kejdzi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Wrocław
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
Płacz za Bravo to dla mnie jakiś fenomen. Grał u nas 2 lata, fakt, bramkarzem jest dobrym, ale o co wam chodzi? Za Valdesem nie było takiego biadolenia choć grał więcej, święcił większe triumfy i był naszym wychowankiem. Mamy Ter Stegena, który w zeszłorocznej LM pokazał że jest świetnym bramkarzem (poza babolami z początku sezonu oczywiście). Bravo skończy karierę za 2 lata i mielibyśmy wielki kłopot ze znalezieniem nowego bramkarza. Płacz się zrobił jakby Messi odchodził, nawet przy odejściu Xaviego nie było takiej histerii.
0
Ja już 1000 razy pisałem że nie rozumiem tych obaw potencjalnego napastnika. Oczywiście jeżeli mówimy o rezerwowym środkowym napastniku, to wiadomo że wiele nie pogra. Ja jednak myślę że Enrique chciał wszechstronnego gracza, który mógłby zagrać na każdej pozycji, a taki zawodnik grałby dużo. Liczmy na to że forma Ardy się utrzyma, jeżeli będzie grał tak jak na początku sezonu, to z małą pomocą Munira da sobie radę.
0
Cieszy forma Ardy, zawsze mi się wydawało że on lepiej będzie grał na skrzydle niż w pomocy. Oby podtrzymał to jak najdłużej. Szkoda że okienko transferowe się kończy, bo trzeba podjąć szybkie decyzje. Z tak grającym Turanem i nieźle prezentującym się Munirem można by zaryzykować i nie kupować napastnika na siłę.
Cieszy forma Messiego, widać że bawi się grą. Ja tylko martwię się jednak o naszą prawą obronę. Roberto zagrał dobrze, ale tak naprawdę nie miał rywala. W ataku nie ma obaw, jednak w obronie z jakimś porządnym lewoskrzydłowym może być problem, bo Sergi to ciągle jest pomocnik a nie obrońca i nie ma wyuczonych pewnych naturalnych dla obrońców zachowań.
0
Ciężko jest w dzisiejszych czasach ogrywać młodych w wielkich klubach. Po to wymyślili wypożyczenia żeby ich używać. Ale ja nie jestem za wypożyczeniem. Uważam że Munira należy sprzedać z opcją odkupienia, tak jak to zrobili z Halilovicem. Zastanówcie się czy nasze tridente wytrzyma kolejny sezon z taką ilością meczów i czy możemy sobie pozwolić na niepewnego zmiennika.
14
Zamieniamy 33 latka na 27 latka z zyskiem. Rezezrwowego bramkarza, który będzie grał zapewne tylko w PK. Kupujemy ogranego w Europie i w reprezentacji, solidnego bramkarza za kilkanaście mln. Sztab trenerski zdecydował że nie da się na dłuższą metę grać na dwóch bramkarzy. Oczywiście Wy wszyscy lepiej się na tym znacie i bardzo żałuję że Luis Enrique nie zagląda na tą stronę (może by się debil czegoś o prowadzeniu Barcy nauczył) ale trudno. Postawił na Niemca. Bravo byłby rezerwowym. Teraz pytanie, czy lepiej go za 2 lata oddać za darmo (czyli czekać aż skończy karierę) czy lepiej teraz sprzedać za kilkanaście milionów. Waszym zdaniem lepiej za darmo, więc kto tu jest Januszem?
8
Za 33 latka da na pewno, 60 od razu.
2
25 mln za 33 latka to wielka kasa i przestańcie gadać farmazony. Jak Barca oddaje piłkarzy za darmo - źle, jak wreszcie bierze dobrą kasę - dalej źle. Nie dogodzi wam, nie ma szans.
0
W zupełności się z tobą zgadzam, nie zmienia to faktu że Leo nie opuścił ani jednego meczu, więc co to za odejście z reprezentacji? Czy atmosfera wokół reprezentacji się zmieniła? Czy wszyscy przestali o wszystko obwiniać Messiego? Moim zdaniem nie, bo nie mieli nawet na to czasu.
0
Jak dla mnie zachowanie Leo jest bez sensu. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale od jego odejścia z reprezentacji do powrotu Argentyna zagrała zero meczów. Mógł przynajmniej odpuścić jeden wyjazd eliminacyjny żeby wszyscy zobaczyli jak jest bez niego. A tak to takie odejście bez opuszczenia ani jednego meczu.
7
Absolutnie Was wszystkich nie rozumiem. Jak Barca jest zmuszona oddawać zawodników za darmo albo w nieskończoność ich wypożyczać, to wszyscy trąbią "Janusze biznesu". Jak pojawia się kupiec na zawodnika który nigdy nie będzie naszym podstawowym graczem, a nawet pierwszym rezerwowym, to wszyscy mówią żeby go nie sprzedawać. Zdecydujcie się wreszcie. Opcja sprzedaży z odkupieniem, tak jak w przypadku Halilovica jest najlepszym wyjściem. Obaj gracze mają po 20 lat, jeżeli za 2 lata nie będą z nich świetni piłkarze, to nie będą już nigdy. Wtedy możemy ich odkupić za stosunkowo niewielką kasę. Na piątego napastnika możemy w razie potrzeby ściągać kogoś z Barcy B, albo przesuwać ofensywnych pomocników. Przypomnę że mamy ich 6.
6
Rozwija? 30-letni piłkarz? Czyżbym nie wyczuł ironii?
0
Śmieszne strasznie jest pisanie "powinniśmy wyciągnąć więcej" albo "za tych czterech co najmniej 35 mln".
Jest jedna najważniejsza zasada na rynku transferowym: piłkarz jest wart tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić.
Sytuacja Barcelony jest jedyna w swoim rodzaju i inne kluby to wykorzystują.
Bartra poprosił o transfer i wszyscy wiedzieli o tym, że musimy go sprzedać. Jeżeli nie znalazł się chętny, żeby dać więcej niż 8 mln, znaczy że Bartra nie był więcej wart. Czy naprawdę myślicie, że jeżeli byłby wart 20, to cała piłkarska Europa puściłaby go za 8? nikt nie zaoferowałby 15? przecież to i tak by była okazja.
Podobna sytuacja z Halilovicem (tu przynajmniej mamy opcję odkupienia).
O Alvesie nawet nie można tu pisać, bo już rok temu było wiadomo że odejdzie za darmo. Został tylko przez bana.
Song to pazerny na kasę gość, któremu w ogóle nie zależało na grze. Moim zdaniem mógłby przesiedzieć cały sezon na trybunach i nie byłby to dla niego problem. Dobrze że odszedł.
Sandro i Montoya byli dla nas bezużyteczni i kluby ponownie to wykorzystały. Wiedzieli, że musimy się ich pozbyć, że przez cały sezon nie zagrają ani minuty. I dlatego wyciągnęli ich za darmo.
Jaki jest IMO problem Barcelony? Sprzedajemy piłkarzy za późno. Pierwszy przykład: Bojan. W pewnym momencie był wart już sporą kasę, ale przegapiliśmy ten moment. Został w klubie, zaczął grać gorzej, zaczęły się wypożyczenia.
Drugi przykład: Deulofeu, chociaż za niego coś wzięliśmy, powinien odejść conajmniej rok wcześniej.
Trzeci: Tello - już dawno powinien być sprzedany, jak pograł parę lat temu w pierwszym składzie jego wartość była wysoka.
Można tak długo wymieniać. Barca albo jest za bardzo przywiązana do swoich wychowanków, albo nie umie w nich rozpoznać prawdziwego potencjału. Taki Rafinha na przykład. Dostanie szansę w tym sezonie. Jeżeli nie okaże się że jest w stanie być na stałe w naszej pomocy, to należy go po sezonie sprzedać, bo znowu zaczną się wypożyczenia i wreszcie trzeba będzie go oddać. Podobnie Munir, podobnie Samper, choć ten pewnie pójdzie na wypożyczenie. Jeżeli zagra gdzieś dobry sezon i znajdzie się kupiec, to należy go sprzedać z opcją odkupu. Bo do naszego pierwszego składu przebić się bardzo ciężko, a za 3 lata odejdzie za darmo.
1
Mathieu ma moim zdaniem duży problem z koncentracją i stąd jego błędy. Jak gra w poważnym meczu i się pilnuje to nie jest źle.
0
Mam nadzieję że przed sezonem będzie jeszcze jeden transfer - Arda Turan taki, na jakiego wszyscy liczyli.
3
Nie wierzę że są tutaj ludzie, którzy nie chcą 12 mln za Tello. Piłkarz dla Barcy w tym momencie zupełnie bezużyteczny. Pląta się po wypożyczeniach, co rok jest kłopot żeby znaleźć mu klub. Teraz (o ile to jest prawda) trafia się kupiec, to znowu żeby nie sprzedawać.
Najlepiej poczekajmy jeszcze rok, znajdźmy mu jakieś wypożyczenie i później oddajmy za darmo, wtedy będzie gadanie że oddajemy zawodników.
Tak jak napisał DalinarKholin, za 12 mln bym mu wyczarterował samolot i osobiście odwiózł go na lotnisko.
0
Miałem napisać że majstersztykiem było samo jego ściągnięcie (w tajemnicy przed Realem), o poziomie sportowym niewiele można na razie powiedzieć. Myślę że nie ściągnęli go tak przez przypadek, jakieś rozeznanie mieć musieli. To nie te czasy, kiedy ściągaliśmy Ronniego, Eto czy nawet Suareza (trzeba zaznaczyć że jego cenę obniżył ban). Rynek oszalał już do reszty. Wydawało się że cena za Bale'a była wariacka, ale to co się teraz dzieje to absurd. Juve kupiło Gonzalo "spier****le Argentynie każdą imprezę" Higuaina za 94 mln. Patrząc z tej strony, za Suareza powinniśmy zapłacić 250 a za Neymara 300.
1
Nawet jak na moje standardy mamy za dużo pomocników. Opcji jest jednak kilka - wypożyczenie Rafinhi, sprzedaż Turana, przesunięcia do ataku. Wszystkie opcje mają swoje dobre i złe strony. Nie śledziłem jakoś namiętnie meczów Atletico, ale Turana bardziej kojarzę z rajdów skrzydłami niż z gry na środku pomocy. Jestem ostatnim, który będzie go krytykował za zeszły sezon, bo po półrocznej przerwie miał prawo grać słabo. Jednak jeśli pojawi się wysoka oferta i on będzie chciał odejść to trudno - nie każdemu musi w Barcelonie wyjść. Thug life.
Denis to na razie wielka niewiadoma, w Villareal grał nieźle, ale to przecież zupełnie inny poziom. Wcale nie ma gwarancji że u nas będzie grał dobrze i nie wiem skąd ta pewność wśród komentujących.
Co do Bravo - porównania do Buffona jest dla mnie zupełnie nie na miejscu. Buffon jest jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy. Bardzo mało bramkarzy dociąga do jego wieku, a już na najwyższym poziomie się to w ogóle nie zdarza. Bravo ma jeszcze 3 lata porządnej gry, jeżeli nie chce się zgodzić na grę w tylko w PK, to należy go sprzedać, zwłaszcza za kwotę 20 . Mats faktycznie zawalił parę goli na początku sezonu, ale później grał już świetnie. Nie wiem skąd słowa o jego nierównej formie. Moim zdaniem trzeba na niego postawić, bo szkoda byłoby go stracić.
I jeszcze moje osobiste brawa dla zarządu - widać że na wszystko jest plan. Transfery przemyślane, negocjacje trzymane w tajemnicy (Andre to majstersztyk, zwłaszcza że wyrwany Realowi). Oby tak dalej. Teraz kończą napastnika i kto by to nie był, kadrę mamy świetną. A Enrique już będzie wiedział co z tym zrobić. Wystarczy popatrzeć ja poprowadził Iniestę w tamtym sezonie. Dawał mu odpocząć na początku sezonu i w odpowiednim momencie jego forma eksplodowała, wystarczyło jej nawet na ME. W przyszłym sezonie chciałbym widzieć prawdziwe rotacje w ataku i świetną formę napastników w marcu. Nie będzie już tak, że pod koniec sezonu wszyscy człapali, bo byli wykończeni.
0
Nie chodzi o brak kogos z MSN, tylko o rotację i po to potrzebny jest napastnik.
0
Jeszcze 2 lata temu był moim marzeniem, teraz ciężko powiedzieć w jakiej jest formie. Na pewno kiedyś genialny napastnik, pewnych rzeczy się nie zapomina. A 10 mln przy obecnym szaleństwie na rynku to nie jest dużo.
0
Nie wiem czy Umtiti jest tylko uzupełnieniem. LE mówił niedawno że chciałby przesunąć Masche bardziej do przodu, dzięki temu odciąży trochę Busquetsa. Jestem pewny że Umtiti na początku sezonu dostanie szansę w pierwszym składzie i ma szansę wejść do składu na stałe.
2
Nie narzeka na zły styl gry, tylko na gorszy niż 2 lata temu. Nie nakręcaj się bo ciężko się z tym nie zgodzić.
0
"Są zawodnicy, którzy myślą, że ciężko tu będzie o grę, ale my postaramy się, aby ten, kto przyjdzie, miał wiarę, chęci i był świadomy, że wniesie swój wkład w grę zespołu."
Moim zdaniem Enrique w każdej swojej wypowiedzi daje do zrozumienia że będzie rotował w składzie jak tylko będzie miał kim. Dlatego od dawna mówię że nowy napastnik nie będzie "grzał ławy" jak twierdzi 95% komentujących.
0
Po pierwsze nie zwalniałem, po drugie chyba nie wyczułeś ironii...
0
A ja wspomnę o kupnie Luisa Suareza, Rakitica, Neymara, Mascherano i paru innych...
A Muniesa, Bartra, Deulofeu i Adama Traore to rzeczywiście genialni gracze. Skandal że nie umieścili ich w "10" najlepszych graczy w Europie.
12
Sami jestescie Janusze! Wy to byście chcieli mieć 50 graczy wypożyczonych na prawo i lewo. Tylko że później jedt problem co z nimi zrobić i muszą odchodzić za darmo. Teraz wrócił Tello i nie ma co z nim zrobić. Wcześniej był problem z Bojanem i wieloma innymi. A tak przynajmniej kasa w kieszeni (szkoda tylko że tak mało). To że taki system się sprawdza pokazuje przykład Suareza. A jeżeli Halilovic jest (będzie) rzeczywiście taki świetny, to 12,5 mln za 2 lata też będzie dobrym interesem.
0
No to chwila, coś się mieszasz w zeznaniach. Sam napisałeś że jakość nie będzie siedzieć na ławce, czyli to według Ciebie Gameiro i Vietto są słabi.
0
Powtarzam więc pytanie, po co kupować kogoś słabego? Jeżeli ma tylko siedzieć na ławce weźmy kogoś ze szkółki, będzie taniej.
0
Przecież mówię że trzeba było zostawić Sandro, mamy Munira, po co wogóle kogoś kupować skoro to ma być byle kto?
3
"Za dobry żeby siedzieć na ławce" "wystarczy ktoś kto wyróżnia się z tłumu"... Jak mnie to śmieszy... Jak chcemy mieć w składzie przeciętniaków to trzeba było zostawić Sandro. My nie potrzebujemy ilości tylko jakości. Co z tego że w tamtym sezonie mieliśmy pełną ławkę skoro nie było kogo wpuścić na boisko? Później macie pretensje że Enrique nie robi zmian jednocześnie chcąc na ławkę byle kogo.
0
Jakby go naprawde chcieli to by kupili, przeciez nie kosztował 50 mln. Skoro chcieli za darmo to znaczy że im tak bardzo nie zależało.