kanver_
Dołączył/a: maj 2023
A teraz nalejcie mi, panowie, w to oto naczynie wódki, albowiem będę wygłaszał głębokie prawdy i różne filozofie, w tym egzystencjalne.
3 obserwujących
0 obserwowanych
0
@mekston Aż tak mi nie zależy na tym poglądzie, żeby teraz analizować jak tam te ich sezony wyglądały dokładnie, w jakich meczach te bramki padały i tak dalej. Ale Messiemu też możnaby tak odejmować merchanting, chociażby w LM 6/8 jego udziałów bramkowych padło z Maccabi Hajfa w fazie grupowej.
Jak patrzymy na te klasyczne liczby, to jest z wyraźną korzyścią dla Mbappe, jak patrzymy na te mniej oczywiste, to widać, że Messi bardziej pracował w kreacji, miał sporo więcej kluczowych podań i stworzonych okazji. Natomiast to jest raczej naturalne, bo Mbappe już wtedy częściej grał na dziewiątce niż na skrzydle, a 9 w takim stopniu nie odpowiada za kreację, jak skrzydłowy. W obronie obaj się zanadto nie przemęczali.
Dla mnie to jest lekkie wskazanie na Mbappe, który jednak też swoje w kreacji robił, a i dryblingów miał niewiele mniej od Messiego, ale rozumiem twoje zdanie.
2
@Kgorecki2500 Moje TOP 3*
1. Jedna bitwa po drugiej - mocne 9
2. Mickey 17 - 8 na zachętę
3. Superman - 7+
Obejrzałem jeszcze parę, ale głównie we fragmentach, np. Jak wytresować smoka (live-action), Minecraft, dwa filmy z uniwersum wiedźminopodobnego od Netflixa (których imienia nie wolno wymawiać), ale nie liczę ich do rankingu, bo to nawet nie ma co.
0
@Filipem Ale wiadomo, że z czasem pewnie ten obowiązek przejdzie na niego. Na razie to powinien być Rapha, a co będzie dalej to zobaczymy, jak długo Brazylijczyk utrzyma się jako wiodąca postać Barcelony.
1
@Kozinho. Dla mnie Rapha, Yamal, Lewy.
4
Lewandowski o dalszym wykonywaniu rzutów karnych w Barcelonie u Rymanowskiego:
"Wiem, że są inni, którzy czekają.
Może zobaczę, że warto oddać, a może nie"
0
@Arkon Wyrównana nie jest, bo City jednak ładnie sobie tą ligę podporządkowało, ale jak chodzi o poziom sportowy to zdecydowanie najlepsza.
0
@semafor To się okaże na koniec sezonu. W poprzednim wygraliśmy z nimi tryplet krajowy i doszliśmy do półfinału LM, więc nie ma powodu do zmian.
0
@VegetaPolska Odpadłem po drugim odcinku. Wynudziło mnie na śmierć.
2
@marcin62 Arcymag świąt
0
@semafor Bo dla kibica rzecz jest nie w tym, ile napastnik strzela bramek i jak dobry jest indywidualnie, a w tym jak funkcjonuje drużyna z nim na boisku. Wolę wygrywać trofea z duetem Ferrana i Lewego, niż przegrywać je z Mbappe zgarniającym Złote Buty i Złote Piłki. To już abstrahując od tego, że obaj radzą sobie nieźle, a w przeliczeniu na minuty nawet świetnie.
0
@semafor Kibic przede wszystkim powinien chcieć, by jego drużyna wygrywała, a do tego nawet nie jest potrzebna klasowa dziewiątka. Real wygrał LM po odejściu Benzemy, grając na szpicy Bellinghamem i podstarzałym Joselu z ławki. Na razie Barcelona radzi sobie dobrze, zobaczymy, czy uda się poprawić wyniki z lepszymi rywalami.
2
@semafor W sensie, że który napastnik sportowo jest lepszy od Ferrana albo od Lewego?
Gyokeres, który w pół sezonu strzelił 7 goli, a ma pewny skład w Arsenalu i wykonuje rzuty karne?
Hojlund, również z 7 golami przy pewnym składzie w Napoli?
Isak, który w pół sezonu strzela 3 gole dla Liverpoolu?
W Milanie też jest wielka dziura na tej pozycji.
Bardzo nie doceniasz naszych piłkarzy. To nie klasa światowa, ale są wystarczająco dobrzy. Mam nadzieję, że nie porównujesz ich do Haalanda, Kane'a i Mbappe, bo to, co oni robią do tej pory w tym sezonie, to jest poziom kosmiczny.
0
@semafor No to obaj graliby w Arsenalu, Liverpoolu, Milanie, Napoli, może w Interze...
0
@semafor Oczywiście, że by się łapali. W takiej formie? Jest kilka klubów, w których by NIE grali. Real, Bayern, City... Może Atletico, chociaż Alvarez ostatnio w słabej formie.
2
@Comentateiro Wiadomo, tak to już jest z tymi sezonami mundialowymi i nie ma co z tym dyskutować. Ja mam przed tym lekkie opory, bo ogólnie nie podoba mi się rozdawanie ZP pod wpływem jakiegoś jednego turnieju, czy to LM, czy to mundial, ale trzeba się z tym pogodzić, bo lepszego systemu nie mamy i ciężko taki wymyślić, żeby ktoś nie był poszkodowany. Nawet wybieranie na podstawie liczb (ogólnych, nie tylko gole i asysty) byłoby krzywdzące, bo ktoś musi przecież wyznaczyć które liczby są ważniejsze od innych, a to nigdy nie działa tak prosto w tak skomplikowanym sporcie.
1
@mekston Nie zgodzę się. Miał więcej argumentów, ale nie miał tego jednego :)
0
@mekston Zależy dla kogo. Dajmy na to, dla takiego Haalanda jak najbardziej była feralna, bo miał wszystkie argumenty by ją wtedy wygrać.
0
@mekston No to nie rozumiem o co ci chodzi, tak właściwie, skoro tu się zgadzamy. Bo zdawało mi się, że sugerowałeś, że Messi ową Złotą Piłkę z feralnego 2023 roku wygrał za coś więcej, niż tylko mundial, co moim zdaniem mija się z prawdą.
1
@mekston "W ktorym miejscu napisalem ze Messi dostal za gre w Ligue1?"
Nigdzie nie napisałem, że ty tak napisałeś.
Odniosiłem się do tego.
"ale nawet bez tego jego sezon byl silny i gral w Europie wtedy "
Przytoczyłem ci dwukrotnie przykład Neymara, który od lat w PSG robił gole, asysty, a także "wiele innych elementów w grze", w tym dryblingi i kreację. A jednak nigdy go to nawet nie przybliżyło do Złotej Piłki. Nigdy nie wszedł do TOP 10 Złotej Piłki od transferu do PSG. Dokładnie tyle i ani trochę więcej są warte występy w PSG, jeśli nie ma rezultatów w Lidze Mistrzów. Na razie się do tego nie odniosłeś, więc to może ty nie przeczytałeś tego, co ja pisałem.
Żeby było jasno i klarownie - próbuję ci wytłumaczyć, że jego występy w PSG były bezwartościowe, tak samo jak wcześniejsze rewelacyjne sezony Neymara i Mbappe. To więcej, niż gra w lidze emerytów, ale nie dość, by wejść do czołówki Złotej Piłki. Ta nagroda to był w 95% mundial.
Jak chodzi o piłkę klubową, to Mbappe był wiodącą postacią projektu PSG i był wówczas najlepszy i najbardziej regularny. Zawiódł w LM, tak samo, jak Messi i Neymar. Na mundialu natomiast występy porównywalne. Messi miał to szczęście, że trafił do drużyny która lepiej strzela karne i tyle. Gdyby Francja zwyciężyła w konkursie rzutów karnych, finałowa układanka Złotej Piłki zapewne miałaby drobne przetasowania.
1
@Fc112 Niektóre tajemnice lepiej pozostawić nierozwiązane...
1
@mekston Neymar miał w PSG wiele lepszych sezonów, a nigdy nie udało mu się nawet do top 10 ZP dostać (nie licząc 2017, ale wtedy jeszcze leciał na hype z Barcelony).
W tym samym sezonie, za który Messi dostał ZP, Neymar zrobił w PSG 18 goli i 16 asyst, a zagrał 1250 minut mniej od Messiego. Na mundialu pokazał się z bardzo dobrej strony, chociaż też miał krótką kontuzję w fazie grupowej. Nie dostał nawet nominacji do Balona.
To był dobry sezon klubowy Messiego, do TOP 20 pewnie by się załapał, może wyżej z racji na PR, ale bez przesady.
Może to już lekko kontrowersyjne, ale w tamtym sezonie to nawet Mbappe bardziej zasługiwał na Złotą Piłkę, czysto sportowo. Oczywiście wygrać powinien Haaland.
2
Niestety Ferran zanotował ostatnio serię słabych spotkań i pozwolił dyskusji zacząć się na nowo. Obaj nie ułatwiają zadania Flickowi. W przypadku Roberta, wystarczyłoby pewnie strzelić dwa ostatnie karne i miałby pewne miejsce w składzie, bo liczby nie kłamią, ale nie udało się.
2
@mekston Ale to tylko Ligue 1... Popatrz sobie, jakie liczby tam latami wykręcał Neymar (zwykle przez pół sezonu kontuzjowany), a jednak nikt go nie brał pod uwagę w plebiscytach. W takim klubie jak PSG liczy się tylko Liga Mistrzów i Kylian Mbappe bez ZP oraz Dembele z ZP mogą to potwierdzić. A w Lidze Mistrzów wynik był poniżej oczekiwań, jak na ekipę którą zmontowali.
2
@Lionel_Messi10 Ligę Mistrzów też ciężko jest wygrać i zrobić tam staty. Ciężko jest też robić staty w najlepszych ligach na świecie. A także po prostu tam grać, co pokazali Messi i Cristiano, gdy poszli bawić się w ligach emerytów. To jest wypisanie się ze wszelkich plebiscytów i tyle, a to, że Messi ma kosmiczny PR i faktycznie jest możliwe, że za parę udanych meczów i trofeum drużynowe miałby szansę wygrać ZP, to już inna sprawa i świadczy raczej o słabości tego plebiscytu.
2
@Lionel_Messi10 To byłby największy wałek w historii Złotej Piłki, jakby Messi po raz drugi wygrał ZP tylko i wyłącznie za dobre wystŕpy na mundialu.
8
Co tu się tyle madrycioków zleciało? Nie macie co robić w święta?
1
@Giwera Muzyka Thomasa Newmana nigdy się nie zestarzeje... Zresztą jak sam film, któremu niewiele można zarzucić
2
@Luciano99 Może Arsenal, jak już Gyokeres odpadnie.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
2
Słabe prezenty na epicu w tym roku.