3

@lukaszmatusiewicz Raphinha miał kapitalną końcówkę 2024. Klasyk na Bernabeu, hat-trick z Bayernem, faza ligowa LM, został wtedy jednym z kapitanów itd. Ale w 2025 trochę przygasł, a za to odpalili się Yamal i Pedri.

Raphinha moim zdaniem był MVP sezonu 24/25, ale jak chodzi o 2025 to już wydaje mi się, że Pedri i Yamal byli sporo lepsi.

2

@PatrychoO O, to pewnie nie spodoba ci się, że też mam nieprzychylną opinię o Top Gunie: Maverick, chociaż akurat średnią ocen od krytyków ma niezłą. Poza ładnymi zdjęciami nie widziałem w nim nic wartego uwagi.

Wiadomo, że zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie miał inną opinię. Są ludzie, którzy nie potrafią obejrzeć trylogii Władcy Pierścieni, albo Skazanych na Shawshank. Ja nie dałem sobie rady z Odyseją kosmiczną Kubricka, a niemalże wszyscy krytycy uważają, że to arcydzieło i jeden z najlepszych, jak nie najlepszy film w historii kina. Tak to już jest z opiniami, każdemu nie dogodzisz.

4

To tylko pokazuje, jak bardzo nielubiany jest tutaj Yamal, bo sportowo to raczej nie ma wątpliwości, że w tym roku (kalendarzowym!) był najlepszy :/ Ewentualnie Pedri, mnie on aż tak nie kupił, ale rozumiem, jeśli ktoś go stawia wyżej.

2

@PatrychoO Od zawodowych krytyków też ma raczej słabą średnię ocen :/

0

@LukaszFan Dla mnie to bardziej powinno być uzależnione od samego wyniku, a nie statystyk, które wynikają z charakterystyki stylu gry. Mi się podobają takie rozwiazania jak np. brak punktów za remis 0:0

3

@LukaszFan Akurat liczba strzałów nie jest zbyt miarodajna. Strzał strzałowi nierówny.

1

@FcPortoFan1999 Podoba mi się to.

0

@Czyhrynski Nie błyszczy charyzmą w wywiadach, to prawda.

2

@michaleu Wejdzie Bellingham na fałszywą 9, jak w sezonie po odejściu Benzemy, gdzie grali w ogóle bez klasycznej 9 (nie licząc wejść z ławki Joselu)

1

@Herato Dlatego trzeba docenić takiego Ferrana, który wykręca bardzo dobre liczby, dzieląc połowę minut na dziewiątce z Lewym i Rashfordem.

Osobiście mega mi szkoda, że nie ruszyliśmy po Guirassego po fenomenalnym sezonie w Stuttgarcie. Był do wyjęcia za 20 mln, BVB skorzystało i miał tam świetny sezon ostatni. Teraz co prawda nieco gorzej, ale i tak szkoda.

1

@mekston Stare, dobre czasy...

0

@clyde To też ciekawe, bo zawsze prowadzi nas to do pytania, czym jest tak właściwie świadomość. Na ten moment nie wiemy, czy odpowiada za to jakaś konkretna struktura lub proces biologiczny w mózgu i równie dobrze można podawać jako definicję filozoficzne "Myślę, więc jestem", czyli po prostu... świadomość to istnienie? Z drugiej strony ludzie mają tendencję do uznawania się za gatunek wyjątkowy pod tym względem i przypisywania świadomości cech spirytualnych, natomiast znamy przecież z przyrody przykłady zwierząt (jak np. delfiny, albo kruki), które zdają test lustra, czyli również są na pewien sposób świadome. Jak na razie musimy liczyć na to, że AI Google, DolphinGemma oraz inne maszynerie w końcu rozszyfrują język (języki?) delfinów i rzucą nam nieco światła na ten temat.

2

@Azazel_Pazuzu A to tego, to już nawet nie pamiętałem XD. Tam było tyle wałów, że szkoda gadać. A to tylko jeden mecz, pozostałe też próbowali przekręcić.

5

Nie zapomnijmy o dniu, gdzie Barcelona wygrała z Realem na Montjuic, pomimo:
- gola Mbappe zaliczonego mimo wcześniejszego stempla na Yamalu
- braku czerwonej kartki za faul Tchouameniego na Ferranie w akcji (faul ostatniego zawodnika w groźnej sytuacji)
- braku oczywistego karnego za rękę Tchouameniego po strzale Ferrana w końcówce

Na wyróżnienie zasługuje również hat-trick Mbappe mimo porażki, hat-trick asyst Ferrana, cudowny gol i wrzutka Yamala (zmarnowana) na Raphinhę oraz karny sprokurowany przez Szczęsnego (jak zwykle, nie pomógł w wielkim meczu).

3

Legendy mówią, że Gyokeres zagra jeszcze kiedyś udane spotkanie w Premier League.

3

GOAT z jedną z najpiękniejszych bramek w historii. Wciąż ma to coś.

0

Rywalizacja na pozycji dziewiątki w tym sezonie (tylko czas spędzony na tej pozycji):

1. Ferran Torres - 1018 minut (47%) - 9 goli i asysta
2. Robert Lewandowski - 916 minut (42%) - 8 goli i asysta
3. Marcus Rashford - 246 minut (11%) - 3 gole i asysta

0

@LeszekFCB Z punktu widzenia demografii, to i dzieci urodzone w wyniku gwałtu są pozytywnym zjawiskiem. Ale chyba nie o to chodzi, czyż nie?

Jeśli zależy nam na dobru dziecka, to nie możemy dopuścić do tego, by urodziło się niechciane i tyle. Nie zawsze kończy się to źle, ale wystarczająco często, by tego nie robić. Oczywiście nie znamy całego kontekstu w tej sytuacji, nie wiemy, jak naprawdę wygląda relacja w ich związku, kondycja finansowa, ani też, czy te jej wątpliwości nie wynikają ze zwykłej paniki, więc ciężko tutaj oceniać, ale na ogół bliżej mi do stwierdzenia, że to kobieta powinna decydować.

1

@LeszekFCB Do dziecka trzeba dwójki rodziców. Jeśli jeden z nich tego nie chce, to nie zasługuje, by mieć to dziecko. Nic na siłę, zwłaszcza nie w takim przypadku.

0

@mindbender84 Eto'o akurat zasłużenie. O Lewym można mówić wiele dobrego, ale jednak nie zawsze prezentował u nas wysoki poziom.

1

@MesQueUnClub_87 Taksówkarz

0

@lithotripter I tutaj docieramy do tej części, gdzie jesteśmy zależni od dobrej woli Elona Muska.

0

@lithotripter Przypominam, że mówimy o hipotetycznej sytuacji, w której praca znacznej części ludzi jest zastąpiona przez bardziej efektywne i tańsze w utrzymaniu maszyny. Jak tacy ludzie, którym odebrano ich fach, mają wytworzyć te kolejne 100 mld dla Elona Muska? Zwłaszcza, że bezpiecznie jest założyć, że pierwsze zostaną zastąpione te prace, które wymagają najmniejszych nakładów umiejętności i wiedzy.

0

@T^L Ale ci na górze będą czuli się syci niezależnie od tego, co wydarzy się z tymi na dole :/
Po co wielkim korporacjom pieniądze od zwykłego człowieka, jeśli AI i robotyka będzie w stanie wyprodukować im wszystko, czego potrzebują, przy minimalnych nakładach finansowych?
Chyba, że mówimy o scenariuszu Zajdlowskim, gdzie ci na szczycie z premedytacją tworzyliby sztuczne zapotrzebowanie na ludzką pracę, iluzję dawnego systemu społecznego.

1

To trochę przerażające, że jeśli AI i robotyka nagle nie staną w miejscu, to taki przeciętny, szeregowy człowiek naprawdę ma przesrane. Przecież za parę, może paręnaście lat spora część z nas może obudzić się w świecie, gdzie będziemy niemal zupełnie uzależnieni od dobrej woli ludzi ze szczytu piramidy finansowej.

4

@D10SLEO Inigo to też mocny gość. Całe życie spędził w ligowych średniakach, na starość przyszedł do Barcelony, zagrał jak szef w bardzo trudnych warunkach narzuconych przez styl Flicka, po czym poszedł zarabiać kasę w Arabii.

1

Kontrowersyjnie Boniek.

0

@Kozinho. A co ja spłycam? Też bym sobie obejrzał. Kilka razy przesłuchałem jego nagraną z ukrycia rozmowę z marszałkiem Finlandii.

1

@Kozinho. AI zaraz ci taki zrobi :)

1

Na Sofascore super oceny mają nasi obrońcy z Porto. Praktycznie cały czas wysoki poziom od ich transferów tam. Ciekawe, czy na boisku też to widać, ale cyferki mają bardzo dobre.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?