8

@Kgorecki2500 No ale co oznajmiają? Dali im propozycję i tyle. Nie ogłosili czegoś w imieniu Amerykanów. Nie wiadomo jakie formy nacisku za zamkniętymi drzwiami stosowali Amerykanie, a w ten sposób temat został ucięty raz na zawsze. Cieszę się, że Polska nie wyszła przed szereg mając w ręku papierowe poparcie USA, tylko dała pole do działania USA. Skoro sami się przed tym teraz wzbraniają, to tylko świadczy o tym na jaka minę chcieli nas wpuścić.

0

@Ls0811 Najpierw opublikowali cennik, a potem go zdjęli i 11.03 powiedzą jaka jest cena. Do tego Azoty Puławy zdjęły swój cennik i następny ogłoszą także 11.03.

0

Taka ciekawostka co do cen nawozów. Cena 3000 zł za tonę była szokująca, a wczoraj Anwil ogłosił cennik w którym od 11.03 tona saletry amonowej ma kosztować 6100 zł/t.

4

@Deeespacito Coraz bardziej zaczynam nabierać przekonania, że nie ma to nic wspólnego z cenami na rynkach światowych i jest to sztucznie windowane. Druga sprawa to coraz większa dysproporcja między ceną benzyny a ropy. Co niby zmieniło się w technologii produkcji, że ta różnica się zwiększa?

3

@michal26 A gdzie Polacy są traktowani gorzej niż inni? O jakie sytuacje konkretnie chodzi?

1

@barcelonaLM No ale to my mamy bezpośrednią granicę z Białorusią. Bardzo sprytne posunięcie - teraz piłka jest po stronie USA - po co my mamy się narażać? Jeśli to faktycznie niczym nie grozi to niby czemu Amerykanie tak się przed tym wzbraniają?

1

@Hubsao No to teraz cinkciarze się tam obłowią

0

@Faun Muszę wycofać swoje słowa, bo wcześniej widziałem tylko część wypowiedzi. Teraz widzę, że w dalszych słowach Morawiecki mówi o tym, że jest gotowy zapłacić za maszyny zastępcze. Ogólnie to trzeba przyznać, że jest to bardzo sprytne posunięcie, a Amerykanie zaskoczeni próbują się teraz z tego wyMIGać.

2

@Faun No to nie odmówią. Skoro nasi już ogłosili, że przekażą je nieodpłatnie to oni je nieodpłatnie przyjmą i wyjdzie, że PIS wydymał sam siebie.

1

@Bykunn Ciężko wywnioskować o co chodzi w tej wypowiedzi. Ja z początku pomyślałem, że chodzi o te narzekania na rosnące ceny itd.

0

@kkbarca Dostawy broni i zaopatrzenia też idą przez Polskę i jakoś zdecydowanej rekcji na to nie widać. Mało tego - Putin nie jest nawet w stanie wysłać wojska aby odciąć zachodnią Ukrainę i przeciąć te dostawy.

1

@Nieznajomy Jasne - ale gdyby państwa naszego regionu się potrafiły zjednoczyć to mogłyby wspólnie przeforsować kilka projektów korzystnych dla nas wszystkich. No ale to póki co sfera marzeń.

2

@vangoor Nie widzę tu niczego co nie przysługiwałoby też dla Polaka. Poza tym "jednorazowym świadczeniem na start" cokolwiek by to miało być.

0

@Nieznajomy Chodzi mi raczej o przeciwwagę w głosowaniach.

0

@FCB24 Jakież to przywileje im przysługują?

2

@Shapiro Myślę, że to już się stało.

0

@barcelonaLM Mentzen nadal tam zostaje? Jakieś źródło?

3

@Kgorecki2500 Ze wspólnym państwem to byłoby ciężko,ale marzę o tym, że jak sytuacja się unormuje to Polska wraz z Ukrainą i innymi państwami naszego regionu mogłaby stworzyć w UE przeciwwagę dla hegemonii Niemiec i Francji.

0

@DaPidejpi Jeśli to ma być nasz jedyny wkład w tą wojnę to biorę to w ciemno.

0

@DaPidejpi Z jednej strony fajnie jakby Bayern odpadł, z drugiej fajnie jakby Lewy jednak awansował.

0

@Bobo25 Z funkcjonowaniem to oni sobie poradzą. Tyle, że zahamuje to ich rozwój na dekady.

0

@Nano22 To czy ten konkretny przypadek był sfingowany czy nie to nie ma najmniejszego znaczenia. Ważne jest to, że takich przypadków w tej wojnie są już dziesiątki, setki a niedługo będą tysiące. No ale to przecież tylko liczby - skupmy się lepiej na tym jednym przypadku i roztrząsajmy czy to prawda, czy to może ustawka....

0

@Qlewer No jak ktoś zalał mauzera 1000l to na rok może wystarczyć.

0

@Mads Dodajmy, że chodzi o setki tysięcy....

1

@koksik2700 Jak chcesz po prostu trzymać kasę w obcej walucie to dokupuj regularnie po trochu i to pozwoli ci uśrednić ceny. Jeśli nie interesuje cię krótkoterminowa spekulacja to nie kupuj wszystkiego naraz, tylko np co miesiąc po trochę.

1

@Dynak Też na to zwróciłem już uwagę. Skoro program 500 plus miał w teorii poprawić naszą demografię, to te matki z dziećmi które realnie do nas trafiają w teorii działają sto razy lepiej niż ten program. Dodatkowo odchodzi nam koszt kilku lat wychowywania części z tych dzieci, ich narodzin, opieki zdrowotnej, szkoły itd.

2

@Sysia11 Jak kurna przed tą wojną miało być taniej skoro inflacja dopiero się rozpędzała. Chyba propaganda pisu wjechała za mocno....

0

W sumie mogliby już znieść te ograniczenia w przekraczaniu granicy z Rosją.

6

@FC1899Barca Co to kurdę było. Chyba już za stary jestem na podobną "tfurczość".

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?