kejdzi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Wrocław
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
17
Jak dla mnie Mathieu powinien być oceniony wyżej. W obronie był bardziej widoczny niż Pique i bezbłędny. Naprawdę jest w formie, gra dobrze, a dostaje niskie oceny za nazwisko.
3
Musisz jednak przyznać, że to nie strzelanie karnych jest lekko niepokojące. Już nie chodzi o to że nie wpadają bramki, tylko o sposób ich wykonywania. Zamiast walnąć mocno przy słupku po ziemi albo w górę, nasze karne są po prostu wykonywane źle. Ten z Arsenalem też był w środek. To że drużyna gra świetnie i wygrywa, nie znaczy że nie można zwracać uwagi na to, co działa źle.
0
Alba najlepszym obrońcą? Chyba muszę oglądnąć jakąś powtórkę, bo widziałem co innego. Był zagubiony, gubił piłki, nie czuł gry. Tak sobie myślałem podczas meczu że Mathieu jest od niego na ten moment lepszy. Podobnie zresztą jak komentatorzy.
1
Czyli kolejny sezon też chcesz grać tylko MSN bez żadnych rotacji i zmian?
0
Kiedyś (chyba) Figo wszedł w nogę Puyola. Oczywiście w Madrycie zapanowała histeria, że Puyol symulował. Niedługo po meczu opublikowano zdjęcie rentgenowskie nogi Puyola, gdzie na kości było widać ślad po korkach. Niestety to dalej nikogo nie przekonało. Jeżeli ktoś ma zakodowane, że sędzia go skrzywdził, a raczej że sędzia wychodzi na boisko tylko po to, by skrzywdzić jego drużynę i "wydrukować" mecz przeciwnikowi, to nic go nie przekona. Teraz gdy Llorente oglądnie sobie na spokojnie mecz i nawet dojdzie do wniosku że słusznie wyleciał, to już tego nie przyzna.
Inną sprawą jest to, że sędzia rzeczywiście 2 razy mocno się pomylił (sędzia liniowy, bo główny nie mógł widzieć) - przy jednym golu był spalony Neymara, przy karnym Busquetsa.
0
Została uznana czy nie to nie ma znaczenia. Jakbyś nie doczytał, wkleję ci jeszcze raz kawałek wypowiedzi ściacha:
"Wyleciał nie przez efekt (kiedyś czerwone kartki dawano, kiedy słychać było trzeszczące kości), ale przez samo wykonanie niebezpiecznego zagrania. (...) takie wejście, nawet w przypadku braku kontaktu z rywalem i trafienia w futbolówkę, musi być ukarane czerwoną kartką, bo nosi w sobie znamiona "szczególnie niebezpiecznego""
0
Zarówno On jak i Vidal będą zaczynać następny sezon z czystą kartą. Pół roku dla piłkarza to bardzo dużo, zwłaszcza jak się zmienia klub. Do tego ostatnio Turan grywa z Roberto który też obniżył loty. Mi trochę brakuje jego zacięcia w grze, bo o ile o zgranie i "jakość" nie powinniśmy się czepiać, to o zaangażowanie tak. Spokojnie, pogra zapewne więcej jak liga będzie już pewniejsza, przepracuje okres przygotowawczy i będzie lux. Nawet Suarez od razu nie odpalił, a pauzował krócej.
0
Z tym odstawaniem się nie zgadzam. O ile na początku jeszcze było nienajgorzej to ostatnio gra naprawdę słabo.
0
Nie zdążyłem na pierwszą połowę, ale oglądałem drugą. Sposób w jaki zawodnicy Atletico ogrywali obrońców Realu był zadziwiający. Ilość niedokładnych, fatalnych podań piłkarzy Realu niezwykły. Oni naprawdę upadli bardzo nisko. Jeżeli FIFA utrzyma zakaz i w lecie i zimie nie będą mogli kupować, będzie dramatycznie. Oni potrzebują wymienić dosłownie całą obronę.
Poza tym naprawdę podoba mi się ten Griezmann. Jak mamy wydawać pieniądze na Dybalę, to już lepiej na niego, przynajmniej osłabimy Atletico.
13
A nie prościej napisać że Barca ostatnio też regularnie leje Real?
9
Uprasza się szanowną redakcję o nie zniżanie się do poziomu strony realmadryt.pl. Tam takie newsy pojawiają się, by sfrustrowani kibice mieli gdzie wylać swój jad i na kim się wyładować. My nie jesteśmy sfrustrowani, nie potrzebujemy się wyżywać.
0
Ile razy mam jeszcze napisać że nie chodzi mi o wyniki, tylko o grę? No ale dobrze, już odpuszczę... nie odzywam się. Obyśmy się tylko od kogoś nie odbili jak kiedyś od Bayernu...
0
Fakt jest taki, że jakakolwiek krytyka naszej drużyny spotyka się tu ostatnio z masową histerią. Złego słowa nie można powiedzieć. A prawda jest taka, że naprawdę nie gramy ostatnio dobrze. Tak jak już pisałem w ciągu najbliższego tygodnia przyjdą 2 testy. Zobaczymy wtedy czy nasza drużyna to ta z meczu z Valencią i Bilbao (w lidze), czy ta z Las Palmas czy Levante.
0
Czyli Twoim zdaniem drużyna zagrała dobry mecz?
0
Niby w którym miejscu tak napisałem? Zanim znowu postanowisz zabłysnąć proponuję dokładnie przeczytać
0
Jak ja lubię te elokwentne wypowiedzi poparte solidnymi argumentami...
0
Przeginamy pałę. Mamy ostatnio naprawdę masę szczęścia, mogliśmy na tym etapie mieć w ostatnich meczach co najmniej z 6 punktów mniej i nikt nie mógłby mieć wielkich pretensji. Mecze z Malagą, Atletico (tu graliśmy prawie połowę 11 na 9 i nie potrafiliśmy "zabezpieczyć" meczu), Levante, Las Palmas i nawet z Celtą mogły potoczyć się zupełnie inaczej. I tu nie chodzi o niskie wyniki, biorę w ciemno 1-0 w każdym meczu. Niepokojące jest to, że długimi momentami dajemy się zdominować rywalowi i jeżeli w meczu np z Bilbao da się to wytłumaczyć, to z Las Palmas jest to już niepokojące. Trąbię i będę trąbił dalej, mimo że jestem za to krytykowany. Nie mamy jakości w pomocy. Nie mamy lidera. Jeszcze jak gra Busquets, wygląda to nieźle, bo przynajmniej trzyma grę defensywną. Ale bez niego jest chaos. I rozumiem że zmienił się nasz system gry, czyli piłka do MSN i oni sobie poradzą. Ale jeżeli tak stawiamy sprawę, to musimy zabezpieczyć tyły, a z tym jest też bardzo słabo. Aż strach pomyśleć co by się stało jakby nam ktoś z MSN wypadł...
Teraz mamy mecze prawdy z silnymi rywalami. Okaże się czy to tylko odpuszczanie, czy naprawdę jest słabo. Chętnie odszczekam wszystko to, co tu napisałem po 2 dobrych meczach z Arsenalem i Sevillą. A już niedługo Real.
0
Tak dla małego sprostowania, z karnego Messi nie ma zaliczonej asysty, on go po prostu nie wykorzystał i tak będzie miał w statystykach, a Suarez dobił. Tak samo by było jakby np bramkarz obronił pierwszy strzał.
0
Niezależnie czy będzie to Ozil, Pogba czy ktokolwiek inny. Skład musi się zmieniać, piłkarze przychodzić i odchodzić bo to jest dopuszczenie świeżej krwi.
0
Jak tylko pojawia się wiadomość o zainteresowaniu pomocnikiem, zaraz pojawiają się głosy że przecież jest Rafinha, kto ma siedzieć na ławce bla bla bla. A czy ktoś z Was zna takie magiczne słowo "sprzedaż"? Czy gdzieś jest napisane że Barca musi grać pomocnikami których aktualnie ma w składzie? Fakt jest taki że Ozil jest w tym momencie jednym z najlepszych pomocników na świecie i na głowę bije Rakitica, Roberto, Arde o Rafinhi czy Halilovicu już nawet nie wspominam. Jeżeli naprawdę byłaby szansa go sprowadzić to z pocałowaniem ręki zamieniam go na któregokolwiek z wyżej wymienionych. Przestańcie z tym przywiązaniem do "swoich". Skład musi ewoluować, bo inaczej wkrada się stagnacja.
0
Moim zdaniem operujesz cenami sprzed kilku lat. 2 dobrych obrońców to 25-30 mln euro? Napastnik za 10-15? Dostanie naprawdę dobrych zawodników za te pieniądze graniczy z cudem, może przy jakimś wielkim farcie i nagłej eksplozji czyjejś formy. Problem w tym że w Barcelonie nie ma czasu na czekanie na formę, zawodnik musi wejść i grać na poziomie od razu.
1
Fakt jest taki że ten mecz był w naszym wykonaniu absolutnie beznadziejny. Grany na stojąco bez krzty zaangażowania. Miałem wrażenie że ktoś mi kazał go oglądać za karę. Fakt że wygrany, ale to tylko przez absolutną słabość przeciwnika, choć i oni mieli swoje sytuacje. Gdybyśmy stracili punkty (a wcale do tego dużo nie brakowało) oceny oscylowałyby wokół 3-4 i nikt by nie miał pretensji. Teraz są w rejonach oceny podstawowej i moim zdaniem jest ok.
1
Kamilo mnie ubiegł, właśnie miałem coś podobnego napisać. Gra Neymara od kilku meczów jest irytująca, wczoraj pierwszą naprawdę udaną akcję miał w 91. minucie. A jego dryblingi ostatnio przypominają mi te Cristiano - przyjmuje piłkę, poskacze trochę nad nią i podaje do tyłu albo rusza w poprzek boiska narażając się na faule.
Takie mecze pokazują, że musimy mieć czwartego napastnika. Kogoś komu będzie się w takich meczach chciało grać. I nie mówię tego z uszczypliwością w kierunku MSN - oni odpuszczają, bo nie są maszynami. Ale nie ma komu pociągnąć gry w ataku jak im się nie chce.
0
Tak jak większość twierdzę, że MATS nie ma na co narzekać. Nie ma chyba innego rezerwowego bramkarza w Europie, który gra tak dużo jak on. Jeżeli co miesiąc będzie wracała sprawa jego odejścia, to trzeba go wziąć na dywanik i otrząsnąć. Jeżeli ma tak narzekać, to lepiej żeby odszedł, bo to tylko psuje atmosferę.
0
Dopoki bedzie brany pod uwagę tylko protokół sędziowski, doputy z hiszpańskim sędziowaniem (i późniejszymi wyrokami takich komisji) będzie źle. Ja nie rozumiem dlaczego kluby się nie zbuntują i ktoś nie spróbuje zmienić tej bzdurnej zasady.
1
Nie porównuję Atletico do Rayo i dobrze o tym wiesz. Chodzi mi o odpuszczenie meczu. Grając prawie 2/3 drugiej połowy 11/9 należy sobie zapewnić zwycięstwo wcześniej i wtedy odpoczywać a nie martwić się do końca o wynik. Ciekawe co byście mówili gdyby Bravo nie miał kupy farta i Atletico strzeliłoby na 2-2. Popieram odpoczynek w meczu, ale wkurza mnie zbyt wczesne odpuszczanie, bo w tym sezonie już pare punktów nam przez to uciekło
1
Niedawno biadoliłem że wkurza mnie odpuszczanie meczów przez Barce. Grając 11 na 9 przez pół godziny trzeba strzelić więcej i koniec. Śmiejemy się z Realu że szczyci się strzeleniem 10 bramek w meczu, ale mówcie co chcecie, mi tego czasem u naszych brakuje.
0
W sprawie Ardy nie chciałbym być źle zrozumiany - strasznie go lubię i lubiłem jeszcze za czasów Atletico. Ma luz o którym pisałeś, niesamowitą zaciętość i jest podobnie jak np Alves pozytywnie zakręcony. Ja jednak go widzę bardziej w ataku niż w pomocy.
Co do Pogby to tylko taki przykład, nie mówię że to musi być akurat On.
2
Doceniam klasę rywala, nigdzie nie napisałem że tak nie jest. Ja chcę po prostu spojrzeć dalej niż za najbliższy miesiąc. Iniesta ma już 31 lat, pogra jeszcze w następnym sezonie i powoli zacznie myśleć o przenosinach do Kataru. Rakitic moim i wielu innych zdaniem jest za słaby na podstawowego zawodnika Barcelony. Jeżeli twierdzisz że tak bredzę, to powiedz mi kogo widzisz jako lidera naszej pomocy w pierwszym meczu sezonu 2017/2018
5
Ostatni mecz z Bilbao pokazał, że to nie napastnik jest nam potrzebny, a pomocnik. Będę to powtarzał do znudzenia. Wiem wiem, zaraz zapytacie kto będzie siedział na ławce. Oglądnijcie ostatni mecz. Nie było Busquetsa i Iniesty, a nasza pomoc wyglądała jak dzieci we mgle. I powtarzam jeszcze raz: Barcelona potrzebuje w lecie światowej klasy pomocnika. Nie ważne czy to będzie Pogba czy ktokolwiek inny. Potrzebujemy nowego LIDERA pomocy. Roberto nieźle wygląda przy Inieście, Rakitic grał nieźle przy Touranie. Mówicie że jest jeszcze Halilovic i (co mnie najbardziej irytuje) Rafinha. O ile Chorwat gra w Gijon, to widzicie go jako wychodzącego w przyszłym sezonie np na półfinał LM z Bayernem? Proszę mnie nie rozśmieszać. A Rafinha musi od nowa nauczyć się biegać, wtedy zobaczymy czy coś jeszcze z niego będzie. Dla mnie naturalnym zmiennikiem (a może lepiej zabrzmi "uzupełnieniem") MSN jest Arda. Lucho ustawiał go na razie częściej w pomocy, ale to wynikało z chęci dania odpoczynku naszym pomocnikom. Naszych 2 najmłodszych trzeba wypożyczyć. Zostaje nam Iniesta, Roberto i Rakitic, czasami Arda i ktoś, kogo trzeba kupić.