1

@Nieznajomy @Toretto
dokładnie tak bym to ujął jak kolega @Nieznajomy

chodzi o doświadczeni i to że zawsze potrafią się przygotować do wielkich imprez

a czy mają najsłabszą formę od X lat? no nie powiedziałbym niedawno wygrali złoty puchar i byli w finale

pod wodzą Gerarda Martino grają solidnie dosyć - mało strzelają ale i mało tracą bramek

ja na dziś widzę to 50/50 nawet z lekkim wskazaniem na Meksyk ze względu na tą ich turniejowość

1



Meksyk to będzie mega ciężki przeciwnik, bez wyraźnych gwiazd ale oni 7x z rzędu na MŚ grali w 1/8 finału, więc zasadniczo z grupy wychodzą zawsze można powiedzieć


0

@Deviler
dla mnie Arabia to zagadka, równie dobrze możemy z nimi zremisować jak i wygrać z 3-0

co do Meksyku na MŚ zawsze są bardzo solidni - 7 razy pod rząd byli w 1/8 finału MŚ wiec to będzie ciężka przeprawa

gwiazd nie mają ale kilku bardzo fajnych grajków już tak - Lozano, Edson alvarez, guitierrez, guardado, corona

1

@Janiama
też to zauważyłem nawet w trakcie meczu że już widząc podanie zrobił dziwny ruch od piłki a nie do widząc że podanie jest słabe,
moim zdaniem jedynie może nie to że nie widział piłkarza Almerii ale chyba źle określił czy zdąży do piłki on, w sensie może liczył że nie zdąży i wtedy tamten mijając się z piłką dałbym Pique pozycje do wyjścia wyższego z piłką, albo go rzeczywiście nie zauważył

mimo wszystko duży błąd Pique

i o ile duży błąd popełnił F. de Jong to też duży błąd popełnił Pique

a śmieszne już jest tłumaczenie dużo osób tutaj że błąd popełnił f,. de jong
tylko co z tego, piłka nożna to sport drużynowy i bramkę traci zespół a nie sam frankie, więc aby uniknąć gola lepiej chyba naprawić błąd kolegi niż samemu zrobić kolejny błąd i pogorszyć tylko słabą sytuację

na szczęście błędy kolegów naprawił Ter Stegen, choć gdyby piłkarz Almerii lepiej strzelił wg mnie ciężko byłoby mu to obronić

0

@Rewolucja123
a końcowy wniosek jest taki że ty na miejscu Pique zrobiłbyś pewnie to samo co on prowokując dalej sytuacje sam na sam a ja w najgorszym wypadku albo był wyrąbał piłkę w trybuny albo sfaulował a w najlepszym odegrał piłkę

wnioski wysuwaj sobie sam

1

@PatrykBarca
jasne że piłka jest szybsza, ale to nie znaczy że nie wykonuje się ruchu do piłki, tak samo nie znaczy że nie można mądrze holować aby zrobić lepszą pozycję, lepsze ustawienie

jakby w Barcelonie uczyli tak jak u nas to nie miałbyś np. gola Neymara po podaniu Iniesty z meczu z PSG po tym jak Iniesta holował piłkę przez pół boiska

no nie wykonał odpowiedniego ruchu bo tam już stał Balde który w najgorszym wypadku przejąłby piłkę a Pique widząc pozycję piłkarza Almerii i jakoś podanai nadal idzie w złą deycję kompletnie uniemożliwiając sobie jakąkolwiek reakcję

0

@Rewolucja123

personalny komentarz bo piszesz tak jakbyś nie grał w piłkę albo robił to bardzo słabo

no nie piłkarz Almerii jest w takim miejscu że nawet przy odpowiednio silnym podaniu może przejąć podanie zwłaszcza że widać jak się ustawia piłkarz Almerii, na co czeka, to podanie było tak oczywiste że piłkarz Almerii od razu rusza bez namysłu

Pique widząc takie ustawienie powinien przewidzieć taką możliwość i nie ustawiać środka ciężkości i wykonać ruchu w złym kierunku widząc już siłę podania

w najgorszym wypadku jakby piłka była za mocno zagrana to piłkę przejąłby Blade będąc po tej samej stronie

druga kwestia ruch od piłki wykonujesz jak masz podanie do przodu a nie wszerz boiska gdzie w pobliżu czeka już na takie zagranie piłkarz Almerii bo jak przejmie to jesteś w czarnej dupie będąc na wykroku i tak właśnie było

wtedy lepiej zrobić krok do piłki i alo odegrać na jeden kontakt na ścianę od razu robiąc wybieg na wolne pole przy złapaniu piłakrza Almerii na wykrocznej przy próbie odbioru piłki a w najgorszym wypadku jeśli jesteś wolniejszy to walczysz o piłke lub faulujesz taktycznie

1

@PatrykBarca
to świetne masz te papiery trenerskie:) tego się uczy w polskiej trenerce czekania na piłkę? to nie dziwota że jesteśmy tam gdzie jesteśmy

0

@Rewolucja123
no nie masz racji, Pique też tu popełnił błąd i też to zauważyłem podczas meczu ale myślałem że to oczywiste ale widocznie nie dla wszystkich,

piłkarz jest na boisku aby też analizować sytuację obecną i przewidywać pewne ryzyka/możliwości, ale nie wszyscy piłkarze to potrafią albo zatracili te możliwości

czemu Messi jest taki dobry bo potrafi analizować sytuację na boisku/przewidywać, szukać złego ustawienia przeciwnika, naprawiać błędy kolegów

podanie De Jonga fatalne, z drugiej strony aż tak dużo opcji nie miał poza przerzutem do Balde, ale Pique inteligentnie powinien to naprawić ale nie tyle co nie naprawił co błędnym ułożeniem ciała pogorszył sytuację bo złapany na wykroku w złą stronę był już spalony nawet na faul i zatrzymanie akcji

wg mnie to oczywisty błąd i ja na jego miejscu poszedł bym do piłki, ale ja to ja

widocznie nie grasz w piłkę albo słabo to robiłeś


2

@Janiama
tu akurat się w pełni zgadzam i też to zauważyłem podczas oglądania meczu

błąd de Jonga ale też Pique w ocenie sytuacji, bo byłem przekonany że pójdzie do piłki a on odszedł od piłki bardziej w prawą stronę boiska, sądzę że wykonując odpowiedni ruch doszedł by do piłki i z pierwszej pod naporem piłkarza Almerii oddałby z powrotem do de jonga

podanie de Jonga fatalne i wtedy trzeba iść do piłki a nie od piłki bo nawet jakby to była odpowiednio mocna piłka to piłkarz Almerii będąc w takiej pozycji mógł ją próbować przeciąć, pewnie Pique źle ocenił położenie piłakrza Almerii i myślał że piłka spokojnie dojdzie a on odchodząc w bok zrobi sobie miejsce do małego rajdu z piłką gdyż piłkarz Almerii robiąc niepotrzebną próbę przejęcia piłki zostawi wolny korytarz

pech był jednak że podanie było za lekkie i w obrębie punktu widzenia i dynamiki piłkarza Almerii, właściwie było to za czytelne podanie i piłkarz Almerii był na to przygotowany

1

@cris2706
no nie tylko przegrali z City (a właściwie zostali zmiażdżeni w tym meczu) ale również z Aston, Sociedad i parę jeszcze innych meczów zremisowali czy przegrali

potencjał jest ale jeśli mam być szery u nas jest większy potencjał, choć uważam ż obie ekipy jak się wykrystalizują to są spokojnie ekipy na poziom ćwierćfinałów LM

ale obu ekipom potrzeba czasu i obie ekipy mają swoje braki

u nich napastnik, LO, lewe skrzydło też nie funkcjonuje dobrze i kompletny brak ławki

u nas to głównie PO i DPŚ, oraz zmiennik Pedriego by się przydał

skład

Ter Stegen

Kounde- Araujo- Christensen- Balde

Gavi- F. De jong-Pedri

Dembele-Lewy- Ferran

wygląda zacnie, mają jeszcze w obwodzie S.Roberto, Garcia, Alonso, Busi, Kessie Raphinha, Fati, Depay

choć tak jak wspomniałem przed chwilą przydałby się jakiś PO aby przesunąć Kounde do środka i DPŚ (po odejściu Busi, choć już teraz by się przydał) oraz ktoś pokroju Bernardo Silva


0

@krzysiobyczek
No ciekaw jestem czy napisze:) ale wg niego pewnie cały mecz pachniało wygrana Realu nawet jak sędzia zakończył mecz.
Taki trochę pajac się z niego zrobil

0

@bartekvisca
sądzę że tak Europa dawno tak blado nie wyglądała a Brazylia a zwłaszcza poukładana Argentyna dawno nie wyglądały tak mocno

0

@cris2706
a nie wyjaśnił:) 1-1 i zajął pierwsze miejsce w Grupie przed nimi

to skoro United taki mocny to czemu nie pokonał wysoko tego Sociedad, czemu nie okazał się zdecydowanie lepszy od tego ogóra z La Ligi?:)
czemu ich nie zdemolował skoro to takie ogórki?

dobre początek sezonu:) jaką jeszcze wymówkę wymyślisz? teraz już jakiś etap sezonu a wciąż w rewanżu ledwo wygrali i przegrywają z Astonami itp.

chwalisz się zwycięstwem nad Liverpoolem co w tym roku w lidze prawie każdy ich leje? serio? czy zwycięstwem z przeciętnym Tottenhamem? serio? remisem z Chelsea która w tym sezonie jest bardzo przeciętna i nierówna?
grubo

a jak tam meczyk z City? ile było? pamietasz? ile bramek stracili:) dobrze dla United że City w końcówce przysnęło bo skończyło by się pewnie na tym 6-1:)

pod wodzą Xaviego - Napoli, Atletico, Real, Sevilla w zeszłym sezonie, nie wspominajac o całej reszcie solidnych zespołów

w tym sezonie Sociedad, Villarreal, Bilbao to z tych solidnych zespołów
w lidze 34/39 możliwych punktów:) bilans 11-1-1, 31-4 w bramkach, chyba solidnie to wygląda, w LM słabiej ale gdyby nie brak karnych i problemy na środku obrony sądzę że by wyszli z Grupy, no cóż przynajmniej tam grali:)

1

@cris2706
a United jest tak mocne że ich wyjaśnił ten ogórek z la liga Real Sociedad :)

xD z twojego rozumowania:)

0

@Survier
a gdzie powiedział słowo boję się? powiedział zresztą że znów mieli pecha bo fakt praktycznie znów najgorszy możliwy rywal, pewnie chciałby w lutym jeszcze spokojnie popracować nad pewnymi rzeczami z zespołem a będzie kolejny trudny dwumecz w kalendarzu i tyle

0

@P33ck

pytam się jeszcze raz czy nie rozjechał faworyzowanego Napoli rok temu? czy nie potrafisz odpowiedzieć na to pytanie?

tak odpadł z Eintrachtem późniejszym zwycięzcą, obecnie też uczestnikiem 1/8 LM a może nawet ćwierćfinalista tej edycji, wcześniej jednak przeszedł 2 rundy

pożyjemy zobaczymy na wiosnę, na ten moment faworytami jesteśmy my

0

@P33ck
a jak sobie radzi? Napoli bez kiwnięcia palcem odprawił? co tam też sobie nie radził? pierdzielisz kocmoły jak reszta tu bez refleksji

na ten moment jesteśmy faworytem bez dwóch zdań a jak będzie zobaczymy

0

serio trafiliśmy na United które jest w większym bagnie niż my obecnie, jeśli mamy się ich bać to ja powątpiewam w kibiców tutaj

a dla Xaviego to będzie dobry test, jesli z takim United przegra to chyba będzie oznaczało jego koniec

0

@FCB24
pewnie tam będzie grał Kounde/S.Roberto i ten Arnau

a duża potrzeba jest też w pomocy po sezonie i pewnie tam pójdzie kasa

0

Arnau, Inigo Martinez - oki niedrogie uzpełnienia obrony

ale fajnie jakby się też skupili na zastępcy Busiego i jakimś ogranym OPŚ

0

@derlysy1979
bo jest piękna a sam Zakynthos ma jeszcze kilka fajnych miejsc i jest po prostu ładnym miejscem, a ty jarasz się jakąś Majorką xD to jest dopiero dziwactwo

bez odbioru

0

@draxidox
Oki to rzeczywiście budzetowe auto. Myślałem ze wrzucasz do tego wora tez auta nie tych marek premium tzw. Ale full wersje np gdzie auta kosztują ca. 150-160. Tam juz ked matrix działają super:)

No ja do takich tanich aut jak Clio nie wrzucałbym świateł automatycznych bo wiadomo ze to będzie srednie rozwiązanie

2

@draxidox
Nie tylko mercedes i audi maja matrix led:) tzw wg Ciebie budżetowe full wersje tez mają

0

@derlysy1979
Bylem. I jest to piekne miejsce:) a ta plaża boska.
Koles podrozuje dużo wiec nie musisz mi mówić co nie zmienia rzeczy ze Zakynthos jest piękny

0

@Peciak
Jestes w błędnym kole rownie dobrze moze ktoś zarabiac 5 tysięcy i wydawać 5 lub 6. Wysokość zarobków nie ma tu znaczenia.

Albo taka sama sytuacja ktoś zarabia 11 a wydaje 8 a ktoś inny zarabia 6 a wydaje 3. Obu zostaje tyle samo na koniec miesiąca. Obaj tak samo zarzadzaja swoimi finansami ale jak myślisz komu się lepiej żyje materialnie?

No właśnie. Zdanie nie ma znaczenia ile się zarabia a ile wydaje jest dziwne.
Bo ma znaczenie ile sir zarabia. To ze ktoś zarabia mało nie zrobi z niego bogatego bo żyje na konserwach itp. I probuje wszystko oszczędzać. Co najwyżej uczyni go chorym po pewnym czasie.
A rozsądne wydawanie nie ma tu nic do znaczenia do zarobków bo dotyczy to zarówno bogatych jak i biednych

0

@okiemtypera_lucaxx95
Poza tym ludzie za wścibscy i zazwyczaj osadzający innych. A to kolejny powód do obgadywania. Ty często pytasz kogoś ile zarabia? Mi się nie zdarzyło jeszcze

0

@Peciak
Co to za dziwne myślenie?:) To co ktoś zarabia malo je konserwy same i zupki chińskie i jest spoko bo coś z marnej pensji oszczedza?

1

@okiemtypera_lucaxx95
Niby tak choc jak mnie ktos pyta to mowie tylko duzo i kończę temat.
Choc mnie jedynie by to interesowało jeśli chciałbym zmienić pracę.
Jeśli ktoś pracuje w Biedronce itp. to pewnie można oszacować. Ale jak ktoś jest prawnikiem, informatykiem czy analitykiem to juz nie takie proste.
Sam jak patrze porownuje moje stanowisko na wynagrodzenia.pl tobie trochę śmieje bo zarabiam ponad 2 razy tyle co tam mediana dla mojego zawodu jest ale wiem ze sa takie przypadki. To samo informatycy itp. Jeden moze zarabiać 4 na rękę bo jest tylko od sprzętu a drugi od programowania moze 15 na rękę.
No nie wiem jak u ciebie u mnie raczej rzadko pytają o zarobki ludzie. Sam tez nie pytam.
Pozdro Panie konduktorze:)

0

Cisgly deszcz wiec albo loteryjny konkurs albo zawody odwołane.
Niepotrzebnie pchali ta Wisle teraz lepiej było zacząć za 3 tygodnie prawdziwa zoma jak zawsze

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?