32

Wypłukuje magnez. Ale będą skurcze. Przegramy. Nieodpowiedzialne zachowanie! Gwiazdeczka, pfff...

6

Mecz meczowi nierówny. Poza tym Real ma często w LM coś, czego nie ma Barcelona -> walkę za wszelką cenę. W ćwierćfinale w głowach piłkarzy Barcelony nie było chęci wygrania meczu, pokazania swojej siły, tylko chęć dowiezienia wyniku pierwszego meczu do końca rywalizacji, jak najmniejszym kosztem sił.

Liczę, że wyciągnęli wnioski z tamtej kompromitacji. NIe tylko piłkarze, ale również Valverde. Skład mamy silniejszy niż sezon temu, póki co w LM spisujemy się bardzo dobrze, jest to inna drużyna niż w lidze hiszpańskiej. Nic, tylko czekać na wiosnę, bo to najbardziej zweryfikuje Barcelonę.

0

Teraz są lepsze czasy, większej wolności. Dużo narzekam na ten kraj (mam swoje powody, myślę że całkiem logiczne), ale jednak ciesze się, że żyję w czasach teraźniejszych, aniżeli w latach PRL etc.

9

Cristiano Ronaldo, czy to Ty?

8

GenerałXavi:
Za częstą mądrość, za przywiązanie uwagi do detali, których większość nie zauważa.

1

A może to Ty się mylisz? :)

Ja mam swoje zdanie i tyle. Nie będę tego rozwijać, bo mi się nie chce i już dużo razy na ten temat pisałem. Te gazety dla mnie są siebie warte. Tyle.

5

Jeszcze Komorowski. "Zmień pracę, weź kredyt."
Albo praktycznie każda wypowiedź Pani ̶p̶r̶o̶f̶e̶s̶o̶r̶ Pawłowicz :)

3

Chyba nie ma w PL polityka, który się ostatnio bardziej kompromituje :)

4

Nie umiem. Raz, że tak dużego skilla w myśleniu jak Ty nie mam, a dwa że Tefałen wyprał mi musk doszczętnie :(
A teraz wybacz, muszę iść obejrzeć tefałen dwadzieściacztery.

1

Bo niezalezna to jest ściek :)
Taki sam jak wyborcza, wrepublice czy jakieś inne.
Ciężko wskazać na w miarę rzetelne i dobre merytorycznie media.

0

Ok, dzięki za wytłumaczenie ;)

0

Właśnie nie chce mi się za bardzo oglądać, bo podejrzewam że niestety ponad 40/50 minut znów o polskiej piłce. A ten temat już mi się mocno przejadł. Dlatego wolę zapytać.

0

Bo PO jest niestety nieudolne. Zresztą, jak zdecydowana większość polityków.

0

Czy w Misji Futbol był poruszony temat piłki zagranicznej i sprawy Ramosa?

5

A ja nie chciałbym tego. Chciałbym normalnie zarabiać, wysoko, by pensja mnie bardziej motywowała. Wolę pracą sobie zapracować na życie, niż "dostać". Zupełnie inaczej to "smakuje", inaczej się do takich pieniędzy podchodzi. Dlatego wolałbym, by wynagrodzenia były wyższe, bardziej motywujące, bardziej godne, niż dostawać 500 zł pod przykrywką "paczcie, jesteśmy tacy piękni i dobrzy, że dajemy Wam 500 zł, Peło nigdy by czegoś takiego nie zrobiło!"

9

Myślę, że jest to jednak kwestia dodatków typu 500+ etc.
Skoro pierwszy raz od 3 lat to spadło, to w takim razie rok temu, czy 2 lata temu nie było zimy, czy co? :)
Wzrost jest bardzo mały, ale i tak to o czymś świadczy. 500+ to bardzo głupi pomysł i tyle.

5

"Główny Urząd Statystyczny podał najnowsze dane dot. bezrobocia w Polsce. Wynika z nich, że stopa bezrobocia liczona wg Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) wyniosła w Polsce w III kwartale 2018 r. 3,8 proc. (w II kw. było to 3,6 proc.). To pierwszy wzrost stopy bezrobocia wg BAEL (kwartał do kwartału) od I kw. 2015 roku, czyli od ponad trzech lat."

Wincyj 500+ etc, wincyj!

4

Ba dum tss.

0

Oczywiście. Pewnie somsiad-złodziej kurła, tfu.

0

Ciekawe skont wzioł na to pinionżki...

1

Barcelona uczy się w sołszyl midja, ale do Romy jej jeszcze trochę brakuje :P

41

Nie wiem czy widzieliście i czy było wstawiane. Wiele komentarzy jest o cudnej ̶k̶o̶m̶p̶r̶o̶m̶i̶t̶a̶c̶j̶i̶ porażce Realu, więc wstawiam bo może nie było -> Barcelona wrzuciła filmik z Freddiem Mercurym :)

https://x.com/FCBarcelona/status/1066323364216799233

7

Dziś mija 27 rocznica śmierci jednego z największych muzyków wszech czasów i jednego z moich ulubionych - Freddie'ego Mercury.

0

Teraz w sumie może sobie wybrać :)

2

Wiara nie opiera się tylko na chodzeniu do kościoła, w rozumieniu tego słowa jako budynek z księdzem/pastorem. Kościół to ludzie. Jeśli ja się spotykam z drugą wierzącą osobą, rozmawiamy o tym, czytamy Biblię, czy się modlimy - już wtedy tworzy się kościół.

W PŚ jest fajnie napisane "Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w moje imię, tam jestem pośród nich”. To jest chyba w Ewangelii Mateusza, ale pewien nie jestem.

Nie chodzę do kościoła nie poprzez lenistwo, ale poprzez chęć nabrania pewnej perspektywy i dystansu do tego co się dzieje. Dzięki temu mogę na pewne sprawy spojrzeć pod innym kątem.

0

A co, zrzucamy się?

Chyba 40 mln.

8

Niestety IMO, religia często wypłukuje resztki racjonalnego myślenia. Widać to u nas w kraju w relacji na linii kościół-rząd, czy u ludzi ślepo wierzących. Ten smutny przykład też jest tego dowodem.
Wiara w Boga poszła w bardzo złym kierunku. Sam jestem wierzący, ale od jakiegoś czasu nie chodzę do żadnego kościoła. Jestem z rodziny katolickiej, ale przez parę lat chodziłem do kościoła protestanckiego. Moje poglądy bardziej się synchronizują z protestantyzmem, ale niestety również tam jest bardzo wyraźne negatywne oddziaływanie religii, która nie pozwala myśleć logicznie i racjonalnie. Parę prostych przykładów z życia ludzi których znam:
- mąż Cie bije, wyzywa, pije? Nie możesz się rozwieść, bo to małżeństwo, a więc i rzecz święta. Nie rób nic, tylko się módl o zmianę charakteru i postępowania męża.
- jesteś chory? masz problem? módl się, a Bóg wszystko załatwi
Wielokrotnie widziałem/słyszałem takie teksty. Mało działania, tylko modlitwa. Ja rozumiem, że modlitwa jest ważna dla osoby wierzącej, to logiczne, ale niech to idzie w parze z mądrym postępowaniem, a nie ślepą wiarą w zmianę.
Zresztą, można by o tym dyskutować bardzo długo.

Generalnie jesteśmy w świecie, gdzie czasami nie wiadomo co jest dobre, a co złe i ta granica jeszcze bardziej się zaciera, a religia tylko to potęguje, bo ludzie sami się pogubili w to w co wierzą.

3

Bo takiej opcji po prostu nie ma, co uważam za błąd.

1

Dzięki!
Pzdr i miłego piątunia!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?