1

Co za oferma... takie błędy każą myśleć że między niezłymi bądź co bądź piłkarzami a zwykłymi trampkarzami nie ma zbyt wielkiej różnicy.

3

Wiem że wobec ogólnego uwielbienia dla Rafinhi miałbym wielu chętnych, ale jestem w stanie założyć się z każdym, że nie sprawdzi się on w pierwszym składzie. Od początku sezonu ma szczęście przy bramkach i znajduje się tam gdzie trzeba. Poza tym jak dla mnie nie gra nic nadzwyczajnego.

4

Cały poprzedni sezon pisałem że nasza gra nie jest dobra, a teraz jest jeszcze gorzej. Niby wygrywamy większość, ale z dobrze zorganizowaną obroną są problemy. Moim zdaniem są 3 powody takiej gry: pierwsze 2 połączone. Za bardzo zależymy od MSN, reszta drużyny poza destrukcją daje zdecydowanie za mało. A łączy się to IMO z tym, że tak naprawdę nie nauczyliśmy się jeszcze grać bez Xaviego. Ciągle nie ma jego następcy. Jego rolę trochę przejmował Busquets, ale teraz jest słaby. Iniesta to inny typ gracza i inne zadania. Rakitic się nie nadaje.

Trzeci powód: irytująca nieskuteczność. Suarez miał wyłożone 2 gole, a to co zrobił Rakitic jest niedopuszczalne. Miał pół godziny żeby przymierzyć. Mecz powinien zostać zamknięty jeszcze przed tym jak Valencia odpowiedziała. I to niestety się powtarza w wielu meczach.

Ciężko będzie w tym sezonie z taką grą. O ile Real jest jeszcze słabszy od nas a Sevilla zaraz odpadnie od czołówki, to mam wrażenie że Atletico jest mocniejsze niż było. Módlmy się żeby ich w LM nie wylosować.

2

Przez 2 i 3 tygodnie kontuzji? Ironii nie wyczułem czy co?

2

To był prosty techniczny błąd, Bravo nie był nawet naciskany. Do tego niepotrzebnie łapał, mam wrażenie że piłka nie leciała do bramki i nie ma gwarancji że Suarez by ją dogonił. Trenera bym tu nie mieszał.

4

Jak mi się podobają te elokwentne wypowiedzi że wszyscy popełniają błędy. Nawet najlepszy bramkarz świata (zdaniem niektórych użytkowników) popełnia błędy. Odświeżcie sobie nędzni hipokryci niedawne wywody na temat MATSa i porównajcie je z tym co się dzieje teraz. Tyle w temacie.

0

Spokojnie, przecież dopiero zaczął grać, jak nie będzie miał gola w styczniu to będzie można mówić o blokadzie.

0

Przestał pajacować i od razu jest lepiej z grą. Widzieliście ostatnio jakiś jego bezsensowny drybling w poprzek boiska?

7

Bravo odszedł, Ter Stegen został. Przestań już przeżywać bo i tak nic to nie da.

2

Pamiętacie jak się zachowywał w dwumeczu z Atletico? Niestety niektórzy tak mają.

1

Wybaczcie, ale porównanie Rafinhi do Pogby jest absurdalne, chyba wszyscy troche się "podpaliliście". Owszem, strzelił pare goli ale czy jego mecze były jakieś wybitne? Czy oprócz goli pokazał coś nadwyczajnego? Czy potrafił pociągnąć drużynę w trudnym meczu? Ma fajny początek sezonu i to super, bo życzę Mu jak najlepiej tak jak każdemu innemu piłkarzowi Barcy. Ale robienie z Rafinhi już teraz następce Iniesty i porównania do najlepszych pomocników świata jest bzdurą.

0

Ja po prostu nie widzę jego talentu i twierdzę że zawrotnej kariery nie zrobi.

0

Rzeczywiście, Munir wymiata w tym sezonie w Valencii, jest ich liderem, a nie, czekaj, przecież ma 0 goli...

0

Cały czas to samo, po Euro też. I będę ppwtarzał do obrzygania.

2

Mamy najlepsze pokolenie piłkarzy od 30 lat... a tracimy ich na trenerskie ofermy typu Fornalik i Nawałka... serce się kraje

0

Nie, ale Polska g*wno gra od wielu miesięcy.

0

A co, może gramy dobrze?

5

Od dawna mówię i ciągle będę powtarzał, zwolnić tego patałacha! Nawałka nie wykorzystuje nawet połowy potencjału tej drużyny!

0

Ktoś napisze coś bliżej o co chodzi z Pique?

5

Challenger
Moim zdaniem na początku tekstu trochę sobie zaprzeczasz. Zwalasz winę na rotacje, po czym wyliczasz że wszystkie gole padły po indywidualnych błędach i wynikały ze zmęczenia. Tylko czy tych rotacji było za dużo w meczu z Celtą? Mascherano jest w słabej formie więc wystawienie Mathieu było w pełni uzasadnione. Rakitic podobnie, zresztą zapewne miał już problemy z kontuzją. Messiego nie mamy. Jedynym błędem było nie wystawienie Iniesty. Sam wiele razy pisałem że On gra za mało ale w tamtym sezonie jego oszczędzanie odpłaciło nam w drugiej części sezonu z nawiązką.
Upieram się i będę się upierał że z Ardy większy pożytek mamy jako zastępce MSN niż jako pomocnika. W pomocy mamy tłok a Turek nie gra tam dobrze.
Prawda jest taka, że nasz drugi skład jest na papierze lepszy niż pierwsze składy wszystkich (poza Realem i Atletico oczywiście) drużyn w La Liga. Druga połowa z Celtą pokazała że potrafimy grać. Czy pomogło w tym wejście Iniesty? Pewnie tak, ale przede wszystkim pojawiła się złość i zaangażowanie. Jakby tak zagrali od początku nie byłoby dyskusji czy rotacji było za dużo. A rotacje muszą być, żeby nam drużyna nie zdechła jak w poprzednim sezonie. Lucho nie przestanie rotować, tak jak MATS nie przestanie ryzykować, tacy już są.

0

Jak przychodził do nas grał na naprawdę dobrym poziomie. Jeden z wielu przykładów że żeby się przebić w Barcelonie nie wystarczy być dobrym, trzeba mieć jeszcze "to coś".

0

Do wszystkich krytykujących autorkę i to w dość lekceważący sposób co nie jest do końca ładne. Można się z kimś nie zgadzać ale po co od razu kpić?
Powiedzcie mi szczeże czy gra Barcelony Wam się podoba? Czy podobała się w tamtym sezonie? Po zapaści i stracie punktów do Realu zaczęliśmy wygrywać, ale czy nasza gra była ladna? Oczywiście przesadą jest mówienie że jesteśmy beznadziejni, ale coś jest na rzeczy i to nie tylko w tym sezonie.

0

Pamiętam jak się cieszyłem po tym meczu z mniejszym posiadaniem piłki... niestety ostatnio wróciliśmy do tej irytującej wersji tiki-taki. Z Barcą jednak jest tak, że potrafi "zaskoczyć" w krótkim okresie czasu. Wróci Messi i liczmy że to pomoże.

2

O naszej słabej grze pisałem przez cały poprzedni sezon. Zbierałem za to masę krytyki i hejtu ale widzę że przestaję być sam. Nie pamiętacie meczów z początku poprzedniego sezonu gdy mieliśmy masę szczęścia wygrywając po 2:1? Pamiętacie chociażby mecz z Celtą u siebie, gdzie wygraliśmy bodajże 6:1 ale do 60 minuty to oni nas cisnęli? Jeszcze niedawno pisałem że gramy jak Real. Jesteśmy zdolni zmasakrować jakiegoś ogórka, ale przy dobrze zorganizowanym, nawet słabszym przeciwniku mamy problem. Przyczyn jest wiele : brak okresu przygotowawczego, oddanie całej ofensywy MSN, wkurzający mnie od dłuższego już czasu Neymar, przemęczenie filarów drużyny (jakoś Iniestę można było w tamtym sezonie pooszczędzać, a w jakiej formie był na wiosnę i na ME wszyscy pamiętają). Nie rozumiem o co chodzi z grą zarówno naszą jak i Realu. Mając takich piłkarzy zarabiających takie pieniądze nie powinniśmy my i oni schodzić poniżej pewnego poziomu. Mam wrażenie (może to i subiektywne odczucie) że za czasów np Guardioli mimo lepszych i gorszych momentów poniżej tego poziomu nie schodziliśmy.

2

Czy wstawienie Gomesa i Rafinhi w meczu z Celtą to roszady na olbrzymią skalę? Zgadzam się że brak Iniesty od początku był błędem ale nie przesadzaj z tą "skalą".

0

Czy Lewy nie powinien się tu łapać? Przecież strzelał na potęgę.

0

Najlepiej oskarżyć MATSa o całe zło w Barcelonie. Oczywiście, mecz z Celtą zawalił. Ale czy zawalił z Alaves? Czy słabo grał w wymęczonym zwycięstwie z M-G? Czy przez niego odpadliśmy z Atletico w LM? Czy ktoś oskarżał Bravo przy naszej fatalnej serii ligowej z tamtego sezonu? Nie, bo wtedy cała drużyna grała wielką kupę. Teraz też gramy kupę, każda dobrze poukładana, nawet słabsza drużyna sprawia nam wielkie problemy. Obwinianie bramkarza o to że drużyna nie gra jest absurdem.

3

Dino Zoff jeszcze żyje, może jego kupimy?

0

Na razie zawalił 1 gola, to że cała drużyna gra ciulowo nie jest winą bramkarza.

5

Nieoficjalne mistrzostwa świata w jeżdzeniu po naszym bramkarzu trwają w najlepsze. Brawo, bardzo to fajne z Waszej strony.
Ja tylko powiem, że piłkarze którzy zarabiają taką kasę nie mają prawa zagrać na takim poziomie jak wczoraj. Oczywiście to nie maszyny i wszystkiego nie wygrają, ale występ taki jak wczorajszy po prostu się nie godzi. Neymar - chce zrobić wszystko a nie wychodzi Mu nic, następca Messiego? Nie rozśmieszajcie mnie. Mówię to od 2 sezonów, jak przyjdzie szejk i da 200 mln to Neymara należy sprzedać. Celta zostawiała nam wczojaj wielką dziurę przed własnym polem karnym i normalnie powinniśmy w nią wchodzić jak w masło.
Ale nie martwcie się, Real jest jeszcze słabszy niż był w tamtym sezonie. Założę się że do zdobycia mistrzostwa będzie potrzebna najmniejsza liczba punktów od lat.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?