lucca87
Dołączył/a: sierpień 2011
10 obserwujących
9 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Borneo
ja bym podał
ter stegen, araujo, kounde, christensen, balde, garcia, pedri, gavi, de jong, dembele, ferran, lewy, fati, depay, raphinha? kessie?
widać że potrzeba PO, ŚO, pomocnik x2
1
@JarekS
a to siły fizycznej czy mentalności nabiera się z wiekiem:) dobre nie wiedziałem:)
prawda jest taka że ta kadra na papierze jest bardzo mocna, fakt to mankament na bokach obrony
kessie, f de jong pedri spokojnie mogą grać w pomocy i już jest doświadczenie potrzebne na tym poziomie w pomocy
z Xavim nie widzę aby ten zespół się rozwijał pod żadnym względem, a zwłaszcza mentalnym
tyle było gatki o wielkiej Barcelonie o podniesionych głowach o walce, a oprócz miesiąca miodowego w zeszłym sezonie zespół ten nie wygląda jakby miał walczyć o najwyższe cele, a wtedy nie wiem czy nie był efekt to nowej miotły
kontuzje kontuzjami ale musi być jakiś schemat grania, ustawienia zespołu, zmian a nie tak że co chwilę zmienia się pozycję zawodnikom
ma Ferrana, Fatiego Raphinha to ten wystawia Pedriego na skrzydle
na litość boską tak się ni buduje zespołu
miałem dużo cierpliwości do tego trenera, ale mija rok czasu i nadal nie wiem jaka ta Barceloan xaviego ma być a to chyba słabo świadczy o trenerze
0
@Gopee
a Kounde to niedoświadczony?
1
ODPADNIĘCIE NA NAS PSYCHOLOGICZNIE WPŁYNĘŁO
Ja rozumiem mi też po odpadnięciu mecz stał się już trochę obojetny, ale kurde na stadion przyszli kibice, zapłacili kasę za bilety a piłkarze z trenerem odjebali taką żenadę
czy ten skład jest słaby? no nie w poprzednim sezonie był słaby ale teraz na prawdę został wzmocniony konkretnie, a mam wrażenie że większość w Barcelonie to piłkarze bez honoru i ambicji
Xaviego może uratować jedynie la liga i LE bez tych trofeów ja bym mu podziękował
a druzyny mam dość oglądania na pewien czas ileż można zarabiają taką kasę że to aż wstyd tak grać
a co do UEFA gratuluje też rozgrywania meczów tej samej grupy o innej porze
1
Nie myślałem że do tego tak szybko dojdzie ale szczerze porą pożegnać Xaviego.
ZespOl z nim nic się nie rozwija a wręcz uwstecznia.
SeRio 4 mecze w lm i z Realem a on potrafił tylko 1 zremisować z takim składem a dziś gra w pierwszej połowie to żenada.
Może porą na Tuchel?
0
@Deviler
a z interem u nas? 2 bramki
zaraz a mecze z czołówką la ligi czyli Villarreal i Bilbao to już nie ważne mecze?
oki xD
0
@Deviler
zaraz zaraz to mecze z Bilbao i Villarreal to nie są już ważne mecze? czyli mecze z czołówką la liga to nieważne mecze?
oki
0
9-1-1, 28 pkt/33 28-4 w bramkach to wynik bardzo dobry:)
problemem Xaviego jest to że Real gra równie dobrze, ale sądzę że walka o mistrza bedzie między tymi ekipami do końca
Xavi miał trochę pecha z tym kontuzjami ŚO bo nagle stracił 3 podstawowych i już zespół dużo mniej pewnie wyglądał z tyłu, wystarczyło że wrócił Kounde i już to lepiej wygląda
no coż wydaje się że zespół trochę świeżości znów nabrał bo i każdy skrzydłowy wygląda lepiej niż 2 tygodnie temu, oby
z ocenami poczekajmy do końca sezonu, ale oby wygrali jak najwięcej trofeów:)
1
@Faro
pełna zgoda problem jest że ludzie go źle oceniają bo on mecze wybitne przeplata meczami zwykłymi jak reszta skrzydłowych, oby jego forma rosła bo ostatnio jak wszyscy miał średnią ale może jakaś zwyżka formy się szykuje
0
@AmigoBlancos
powiem inaczej ostatnio w mediach jest gadka że jak Barcelona wygra to rywal był słaby bez formy itp.
to że Real wbił Barcelonie 3 bramki to fakt, ale akurat w tym meczu my też mogliśmy wbić wam więcej i wg mnie był to mecz na remis
tego karnego na Lewym nie mogę zdzierżyć bo to było oczywiste wapno
można się naśmiewać ale fakt jest taki wg mnie że i Real jak i niedoceniana przez wielu tu Barcelona mają dobre zespoły i odjeżdżają reszcie ligi, Barcelona dopiero się tworzy bo więcej zmian ale skałd ma dobry
mecze z Interem to suma nieszczęść i brak w obronie 3 podstawowych ŚO - Kounde, Araujo, Christensen
wg mnie walka o mistrza będzie do samego końca i prowadzenie w lidze będzie się zmieniać zwłaszcza po mundialu, oby zwycięska dla Barcy:)
0
na dzień dzisiejszy chyba najbardziej chciałbym oglądać taki skład
Ter stegen
s.roberto- kounde- m.alonso - balde
gavi-de jong-pedri
dembele-lewy-fati
wiadomo Christensen i Araujo jak wrócą z kontuzji to oni do pierwszego składu
5
statystyki nie zawsze odzwierciedlają grę
Pedri niby nie miał wczoraj asysty ale to otwierające podanie do Alby tak na prawdę zrobiło akcję na gola 1-0, perełka
nie zawsze jednak po statystykach można ocenić zawodnika
ciekawe czy kiedyś wzorem NHL drugie podanei przed golem w takich akcjach też będzie liczone jako asysta
druga sytuacja gol Fatiego, tam przecież powinna być asysta Ferrana bo Fati powinien strzelić bramkę już z pierwszej akcji
a asysta Gaviego - tu raczej asysta nie wiele zrobiła przy bramce
od taki ten futbol przewrotny jeśli chodzi o statystyki asyst niestety:)
1
@Survier
Koles ty jesteś pijany czy o co chodzi ?
Proszę nie komentuj wiecej bo się blaznisz
0
@Kwiatek67
A ile zmian mozna zrobic? Tylko 5.
F de jonga zmienil bo przeciążył łydkę.
A Bellerinowi pewnie chcial dać zagrać.
18
@Survier
Nie mam pretensji do gry. Napisałem tylko ze mize Xavi powinien z 10 minut wcześniej moze zrobic zmiany i tyle. Gdzie tu pretensje widzisz?
Naucz się czytać bo na razie skabo ci to wychodzi
35
Nie wierze. Wygrywamy spokojnie 3-0. Druga połowa na luziku a ludzie pretensje ze skabo w drugiej połowie.
Ja pierdziele kolejny mecz za 3 dni. Potem kolejny.
Jedynie wg mnie Xavi mógł z 10 minut wcześniej zacząć zmiany.
Jak by Real tak gral to kunszt, kontrola meczu.
Ludzie my właśnie kontrolowaliśmy ten mecz od 1 do ostatniej minuty. Villarreal nic nie zrobiło.
Jak polscy komentatorzy msja być obiektywni jak tu takie ameby narzekają na grę
Masakra
5
Ludzie czepiają się na siłę zmian a mi się wydaje że Xavi zmienił kluczowych graczy.
Lewy, Fati , Kounde i De Jong.
Mam nadzieję że oni będą grali od pierwszej minuty w kolejnych meczach.
Dembele wg mnie powinien grac z Fatim a Ferran i Raphinha jako rezerwa.
Szkoda ze minut nie dostali Kessie i Pablo Torres ale mam nadzieję że w kolejnych meczach dostaną swoją szansę.
Visca el Barca. Oby tak dalej.
1
@Bobo25
A czy ja pisałem o tym co może NBP zrobić? czy co rząd powinien zrobić
jak nie widzisz zależności politycznej pomiędzy NBP a rządem to spoko:) chyba nie mamy w taki razie o czym dyskutować
powinny być podniesione stopy rezerw, podatek Belki zniesiony i jeszcze kilka innych działań
a członków RPP wybiera prezydent, sejm, senat - no rzeczywiście RPP nie jest powiązane z rządem:) kompletnie niezależny twór
a dla uściśnienia to nie NBP podnosi stopy procentowe tylko RPP do której wchodzi też między innymi Prezes NBP
więc ja tu nie cisnę na NBP jako takie ale na rząd bo to ich ludzie oczywiście przez nikogo nie kierowani:) podejmują takie decyzje:)
2
@Bobo25
wiesz gdzie jest głównie podatek belki - inwestycje - lokaty, giełda
jeśli nie płaciłbyś podatku 19% to chyba chętniej zostawiałbyś kasę na lokacie w banku lub inwestował na giełdzie? czy nie?
bo wg mnie to ciekawa zachęta i np. zamiast 8,1 tysiacy z jakiejś lokaty dostałbyś po pewnym czasie 10 tysięcy itp.
więc tak jest to skuteczny sposób walki z inflacją bo zachęca do oszczędzania i trzymania kasy na lokatach, grania na giełdzie itp
tak samo jak stopy obowiązkowych rezerw bankowych ale o tym się nie mówi bo widać na twoim przykładzie że nie wiele osób to pojmuje
4
@GeneralXavi
ja się sprzeciwiam
są inne sposoby walki jak stopy rezerw obowiązkowych banków, zniesienie podatku Belki itp. itd.
ale Państwo polskie woli doić kredytobiorców aby banki państwowe w większości miały kasę, która trafi do budżetu państwa w postaci dywidendy i będzie na zakup wyborców w kolejnych wyborach (emeryci itp.)
wysokie stopy procentowe w dłuższej perspektywie wpłyną również na poziom inwestycji, rozwoju i w efekcie recesję, bo kredyty mają nie tylko ludzie ale też przedsiębiorstwa, spółki
powinni skupić się na przyczynach i mocno inwestować w to co było przez wszystkie rządu po kolei zaniechane jak alternatywne źródła energii - atom, farmy wiatrowe i fotowoltaiczne
powinni zamykać kopalnie ale nie na stałe tylko w takim momencie jak ten powinny być ponownie włączone by zwykli ludzie mieli co palić w domach
a przede wszystkim powinni dążyć do uniezależnienia się od innych, w tym tak niestabilnie emocjonalnie krajów jak Rosja już dawno temu
czyli własna energia - atom, wiatr, woda, węgiel jeśli będzie potrzeba, wiadomo z paliwem trudniej
ale o ociepleniu globalnym już 20 lat temu w szkołach mówili mi - przecież to było wiadomo że pro ekologiczna UE jest i ceny prądu z węgla będą rosły,
o tym że Rosja jest niestabilnym krajem emocjonalnie już nie raz w historii pokazali
ale nasze mądre głowy do dziś niczego nie zrobili aby choć w części nasz kraj był niezależny od nikogo
i nie mam pretensji tylko do tego rządu ale do kolejnych po sobie następujących przez te ostatnie 20 lat
0
MATCH DAY
ja dziś liczę tylko na jedno, że ten zespół wyjdzie na boisko po wygraną, żadnych wymówek, trudno ostatnie mecze nie wyszły ale na dobrą sprawę nic straconego w lidze, to dopiero 10 kolejka będzie jeszcze niemal 3 razy tyle a 25/30 to byłby super wynik
Xavi musi obudzić w nich pewność siebie bo skład jest bardzo fajny, są małe braki ale to jest kadra która może wygrać mistrza Hiszpanii i tego im i nam życzę
a jak będzie okaże się na wiosnę bo to ona będzie kluczowa, byle tylko teraz trzymać dystans lub wyprzedzić nawet real i tyle:)
0
@seblabs
wyniki typou 2-1 czy 1-0 to mecz pod kontrolą wg Ciebie?xd
gdzie każdy farfocel/ przypadek to może być gol remi i strata punktów
brawo Ty
0
@basuza
jeszcze nikt na jesień tytułów nie wygrał, a ja właśnie sądzę że się przejedzie
0
@pt9
Demebele poprzedni sezon najlepszy asystent ligi i jedne z najlepszych graczy ligi:) więcej nie dodam bo szkoda dyskusji
za mocno oceniasz piłkarzy po formie z kilku meczy ale luz
narka
0
@Zoker
dyrdymały to ty nagryzmoliłeś:)
oglądam, a to poczekaj do wiosny i zobaczysz gdzie Arsenal będzie, chyba że Arteta jest cudotwórcą i z bandy średniaków zrobi zespół na TOP3
co jest możliwe przy bierności i słabej formie liverpool oraz United
na ten moment wydaje się że Chelsea z nowym trenerem może ich dognić, bo o City jestem spokojny
0
@Zoker
który to piłkarz arsenlau bądż tooteenhamu łapał by się do większości kadr na swiecie?
g. , odeggard i może kane i son - aż tylu tych piłkarzy? sądzę że w najlepszych klubach może tylko oni mieliby miejsce z całą resztą mnie nie rozśmieszaj proszę
zasadniczo to u nas z tych zespołów chciałbym tylko Son i może Odeegard bo w pomocy przydałbym nam się taki ktoś i tyle
i ten tekst "reszta piłakrzy musi nad sobą popracować":) no nieźle taki tekst to można walnąć o większości piłkarzy na świecie bo wydaje ci się że mają potenacjał
a prawda taka że Manchester United kadrowo zjada Arsenal i Tottenham i tu nawet nie ma co dyskutować i im bliżej do Barcelony
narka
0
@pt9
dla mnie TOP - ter stegen, lewy, kounde, araujo, dembele, pedri
bardzo dobrzy - ansu, raphinha, gavi, de jong
dobrzy/średni/zagadki - ferran, kessie, busi, christensen, balde, bellerin, eric
raczej już nie na ten klub - alonso, pique, alba
widzę łatwo oceniać piłkarzy po ostatnich meczach jak forma całego zespołu jest średnia
ale pisanie że Dembele, Ansu czy Raphinha to średniacy zakrawa na śmieszność
widze oceniasz z zasadą jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz
0
@Zoker
ter stegen, araujo, kounde, christensen, pedri, gavi, de jong, dembele, lewy, fati - tu masz 10 piłkarzy
brakuje obrony bocznej ale uwazam ze to fajna szansa dla balde, ale na razie to jedno sezonowiec i wszystko się może z nim zdarzyć
dodałbym tu jeszcze raphinha ale jak typowy la ramblowicz pewnie powiesz ale bo koleś jest ostatnio pod formą, ale wg mnie to dobry piłkarz
arsenal i tottenham ma ten problem że oprócz 4-6 dobrych piłkarzy mają resztę średnią a ławki już kompletnie mizerne co wyjdzie w dłużej perspektywie
ale to tylko ocena kadrowa bo wiadomo na papiere takie United jest dużo lepsze niż Arsenal kadrowo ale tego na razie nie widać - może będzie to widać później a może nie, bo to wszystko zalezy od trenera i wielu czynników
ale kadrowo to już United wymieniłbym bliżej Barcelony i tamtych zespołów niż Arsenal czy Tottenham
0
@Zoker
na właśnie patrzę na ich składy i wyglądają mizernie/średnio
arsenal - g.jesus, odeggard, saka, saliba, partey i tyle 5 dobrych graczy
martinelli - to na razie jedno sezonowiec wiec poczekam z oceną
reszta gracze przeciętni
patrzę tottenham i widzę tam podobnie
to że Arsenal na ten moment prowadzi nie znaczy że tak będzie wiecznie, przyjdzie słabsza forma, 4-5 kontuzji i bedą dostawać bęcki od Cystal Place itp. zespolów
poza tym mówimy tu o ocenia kadry i potencjału a nie jak kto gra, bo na to składa się wiele czynników - trener, forma, kontuzje
0
@Zoker
arsenalu? ty tak serio? tottenhamu? czy juve które ma mega słabą kadrę jak na markę