drugorzędna. Tam nie byli istotni bohaterowie, tylko sama historia. A co najlepsze akurat słucham audiobooka Baoshu pt "Odzyskanie czasu" - czyli rozwinięcie historii opisanej w trylogii i trafiam na takie info. Przypadek?

0

Wczoraj trafiłem na wiadomość o ekranizacji trylogii Cixin Liu "Wspomnienie o przeszłości Ziemi". Czekam z niecierpliwością. https://naekranie.pl/aktualnosci/problem-trzech-cial-netflix-gra-o-tron-1646812474

1

@Walker Nie wiem gdzie i kiedy Putin został poczęty ,ale jedno jest pewne - musiała być tam wtedy zima stulecia, skoro jego matce tyle śniegu do łona nawiało, że takiego bałwana potem urodziła.

1

@Janiama Barca - Galatasaray 1-0

4

@LeoMessi1994 Ale że co będzie? Że nadal będą przestępstwa? No chyba raczej będzie ich więcej niż mniej skoro chaos i zamieszanie stwarza więcej możliwości i ułatwia ich popełnianie. A o wielu nikt się nawet nigdy nie dowie.

0

@barteq A ja tam już w mało co wierzę co podaje zarówno jedna jak i druga strona.

1

@Tom0VeB Może jego córki żyją, może ich tam akurat nie było. Ważne, że ma dla kogo żyć, że te wnuki żyją bo po takim czymś gdyby nie miał kim się zająć to już tylko totalne załamanie. To jest po prostu straszne.

0

@RichardWinters Szczerze to przeraża mnie ta technologia. To jest po prostu porąbane, że technologia zmierza w tym kierunku.

0

@MesQueUnClub_87 Makitę.

0

@Arkon No niestety.

0

@michal26 Tylko tak się zastanawiam - chyba Rosja i tak gdzieś upchnie ten towar. Z konieczności pewnie po niższej cenie, ale pewnie znajdzie odbiorcę. Przykładowo kupi to Brazylia, która swoją ropę sprzeda po normalnej cenie USA. Choć być może kraje OPEC jakoś to regulują?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?