kanver_
Dołączył/a: maj 2023
A teraz nalejcie mi, panowie, w to oto naczynie wódki, albowiem będę wygłaszał głębokie prawdy i różne filozofie, w tym egzystencjalne.
3 obserwujących
0 obserwowanych
0
@Pnog37 Zagrał parę słabych spotkań i już tak zostało. "Betoniarek" to akurat fajna ksywa.
3
@escarabajo Na lata może nie, ale na pewno to będzie pomocne na mundialu (o ile się dostaniemy), że mamy ograną ze sobą obronę, regularnie grającą w topowym klubie, który wygrywa w swojej lidze.
0
@PatrykBarca Biedny Flick :/ Dostał niepotrzebnego Olmo i tyle.
0
@AlexDark00 Stawiałbym, że spora część jego pensji się zwróciła, a co?
0
@AlexDark00 A kto mówił coś o podpisywaniu? Ja tylko dyskutuję z tą bzdurą. "Nieważne ile by wziął będzie 2-3 razy tańszy od Disneya w utrzymaniu. "
Już nawet nie wspominając o tym, jak ogromna jest różnica w potencjale marketingowym obu zawodników, gdzie Lewy był 3 piłkarzem sprzedającym najwięcej koszulek na świecie w poprzednim roku.
1
@AlexDark00 A zdajesz sobie sprawę, że szansa na to, że Vlahović zejdzie z pensji jest mniej więcej taka sama jak na to, że Lewy zejdzie z pensji?
0
@AlexDark00 Ale zdajesz sobie sprawę, że Vlahović jest najlepiej zarabiającym graczem w Serie A i pobiera pensję podobną do obecnej Lewego?
0
@DonAndresFCB O, faktycznie. Ale to też zależy od tego, ile agent zażyczy sobie za podpis, od pensji...
0
Jako zmiennik dla Ferrana? Dobra opcja, jeśli Lewy nie przedłuży. Też zależy od ceny, bo za więcej niż 20 mln, to się nie opłaca sprowadzać zmiennika.
1
@mekston Ta, coś koło tego.
3
5700 minut w jeden rok i fajnie. Może ten Yamal wcale nie jest aż tak zamęczany, jak myślałem?
1
@Esteban_ Była mała przerwa. Messi w 20/21 miał 30. Przed tą przerwą, to praktycznie rok w rok takie wyniki padały, wiemy dlaczego, ale jeszcze zanim trafili tam Messi i Ronaldo to i tak sporo było takich wyników.
1
@Esteban_ Nie ma, to prawda. Ale dla mnie to już jest pewien wyznacznik, zwłaszcza dla ligi, gdzie jest 38 kolejek.
1
@Giwera To już jest kwestia tego, kogo nazywamy goleadorem. Jak na warunki Serie A, to tacy Cavani, albo Ibra, Higuain, Immobile itd. strzelali bardzo dużo, ale w porównaniu z innymi ligami z tej czołówki, to wygląda to przeciętnie.
1
@Eklerek No i ile oni tam nastrzelali?
@Esteban_ @Giwera
Podam wam ciekawostkę, która rzuci wam nieco światła na tą sprawę. W całej historii Serie A (od 1960 roku) tylko 4 razy osiągnięty został w niej wynik 30 goli lub więcej. Zrobili to: Immobile, Higuain, Ronaldo i Luca Toni. Nikt więcej. Po prostu napastnicy nie strzelają tam wiele, nawet jeśli są klasowi.
2
@Eklerek Akurat Serie A nigdy nie słynęła z goleadorów.
2
Najbardziej efektywni topowi napastnicy ostatnich lat (udziały bramkowe na 90 minut):
- Harry Kane - 1.29 udziału / 90 minut w barwach Bayernu
- Erling Haaland - 1,14 udziału / 90 minut w barwach Manchesteru City
- Kylian Mbappe - 1,08 udziału / 90 minut w barwach Realu Madryt
- Robert Lewandowski - 0,93 udziału / 90 minut w barwach Barcelony
- Julian Alvarez - 0,82 udziału / 90 minut w barwach Atletico
0
@BorzyKrzys Znaczy granica zachodnia raczej była względnie spokojna, co innego północna z Krzyżakami. Po rozbiciu dzielnicowym był okres kilkuset lat, jak granica na zachodzie zupełnie się nie zmieniała.
0
Oho, socios nie zagłosowali na wychowanka, piekło zamarzło.
1
@Who_you_mam A jak miał dobić do 30 bramek, jak siedział na ławie i oglądał Lewego?
Wyobraź sobie, że w BVB tak by sobie mówili - jak ten Lewandowski ma zastąpić Barriosa, jak on nigdy 10 bramek w poważnej lidze nie strzelił?
Ferran zasłużył na szansę i Hansi Flick mu ją daje. Jak na razie wykorzystuje ją bardzo dobrze.
5
@Arden Jeden z najlepszych, ale jeśli dalej będzie grać tak jak w Jagielloni, to szybko przepadnie. Jednak skrzydłowy to już jest pozycja, gdzie muszą być liczby. Jak ich nie ma to nawet największy talent nie pomoże.
1
@Filipem To też prawda, chociaż parę karniaków (chyba z 5?) Rapha też strzelił.
2
Raphinha notuje w Barcelonie 0,94 udziału bramkowego na 90 minut spędzone na boisku (109 G+A / 10 430 minut)
Dla porównania Robert Lewandowski w Barcelonie wykręcił 0,93 udziału bramkowego na 90 minut (130 G+A / 12 595 minut).
Brazylijczyk jest skrzydłowym.
5
Jeśli coś mnie martwi w kontekście przyszłego rozwoju Yamala, to chyba tylko te minuty. On ma dopiero 18 lat, a już gra więcej niż Lewandowski w prime w Bayernie... Zupełnie nie rozumiem, że Flick go rzuca do gry w meczach takich jak ten z 4 ligowcem w pucharze i młody gra tam 90 minut.
7
@Messibestplayerintheworld Julian Alvarez XD. Dobrze, że culesi tutaj nie rządzą.
5
@mekston Ronaldo ma tutaj lepsze argumenty akurat. W bezpośrednim starciu z Yamalem 1-0 - wygrana Liga Narodów. Do tego rok zakończony na pozycji mistrza w jednej z TOP 3 lig świata (Premier League, Serie A, Saudi Pro League), więc to też mówi samo przez się.
0
Dziwne, że Rosja nie włącza się do wyścigu o AGI, czyli superinteligencję. Putin naprawdę doprowadził jedno z trzech największych mocarstw świata do upadku.
0
@Encore Soto Grado znowu oszukany. Nikt tak dobrze nie wywiązuje się ze swoich zadań.
1
No nie powiecie mi, że taki Arsenal nie przygarnąłby Pana Roberta, gdy na dziewiątce u nich gra ktoś taki jak Gyokeres...
11
Jest tylko jeden kandydat.