0

@hank_moody Gdzie kupujesz i w jakiej formie?

0

@Shear007 No taa - czyli podsumujmy - niech przedsiębiorcy skupują hrywnę jak najdrożej, a jak cena hrywny spadnie na łeb na szyję z dnia na dzień, bo panuje tam chaos, to niech się potem podetrą tymi hrywnami.

1

@pt9 A ja bym sięgnął po pomysły pani Spurek i wprowadził podatek na mięso. Lepszej okazji nie będzie a winę zwali się na wojnę.

0

@Azi Czysto teoretycznie Rosjanie mogli zwiększyć częstotliwość lotów, Ukraińcy mogli dostać skuteczniejszy sprzęt, albo wykorzystali doświadczonych ochotników, którzy do nich trafili. No ale umówmy się - trzeba wszystkie te dane traktować z ogromną rezerwą.

1

@JoeBlack Chodziło mi głównie o siłę armii - na chwilę obecną armia ukraińska nie jest jakoś wyraźnie słabsza od rosyjskiej. Ukraińcy czasem też muszą się cofać aby nie ponosić zbyt wielkich strat. Ale nawet jeśli Rosjanie zajmą jakiś teren to trzeba się liczyć z tym, ze ludności i tak sobie nie podporządkują i sabotaż oraz partyzantka będzie im zadawać na tym zajętym terenie straty. W długiej perspektywie Ukraińcy pewnie polegną, ale jeszcze raz trzeba podkreślić - Rosji raczej nie zależy na długiej wojnie, w przeciwieństwie do państw NATO - w ich interesie jest aby ta wojna toczyła się jak najdłużej .

0

@maniak33333 Przymierzam się powoli do zakupu młynka do zboża i chyba przyspieszę tą decyzję.

5

@Miracle_aligner USA podobno podjęło rozmowy z Iranem który wcześniej obłożyło sankcjami. Jeśli to prawda i się dogadają to może to wpłynąć na ceny ropy. Natomiast większy problem bym upatrywał w cenach pszenicy, kukurydzy czy rzepaku. Tu już ciężko cokolwiek zrobić skoro to Ukraina i Rosja odgrywają na tym rynku znaczącą rolę. Kto wie, czy UE nie podejmie wkrótce decyzji aby wycofać się ze stosowania biopaliw, aby nie zabrakło nam żywności. Choć nie sądzę aby biurokracja była zdolna do tak zdecydowanych działań.

20

@RomanHoffer Cena ropy wzrosła o kolejne 10%, a złotówka nadal słabnie. Nie trzeba być jasnowidzem, aby przewidzieć przełożenie tych liczb na ceny na stacjach.

1

@NaFazieHitman No a kto komu zabroni gdybać. Podobno USA zaczęło gadać z Iranem. Jeśli to prawda to ciekawe kiedy to może wpłynąć na te ceny.

2

@michal26 Dokładnie. Przecież na ten moment oni mają armię liczbowo przewyższającą siły które Rosja tam skierowała. Ze wsparciem Zachodu w informacje wywiadowcze i zaopatrzenie Rosja nie ma tam żadnej przewagi. Rosja ma za to wielkie zasoby ludzkie, ale ta przewaga może się objawić dopiero po dłużej trwającej wojnie. Pytanie czy Rosja może sobie na to pozwolić.

0

@NaFazieHitman 180 to na chwilę obecną cena przy której powinno się zatrzymać.

0

@vangoor Chyba chodzi o to, że jako nieliczni mamy akurat taki model samolotów jaki mogą pilotować Ukraińcy.

0

@LeoMessi1994 Do paktu Rosja Chiny trzeba by doliczyć jeszcze Koreę Płn.

0

@Encore No i szkoda chłopa....

1

@Kapitan hawk To jest liga-mem. Gdy lider traci punkty to grupa pościgowa także to robi.

0

@Triv44 Podziel to przez dwa, albo i przez trzy.

1

@draxidox Dokładnie to co napisałeś - jedynie atak na członka NATO. Jakkolwiek niemoralnie i paskudnie to brzmi to NATO krwią Ukraińców realizuje krok po kroku swoje cele.

1

@Janiama Elche - Barcelona 0-3

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

9

@Kamilos84 Kolejny zastanawiający przypadek. Ciekawe dlaczego Chiny porobiły największe zapasy od lat. Z 3 wojną bym nie przesadzał, ale na pewno wiedziały o planowanej inwazji Putina.

0

@Colon Jeszcze nie czytałem. Ale czytałem kilka książek tego autora i ani razu się nie zawiodłem.

1

@Bykunn Wiem o tym. Nie krytykuję ot tak, ale po prostu się tym niepokoję.

0

@ElTomas A skąd założenie, że nikt z nich nie wróci do Ukrainy? Przecież to mogą być ludzie z różnych regionów Ukrainy i część z nich tam i tak pojedzie

0

@Colon Czyżby twórca mema zasugerowal się twórczością Cixin Liu?
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4970117/o-mrowkach-i-dinozaurach

0

@ElTomas To chyba ten moment w którym należy zaprzestać marnowania żywności do produkcji biopaliw.

0

@Gacork Ja tam go nie lubię i czekam na to aż w końcu go zmienią.

0

@AdamaTraore Polecam książkę "Futu.re". Myślę, że twoje założenie jest błędne.

4

@Bykunn Dobrze, ale jednak z niepokojem trzeba też spoglądać na budżet. Od czasów pandemii nasz budżet jest z gumy. Już myślałem, że osiągnęliśmy granice wydatków, ale jak widać bardzo się myliłem.

1

@Joe_Pesci Czy u nas kogokolwiek to obchodzi? Jak Ukraina nie dokona wiosennych zasiewów to ta cena 10 zł za chleb długo się utrzyma. A w Polsce z racji słabej złotówki przecena - nikt nie reaguje na eksport.

0

@Abominacja Racja.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?