6

Na jutubie można już zobaczyć film "Niepodległość". Jest to film dokumentalny z filmami z czasów Piłsudzkiego, cyfrowo przerobiony, jakościowo poprawiony. Jeszcze nie oglądam, ale jeśli ktoś ma czas, to zachęcam :)

1

Wprowadzasz trochę w błąd kogoś, kto pyta "o dźwięki w Wa-wie". Mogłeś po prostu napisać osobny komentarz z zaznaczeniem daty i pytaniem co ludzie na ten temat sądzą.
Ale nie będę się już wymądrzać... ;)
Tak czy siak teraz chodzi o alarmy o zagrożeniach powietrznych.

1

Artykuł z 2016...

0

"W najbliższych dniach w Warszawie i całej Polsce zawyją syreny. Nie ma się jednak czego obawiać, to tylko ćwiczenia. Chodzi o system alarmowania o zagrożeniach powietrznych."

3

11

Zostały ogłoszone nominacje do nagród "The Game Awards".
Najwięcej nominacji mają 3 produkcje:
- God of War
- Red Dead Redemption II
- Marvel Spider-man

Moje serce "PC Master Race" krwawi, bo wszystkie te gry są na konsole :(

1

Naszło mnie na wspominki :)

Ech, ciekaw jestem czy taka tęsknota do tamtej drużyny będzie już... zawsze? Niezależnie od wyników dzisiejszej Barcelony, stylu itp. Po prostu tam, wszystko idealnie się złożyło w czasie, a to się zdarza raz na kilkadziesiąt lat, jak nie dłużyj...

0

"Cena aparatu na zęby linwalnego to około 8 – 14 tys. za oba łuki wraz z wizytami kontrolnymi."
Mnie powiedzieli 10 tyś. :)

0

Zależy jaki, ale myślę, że od około 2/3 tyś.

Ja sobie wymyśliłem aparat lingwalny. Zrezygnowałem, gdy zobaczyłem cenę. Nie dla polaczka-szaraczka jak ja. Ale jak ktoś jest w stanie, to chyba najlepsza opcja: jest montowany z tyłu, więc go nie widać i podobno jest efektywniejszy.

0

"Życie jest jak puste pole,
takie życie ja p...."

Poezji Pana Kurskiego powinni uczyć w szkole.

9

Pozdrawiam ze śląska/zagłębia. W sumie to chyba umieram.

3

No przecie Enrique ma ewidentnie minę "No zara go walne... Weź sie nie przytulaj Żordi, bo jak Ci przywale, to znajdziesz sie zara znowu w Barcelonie kurła"
Nienawiść aż się wylewa z tego zdjęcia. Wstyd dla kadry Hiszpanii.

2

Podejrzewam, że i tak byłoby to bardziej wiarygodne niż Złote Piłki, Fifa de best etc.

24

Zaś w komentarzach będzie szitstorm i płacz bardzo inteligentnych ludzi "łeeee, macki Stano, Messi suaby, kontuzja i wgl wszyscy inni lepsiejsi".

0

Hmm, czyli problem leży chyba głównie w mentalności.

0

Pełna kontrola meczu była oczywiście za Barcelony Guardioli przy 5:0 i nawet 6:2, gdzie Real strzelił bramki nie dominując Barcelony, a pojedynczymi zrywami. Ale nie porównujmy żadnej drużyny do teamu Pepa, bo to nie ma sensu.
Za Vilanovy byliśmy w stanie jeszcze dominować. Real też strzelał nam bramki po pojedynczych wypadach, szybkich kontrach. Nie było sytuacji, że nas zepchnął do obrony, a my nie potrafimy wyjść z własnej połowy. To się zaczęło od sezonu 13/14, lub 14/15 i się powtarza z różnymi zespołami.

PS. Poza dwumeczowym 7:0 z Bayernem, wiadomo, ale wiadomo jak wyglądała sytuacja z Tito i kadrowa Barcelony.

0

Moim zdaniem wynik trochę naciągany, skoro Barcelona pozwoliła Realowi na parę sytuacji sam na sam, przy swoim prowadzeniu. Brak kontroli meczu.
Może to powinienem inaczej ująć, ale niestety w tym momencie nie wiem jakie słowo byłoby odpowiednie.

2

Zaryzykuję stwierdzenie, że problemy Barcelony (głównie w defensywie) są już od dawna, niezależnie od trenera. Nie pamiętam za bardzo jak było w sezonie 2013/14, ale paradoksalnie sezon 14/15, w którym zdobyliśmy tryplet, był sezonem, gdzie poraz pierwszy od bardzo dawna było widać jak drużyny potrafią nas zdominować.
Mecz z Valencią, wygrany 2:0 - Nietoperze mieli karnego, bardzo dużo sytuacji prawie 100%, potrafili nas zdominować na Camp Nou. To samo z Celtą na Balaidos, która też nas mocno zdominowała.
Dodatkowo mamy mecz z Bayernem w Monachium, gdzie tak naprawdę mało brakowało, a Bayern spokojnie mógłby odrobić 3 bramkową stratę.

Będzie to kontrowersyjne, ale 4:0 z Realem na Bernabeu też było dość... naciągane. Piękny wynik, ale Real miał sporo sytuacji na strzelenie paru bramek, głównie przy kilkubramkowym prowadzeniu naszej drużyny.

Od tamtego sezonu (a może i wcześniej), coś się stało. Nie jestem w stanie zweryfikować co dokładnie, ale niestety drużyny są w stanie nas mocno zdominować, coś co się nie działo przez długi okres czasu. Często było tak, że jak przegrywaliśmy, to po kontrach, czy głupich błędach, a nie po tym, że rywal był wyraźnie lepszy, a Barcelona często się broniła.

To jest moim zdaniem jeden z głównych problemów tej drużyny, który już trwa bardzo długo. Barcelonę można zdominować, niezależnie od tego z kim gra i gdzie. Niezależnie od tego, czy to Real, Betis, Sociedad, czy jakaś inna drużyna.

Nie wiem co tutaj jest problemem. Mentalność? Utrata tożsamości? Nie wiem. Ale jest to bardzo niepokojące, skoro to się ciągnie już tak długi czas.
Takich meczów, w których Barcelona była miażdżona i nie potrafiła wyjść z własnej połowy było dużo więcej.

3

Przelewy są dzisiaj normalnie, jak w dni robocze :)

0

Coś co dla Ciebie jest nieśmieszne, dla kogoś innego moze być śmieszne. Więc dla mnie jednak trochę jest.

1

TVN też ma swoje za uszami. Choć moim zdaniem zawsze byli, są i raczej będą bardziej profesjonalni, będą mieli lepszych "ekspertów" i dziennikarzy, lepszy poziom merytoryczny.

4

No miłość pełna gębą :)

https://www.facebook.com/RacjonalnaPL/videos/862578900613525/?__xts__[0]=68.ARCJkjjOe1zUhpaBfMO8abp_sPFlkNbKV5GK8ykfnN0g8-n-wi2yTOLak_iwvpu1RsLE8BTCADiLaZlqpulC2VmWCTZwSaKdDsMaEFquEEvK58ezkp1KATQRQrGQ3FV4FQBPX06dUm8-6m3SExb9xxQojjeKufr5ubBpQTYf7Xxxuvy95jjRW0va7ohpKjNOQTK-2BIc6ufLCWmqij5zWC34gECku3E2GidY4EAkOiHHJbmTyTKCO34tM07rN3zmmwN4_hpyJz9pN51HgM4o0oqjqr6mWgE9sGcZUd1B9hsxOCQIpfsFDLHayc5u2Qzw14HaysfQucRBWWxD0GZwshHf9acCCLnH5sE&__tn__=-R


Btw nie twierdzę, że w tym marszu nie było ludzi... normalnych. Ale mówienie, że była sama miłość, cud, miód i orzeszki też jest nie na miejscu.

2

A propos wczorajszego zdjęcia, które udostępniłem. Myliłem się co do tego, że było w 100% tak skadrowane. Jest to montaż 2 ujęć, "zrobionych niemal w tym samym czasie." Tak więc piszę to jako sprostowanie :)

PS. Wybaczcie za link do tego niemieckiego plugawego tefałenu, może on jakieś osoby urazić czy coś, ale no nic innego nie miałem pod ręką.

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/symboliczny-montaz-dwoch-zdjec-z-marszu-narodowcow-w-warszawie,882836.html

0

Czyli co, Valverde out, Quique Setién przyjdź? :)

Problem Barcelony jest o wiele bardziej złożony. Niemniej jednak chciałbym, by Valverde był do końca sezonu i w zależności od stylu gry i wyników, może później skusilibyśmy się na takiego Setiena?
Rozwinę to trochę bardziej w osobnym poście jak będę miał więcej czasu.

4

Madryt doczekał się swojego Żiru.

32

To przez Lajonela żeśmy pszegrali, przyszed i tylko dla siebie gra co za egoista trzeba go szpszedać puki cos wart bo 30 na karku, tfu

3

Nie ma przeróbki. Jest nawet filmik:

https://www.instagram.com/p/BqDbkBOFXQe/

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?