@Artysta9 Gdyby Bartomeu nie zarządzał klubem tak jakby jutra miało nie być i nie dawał ogromnych sum byle piłkarzowi to obecna sytuacja nie byłaby tak katastrofalna. A tak to za bardzo rozpieścił grajków i oczekiwania finansowe się im nagle nie zmienią, bo kto by chciał zarabiać mniej? :)
@Guess Złoża są w wielu różnych miejscach np. w głębinach Pacyfiku u wybrzeży Japonii, ale nie tak łatwo jest przejść do wydobycia. Nawet w zalinkowanym przez Ciebie artykule jest napisane, że to kwestia 10-15 lat, a producenci elektroniki potrzebują tych metali na cito :) Poza tym one w czystej postaci praktycznie nie występują i potrzebny jest jeszcze cały szereg skomplikowanych procesów w celu ich rozdzielenia. Ale nie zmienia to faktu, że należy dążyć do uniezależnienia żeby być odpornym na każdy ewentualny szantaż.
Erdogan też szuka kasy u Arabów :) Turcja właśnie podpisała największy kontrakt w historii swojej zbrojeniówki. Firma Baykar (założona przez teścia tureckiego przywódcy) podpisała umowę z saudyjskim ministerstwem obrony na dostawę najnowszych dronów Bayraktar Akıncı. W bieżącym roku Turcja zamierza uzyskać 6 mld $ z eksportu sprzetu wojskowego. Przemysł zbrojeniowy ma być remedium na problemy gospodarcze państwa. https://defence24.pl/przemysl/turcja-i-arabia-saudyjska-razem-w-zbrojeniowce-rekordowy-kontrakt
Twórcy filmu pt. "Oppenheimer" starali się jak najlepiej oddać klimat lat 40-tych XX wieku jednakże nie obyło się bez historycznej wpadki. Jak zauważył pewien widz w filmie użyto flagi USA z 50 gwiazdkami podczas gdy w owym okresie flaga ta posiadała 48 gwiazdek. Dopiero 4 lipca 1959 doszła gwiazdka nr. 49 (Alaska), a obecna 50 gwiazdkowa wersja obowiązuje od 4 lipca 1960 roku (Hawaje). https://x.com/BetterOffHazel/status/1684284213464387587
@Toretto Ogólnie nad Balatonem plaże są dosyć wąskie, ale za to sam akwen jest bardzo bezpieczny (mała głębokość) i przede wszystkim ciepły. W Tihany jest ich mało i lepszy na plażing jest położony ok. 9 km od tej miejscowości kurort Balatonfüred. Ogólnie w samym Tihany główną atrakcją są widoki i spacery bo przyroda jest tam bardzo atrakcyjna. Zwiedzanie radzę rozpocząć od domu paprykowego przy głównej ulicy. Potem najlepszy punkt widokowy, czyli opactwo Benedyktynów (Tihanyi Bencés Apátság). W jego okolicy jest wiele tradycyjnych domków i innych smaczków. W ramach bonusu masz moją fotkę: https://zapodaj.net/plik-KNYk2FI441 :)
@Toretto Akurat z Węgier byłem tylko nad Balatonem, więc jak najbardziej polecam tamte okolice. Polecam miejscowość i półwysep Tihany - węgierskie zagłębie lawendy :) Ładne, czyste miasteczko i przepiękne widoczki na "węgierskie morze".
0
@Artysta9 Gdyby Bartomeu nie zarządzał klubem tak jakby jutra miało nie być i nie dawał ogromnych sum byle piłkarzowi to obecna sytuacja nie byłaby tak katastrofalna. A tak to za bardzo rozpieścił grajków i oczekiwania finansowe się im nagle nie zmienią, bo kto by chciał zarabiać mniej? :)
1
@Comentateiro a z mięs to tylko stać ją na konserwę turystyczną :)
1
@Pawci023x Quarabag może przejdą ale Aris Limassol będzie ciężko
1
@TR3YWAY Zależy kiedy zamierzasz się bronić :)
0
@Tomo1989 Oglądałem parę razy jakieś odcinki z Tour de France i tam też zdarzały się nieciekawe drogi, a przecież TdF jest o wiele bardziej prestiżowy
1
@Guess Złoża są w wielu różnych miejscach np. w głębinach Pacyfiku u wybrzeży Japonii, ale nie tak łatwo jest przejść do wydobycia. Nawet w zalinkowanym przez Ciebie artykule jest napisane, że to kwestia 10-15 lat, a producenci elektroniki potrzebują tych metali na cito :) Poza tym one w czystej postaci praktycznie nie występują i potrzebny jest jeszcze cały szereg skomplikowanych procesów w celu ich rozdzielenia. Ale nie zmienia to faktu, że należy dążyć do uniezależnienia żeby być odpornym na każdy ewentualny szantaż.
1
Robi się niezbyt ciekawie ;) Chiny wczoraj wprowadziły ograniczenia na eksport galu (Ga) i germanu (Ge). Metale te są kluczowe przy produkcji wszelakiej elektroniki, a to właśnie Państwo Środka jest ich głównym dostawcą na świecie. Od teraz chętni będą musieli uzyskać specjalną licencję na handel. Jest to kontynuacja wojny gospodarczej pomiędzy USA, a ChRL.
https://www.purepc.pl/chiny-oficjalnie-wprowadzily-ograniczenia-dotyczace-handlu-galem-i-germanem-waznymi-komponentami-elektroniki
0
@BorzyKrzys Like a limo driver?
0
@kanver_ Zgadza się, ale jeszcze miał epizod w norweskim Stabaek przed Belgią
0
Erdogan też szuka kasy u Arabów :)
Turcja właśnie podpisała największy kontrakt w historii swojej zbrojeniówki. Firma Baykar (założona przez teścia tureckiego przywódcy) podpisała umowę z saudyjskim ministerstwem obrony na dostawę najnowszych dronów Bayraktar Akıncı. W bieżącym roku Turcja zamierza uzyskać 6 mld $ z eksportu sprzetu wojskowego. Przemysł zbrojeniowy ma być remedium na problemy gospodarcze państwa.
https://defence24.pl/przemysl/turcja-i-arabia-saudyjska-razem-w-zbrojeniowce-rekordowy-kontrakt
9
Twórcy filmu pt. "Oppenheimer" starali się jak najlepiej oddać klimat lat 40-tych XX wieku jednakże nie obyło się bez historycznej wpadki. Jak zauważył pewien widz w filmie użyto flagi USA z 50 gwiazdkami podczas gdy w owym okresie flaga ta posiadała 48 gwiazdek. Dopiero 4 lipca 1959 doszła gwiazdka nr. 49 (Alaska), a obecna 50 gwiazdkowa wersja obowiązuje od 4 lipca 1960 roku (Hawaje).
https://x.com/BetterOffHazel/status/1684284213464387587
0
@Medium Szoboszlai się sprawdzi bo jest świetny :)
0
@RomanHoffer Dobra ta druga część Alibi? Przy pierwszej płakałem ze śmiechu bo lubię francuski humor i kino ;)
1
@Rust_Cohle Taa może jeszcze Sancho do tego? :)
0
@lucca87 Ale po co nam powolny Portugalczyk?
2
@PatrychoO Ale wstyd... Przynajmniej Momo Eminema zapodał :)
2
@hayek Nie chce mi się szukać. Niech zgadnę z Platformy?
1
https://fb.watch/m6vVwaVCo-/
Japonia to inny świat ;)
2
Taaak jest! Brawo Portowcy! 1:1
2
@Sulimo Szkoda tylko, że Mroczek ma węża w kieszeni ;)
0
@Rust_Cohle Pojawiają się plotki o Mbappe w Liverpoolu XD To raczej mało realne, ale jesteś za tym transferem?
1
@Medium Opel Calibra Turbo 4x4
Opel Kadett GSI
To dopiero były furki, a nie to co wychodzi z fabryk z tym znaczkiem obecnie...
1
@Toretto Ogólnie nad Balatonem plaże są dosyć wąskie, ale za to sam akwen jest bardzo bezpieczny (mała głębokość) i przede wszystkim ciepły. W Tihany jest ich mało i lepszy na plażing jest położony ok. 9 km od tej miejscowości kurort Balatonfüred. Ogólnie w samym Tihany główną atrakcją są widoki i spacery bo przyroda jest tam bardzo atrakcyjna. Zwiedzanie radzę rozpocząć od domu paprykowego przy głównej ulicy. Potem najlepszy punkt widokowy, czyli opactwo Benedyktynów (Tihanyi Bencés Apátság). W jego okolicy jest wiele tradycyjnych domków i innych smaczków.
W ramach bonusu masz moją fotkę:
https://zapodaj.net/plik-KNYk2FI441 :)
0
@Toretto Akurat z Węgier byłem tylko nad Balatonem, więc jak najbardziej polecam tamte okolice. Polecam miejscowość i półwysep Tihany - węgierskie zagłębie lawendy :) Ładne, czyste miasteczko i przepiękne widoczki na "węgierskie morze".
0
@Pawlak1992 Pepsi, Fanta, Sprite, Algida, Wedel, Pizza i winko
1
@negreanu @hayek Wypuścili go, więc jeszcze sobie pożyje :)
0
@kuz Chyba, że się pomylą jak to się już w USA zdarzało :)
0
@Cotutajsiedzieje Bieda panie. Przynajmniej Europa wyczyściła się z odpadów :)
2
@Deviler Ma ludzi od wożenia ;)
0
@Medium Oby Kanonierzy zajęli drugie miejsce za Liverpoolem w nadchodzącym sezonie :)