2

A teraz czas na Karima Benzeme, napastnika Realu który mimo mocnego spadku formy nadal utrzymuje się w pierwszym składzie. Piłkarz ten reprezentował Lyon ( 5 sezonów) oraz Real Madryt ( od 2009) oraz był powoływany do kadry narodowej Francji ( w 5 różnych kategoriach) Zacznijmy więc analizę.
W Lyon w trakcie 5 sezonów reprezentował rezerwy tegoż to klubu przez 2 lata a przez 3 główną drużynę, w lidze francuskiej oczywiście. Rozegrał w tym klubie około 132 oficjalnych spotkań. Zdobył dobrą ilości acz może nie na klasowej światy atakującego, liczbę 58 goli. Były to początku Benzemy w zawodowym futbolu więc jak na trudną ligę francuską to prawie 60 goli w 132 spotkaniach to bardzo dobry wynik. Jak każdy musiał w pewnym momencie opuścić bezpieczne mury rodzinnego miasta jeśli chciał na serio zaistnieć w światowym futbolu acz był rozpoznawalny i ceniony gdyż od 2 lat grał w dorosłej reprezentacji Francji. W Madrycie zaczął złoty okres swej kariery, grał i gra u boku wielkich gwiazd, z wielkimi gwiazdami walcząc i chodź obecnie daleko jest mu od szczytowej formy nadal kiedy Carlo wyciąga teczki aby wybrać wyjściowy skład, Benzema jest najlepszym wyborem na pozycje środkowego napastnika, doskonale rozumie się z Ronaldo i Balem dzięki czemu jest niezastąpionym elementem tercetu BBC. W Realu ( i tu nie jestem pewien liczb bo wydają mi się lekko oszukane, to zostawiam wam) grał w 246 meczach, strzelił 116 goli i zdobył aż 65 asyst! To jak na napastnika i to jeszcze środkowego dosyć dużo, napastnicy na tej pozycji głównie strzelają. W karierze grał 414 meczy, strzelił 174 bramek i zaliczył 82 asysty. W reprezentacjach Francji grał 73 spotkania i strzelił 24 bramki. 13 razem z kolegami z Lyon i Realu świętował drużynowe zwycięstwa a sam może się pochwalić 7 trofeami osobistymi.
Oto mały filmik:


3

Z nudów przygotowałem krótkie porównania magicznych tercetów z Realu i Barcy plus dwóch moim zdaniem bardzo wyróżniających się w obydwu zespołach graczy czyli Rakitici i Toni Kroos. Informacje brałem z różnych stron, portali ( tak również z Wikipedii i Transfermarketu) większości danych powinna być prawdziwa. Oto pierwsza części którą poświęcę Balowi ( pewnie źle napisałem)

Bale jest walijskim piłkarzem, do Realu doszedł w sezonie 2013/2014 za prawie 80 mln euro z Totenhamu Hatpsur. Był to zdecydowanie najbardziej sensacyjny transfer tamtego okienka. Bale podbił od razu serca kibiców, strzelając, asystując. Kibice Barcelony mogą z bólem pamiętać o pięknej bramce którą Bale strzelił w finale Copa del Rey. Teraz garści statystyk
Pierwsze lata spędził w Souhamptonie ( 2/ 3 lata) gdzie rozegrał 45 meczy, ale do siatki trafił tylko 5 razy.
W Totenhamie zabawił dłużej bo aż 6 sezonów, 6 pięknych i udanych sezonów w jego karierze. W sumie rozegrał 203 meczów a do bramki trafił 55 razy, warto dodać do tego jak inaczej się przykładał, strzelając, biegając a nawet asystując około 50 razy w Totenhamie. Ostatni sezon reprezentował Real Madryt gdzie strzelił w 44 meczach 22 gole oraz asystował 14 razy. W reprezentacji Walii różnych kategorii wiekowych strzelił w 58 meczach 20 goli. Jedyne tytuły klubowe to te zdobyte w ubiegłym sezonie przez Real. Zdobył też 18 nagród indywidualnych wśród których są np. Piłkarz Roku PL 2013.
Następna części o Benzemie. A oto wszystkie gole Bale z ubiegłego sezonu: Gareth Bale ● All 23 Goals For Real Madrid & Wales | Season 2013-2014 HD ( nie działają mi linki, wklejcie to do wyszukiwarki na YT)

0

Jest to raczej pewne. Myśle też że w PK ujrzymy Masipa.

0

Bravo pokona Bravo.

0

Zacięty mecz piękne strzały i z dwa karne. Wynik 4:2 dla Barcy. Strzelają Messi Messi Suarez Mathieu a dla Realu James 2x

0

To czas na krzyki Luisa w szatni :D

5

Jasne było, że Rafinha nie wyjdzie w pierwszym składzie, ale domyślam się, że jak Roberto porazi wszystkich swoim geniuszem w pierwszej połowie to w drugiej wejdzie Rafinha i pewnie też Sandro za Pedro.

0

Liczę na.... Douglasa

0

A Koke? Turan? Rakitić? Każdy lepszy w tamtym sezonie był od Busiego.

0

Wszystko wina Tuska! ( tylko gimbaza nie zrozumie ironi)

0

Świetny początek, ale jak nie ujrzę Vermy z Eibar to padnę. Ten człowiek jest genialny i chcialbym aby wywalczył sobie pozycję do GD. Mathieu, Bravo i Rakitić to na razie strzały w 10, Ter Stegen gra za mało żeby go osądzić.

11

Szczerze mówiąc Mathieu miał nie mały udział w tym sukcesie Bravo. Naprawdę solidnie gra na razie w lidze i chyba do powrotu Veremalena to masz najlepszy ( a na pewno najbardziej pracowity) defensor.

0

Takowych nie ma

1

Nie jeden. Zagraliśmy z Elche, Villareal, Bilbao, Malagą. Jeśli uważasz te zespoły za ogórki...... Owszem nie dorównują PSG, ale stanowczo ogórkam nie są. Powiedziałbym, że są bardzo dobrymi zespołami.

4

Kogo dziś sprzedajemy/ zwalniamy?

0

0

Liczę na potężny OPR w szatni i Sandro za Pedrito.

0

Zakład, że dostaną?

0

Luiz i Verrati dla PSG a dla nas Mesjasz.

2

Rozumiem wszystko, ale na pewno nie Luiza który z Alweszem i Masche robił co chciał przez 3/4 boiska. Błagam!

0

Chce przerwe! Czemu? Abu stadion zatrząsł się od krzyku i furii Enrique.

0

Czyżby Bravo na Ligę a Ter Stegen na resztę?

0

Messi chce zakończyć karierę w klubie z Argentyny a najpewniej w Newelsys :D

0

Gdyby Neymar wykorzystywał każdą swoją setkę to by bilans wynosił 22-0. Jedyna rzecz do której moożna się przyczepić.

1

Pastore nie dorasta do pięt Ibrze a Cavani z obecną formą z tego co wiem bez partnera o ile zagramy w obronie tak jak ostatnio gówno zrobi.

0

Geyby nie gryzienie wskazałbym za pewnik Luisa Suareza. Ale i tak uważam, że zasługuje na to bardziej od Cr7 i Leo, po za tym Aguero, Neuer, Costa, Sanchez i Robben, oniwszyscy na to zasługują podobnie jak Bale, Di Maria, James czy nawet Lewandowski.

2

Obserwowałem sytuację i wyniki PSG i szczerze mówiąc myśle, że jak zagramy tym samym stylem i z tą samą gorliwością co z Granadą to o wynik jestem spokojny i licze na jakieś 2:0 3:0 dla nas. Przedewszystkim nie ma Silvy, dowódcy defensywy i jedynego tam zawodnika grającego równo. Luiz gra w kratkę a drugi stoper nigdy nie jest pewny a z bocznmyi obrońcami są poważne problemy PSG. Pomocy nigdy nie mieli dobrej a atak to jedyne co mnie martwi. Ale nie ma Lavezziego i to jest kolejna genialna wiadomości. Ibra nawet do końca się może nie wyleczył więc jak trener wstawi go na cały mecz i to w pierwszej 11 to będzie kretyństwo. Cavani bez partnera ( Ibry, Lavezziego) będzie o 50% procent mniej groźny. Trzymam kciuki za goleade i zero straconych!

0

Po prostu legenda i bohater Barcelony i Argentyny. Szanuje Ronaldo, ale jednak..... to Messi tu jest geniuszem.

4

Kiedy do gry powrócą wszyscy nasi zawodnicy łącznei z Suarezme ( Gran Derbi?) to chciałbym zobaczyć taki skład w jednym chociaż meczu ( nie mówię, że to ma być podstawowa jedenastka a chociaż jeden taki mecz):

Ter Stegen
Douglas, Veremale, Mathieu, Alba
Maschareno
Rakitić, Iniesta,
Messi, Suarez, Neymar

1

I wystawi Pedro :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?