1

@MirusAmisz Jakieś zakłady tu musiały wchodzić w grę :)

3

To jest ta najlepsza liga na świecie?

1

@Roobo W gruncie rzeczy to żyjemy w czasach, gdzie tej siły i przemocy jest najmniej w historii, a władza stała się pojęciem znacznie bardziej subtelnym niż dawniej.

2

@Faro No właśnie Virgili gra na pozycji, na której po prostu nie ma miejsca i prawdopodobnie przez lata nie będzie tam miejsca, bo Rapha nigdzie się nie wybiera. Guille to nie wiem, bo jeszcze nigdy nie zagrał meczu w poważnej piłce, więc mówienie że jest lepszą alternatywą dla De Jonga to trochę przesada.

0

@Faro Tylko gdzie? Na dziewiątce nie ma nikogo w szkółce. Skrzydła zajęte na lata przez Yamala i Raphę, do tego Rashford, więc nawet nie ma przestrzeni w rotacji. Idąc dalej, na 10tce mamy Fermina i Olmo, może tam też grać Rapha, Yamal i Pedri. W pomocy Pedri, Frenkie, Casado, Bernal, Garcia, Gavi (jak wróci), więc też wszystkie pozycje zaklepane. W obronie mamy już Balde, Martina i Cubarsiego, więc nie ma miejsca na nowe młode talenty, potrzebujemy tam doświadczonych zawodników. Na bramce mamy 3 klasowych bramkarzy.

Po prostu te młode talenty nie są potrzebne. Wszystkie pozycje są obstawione.

2

Wraca Xavi i ratuje nas przed totalitarnym futbolem Hansiego Flicka. Tak, czy nie?

2

@NeroTFP1 Zdecydowanie najlepszy czarnoskóry prezydent USA.

2

Dzisiaj mam takie przeczucie, że wyjdzie Lewy w pierwszym składzie, zagra stinkera, a w 60 minucie zmieni go Ferran i też zagra stinkera.

Pamiętajcie, najważniejsze to nigdy nie tracić wiary we własnych zawodników.

0

@escarabajo Zagrał w klubie, w którym nie wystawiają mu na pustaka i jest problem.

0

@BulaKG Spoko, ale tu już się wypowiedziało ze 20 specjalistów.

0

@ranger3120 Niestety świat był taki od zawsze, chociażby na żądzy powiększania swojego bogactwa opierała się cała struktura feudalna w średniowieczu. To ludzkie. Żeby to wyeliminować potrzebowalibyśmy prawdopodobnie sztucznej inteligencji u władzy, bo my jesteśmy na to za słabi jako gatunek.

4

@Filipem
"No player had been both the top scorer and top assister of the Champions League since Leo Messi in 2015..❌ Except Raphinha✅"

Ten jeden to akurat fejur, bo Lewy w 19/20 był i królem strzelców i liderem asyst LM.

4

@draxidox Pewnie będą jeszcze rosnąć :/

0

@Gaucho Dlatego trzeba strzelać więcej :) W poprzednim sezonie działało.

1

Grok z mocnym statementem na temat najlepszej dziewiątki w tym wieku.

1

@JimMorrisonFCB Nie szkodzi, my i tak gdzieś mamy bronienie.

0

@AduŚ07 Arek Milik testuje limity włoskich lekarzy.

3

@marcin62 Mnie tak uczyli - nie ważne, czy mam zielone światło, czy wydaje się, że droga pusta, zawsze trzeba się rozejrzeć i po ludzku upewnić się, że przejście jest bezpieczne. Jezdnia, zwłaszcza kilkupasmowa to nie jest jakiś chodnik w parku.

21

Ja wszystko rozumiem, pierwszeństwo i te sprawy, wszystko jasne, kto tu zawinił... Ale jak można tak bezmyślnie przechodzić przez drogę? Ja zawsze upewniam się, że kierowca mnie widzi i chociaż zwalnia, zanim przechodzę.

0

@BorzyKrzys Ale masakra jest od paru lat ze scenariuszami w mainstreamowych serialach. Na początku myślałem, że to wina strajku scenarzystów, ale widzę, że nadal trzymają się poziomu mułu.

2

@MeAndSwan Przyda się, na wypadek jakby Lewy chciał strzelać karniaka

2

@blakkudium Tak zwane ratio na dziennikarzu. Pepula w formie.

1

@Eklerek Wiesz, wszystko zależy od stylu gry drużyny, jak chodzi o obronę. Popatrz sobie na naszego Inigo. W poprzednim sezonie był jak najbardziej klasowym obrońcą. A to, że Hansi Flick gra ultraofensywną piłkę z wysoką linią, gdzie ta obrona jest poświęcona w imię strzelania większej ilości bramek, to już nie jest jego wina.

Za Xaviego miałeś za to defensywny futbol, zwłaszcza w mistrzowskim sezonie. I wtedy Araujo i Christensen tracili najmniejszą ilość bramek w lidze na świecie. Ale to nie czyniło ich najlepszymi obrońcami na świecie.

0

@Murazor To też, wiadomo XD.

A tak na poważnie, to podoba mi się, że jest doceniony Mbappe, bo on musi być w tym zestawieniu i nawet mi nie mówcie o jakimś Dembele, który pół roku już jest kontuzjowany. Do tego Olise, który w Bayernie robi robotę porównywalną, a może nawet lepszą niż Yamal u nas, Bruno Fernandes, który jest klasą samą w sobie.

Też jak popatrzysz sobie na te oceny, to widać wyraźnie, że znaleźli takie wyważenie, w którym mogą ze sobą rywalizować na w miarę uczciwych warunkach pomocnicy, skrzydłowi i napastnicy, a to już jest spore osiągnięcie. Np. w Statsmuse pomocnicy są nieproporcjonalnie premiowani i kończy się to tak, że Frenkie de Jong jest szóstym najlepszym zawodnikiem w 2025, zaś w Flashscore za duże znaczenie mają gole i asysty, co premiuje takich napastników jak Lewandowski, Haaland itd.

0

@LeoMessiiBarcaPepa Taki trochę przypadek Kane'a w Tottenhamie. Wiadomo, że jest za dobry na ten zespół.

0

@Eklerek Obrońcy mnie raczej zbytnio nie interesują w takich zestawieniach, ale jak patrzę na listy, które układują ludzie, to często jest pierwszy, albo w TOP 3

7

Sofascore ma niezły algorytm. Też ma swoje wady, ale jest moim zdaniem sporo lepszy od Flashscore, Statsmuse i innych tego typu agregatorów.

0

@FCB24 Co prawda, zdarza się, że wielkie kluby wykupują takich piłkarzy, nawet nasz Bardghji miał w sumie podobną sytuację w Kopenhadze (ale liczby wciąż lepsze). No, tylko my go kupiliśmy za 2,5 mln i w sumie to nie mieliśmy za bardzo konkurencji XD.

0

@Greenalley Tak jak mówisz, wzmocnienie obrony, do tego dodałbym wykupienie Rashforda i już jestem zadowolony.

19

Oskar Pietuszewski w obecnym sezonie:
- 3 gole i 1 asysta
- 26 spotkań, w tym 1769 minut na boisku
- 4 stworzone wielkie szanse
- 0,65 kluczowego podania na mecz
- 1,31 udanego dryblingu na mecz

Ja rozumiem, że na skalę Polski to jest duży talent, ale ludzie XD. On gra w Ekstraklasie i Lidze Konferencji, a liczby ma strasznie przeciętne jak na skrzydłowego.
Tu już były plotki o Bayernie Monachium, Barcelonie, Manchesterze City, Arsenalu, BVB, Porto, FC Koln, Lipsku, Besiktasie... Ostatnio nawet Atletico doszło. Mam wrażenie, że wszystkie te plotki wychodzą od polskich dziennikarzy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?