@bartekvisca Dopóki rząd dosypuje pieniądze w postaci różnych tarcz, dopłat do energii, opału itd. to podnoszenie stóp nie daje pożądanego efektu poza tym o którym wspomniałeś - że kredytobiorcy ponoszą koszt, który nic nie daje.
@boss000 A skąd założenie że rezerwowy skład Bayernu to takie złe rozwiązanie? Rezerwowi gracze mogą grać z większą intensywnością usiłując się pokazać trenerowi niż podstawowy skład który będzie się oszczędzał wiedząc że gra o nic. O ile wówczas Bayern będzie pewny awansu z pierwszego miejsca bo to wcale nie jest na dzisiaj pewne.
@FC1899Barca Czy chcemy czy nie to i tak dojdziemy do momentu w którym Ukraińcy będą musieli dać wyjść z twarzą Rosji. Najważniejsze jest to, że Rosjanie tak mocno dostali po mordzie, że na długo przejdzie im chęć do sięgania po więcej.
@Ojciec5tkidzieci Odpowiedź jest prosta - waham się pomiędzy gęsią a świnią,ale jednak wybieram świnki, bo z ich mięsa można przygotować więcej smacznych potraw.
@KrychaFCB Trzeba jednak przyznać, że Łukaszenka i tak w tej sytuacji dość sprytnie lawiruje pomiędzy lojalnością Putinowi a dobrem swego kraju. Tak wiem, że wielu powie że dla dobra kraju to powinien ustąpić, ale wówczas ciężko przewidzieć jak zareagowałby Putin i co by się działo na Białorusi. Póki co dzięki temu ,że Łukaszenka tam nadal jest i że nie pcha się specjalnie na Ukrainę to mają tam względny spokój (nie zapominając oczywiście o prześladowaniach opozycjonistów). Choć z drugiej strony być może to byłby najlepszy czas na odwrócenie się od Rosji gdy ta nie dałaby rady walczyć na dwa fronty.
@Comentateiro "na każdym poważnym portalu" - z tego co kojarzę to jesteś pierwszy który pisze o tym na La Rambli, więc nie pisz, że na każdym poważnym portalu o tym pisali. No chyba, że mi umknęło i ktoś już o tym tu wspomniał.
@Ojciec5tkidzieci Polecam książkę Arkadija Babczenki "Rosjanin w Czeczenii". Najlepsza historia jaką opisał to ta gdy nowy dowódca urządził apel w którym zapowiada że zakończy falę i gnębienie kotów, a w pewnym momencie z budynku za jego plecami wyskakuje z okna "kot" który uciekał przed pijanymi "dziadkami" i jeśli dobrze pamiętam to ci nawet zaczęli do niego strzelać. Dowódca tylko popatrzył i w końcu nawet nie zareagował.
@pt9 Czekam kiedy w Polsce ktoś założy portal aby najemcy musieli założyć sobie tam konto i osoby wynajmujące mogły tam dodawać im opinie. Nie masz konta z historią na tym portalu albo masz negatywne opinie? Do widzenia państwu - szukajcie frajerów gdzie indziej.
@Cygan BRC W takim razie włącz sobie na yt programy Moniki Jaruzelskiej . Tam jest pełna kulturka i nikt nikomu nie przerywa. Szkoda tracić czas na te beznadziejne telewizyjne pyskówki.
@Tasde Dobra - niepotrzebnie to przywołałem, ale jakoś mi się od razu nasunęło jak wspomniałeś o tym jak ruska propaganda wykorzystuje pasujące jej wypowiedzi. Tak czy siak ci którzy stworzyli tą grubo ciosaną manipulację i ci którzy dali się na nią złapać oraz ją rozpowszechniają działają tym razem na korzyść Brauna. A wystarczyło po prostu napisać prawdę aby dorzucić kamyczek do jego ogródka. Teraz jego obrońcy mogą sobie wznosić zasłonę dymną która ma przysłonić obraz i wcale nie muszą się przy tym wysilać.
1
@Rl9k1nG Mam nadzieję, że działały z zamiarem zestrzelenia tak jak swego czasu zrobiła Turcja. Jeśli nie to tylko rozzuchwalą te kacapskie ....y
2
@bartekvisca Dopóki rząd dosypuje pieniądze w postaci różnych tarcz, dopłat do energii, opału itd. to podnoszenie stóp nie daje pożądanego efektu poza tym o którym wspomniałeś - że kredytobiorcy ponoszą koszt, który nic nie daje.
0
@Colon Z całym szacunkiem dla Pana Biedronia, ale jednak aż tak bym nie przeceniał jego możliwości w PE.
0
@boss000 A skąd założenie że rezerwowy skład Bayernu to takie złe rozwiązanie? Rezerwowi gracze mogą grać z większą intensywnością usiłując się pokazać trenerowi niż podstawowy skład który będzie się oszczędzał wiedząc że gra o nic. O ile wówczas Bayern będzie pewny awansu z pierwszego miejsca bo to wcale nie jest na dzisiaj pewne.
0
Kurna nie wierzę. Jeszcze Christiansen jakaś kontuzja.
0
@FC1899Barca Czy chcemy czy nie to i tak dojdziemy do momentu w którym Ukraińcy będą musieli dać wyjść z twarzą Rosji. Najważniejsze jest to, że Rosjanie tak mocno dostali po mordzie, że na długo przejdzie im chęć do sięgania po więcej.
2
@Ojciec5tkidzieci Odpowiedź jest prosta - waham się pomiędzy gęsią a świnią,ale jednak wybieram świnki, bo z ich mięsa można przygotować więcej smacznych potraw.
0
@Medium O jakiego rapera ci chodzi?
1
@KrychaFCB Trzeba jednak przyznać, że Łukaszenka i tak w tej sytuacji dość sprytnie lawiruje pomiędzy lojalnością Putinowi a dobrem swego kraju. Tak wiem, że wielu powie że dla dobra kraju to powinien ustąpić, ale wówczas ciężko przewidzieć jak zareagowałby Putin i co by się działo na Białorusi. Póki co dzięki temu ,że Łukaszenka tam nadal jest i że nie pcha się specjalnie na Ukrainę to mają tam względny spokój (nie zapominając oczywiście o prześladowaniach opozycjonistów). Choć z drugiej strony być może to byłby najlepszy czas na odwrócenie się od Rosji gdy ta nie dałaby rady walczyć na dwa fronty.
1
@Przemek2323 Ale wiesz, że bardzo prawdopodobne jest, że oni wygrają wybory, ale zarazem ciężko będzie im stworzyć większość w Sejmie?
1
@Comentateiro "na każdym poważnym portalu" - z tego co kojarzę to jesteś pierwszy który pisze o tym na La Rambli, więc nie pisz, że na każdym poważnym portalu o tym pisali. No chyba, że mi umknęło i ktoś już o tym tu wspomniał.
0
@darek60 Akurat ten tekst to powstał jeszcze za komuny....
1
@Janas11224 A ja myślę,że sam czas zmieni tą narrację. Zwłaszcza w Europie.
1
@Janas11224 A może po prostu ktoś tam pomału przesuwa wajchę i podobna narracja ma przygotować opinię publiczną na zmianę podejścia do sprawy Ukrainy.
0
@marcin62 Po części wynika to też z zabobonu, żeby nie ściągnąć na siebie gniewu ducha tej zmarłej osoby.
1
@PatrykBarca Obyś nigdy nie musiał tego naprawdę zrozumieć.
1
@Ojciec5tkidzieci Polecam książkę Arkadija Babczenki "Rosjanin w Czeczenii". Najlepsza historia jaką opisał to ta gdy nowy dowódca urządził apel w którym zapowiada że zakończy falę i gnębienie kotów, a w pewnym momencie z budynku za jego plecami wyskakuje z okna "kot" który uciekał przed pijanymi "dziadkami" i jeśli dobrze pamiętam to ci nawet zaczęli do niego strzelać. Dowódca tylko popatrzył i w końcu nawet nie zareagował.
0
@MESSIah16 To chyba nie jest takie proste, bo tych fanatyków religijnych jest tam sporo więcej niż ten jeden.
0
@pt9 Czekam kiedy w Polsce ktoś założy portal aby najemcy musieli założyć sobie tam konto i osoby wynajmujące mogły tam dodawać im opinie. Nie masz konta z historią na tym portalu albo masz negatywne opinie? Do widzenia państwu - szukajcie frajerów gdzie indziej.
1
@Cygan BRC W takim razie włącz sobie na yt programy Moniki Jaruzelskiej . Tam jest pełna kulturka i nikt nikomu nie przerywa. Szkoda tracić czas na te beznadziejne telewizyjne pyskówki.
1
@konrad1661 Panie dej Pan spokój. I tak Pan nie masz na to wpływu to po co sobie zaprzątać głowę podobnymi pierdołami?
0
@Janiama Oj chyba jednak nie. Wielu ludziom komuna jednak odpowiadała
0
@shahman Otóż nie. Zabrakło go w decydujących meczach więc musi walczyć o awans na kolejne mundiale.
0
@gumaz Takim to tylko ręce obciąć i powiesić na pierwszej gałęzi dla przykładu.
10
@jeyx77x Co zrobił dobrze? Dobrze zrobił, że już odszedł z tego świata. Szkoda tylko,że tak późno.
0
@Tasde Dobra - niepotrzebnie to przywołałem, ale jakoś mi się od razu nasunęło jak wspomniałeś o tym jak ruska propaganda wykorzystuje pasujące jej wypowiedzi. Tak czy siak ci którzy stworzyli tą grubo ciosaną manipulację i ci którzy dali się na nią złapać oraz ją rozpowszechniają działają tym razem na korzyść Brauna. A wystarczyło po prostu napisać prawdę aby dorzucić kamyczek do jego ogródka. Teraz jego obrońcy mogą sobie wznosić zasłonę dymną która ma przysłonić obraz i wcale nie muszą się przy tym wysilać.
1
@Tasde Tak samo nie jest różnicą gdy napiszesz coś co potem wykorzystują ruscy? (patrz - Radek Sikorski)
0
@MESSIah16 Chciałbym aby to było Lazio lub Atalanta, ale stawiam że jednak wygra Milan.
0
@MESSIah16 Zabiegu?
0
@MESSIah16 A u mnie w okolicy aktywiści blokowali wycinkę drzew, też przykuli się łańcuchami i jakoś FBI nie wpadło po nich.