@Janiama Serio pan Tomasz stosuje takie określenia? Nie śledzę co prawda jego twórczości, ale z tych wpisów co mi się te kilka razy gdzieś nawinęły nie kojarzyłem go z podobnymi określeniami.
@Kgorecki2500 No w sumie też - bo co niby komu daje publiczne wyzywanie kogoś od różnych? Choć akurat ta postać wywołuje tak wiele negatywnych emocji, że ciężko się czasem powstrzymać pisząc w momencie wzburzenia. To zrozumiałe, aczkolwiek warto by nie zniżać się do poziomu opisywanych postaci.
@Janiama Trochę szacunku do bądź co bądź głowy państwa. Po co ten epitet? A tak poza tym to oczywiście zgoda - kolejna, choć tym razem w zasadzie mało istotna wpadka Orbana.
@FC1899Barca Społeczeństwo tak wytresowane, ze aż strach. Tam nie ma opcji, że jakieś protesty na większą skalę w ogóle są możliwe do zrealizowania. Choćby żarli tynk ze ścian, to i tak będą wielbić swoją władzę a nienawiść przeleją na wrogów ojczyzny, którzy ich gnębią.
@Chaoss Taa. Jasne. Rozróby to są wtedy gdy biją biednego a nie gdy robią to między sobą celebryci. Gdyby di Caprio zrobił to ewentualnie czarnoskóremu kelnerowi to wtedy mogłoby to być wykorzystane do podburzenia motłochu.
@Uukasz_93 Podczas wojny moralność odstawia się w kąt. Dotyczy to zarówno cywilów jaki żołnierzy, zarówno jednej jak drugiej strony. Naiwne jest myślenie, że jedna ze stron konfliktu jest krystalicznie czysta i zawsze postępuje etycznie. A potępianie kogoś za ukazywanie niewygodnej prawdy to już świadczy tylko o tym, że co poniektórym klapki przyrosły na stałe do oczu.
@Comentateiro No ale w sumie jest to jednak jakaś istotna informacja dla kogoś, kto nie zna tej postaci. Dla mnie byłoby to istotne gdybym zobaczył taki dopisek przy jakimś baseballiście czy rugbiście. Nawet sama lista osiągnięć nic by mi nie mówiła. Choć powinno być zmienione na "uważany za jednego z najlepszych".
@Bykunn Jeśli to ma być naprawdę niespodziewane to biorę to w ciemno. Słowa tej modlitwy tym bardziej tracą sens w zestawieniu tego co nas czeka po śmierci wedle religii katolickiej. Przecież albo nie ma się przed czym wzbraniać skoro czeka nas życie wieczne, a jeśli nic nas nie czeka to tym bardziej nagła śmierć nie jest straszna.
Cóż za zaskoczenie mnie właśnie spotkało. Otóż niejaki Krzysztof Varga autor książki Trociny przelał na papier swe przemyślenia dotyczące słów modlitwy "od nagłej i niespodziewanej śmierci zachowaj nas Panie". I są one dokładnie takie same jak moje. Ilekroć słyszę te słowa zastanawiam się nad ich bezsensem. Właśnie nagła i niespodziewana śmierć powinna być błogosławieństwem, a nie czymś przed czym powinniśmy się wzbraniać. Tw słowa powinny brzmieć "przed długą agonią zachowaj nas Panie", a nie odwrotnie. Co myślicie na ten temat?
@Kgorecki2500 W cytacie który przytoczyłeś nie ma słowa o modlitwie więc nie rozumiem czemu wszyscy się plują akurat o modlitwę. A co do słów papieża to można się po części zgodzić ale to tylko zwykły banał. Owszem przydałby się nowy model zarządzania światem, ale od tysięcy lat jeszcze takiego idealnego modelu nie wymyślono. Czekamy na konkrety.
@Kurkmen No Białoruś chyba już się określiła. Łukaszenka gra na zwłokę i pod jego przywództwem Białoruś raczej nie przystąpi. Inna sprawa gdy Putin postanowi go zmienić na kogoś bardziej służalczego.
@KrystianR Ale to na tym polegają baraże, że ktoś musi odpaść. Wolisz aby się cieszyć z niepowodzenia Macedonii? Ja tam cieszę się zawsze gdy niżej notowana drużyna utrze nosa faworytowi.
0
@GuerillaAthletic A co niby mamy z tej Kolumbii? Nie kumam.
0
@Cwaniak4 Lipa. Nawet się nie umywa do główki Zidane'a.
1
@Captain5 Alfons , Brajan, Dorian.
1
@capoN Zawsze mnie to rozwala gdy ktoś mówi jakąś cenę za chleb a każdy na dźwięk tego słowa może mieć zupełnie inny produkt na myśli.
0
@agrad0 A kto to ogłosił?
0
@Janiama Serio pan Tomasz stosuje takie określenia? Nie śledzę co prawda jego twórczości, ale z tych wpisów co mi się te kilka razy gdzieś nawinęły nie kojarzyłem go z podobnymi określeniami.
0
@Kgorecki2500 No w sumie też - bo co niby komu daje publiczne wyzywanie kogoś od różnych? Choć akurat ta postać wywołuje tak wiele negatywnych emocji, że ciężko się czasem powstrzymać pisząc w momencie wzburzenia. To zrozumiałe, aczkolwiek warto by nie zniżać się do poziomu opisywanych postaci.
0
@Janiama Trochę szacunku do bądź co bądź głowy państwa. Po co ten epitet? A tak poza tym to oczywiście zgoda - kolejna, choć tym razem w zasadzie mało istotna wpadka Orbana.
14
@Kgorecki2500 W sensie, że temu ambasadorowi?
5
@FC1899Barca Społeczeństwo tak wytresowane, ze aż strach. Tam nie ma opcji, że jakieś protesty na większą skalę w ogóle są możliwe do zrealizowania. Choćby żarli tynk ze ścian, to i tak będą wielbić swoją władzę a nienawiść przeleją na wrogów ojczyzny, którzy ich gnębią.
0
@Chaoss Taa. Jasne. Rozróby to są wtedy gdy biją biednego a nie gdy robią to między sobą celebryci. Gdyby di Caprio zrobił to ewentualnie czarnoskóremu kelnerowi to wtedy mogłoby to być wykorzystane do podburzenia motłochu.
0
@BorzyKrzys A o co tam w ogóle chodzi z tą Florydą?
5
A wy też coś niecoś potraficie?
0
@Uukasz_93 Przecież to samo napisałem. Każdy kto krytykuje Wolskiego tylko za to,że pisze niewygodną prawdę oznacza, że jest zaślepiony.
3
@Uukasz_93 Podczas wojny moralność odstawia się w kąt. Dotyczy to zarówno cywilów jaki żołnierzy, zarówno jednej jak drugiej strony. Naiwne jest myślenie, że jedna ze stron konfliktu jest krystalicznie czysta i zawsze postępuje etycznie. A potępianie kogoś za ukazywanie niewygodnej prawdy to już świadczy tylko o tym, że co poniektórym klapki przyrosły na stałe do oczu.
1
Podrzucam świetne wykonanie genialnego utworu na ten dzisiejszy wieczór -
0
@Sau_Ron Lewy, Pedri, Salah, Mbappe, Benzema
0
@Comentateiro No ale w sumie jest to jednak jakaś istotna informacja dla kogoś, kto nie zna tej postaci. Dla mnie byłoby to istotne gdybym zobaczył taki dopisek przy jakimś baseballiście czy rugbiście. Nawet sama lista osiągnięć nic by mi nie mówiła. Choć powinno być zmienione na "uważany za jednego z najlepszych".
2
@Bykunn Jeśli to ma być naprawdę niespodziewane to biorę to w ciemno. Słowa tej modlitwy tym bardziej tracą sens w zestawieniu tego co nas czeka po śmierci wedle religii katolickiej. Przecież albo nie ma się przed czym wzbraniać skoro czeka nas życie wieczne, a jeśli nic nas nie czeka to tym bardziej nagła śmierć nie jest straszna.
2
Cóż za zaskoczenie mnie właśnie spotkało. Otóż niejaki Krzysztof Varga autor książki Trociny przelał na papier swe przemyślenia dotyczące słów modlitwy "od nagłej i niespodziewanej śmierci zachowaj nas Panie". I są one dokładnie takie same jak moje. Ilekroć słyszę te słowa zastanawiam się nad ich bezsensem. Właśnie nagła i niespodziewana śmierć powinna być błogosławieństwem, a nie czymś przed czym powinniśmy się wzbraniać. Tw słowa powinny brzmieć "przed długą agonią zachowaj nas Panie", a nie odwrotnie. Co myślicie na ten temat?
10
@IronSanHybrid Bez kitu. Trzeba nie mieć rozumu aby stać i się przyglądać tym manewrom i nawet nie próbować się wycofać na bezpieczną odległość.
1
@FC1899Barca Lewandowski
Owen
Xavi
Buffon
Ballack
Zidane
Cristiano
Kluivert
Ronaldo
Batistuta
1
Co jak co, ale ten wiatr to jest najgorszy...
1
@bartekvisca Wyczarowywać w ten sposób kolejne butelki piwa aby kogoś upić?
0
To się w pale nie mieści co te kacapy wyrabiają. Były operator GROM - Naval powiedział ostatnio u Zychowicza, że nawet talibowie którzy obcinali głowę sołtysowi wioski to robili to za karę za to, że współpracował z ich wrogami. A to? Jak to określić?
https://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/ukraina-traktor-wylecial-w-powietrze-na-minie,117406.html
0
@Kgorecki2500 W cytacie który przytoczyłeś nie ma słowa o modlitwie więc nie rozumiem czemu wszyscy się plują akurat o modlitwę. A co do słów papieża to można się po części zgodzić ale to tylko zwykły banał. Owszem przydałby się nowy model zarządzania światem, ale od tysięcy lat jeszcze takiego idealnego modelu nie wymyślono. Czekamy na konkrety.
1
@Kurkmen No Białoruś chyba już się określiła. Łukaszenka gra na zwłokę i pod jego przywództwem Białoruś raczej nie przystąpi. Inna sprawa gdy Putin postanowi go zmienić na kogoś bardziej służalczego.
0
@The_Man Licz się z tym, że zamykasz sobie drogę do sprzedaży działki na cele budowlane.
1
@KrystianR Ale to na tym polegają baraże, że ktoś musi odpaść. Wolisz aby się cieszyć z niepowodzenia Macedonii? Ja tam cieszę się zawsze gdy niżej notowana drużyna utrze nosa faworytowi.
1
@Zoker Uważajcie tylko z zaznaczeniem wszystkich pięciu propozycji bo komp się zawiesi bezpowrotnie.