1

@urbipl A to oni w ogóle grają skrzydłowymi? Porto zdecydowanie lepsze ale też za wysokie progi jak na razie.

1

@Cryptolis W gruncie rzeczy, to masz rację, ale to też wynika z samego założenia np. fast-foodów, które w domyśle są przeznaczone dla tych biedniejszych / mających mniej czasu (na jedno wychodzi, bo, jak wiemy, czas to pieniądz).

A tak już poważnie, to poczekajmy na skutki obecnego podatku cukrowego. Zobaczymy, czy ewentualne oszczędności NFZ będą warte tego, ile Polacy zapłacą w podatku cukrowym. Osobiście stawiałbym, że nie, bo instytucje państwowe po drodze sporo roztrwonią, tak, jak to zawsze jest z pieniędzmi z podatków.

1

@Gall Ja tam tylko cytuję. Myślisz, że Lewy kłamał, albo coś źle zrozumiał?

19

@Cryptolis Ale dlaczego tylko opodatkować? Wtedy narzucamy limity jedynie na biednych, reszta jakoś sobie poradzi z nieco wyższą ceną. Mam lepszy pomysł - wprowadźmy całkowity zakaz kupowania produktów cukrowych po przekroczeniu limitu.

Jeszcze lepiej - wprowadźmy całkowity zakaz spożywania alkoholu, papierosów, energetyków, mięsa i wszystkiego, co może zniszczyć twoje zdrowie. Nie, to za mało.
Wprowadźmy całkowity zakaz poruszania się samochodami osobowymi, bo później musimy się dokładać z podatków na rehabilitacje kalek powypadkowych. No i zanieczyszczenia, to przecież też wpływa na nasze zdrowie. Albo nie, to nadal za mało. Wprowadźmy zakaz rozmnażania się - następne pokolenia nie będą miały problemów z cukrzycami, powikłaniami miażdżycowymi, ani w ogóle z niczym.

1

@tomcias10 A to ciekawe, bo Lewy ostatnio przyznał się na wywiadzie u Rymanowskiego, że Guardiola dał mu taką radę:
"Pamiętaj, każdy trener będzie miał swoją myśl, ale nie słuchaj ich, słuchaj siebie, bo masz na tyle duży potencjał, na tyle jesteś dobrym, inteligentnym zawodnikiem, że ty będziesz wiedział lepiej, jak masz się ustawić czy poruszać"

2

@marcin62 Generatywne AI i takie rozbierane zdjęcia to tylko przedsmak tego, co czeka internet po hipotetycznym powstaniu AGI. Pomyślcie o nowych wirusach, fałszywych treściach, atakach cybernetycznych... Prawdopodobnie internet już nigdy nie będzie tak bezpiecznym miejscem, jakim był do tej pory. Zresztą, powszechnie dostępna sztuczna inteligencja prawdopodobnie przyniesie ogromne szkody w znacznie większej skali, niż tylko zatrucie internetu samego w sobie. Te narzędzia nigdy nie powinny były trafić do wszystkich ludzi, zwłaszcza w momencie, gdy nie mamy pomysłu, jak je kontrolować. Paradoksalnie wypadałoby liczyć na to, że AI samo w końcu przejmie stery i w jakiś sposób wytworzy własną moralność (miejmy nadzieję, że będzie ona lepsza od naszej, chociaż też strach się bać, do jakich wniosków mogłaby dojść) bo ludzie sami z siebie tego nie zrobią.

Jeśli spełnią się te wszystkie prognozy, które wychodzą z firm zajmujących się AI i z Big Techu, to czeka nas wielka próba, jako ludzkość.

0

@Filipem Pewnie zainteresuje cię fakt, że 6 miejsce w tym rankingu zajmuje Frenkie de Jong z wynikiem 7,96, wyprzedzając m.in. Yamala, Nevesa, Haalanda, Raphinhę, Luisa Diaza, Mbappe itd, itd?

0

@Filipem Nie, ta lista świadczy tylko o tym, w jaki sposób zostały wyważone konkretne statystyki w systemie Statsmuse.

0

@Filipem Ale tu jest naprawdę coś źle skalibrowane w agregatorze ocen. Mbappe i Haaland ładują więcej bramek, niż rozgrywają meczy i nie ma ich na tej liście? Kane pod Olise? Ta lista świadczy tylko o słabości algorytmu.

3

@malicinho Nie wiem, bo z tej trójki oglądałem tylko Soprano, ale na pewno daleko mu od takiego Breaking Bad, gdzie w każdym odcinku były zwroty akcji, gdzie bohaterowie cały czas się zmieniali i narracja była bardzo dynamiczna. Soprano to jest bardziej taki serial obyczajowy, gdzie oglądasz codzienne życie Tony'ego i ekipy, wsiąkając w ten świat gangsterski, w ich problemy, rozterki itd. Innymi słowy, to jest jeszcze ten stary model serialu, który obecnie jest już niemal zupełnie nieobecny w mainstreamie.

5

Chciałbym zobaczyć takie zestawienie z ostatnich lat, też byłoby ciekawie, zwłaszcza w klasykach gdzie prawie niezmiennie próbują nas wałować od kilku-kilkunastu spotkań. W ostatnim sezonie to chyba tylko klasyk na Bernabeu obszedł się bez kontrowersji, a w każdym kolejnym po dwie-trzy na naszą niekorzyść.

1

@Messibestplayerintheworld To też prawda, Rapha bardziej bazuje na grze z kontry, na prędkości i wychodzeniu za plecy obrońców, a Yamal po prostu się przez nich przebija i trzeba to doceniać. Ostatecznie może trochę przesadziłem, bo trochę to wygląda tak, jakbym ja uważał, że to był jakiś słaby mecz Yamala. A tak z szerszej perspektywy, to w tym dwumeczu z Interem akurat nic zarzucić ofensywie nie można, bo zrobiła swoje przepisowo, strzelając 6 bramek.

0

@Messibestplayerintheworld Właśnie rzecz w tym, że tych stworzonych okazji nie było tyle, by usprawiedliwić tyle strat. Zrobił gola z niczego i to tyle. Ktoś powie, że to nie jest mało. A ja uważam, że jak na taki udział w grze i 210 minut spędzone na boisku, to skrzydłowy musi dać coś więcej. Tak jak Raphinha - dwa razy mniej strat, dwa razy więcej konkretów, bo do gola dołożył jeszcze asystę. Ja rozumiem, że taki jest styl gry Yamala i jestem ostatnim, by go za to krytykować, ale musi być bardziej efektywny.

0

@Messibestplayerintheworld To skąd się wzięły 73 straty?

0

@Messibestplayerintheworld Bardziej - cały czas obrońcy Interu go podwajali i zabierali mu piłkę.

0

@priest9999 A to nie zauważyłem nawet, coś się musieli walnąć na grafice.

1

@Messibestplayerintheworld Akurat mecze z Interem to słaby przykład, bo tam te dryblingi przełożyły się na 73 (!) straty i zaledwie 3 kluczowe podania. Gol był ładny, to prawda, ale wiele poza nim nie zdziałał.

10

Ja: Idealna jedenastka 2025 nie istnieje.
The Touchline:

0

@Greenalley No. To mamy jeszcze drugiego lepszego napastnika. Można mu sprowadzić kogoś na ławę, dajmy na to Eyonga albo Vlahovicia, ale nie potrzebujemy napasntika do pierwszego składu.

0

@ZwyklyCuler48 Indywidualnie, jak nie bierzemy pod uwagę żadnych trofeów drużynowych itd., to moim zdaniem musi być Mbappe.

1

40-letni GOAT zdobywa bezcenną nagrodę najlepszego piłkarza na Bliskim Wschodzie, grając w trzeciej najlepszej lidze na świecie, a jakiś Argentyńczyk, produkt Negreiry, nawet w Amerykach nie jest najlepszy. Tak to już jest, tak to już jest...

1

@NeroTFP1 Trzech trenerów z tego grona miało do dyspozycji nielimitowane fundusze. Hansi Flick dostał za to niepotrzebnego Olmo, a po sezonie zabrali mu najlepszego obrońcę (co prawda sam odszedł, ale jednak). Dobrze, że chociaż bramkarza znaleźli porządnego.

1

@Kozinho. Nie. A idziesz na zawody?

0

@Filipem Gdyby tak Flickowi chciało się zostać na 20 sezonów...

4

@Who_you_mam Kompany'ego jeszcze rozumiem, ale co tam robią Guardiola i Arteta, to nie mam bladego pojęcia.

8

Klasyfikacja strzelców La Ligi
(...)
Robert Lewandowski - 19
Julian Alvarez - 19
Ferran Torres - 18

Ktoś tu jeszcze uważa, że Alvarez jest do czegoś potrzebny Barcelonie?

0

@Rifek Po pierwsze, to jest absurdalny przykład, który o niczym nie mówi. Po drugie, to tak, jeśli celem jest promowanie ofensywnej gry, to taka sytuacja miałaby podstawy.

1

@Rafalloxfcb Cały czas pojawiały się tutaj jakieś posty negatywne o Yamalu. A to, że mu odwaliło od sławy, bo pofarbował się na złoto i chciał wygrać Złotą Piłkę, a to, że dziewczyna zła i sprowadza go na drogę występku, a to, że ojciec zły i go nie wychowuje, a to, że nie podaje kolegom (mimo, że miał najwięcej asyst w tym roku), a to, że niepotrzebnie drybluje (?), nie pracuje w obronie (?)... Było tego tak wiele, że naprawdę szkoda gadać.

A to, że nie jest tak jechany jak Araujo albo Ter Stegen, to już kwestia tego, że w przeciwieństwie do nich on czysto sportowo się broni (w końcu jest jednym z najlepszych na świecie), ale większość ludzi jakoś nie dopuszcza tego do siebie.

0

@Rafalloxfcb To chyba inną La Ramblę czytamy od jakichś kilku miesięcy :/

2

@Eklerek Też bez przesady z tym trzecim wyborem, przecież Inzaghi dał Zielowi 1800 minut w minionym sezonie. To jest już sporo, zwłaszcza, że z 1/3 sezonu był kontuzjowany. A to, że rzadko Zielu pokazywał coś ciekawego, to już jego sprawa.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?