1

Odpadła połowa składu, ale Barca dalej wygrywa. To znamienne. Mogło się wydawać, że wraz z odejściem kolejnych symboli ery Pepa Barca będzie grała coraz słabiej, jest jednak inaczej.
Ja osobiście nie stawiam Barcy żadnych zadań na ten sezon, każde trofeum będzie dla mnie tylko pozytywną niespodzianką (może poza KMS). Zakaz transferowy dopiero teraz nam doskwiera i dociągnięcie do zimy może być trudne.
Mimo wszystko możemy patrzeć w przyszłość z optymizmem, 2-3 udane transfery w lecie i znowu możemy nawiązać do rekordów.

0

Priorytetem powinien być dla nas zakup pomocnika klasy światowej. A tak naprawdę nie jednego, a dwóch. W ataku może grać Arda i ewentualnie Iniesta, ale to w pomocy mamy największy dramat.

3

Ja tylko czekam na kolejnego idiotę z tekstem, że Pogba, Reus czy inny pomocnik nie jest nam potrzebny, bo "kto będzie siedział na ławce?". To macie kretyni naszą potężną ławkę. Nasze 2 mega talenty w pomocy znowu pokazały na co ich stać. O ile w poprzednim sezonie zakaz transferowy nam nie zaszkodził, to w tym możemy go odcierpieć.

1

Na okładkach Sportu i MD zawsze jest albo to samo zdjęcie, albo przynajmniej ten sam motyw. Oni mają wspólnego fotografa?

7

No rzeczywiście, jeden mecz. Zmieniam zdanie. Munir i Sandro do pierwszego składu, Neymar i Suarez na ławkę.

3

Moim zdaniem ani Sandro ani Munir nie dają nam żadnych opcji w ataku. Można im dawać minuty, mogą zagrać gdzieś w pucharze, ale nie są to zawodnicy, którzy wejdą i zmienią oblicze meczu.

3

Męczące strasznie jest to biadolenie. Skoro ponad połowa głosujących socios zagłosowała na Barto, to znaczy że odpowiada im jego polityka. To tak jak w Polsce. Ostatnio promowana jest opinia, że wszyscy głosujący na PO to głupki i lemingi, którzy nie mają pojęcia, że Polska jest na skraju przepaści.
Podobnie z Barto, jeżeli tyle ludzi na niego zagłosowało, to znaczy że nie przeszkadza im Katar, poziome pasy itd. i trzeba się z tym pogodzić.
I jeszcze jeden paradoks... przeciwnicy poziomych pasów twierdzą, że koszulki są ciulowe. Jednocześnie zarzucają Barto że zmienił pasy dla zysku. Skoro koszulki są tak brzydkie to kto je kupi dla tego zysku? Jeżeli ludzie je kupują, to znaczy że im się podobają.

0

Socio Barcy w koszulce Figo i to tej madryckiej. Bardzo ciekawe.

0

Tylko i wyłącznie sprzedaż z opcją odkupienia. Przestańmy wreszcie wypożyczać w nieskończoność naszych graczy tylko po to, żeby na końcu oddać ich za darmo. Trzeba wreszcie zacząć na nich zarabiać.

0

Powiem tak: oskarżanie o porażkę człowieka wybranego najlepszym piłkarzem turnieju samo w sobie jest nie na miejscu. Oskarżanie Messiego o porażki Argentyny jest podobne do oskarżania Cristiano o porażki Portugalii. Jak to mówią z chu** orła nie wyrzeźbisz...

0

Suarez nie ma takiej klauzuli, mówił że jak by Barca chciała to by podpisał.

0

No to skoro jesteś w stanie zaakceptować reklamę, to dlaczego nie możesz poziomych pasów? Jak dla mnie ważniejsza była tradycja reklam niż tradycja pasów i z nią jakoś trudniej było mi się oswoić. a tok myślenia? Skoro aż tak bardzo Ci to przeszkadza, a jak wszyscy wiemy ani Ty ani ja ani nikt inny nie jesteśmy w stanie nic z tym zrobić to zasugerowałem przerwę.
Ostatnio były przebąkiwania o zmianie Nike i myślę że to by Barcie dobrze zrobiło.

0

Ronaldinho miał talent do wykonywania nietypowych, sprytnych wolnych. Do "codziennego" wykonywania z tych trzech wybrałem Becksa, wybór w całej historii jest praktycznie niemożliwy. Juninho, del Piero, wcześniej Platini.. Mega ciężki wybór.

0

Jakie pieniądze co wy pierd**cie? Zaczęliście mnie atakować jakbym co najmniej kazał napisać na koszulce "Allah jest wielki". Idąc waszym tokiem powinniście przestać kibicować Barcelonie i wrócić dopiero jak pasy na koszulkach wrócą na odpowiedni kierunek. A pieniądze w dzisiejszej piłce są niezbędne, w sprawie reklam złamała się Barca, złamało się Bilbao. Rozumiem że Wy wolelibyście żeby nasze koszulki pozostały czyste kosztem np trypletu w ostatnim sezonie. Ja wybieram trofea, niestety, może jestem jakiś dziwny.

5

Podobnie jak parę osób nie mogę już czytać tego biadolenia. Co to kogo obchodzi jakie są pasy? Co to kogo obchodzi jaka jest reklama? Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach liczą się pieniądze i bez nich taki klub jak Barcelona sobie nie poradzi. No chyba że chcecie żeby walczyła o LIgę Europejską. O tradycjach mogą mówić Katalończycy i to nie ci młodzi, tylko ci, którzy pamiętają jeszcze Franco i zamierzchłe czasy. Wtedy tradycja walczyła z systemem a Barca była "więcej niż klubem" bo oprócz wartości sportowych utożsamiała walkę z reżimem. A teraz? Co my tu w Polsce możemy o tym wiedzieć? Dlatego proponuję zacząć kibicować klubowi a nie koszulkom i reklamom. Kibic Barcelony, który mówi że nie założy koszulki swojego klubu tylko dlatego że pasy są nie w tą stronę nie jest dla mnie kibicem, sorry.
Real zrobił rzecz 100 razy gorszą, usunęli krzyż z herbu i tam nie było takiego biadolenia jak u nas z powodu tych koszulek.

1

A moim zdaniem zostawił naszą pomoc w bardzo złym stanie i tylko dzięki genialnej dyspozycji MSN i zamęczeniu Realu przez Ancelottiego zdobyliśmy to co zdobyliśmy. Ale nie ma co gdybać, Zubi na stanowisko na pewno już nie wróci.

4

Kluczem nie jest sprzedaż koszulek, tylko udział w prawach do wizerunku. Dodatkowo im więcej gwiazd, tym więcej można wynegocjować od Nike. Ciężko to wprost przeliczyć na ilość koszulek.

2

Stadiony Realu i Barcelony są inne niż wszystkie. Ja sobie tłumacze to tak, że ludzie przychodzą tam bardziej na spektakl niż na mecz, bardziej do teatru czy filharmonii niż na stadion. Dlatego nie ma ciągłego dopingu, tylko oklaskiwanie poszczególnych akcji.

1

Ja nie wiem jak można mówić o kimś, kto ma 22 że jest przereklamowany. Cała Europa walczy o niego, prawie wszystkie wielkie kluby chciałyby mieć go u siebie, ale na szczęście są polscy kibice Barcelony. Oni wiedzą, że tak naprawdę to on jest niewiele wart. Wszyscy działacze się mylą, mylą się też ci, którzy przyznali mu nagrodę "Złotego Chłopca" obok takich piłkarzy jak Messi, Isco, Goetze, Rooney, Balotelli czy Cesc.
Szczęście że mamy tak mądrych kibiców, oni nas pilnują.

0

Nie wiem co Wy macie z tym grzaniem ławy. Pomocnik, który do nas przyjdzie ma gwarancje zagrania w 45-50 meczach w sezonie. Jeżeli to jest dla kogoś grzanie ławy, to ja serdecznie gratuluje. Do tego część komentujących wyraźnie zapomina, że nowy gracz będzie mógł zagrać dopiero w styczniu, a zapewne zagra dopiero w następnym sezonie. Wtedy Iniesta będzie miał 32 lata i powoli będzie myślał raczej o końcu kariery a nie jej rozkwicie. Zresztą bądźmy szczerzy - forma Andresa w tym sezonie (poza końcówką) pozostawiała wiele do życzenia.

0

Suarez ani na ławkę się nie łapie...

0

Dlatego uważam, że z niczego wynikła niezdrowa podnieta. Jaki zarząd by nie był i niezależnie jaki przyjdzie, to moim zdaniem będą się trzymać "porządku" płacowego w Barcelonie i nikt nie da Pogbie tyle ile się mówi.

0

Nie wiem skąd te zachwyty nad naszą młodzieżą. Przypomnę, że właśnie polecieli z ligi. Oczywiście są tam perełki, nie zaprzeczam. Ale gracze typu Rafinha, Sergi Roberto, Samper, Munir i jeszcze kilku innych, wszyscy mają już po (albo ponad) 20 lat, a nie pokazali nic co mogłoby zwiastować ich nagłą ekplozję talentu.
W ich wieku powinni być dużo, dużo lepsi jeżeli mają stanowić o sile Barcy. Mogę się założyć że żaden z nich (wymienionych) nie wywalczy nigdy miejsca w pierwszym składzie Barcelony.

1

Ja na razie nie słyszałem z ust Pogby żadnych żądań finansowych. Mówił o nich jego nie do końca normalny agent. Wiadomo że w Barcelonie nikt mu tyle nie zapłaci, nie bójcie się.

1

No niestety są już przestańcie przesadzać...
Rafinha pograł już naprawdę parę meczów i na razie ja osobiście gwiazdy w nim nie widzę. A są w tym samym wieku z Pogbą. Samper podobnie. Halilovic to melodia przyszłości.

0

Jeszcze taka mała statystyka. W tym sezonie mieliśmy 3 "głównych" pomocników, czyli Xavi Iniesta i Rakitic. Ile rozegrali meczów? Odpowiednio 44,42 i 51. Można tak jasno powiedzieć kto siedział na ławce? Nawet Rafinha zagrał w 36 meczach. Teraz Xaviego już nie mamy, a za rok jak już pisałem Iniesta będzie miał 32 lata.
Oczywiście nie chcę być tu postrzegany jako główny orędownik trasferu Pogby za wszelką cenę - nic z tych rzeczy, są inni. Na pewno nie za 100 mln i na pewno nie z takimi zarobkami o jakich się mówiło. Ale za rok moim do pomocy potrzebujemy cracka.

0

Na jakiej ławie, co wy mówicie? Przy takiej ilości meczów?
Zresztą każdy tu mówi że on leci tylko na kasę i przypisuje mu najgorsze cechy a nikt tak naprawdę go nie zna. Całą swoją dorosłą karierę spędza w Juve.
Nie zapominajcie również, że ten transfer tak naprawdę dojdzie do skutku za rok i założę się że Pogba będzie więcej wart za rok niż jest teraz. A za rok Iniesta będzie miał już 32 lata.

0

Za kogo do składu? Przy rotacjach Lucho każdy nagra się wystarczająco. Za kogo przyszły transfer? Nie wiem, za 5 lat może być różnie.

0

Nie wiem dlaczego nikt nie traktuje transferu Pogby jako po prostu dobry interes. Pomyślcie: ma 22 lata, cała kariera przed nim. Jak przyjdzie do Barcy to na pewno nie cofnie się w rozwoju, wręcz przeciwnie, na pewno rozwinie się piłkarsko. Za 4 lata będzie miał 26 lat i jest ogromne prawdopobobieństwo że o ile nie będzie najlepszym pomocnikiem na świecie, to jednym z najlepszych już (prawie) na pewno. Z pewnością znajdzie się wtedy jakiś szejk chętny dać za niego 100 mln (przy obecnym trendzie taka cena nie będzie niczym nadzwyczajnym), można go również "użyć" to jakiegoś przyszłego transferu.
Patrzcie na to trochę szerzej, nie tylko jutro i pojutrze.

0

A ile wydaliśmy na transfer Messiego?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?