@VanBest Myślę, ze lektura niemal każdej książki i przyswajanie wiedzy w nich zawartej po trochu nas kształtuje choćby podświadomie. Ale żeby jakaś tak diametralnie zmieniła mnie jako człowieka to raczej ciężko wskazać.
@Gall Tzn w jakim sensie? Chodzi ci o te ukraińskie zboże? Z tego co wiem to chyba nie było prawnie zakazane aby to zboże zostawało w kraju. Inna sprawa to używanie ich do celów konsumpcyjnych aczkolwiek też nie wiem czy przepisy nas przed tym chronią. Jest prosty system aby to uszczelnić - cło nakładane na wjeździe powinno pozostać, natomiast jak chcą aby tranzyt się odbywał to niech na przykład naliczają zwrot cła przy wyjeździe tego zboża za granice UE i nie ma tematu. Gdy nie opłaca się kombinować to nie będzie kombinacji. Inaczej nie da się tego uszczelnić.
Tak swoją drogą to byłby niezły chichot losu gdyby Milan zdobył LM, a Ibra na koniec kariery musiałby się znowu obejść smakiem bo nie został zgłoszony do tych rozgrywek. Swego czasu przeszedł z Interu do Barcy by zdobyć LM,a to właśnie Inter wyrzucił Barcę z LM i zdobył puchar. Klątwa Ibry.
@Gall Trzeba poczekać na konkrety,ale wiem jedno - aby ten system był szczelny to jest wręcz niemożliwe. A już na pewno gdy ustawy czy rozporządzenia będą pisać na kolanie w trybie pilnym. A dwa że to i tak nie jest żadne rozwiązanie problemu,tylko odsunięcie go w czasie - byle to maksymalnie wyciszyć do wyborów.
@Gall No owszem zgłasza - ale agencja nie ma wglądu do tego ile kto zebrał,ile kto potem sprzedał,ile kto zużył do skarmiania zwierząt. No i są nadal dzierżawy ustne gdzie rolnik uprawia i zbiera a zasiewy podaje w papierach kto inny. Ale jakkolwiek by to nie było zorganizowane to nadal nie uzdrowi sytuacji w żaden sposób, tylko będzie impulsem do obniżania cen- po co przepłacać skoro państwo zadeklarowało się że wyrówna do ceny 1400 zł?
@JohnyMemonik No cóż - czyli to tylko przypadek, że kolejny wynik po Barcy pod tym względem w tej niby niewymagającej lidze to 21 bramek Atletico słynącego z defensywnej gry? Ale zawsze znajdzie się powód do narzekania. Ja tam jestem dobrej myśli bo stara piłkarska maksyma mówi,że dobry zespół zaczyna się budować od tyłu.
Czy wiecie, że w topowych pięciu ligach z aktualnych zespołów na podium poza Barcą która straciła 9 (słownie-dziewięć) bramek,następne zespoły to Lazio - 20 straconych goli,a potem Napoli i Atletico- 21 bramek? Kolosalna różnica.
@Kondziubarca Wsie,a rolnicy to dwie osobne sprawy. Obecnie coraz mniej ludzi na wsiach żyje z rolnictwa. Pis stracił rolników już podczas przepychania piątki dla zwierząt,a teraz afera z ukraińskim zbożem i totalny blamaż z nowym programem doplat bezpośrednich tylko to umocniła.
@Gall A gdzie agencja ma wgląd do tego ile rolnik ma zboża w papierach? Mogą jedynie zobaczyć ile ma pola a i to niekoniecznie bo są też dzierżawy ustne itd. Aczkolwiek z tego co już wspomniał minister to i tak Unia nie pozwala dopłacać do tony zboża(na szczęście) i będą coś kombinować z dopłatami do hektarów. Ale to jest chore co powiedział ten minister Telus - powiedział mianowicie ze nieważne po ile rolnik sprzeda zboże - oni mu planują dopłacić aby cena wyszło 1400 - no sorry ale takie słowa jeszcze bardziej zbiją cenę zboża na rynku. Ci ludzie żyją w jakichś oparach absurdu. Sami wywołali ten problem a teraz rozwiązanie dobije nas jeszcze bardziej - chcą opróżnić magazyny w gospodarstwach, zasypią magazyny w skupach a możliwości przeładunkowe w portach i tak nie mają takich aby to zboże wywieźć. W żniwa znowu więc będzie problem bo skupy nadal będą zawalone zbożem. Ten problem będzie się ciągnął przez kilka lat. I żadne dopłaty tego nie zmienią, no ale oni myślą krótkoterminowo - byle do wyborów.
@Gall Nie wiem jak musiałby to być szczelny system aby uniemożliwić wałki. Rolnik może przecież sobie kupić te zboże od pośrednika z magazynu a potem je sprzedać z tą dopłatą.
@MesQueUnClub_87 Wał to dopiero będzie gdy to co powiedział Kaczyński o skupie i dopłacaniu aby zboże było po 1400 zł stanie się rzeczywistością. Ciężko mi to sobie wyobrazić, ale ta władza już mnie niczym nie zaskoczy. Wyszedłby podwójny wał gdyby ci co skupili te ukraińskie zboże po niskich cenach, teraz by je odsprzedali po 1400 zł. Paranoja.
2
@Bezhistorii Wpadło w portal i przeniosło się do innego wymiaru.
A jak się przyjrzysz to widać je zaparkowane za drzewem po prawej stronie.
0
@okiemtypera_lucaxx95 Ta osoba musiała znaleźć się przed lokomotywą? Czy jest możliwa jakaś opcja,że jakoś z boku pociągu się zaczepiła,potknęła?
0
@VanBest Myślę, ze lektura niemal każdej książki i przyswajanie wiedzy w nich zawartej po trochu nas kształtuje choćby podświadomie. Ale żeby jakaś tak diametralnie zmieniła mnie jako człowieka to raczej ciężko wskazać.
0
@Explode Jak dobrze kojarzę, to zabrakło go w kluczowym momencie walki o mundial bo miał kontuzję.
3
Jak tam gazpacho? Wrzucił może już jakąś fotę po wczorajszym meczu MU?
1
@NeKenI Potwory naszego dzieciństwa.
0
@Krzysztof1987 Rodziny pszczele kosztują obecnie około 500 zł a ul to już zależy od stanu, rodzaju i wyposażenia - od ok 100-200 zl wzwyż.
1
@TR3YWAY Spoko - ja i tak drugi koniec Polski, więc nie ma tematu, choć właśnie szukam rodziny pszczele.
0
@TR3YWAY Jakie okolice i jaki rodzaj ula?
1
@Herato Ibra w Milanie, Bonucci w Juve, Paulinho w Guanghou.
0
@Emhyr Oczywiście że tak.
0
@Gall Tzn w jakim sensie? Chodzi ci o te ukraińskie zboże? Z tego co wiem to chyba nie było prawnie zakazane aby to zboże zostawało w kraju. Inna sprawa to używanie ich do celów konsumpcyjnych aczkolwiek też nie wiem czy przepisy nas przed tym chronią. Jest prosty system aby to uszczelnić - cło nakładane na wjeździe powinno pozostać, natomiast jak chcą aby tranzyt się odbywał to niech na przykład naliczają zwrot cła przy wyjeździe tego zboża za granice UE i nie ma tematu. Gdy nie opłaca się kombinować to nie będzie kombinacji. Inaczej nie da się tego uszczelnić.
2
Tak swoją drogą to byłby niezły chichot losu gdyby Milan zdobył LM, a Ibra na koniec kariery musiałby się znowu obejść smakiem bo nie został zgłoszony do tych rozgrywek. Swego czasu przeszedł z Interu do Barcy by zdobyć LM,a to właśnie Inter wyrzucił Barcę z LM i zdobył puchar. Klątwa Ibry.
0
@Gall Trzeba poczekać na konkrety,ale wiem jedno - aby ten system był szczelny to jest wręcz niemożliwe. A już na pewno gdy ustawy czy rozporządzenia będą pisać na kolanie w trybie pilnym. A dwa że to i tak nie jest żadne rozwiązanie problemu,tylko odsunięcie go w czasie - byle to maksymalnie wyciszyć do wyborów.
0
@Criss18Barca Rozkminiłbym coś na czym bym mógł zarobić krocie i tyle.
0
@Gall No owszem zgłasza - ale agencja nie ma wglądu do tego ile kto zebrał,ile kto potem sprzedał,ile kto zużył do skarmiania zwierząt. No i są nadal dzierżawy ustne gdzie rolnik uprawia i zbiera a zasiewy podaje w papierach kto inny. Ale jakkolwiek by to nie było zorganizowane to nadal nie uzdrowi sytuacji w żaden sposób, tylko będzie impulsem do obniżania cen- po co przepłacać skoro państwo zadeklarowało się że wyrówna do ceny 1400 zł?
0
@JohnyMemonik No cóż - czyli to tylko przypadek, że kolejny wynik po Barcy pod tym względem w tej niby niewymagającej lidze to 21 bramek Atletico słynącego z defensywnej gry? Ale zawsze znajdzie się powód do narzekania. Ja tam jestem dobrej myśli bo stara piłkarska maksyma mówi,że dobry zespół zaczyna się budować od tyłu.
0
Czy wiecie, że w topowych pięciu ligach z aktualnych zespołów na podium poza Barcą która straciła 9 (słownie-dziewięć) bramek,następne zespoły to Lazio - 20 straconych goli,a potem Napoli i Atletico- 21 bramek? Kolosalna różnica.
0
@Kondziubarca Wsie,a rolnicy to dwie osobne sprawy. Obecnie coraz mniej ludzi na wsiach żyje z rolnictwa. Pis stracił rolników już podczas przepychania piątki dla zwierząt,a teraz afera z ukraińskim zbożem i totalny blamaż z nowym programem doplat bezpośrednich tylko to umocniła.
0
@Kondziubarca Dotkliwa przegrana zgrupowanej opozycji na Węgrzech niczego ich nie nauczyła? Przecież choćby ta Lewica odstręczy im wielu wyborców.
0
@AmigoBlancos Trzymam kciuki za Milan.
0
@Gall A gdzie agencja ma wgląd do tego ile rolnik ma zboża w papierach? Mogą jedynie zobaczyć ile ma pola a i to niekoniecznie bo są też dzierżawy ustne itd. Aczkolwiek z tego co już wspomniał minister to i tak Unia nie pozwala dopłacać do tony zboża(na szczęście) i będą coś kombinować z dopłatami do hektarów. Ale to jest chore co powiedział ten minister Telus - powiedział mianowicie ze nieważne po ile rolnik sprzeda zboże - oni mu planują dopłacić aby cena wyszło 1400 - no sorry ale takie słowa jeszcze bardziej zbiją cenę zboża na rynku. Ci ludzie żyją w jakichś oparach absurdu. Sami wywołali ten problem a teraz rozwiązanie dobije nas jeszcze bardziej - chcą opróżnić magazyny w gospodarstwach, zasypią magazyny w skupach a możliwości przeładunkowe w portach i tak nie mają takich aby to zboże wywieźć. W żniwa znowu więc będzie problem bo skupy nadal będą zawalone zbożem. Ten problem będzie się ciągnął przez kilka lat. I żadne dopłaty tego nie zmienią, no ale oni myślą krótkoterminowo - byle do wyborów.
0
@Gall Nie wiem jak musiałby to być szczelny system aby uniemożliwić wałki. Rolnik może przecież sobie kupić te zboże od pośrednika z magazynu a potem je sprzedać z tą dopłatą.
1
@MesQueUnClub_87 Wał to dopiero będzie gdy to co powiedział Kaczyński o skupie i dopłacaniu aby zboże było po 1400 zł stanie się rzeczywistością. Ciężko mi to sobie wyobrazić, ale ta władza już mnie niczym nie zaskoczy. Wyszedłby podwójny wał gdyby ci co skupili te ukraińskie zboże po niskich cenach, teraz by je odsprzedali po 1400 zł. Paranoja.
0
@goldmetaxa Aha.
2
@Comentateiro Darowanemu koniu się pod ogon nie zagląda. Tyle w temacie.
Z dystansem.
2
@Ricardinio14 Dobrze kojarzysz - https://transfery.info/aktualnosci/byly-pilkarz-legii-warszawa-bruno-mezenga-z-hitem-transferowym-w-wieku-34-lat/182811
1
Hakimi? Top pośród cwaniaków - https://sportowy24.pl/zona-hakimiego-zlozyla-pozew-o-rozwod-i-chce-polowe-majatku-ale-okazalo-sie-ze-pilkarz-nie-mial-nic-wszystko-przepisal-na-swoja/ar/c2-17460105
1
@Sau_Ron Koszykówka?
2
@barcelonaLM Jeszcze nie jest to powiedziane. Ja bym Benfiki jeszcze nie skreślał.