0

@VamosRakieta w żadnym momencie nie bronilem UEFY ani FIFY

5

@VamosRakieta Która będzie pewnie ochłapem tego, co było do tej pory, więc zwycięzca otrzyma ochłap ochłapu.
@VbamboeB czy ja wiem. Dokładnych liczb nie znam, przyznaję się, ale jak dla mnie taki Lyon otrzymałby więcej za odpadnięcie w 1/8 LM z Barcą czy Realem niż za wygranie finału z Napoli.

1

@PatrychoO Coraz mroczniejszy klimat jest zauważalny. Właśnie Więzień Azkabanu tak fajnie balansuje pomiędzy tym dziecinnym i magicznym klimatem, a mroczniejszą akcją.

0

@ObiektywnyKibic121 No wygrają, ale LM nie będzie już tak prestiżowa i wynagrodzenie dla zwycięzcy będzie na 100% mniejsze.

0

Jaki jest Wasz ulubiony film z serii Harry Potter?
https://strawpoll.com/s137zqy99

1

@ObiektywnyKibic121 Liga Mistrzów nie będzie już tak prestiżowa jak była do tej pory.
Mając na myśli mniejsze kluby chodziło mi bardziej o Lyon, Leverkusen, Sevillę, Monaco (jeśli nie dołączą), które i tak mają już daleko do czołówki pod względem finansowym czy sportowym. Przez SL dystans pomiędzy nimi, a klubami założycielskimi jeszcze bardziej się powiększy.

0

@AmigoBlancos Ale nikt nie mówi, że mundial nie jest skokiem na kasę. Oba przedsięwzięcia mają na celu zarobić jak najwięcej kasy tylko w przypadku SL większość wpada do kieszeni klubów, a nie FIFY.

5

@ObiektywnyKibic121 Ja czasem sobie obejrzę drugą holenderską czy trzecią niemiecką. A jak jeszcze można było to wolałem sobie pojechać z kumplami na mecz B-klasy na jakąś wieś niż oglądać derby Milanu. Jestem fanem piłki nożnej i jak dla mnie to małe kluby mocno dostają. Z perspektywy "niedzielnych" kibiców i topowych klubów to Superliga jest extra rozwiązaniem.

0

@Bobo25 Nie jest to raczej przedstawienie La Rambli jako "jednej osoby", ale jeśli poczułeś się urażony to przepraszam. Nie miałem na myśli tego, że każdy użytkownik obrażał Pereza, a następnie go chwali. Ostatnimi czasy ciężko o obiektywną dyskusją na tej stronie, ale przecież nie ma co się dziwić, bo to jednak forum kibiców jednego klubu.

1

@TheHeisenberg Ja się Pereza nie uczepiłem. A Ty serio myślisz, że ja się uczepiłem Pereza, bo niektórzy użytkownicy mają inne zdanie na temat Super Ligi ode mnie?
Krótkie podsumowanie z mojej strony (to co zaobserwowałem) co sądzi La Rambla na temat Pereza na przestrzeni kilku dni.

6

Jeszcze kilka dni temu, tutaj - na La Rambli, Perez był osobą, która "smaruje", przekupuje i jest znienawidzona.
Od dzisiaj to wielki filantrop i biznesmen, który niszczy paskudną uefę i fifę.

4

@maroon I to według Ciebie jest osiągnięcie, które powinno ich premiować do otrzymania zaproszenia do Super Ligi?
Użyję takich samych prostych argumentów jakich użyłeś Ty. W tym sezonie w LE Slavia Praga wyeliminowała Leicester, a potem Arsenal wyeliminował Slavię. Arsenal lepszy.

6

@tomono Nie no, przecież mówił, że jak oni tracą to wszyscy tracą, a jak oni zyskują to każdy zyskuje XD Skoro Perez - nowy idol La Rambli, tak mówi to tak musi być.

1

@Mathoue A co osiągnęło Leicester poza jednym fenomenalnym zwycięstwem w PL 4 lata temu? Arsenal zapewni większą ilość kibiców i większy dochód.
Bayern przecież był zapraszany.

0

@Mathoue A kto bardziej zasługuje i dlaczego?

1

@parpe Barcelona nie byłaby zaproszona to aż tutaj słyszałbym trzask dupy Twój i innych kibiców. Normalna reakcja, nie ma nic śmiesznego w tym

0

@Ghotti a ja o ćwierćfinale

0

@Ghotti w ćwierćfinale? Marsylia, APOEL, Benfica, Malaga, Galatasaray, Monaco, Porto, Wolfsburg, Sevilla, Roma, Tottenham, Ajax czy Lyon. Bardzo fajnie mi się oglądało jak takie zespoły wychodziły z grupy, a potem meldowały się w ćwierćfinale.

0

@busquets5 dziękuję za wyjaśnienie, jednak Super Liga jest rzeczywiście super

1

@Firestone Bardziej tutaj chodzi o to, że już nie będzie takich przygód, gdzie czarny koń dochodzi bardzo wysoko, a jego grę ogląda się z przyjemnością. Ajax czy Malaga, które dzięki woli walki i zaangażowaniu dochodzili do półfinału czy tam ćwierćfinału to było coś, dlaczego warto było oglądać Ligę Mistrzów.

4

@koziar A to nie jest tak, że 15 klubów założycielskich będzie stałych, a tylko 5 będzie się zmieniało niezależnie od pozycji końcowej?

3

Najgorsze w Super Lidze jest "zabetonowanie" klubów założycielskich. Nie ma możliwości spadku, więc niezależnie od formy czy siły składu cały czas te same ekipy będą zarabiać miliony. Przez następnych 20 lat będziemy oglądać te same pojedynki, 5 nowych drużyn to za mało. Gdyby taką Super Ligę utworzyć 20 lat temu to dzisiaj zapewne City nie byłoby taką potęgą.

2

Serio jest tutaj ktoś, kto wierzy, że SL jest robiona dla kibiców, a nie dla kasy?

0

@Destroyer_of_Worlds Rozumiem, że UEFA to mafia i złodzieje, ale jak można mówić tutaj o niewolnictwie czy łamaniu praw człowieka? Jeśli dla Ciebie piłkarze, którzy mają milionowe kontrakty są zmuszani do pracy i nie chcą pracować to chciałbym zostać takim niewolnikiem. Kluby, które mają milionowe (a może nawet miliardowe) obroty mają chwilę kryzysu przez COVID-19, ale i tak sobie żyją jak pączki w maśle mają tak źle to chciałbym mieć takie życie.

13

@koziar Nie. Piłka nożna to nie tylko technika, gra zespołowa, taktyka czy umiejętności indywidualne, ale także bieganie, wytrzymałość oraz zaangażowanie. Bardzo fajnie się ogląda piłkarzy, którzy przebiegli już te 10 km, a nadal zasuwają po boisku.
Poza tym "teoretycznie" gorszy zespół pierwszy zdobędzie gola i potem co? Siadają do obrony, bo mecz krótki i będą mieli siły stawiać opór cały mecz. Większość spotkań kończyłaby się wynikiem 1:0.

0

@TheHeisenberg A za dwa lata będzie narzekanie, że się przejadło i teraz mecz Barcelona - City nie wywołuje większych emocji

3

@DonMatteo901 No jak dla mnie to SL robiona jest dla pieniędzy, a nie dla widzów

0

@fcbarcafan19 "W piłce powinny liczyć się wyniki sportowe"
Nigdy się nie liczyły. Ani w UEFA, ani w Super Lidze. Oba twory, obie organizacje nastawione są na zarabianie pieniędzy.

0

@fcbarcafan19 Czyli po prostu chciałbyś żeby do SL były brane najlepsze drużyny z ostatnich powiedzmy 5 lat?
"Czemu słabe legendy mają tam być, a silniejsi młodzi nie?"
Ponieważ "słabe legendy" mają o wiele większą liczbę fanów na świecie. Arsenal jest jednym z najpopularniejszych klubów na świecie i jestem przekonany, że liczba kibiców Arsenalu jest przynajmniej kilkunastokrotnie większa niż liczba kibiców Leicester, co automatycznie zapewnia większe pieniądze za oglądalność.
@priest9999 mądrego to aż miło posłuchać :)

1

@MesQueUnClub96 zapoznaj się z pozostałymi argumentami i wróć do dyskusji. Tottenham kiedy coś wygrał? Milan kiedy coś wygrał?
@norbi77 Ajax widziałbym jak najbardziej w SL, ale nie zamiast Arsenalu, ale razem z nimi

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?