macio_944
Dołączył/a: styczeń 2024
Będzin
43 obserwujących
8 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
29
W sumie dość fajne jest to, jak boisko za**biście weryfikuje te wszystkie plebiscyty i butne wypowiedzi dawnych/teraźniejszych piłkarzy.
50
4 najlepszych piłkarzy wszech czasów.
https://scontent.fpoz1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/48377430_2606351269405642_2911137534832541696_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=339335f2074a1d8386e531a9d66329f9&oe=5C946D36
3
No i Cristiano znowu będzie smutny :/
44
Przeciek, co Pele powie w następnym wywiadzie.
https://scontent.fpoz1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/48370459_2226589247421049_7392661275114733568_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=e74f264b91de67f1db1d16924cb03e71&oe=5CA7AE29
12
Messi jest ponad wszystkimi innymi piłkarzami i tyle. Szanuje Modricia, ale porównywanie Go do Messiego jest bez najmniejszego sensu. Ba, dla mnie nawet porównywanie CR do Leo nie ma sensu.
24
Messi 2 absolutnie perfekcyjne bramki z wolnego, siatki, dryblingi, śliczne podania.
I kurła idę o zakład, że będzie stosunkowo mało "poruszenia" tym faktem w sołszyl midjach, szczególnie w Polsce...
1
A no tak. Mądre i logiczne.
1
Dlaczego szansy dzisiaj nie dostał Alena, mimo pewnego prowadzenia?
Pytanie głównie do barcelonaLM, który broni Valverde jak lew. Chcę się po prostu dowiedzieć jaką masz argumentację na ten fakt.
0
Tu nie hodzi stricte o grę, ale o odpoczynek i danie szansy takiemu Alenii, czy komuś innemu. Tym bardziej jak się prowadzi 4:0. Narzekania uzasadnione.
6
Ewidentnie się cofnęliśmy. Tak, wiem że ta drużyna inaczej funkcjonuje, że i tak jest 3:0 itd, ale po prostu nienawidzę czegoś takiego..
2
Nie wiem czy się nigdy nie powtórzy, podałem argumenty świadczące o tym, że jest możliwość nawiązania do gry i sukcesów tamtej drużyny. Nie wiem jednak w jakim stopniu, w jakim procencie.
6
Czy uważacie, że za jakieś 10 lat, znów możemy być świadkami czegoś podobnie wyjątkowego jak Barca w latach 2008-2012?
Wiem, że często do tego nawiązuje, ale ostatnio trochę na ten temat rozmyślałem i jestem ciekawy ile osób ma podobne wrażenie do mojego. Oczywiście, jest to bardzo (!) wyidealizowana i utopijna perspektywa przyszłości, ale wydaje mi się, że szanse są. Xavi w przyszłym roku kończy karierę, zacznie się parać trenerką, a wiadomo jak postrzega On futbol, w Pepie był/jest zafascynowany. Guardiola po trenowaniu City, pójdzie do Włoch, lub może trenować reprezentację. Po przygodzie z trenowaniem wielkich drużyn, jak sam wielokrotnie wspominał, wróci do Barcelony, myślę że jako ktoś, kto będzie dbać o młodzież. Podejrzewam, że wiele zawodników ze starej gwardii będzie pracować wtedy w Barcelonie. W szkółce mamy wychowanków, którzy mają wyjątkowy talent: jest Alena, Riqui Puig, Xavi Simons, można nawet wspomnieć o Polaku, Michale Żuku, który również zapowiada się bardzo obiecująco, jest również dobrze zapowiadający się Chumi. Pewnie o paru zawodnikach zapomniałem, ale to też pokazuje potencjał kadrowy La Masii. Dodatkowo przyszłość Barcelony uzupełnia świetny transfer Arthura i myślę, że w przyszłości Barcelona będzie się starać o podobne transfery młodych i utalentowanych zawodników.
Łącząc to wszystko, wychodzi nam obraz drużyny, która ma realne szanse nawiązać do tych wyjątkowych lat. Jednak aby to się stało, musi wszystko się ponownie ułożyć idealnie w czasie, a o to będzie najtrudniej.
2
"W tym roku Warszawa nie strzela - napisał w mediach społecznościowych prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Podczas imprezy sylwestrowej organizowanej przez miasto nie będzie fajerwerków. Decyzja władz miasta związana jest z troską o dobro zwierząt, dla których głośne wystrzały są wyjątkowo stresujące. Ma ona jednak przede wszystkim wymiar edukacyjny, ponieważ każda pełnoletnia osoba może kupić fajerwerki i używać ich we własnym zakresie."
Co o tej decyzji sądzicie?
27
Szkoda, że do nas nie przeszedł, gdy Pep się o Niego starał.
Jak sam Guardiola powiedział do Pirlo: "„Jesteśmy już bardzo mocni, naprawdę nie mógłbym prosić o więcej, ale ty byłbyś wisienką na torcie. Szukamy pomocnika, który byłby alternatywą dla Xaviego, Iniesty i Busquetsa i właśnie ty nim jesteś. Masz wszelkie argumenty, by grać w Barcelonie, w tym jeden absolutnie kluczowy - jesteś zawodnikiem klasy światowej".
1
Niestety nie grałem, bom PC-master race :/
Ale Rockstar raczej wypuści w przyszłym roku RDR2 na PC.
Tak czy inaczej dużo osób chyba głosowało na God of War. RDR2 nie jest dla każdego, wydaje mi się że jest to gra dojrzała, z powolną rozgrywką i fabułą, a nie każdy jest w stanie to docenić.
3
Już dziś w nocy odbędą się nagrody "The Game Awards", czyli "growe oscary".
O najważniejszą nagrodę "Gry Roku" rywalizować będą:
- Assassin’s Creed Odyssey
- Celeste
- God of War
- Marvel’s Spider-Man
- Monster Hunter: World
- Red Dead Redemption 2
Najlepsze (jak dla mnie) jednak jest to, że będą zapowiedziane nowe premiery gier, mówi się np. o Borderlands 3, czy prezentacja nowego Far Cry'a. Poza tym cała otoczka gali wydaje się być świetna, wśród prezenterów/gości będzie m.in. Hans Zimmer, Johan Hill, czy Christoph Waltz.
Jak ktoś ma czas i kogoś ten temat interesuje, to polecam zobaczyć, 2:30 w nocy. Ja niestety jutro rano do roboty :(
2
Far Cry Fallout.
Nie trudno będzie być grą lepszą od F76.
18
Ech...
Ale piękne zachowanie publiczności na Camp Nou.
0
*mały, ale wariat
0
Ona gdzieś tam jest, ale fakt - często głęboko ukryta.
11
Riqui Puig - nowy "obiekt" westchnień i paczania.
Niech tylko się dobrze rozwija, a przed Nim wielka kariera.
0
Dział graficzny. Ale z marketingiem gdzieniegdzie są rzeczy wspólne :P
0
Będę ;)
Ale na LR jest raczej większy zasięg i pisząc "Ogólnie polecam cały wywiad, bardzo konkretny." zachęcam innych do kliknięcia już stricte w artykuł.
Szczwane nie? ;)
1
Nie chce być znowu w cieniu Leo, ja Go rozumiem.
2
" ciekawe w którym miejscu byłby teraz gdyby wtedy nie trafił na najlepsze pokolenie w historii hiszpańskiej piłki oraz na mlodego ale już ogranego Leo Messiego."
Byłby również wielki, ale pewnie uboższy "tylko" o tytuły. Paradoksalnie największym sukcesem Guardioli nie było to co zrobił z Barceloną 2008-2012, ale to co zrobił wcześniej, z drużyną rezerw. Wtedy tak naprawdę rodził się Jego geniusz. Gdybyśmy wyjęli z tego okresu Jego wielką Barcelonę, to ktoś inny by się po Niego zgłosił, widząc jak fantastyczną pracę wykonał w rezerwach i gdzieś indziej stworzyłby świetną drużynę, choć oczywiście nie tak znakomitą jak Jego Barcelona, ale na tyle dobrą, że stylem gry i wygrywaniem byłby na ustach wszystkich.
4
"za późnego Pepa"
No właśnie polecam poczytać cały wywiad, bo przedtem na pytanie: "Która "odsłona" Barçy, jaką dane Ci było oglądać, była najlepsza i dlaczego?" odpowiedział:
"Odpowiedź nie będzie niespodzianką – Barcelona Pepa. Jednak zawężę trochę zakres do wiosny 2011 roku."
55
Ściach w wywiadzie moim zdaniem fantastycznie opisał Barcelonę Guardioli, porównując przy tym do dzisiejszego futbolu Barcelony.
Cytuję:
"Ta drużyna miała wszystko idealnie poukładane i co najważniejsze pokazywała świadomość wagi defensywy – tej dobrej defensywy. Nie valverdowskiego oddania piłki rywalowi i grania na czas. Wtedy defensywą było rzucenie się na przeciwnika pod jego polem karnym, odebranie mu piłki w ciągu kilku sekund (zasada 8 sekund) i zadanie ciosu – to kwintesencja cruyfizmu i stylu barcelonismo. Barcelona Pepa wykonywała to najlepiej w historii i to była jej wielkość. Pomimo posiadania gwiazd w ofensywie była w moim odczuciu najlepszą drużyną w historii w defensywie. To w niej, jako zwolennik futbolu taktycznego i defensywnego, doceniam najbardziej."
Ogólnie polecam cały wywiad, bardzo konkretny.
45
Reklama w dolnym, prawym rogu AS'a może niektórych kibiców Realu troszkę zdenerwować :D
14
Tak.
https://pbs.twimg.com/profile_images/1065143298384379904/GLVAnoJ0_400x400.jpg
3
Przeklnij, a później powołuj się na moc Boga.
F*ck logic.