@kamyk_23 Nadal nie rozumiem, czemu ma to służyć. Czy to coś zmienia? Tak jak z tym paliwem czy gotówką. Przecież to działa tylko na krótką metę. Nie rozumiem jak to ma niby uderzać w Polskę jako kraj.
@ObiwanKenobi Na dobrą sprawę to w obecnych okolicznościach rząd może rozwiązać wszystkie niewygodne problemy. A jeśli ktoś zaprotestuje to nazwą go ruskim agentem, a opinia publiczna go zje.
@Pawlak1992 Problem jest bardziej złożony, bo nie dość, że strona ukraińska nigdy nie przeprosiła to otacza szacunkiem ludzi kojarzonych z Wołyniem. Ale w tej chwili to nie czas na to. Wolna Ukraina to Rosja oddalona bardziej od Polski. A to jest istotniejsze dla naszej przyszłości. Mam też nadzieję, że jak sytuacja u nich się unormuje to w końcu dialog ze stroną ukraińską wyprostuje także te sprawy z przeszłości. Lepszej szansy na to już chyba nigdy nie będzie. Ale na to czas później. Kto teraz wywleka ten temat, ten nie służy interesowi Polski.
@bartulek98 No to chyba oczywiste, że jak ich przyjmujemy to trzeba im zapewnić podstawowe potrzeby. Jak inaczej to sobie wyobrażasz? Mam jednak świadomość, że są to ludzie, którzy w większości wrócą do siebie gdy sytuacja już się unormuje. Te pieniądze które wydaje na to nasze państwo można potraktować jako nasz wkład w wojnę. Wojnę, która przy niekorzystnym rozstrzygnięciu przyjdzie być może także i do nas w przyszłości. Teraz to jest najważniejsze, aby Ukraina nie wpadła w łapy Rosji, albo chociaż aby nie wpadła cała. Jeśli to się uda, to ja bez mrugnięcia okiem akceptuję te wydatki. Jeśli się nie uda to i tak będziemy mieli większe problemy w przyszłości. Zaś co do firm to nie jest to z ich strony takie całkiem bezinteresowne, tylko czyją skąd wieje wiatr i robią sobie przy okazji dobry PR i darmową reklamę , bo po każdej takiej akcji media o nich wspominają.
@LaRoja To raczej nie fejk - PSWR w Przemyślu nie ma już co prawda tych zdjęć na swoim profilu i zablokowała dodawanie komentarzy ale po zrzucie ekranu z tego artykułu można dotrzeć do ratownika, który wrzucił te zdjęcia do neta - na razie są jeszcze na jego profilu. Nie będę podawał jego danych - skoro mi się udało to odnaleźć, to każdy sobie poradzi.
Jeśli kogoś interesują wydarzenia w Przemyślu to polecam ich lokalne media - są tam nagrania, są zdjęcia. Można się zapoznać i samemu te sytuacje ocenić.
@LaRoja Szczerze, to nie widzę za bardzo opcji aby mógł się wycofać z twarzą. A on inaczej się nie wycofa, nawet jak już dociera do niego, że zrobił ogromny błąd.
@Viajero Wygraliśmy 100 lat temu z bolszewią, i jakoś nie poszliśmy dalej. Wszystko zależy od okoliczności i kalkulacji strat i korzyści. Nie da się osiągnąć korzyści próbując zniszczyć kraj, który posiada broń nuklearną.
1
@bartas97 Boris - ty wiesz co masz robić...
6
@Colon Najchętniej to by im wysłali kredki aby ukraińskie dzieci narysowały plakaty dla Putina z apelem o pokój.
0
@Tomo1989 Kiedyś Kasparow miał startować na prezydenta. Ale w obecnej sytuacji może miałby jakieś szanse.
0
@kamyk_23 Nadal nie rozumiem, czemu ma to służyć. Czy to coś zmienia? Tak jak z tym paliwem czy gotówką. Przecież to działa tylko na krótką metę. Nie rozumiem jak to ma niby uderzać w Polskę jako kraj.
1
@ObiwanKenobi Na dobrą sprawę to w obecnych okolicznościach rząd może rozwiązać wszystkie niewygodne problemy. A jeśli ktoś zaprotestuje to nazwą go ruskim agentem, a opinia publiczna go zje.
1
@Pawlak1992 Problem jest bardziej złożony, bo nie dość, że strona ukraińska nigdy nie przeprosiła to otacza szacunkiem ludzi kojarzonych z Wołyniem. Ale w tej chwili to nie czas na to. Wolna Ukraina to Rosja oddalona bardziej od Polski. A to jest istotniejsze dla naszej przyszłości. Mam też nadzieję, że jak sytuacja u nich się unormuje to w końcu dialog ze stroną ukraińską wyprostuje także te sprawy z przeszłości. Lepszej szansy na to już chyba nigdy nie będzie. Ale na to czas później. Kto teraz wywleka ten temat, ten nie służy interesowi Polski.
3
@bartulek98 No to chyba oczywiste, że jak ich przyjmujemy to trzeba im zapewnić podstawowe potrzeby. Jak inaczej to sobie wyobrażasz? Mam jednak świadomość, że są to ludzie, którzy w większości wrócą do siebie gdy sytuacja już się unormuje. Te pieniądze które wydaje na to nasze państwo można potraktować jako nasz wkład w wojnę. Wojnę, która przy niekorzystnym rozstrzygnięciu przyjdzie być może także i do nas w przyszłości. Teraz to jest najważniejsze, aby Ukraina nie wpadła w łapy Rosji, albo chociaż aby nie wpadła cała. Jeśli to się uda, to ja bez mrugnięcia okiem akceptuję te wydatki. Jeśli się nie uda to i tak będziemy mieli większe problemy w przyszłości. Zaś co do firm to nie jest to z ich strony takie całkiem bezinteresowne, tylko czyją skąd wieje wiatr i robią sobie przy okazji dobry PR i darmową reklamę , bo po każdej takiej akcji media o nich wspominają.
0
@kazbychu To nie chodzi o to kto ma mieć lepiej czy gorzej tylko po prostu w tej sytuacji te testy tracą sens.
2
@Kondziubarca Ale wiesz, że sędzia który będzie to rozpatrywał to nie będzie mógł kierować się emocjami tylko przepisami prawa?
52
@bartulek98 Zaraz, zaraz- masz pretensje do prywatnych firm w jaki sposób wydają swoje pieniądze?
0
@Azi Niech wbija na HP z tym orędziem, a TVP może zrobić z tego transmisję.
2
@parpe A prawda zawsze leży pośrodku.
1
@Ricc Wszystko zależy od tego ile to będzie trwało - skoro już ich przyjmujemy to chyba trzeba im zapewnić jakieś minimum socjalne.
0
@LaRoja To raczej nie fejk - PSWR w Przemyślu nie ma już co prawda tych zdjęć na swoim profilu i zablokowała dodawanie komentarzy ale po zrzucie ekranu z tego artykułu można dotrzeć do ratownika, który wrzucił te zdjęcia do neta - na razie są jeszcze na jego profilu. Nie będę podawał jego danych - skoro mi się udało to odnaleźć, to każdy sobie poradzi.
0
@LaRoja Jeśli to by było jedno takie zdarzenie na tysiące przybyszów to nie byłoby jeszcze tak źle.
5
@Kengo Fajnie te wzrosty wyglądają jak się wybierze jakiś pasujący dołek.
0
@Kozinho. Zdajesz sobie sprawę, że sam prezydent to za wiele nie zmienia? Od tego jest cały sztab aby kształtować politykę USA.
1
@mariosss20 Na kwiecień powołują, ale tylko tych którzy składali przysięgę.
4
@kiper09 Nawet jak przestaniesz jeździć to i tak odczujesz ceny ropy w sklepie na innych towarach.
3
@Janiama Skoro w innych regionach jakoś ludzie wracali do normalności to i tu kiedyś wrócą. Pytanie tylko kiedy i jak to się zakończy.
1
@Malkey95 Sławomir N. będzie miał masę roboty aby to ogarnąć.
4
Jeśli kogoś interesują wydarzenia w Przemyślu to polecam ich lokalne media - są tam nagrania, są zdjęcia. Można się zapoznać i samemu te sytuacje ocenić.
5
@LaRoja Szczerze, to nie widzę za bardzo opcji aby mógł się wycofać z twarzą. A on inaczej się nie wycofa, nawet jak już dociera do niego, że zrobił ogromny błąd.
2
@BombowiecKrawczyk Nie ma to jak miły poranek w pracy? Chodzi o szefa czy współpracowników?
0
@Mns21 Jeśli Rosja zacznie zrównywać miasta z ziemią, to Ukraina będzie musiała się poddać.
1
@Criss18Barca Taa. Jasne. I gdzie niby te tysiące zawodników znajdą zatrudnienie. No chyba, że przestali im płacić.
1
@Viajero W idealnym świecie wiele rzeczy powinno być inaczej urządzone. Po co tracić czas na nierealne marzenia?
10
@Viajero Wygraliśmy 100 lat temu z bolszewią, i jakoś nie poszliśmy dalej. Wszystko zależy od okoliczności i kalkulacji strat i korzyści. Nie da się osiągnąć korzyści próbując zniszczyć kraj, który posiada broń nuklearną.
0
@masq Taktyczny
3
@Przemek2323 Wojna trwała miesiąc, potem już większość czasu okupacja.