7

@Survier faktycznie dobra zmiana. Inflacja szaleje, miesięcznie zabiera każdemu średnio kilkaset zł, ale w zamian za to na całe pół roku zostanie zniesiony podatek na żywność dzięki czemu 45zl przez okres 6 miesięcy zostanie w kieszeniach Polaków xd skończyliby się ośmieszać.

2

@Drozdu7 oczywiście niektorym na lepsze, a niektorym niestety na jeszcze gorsze a tego PiS pod uwagę nie brał. Także są ludzie którzy zarabiają minimalna i mają mniejsze wypłaty i problemy z nowymi umowami bo pracodawcy są mniej skłonni takie dawać. Jednym słowem utrudniają prace uczciwym ludziom, trzeba siedzieć na utrzymaniu państwa wtedy się może coś dostanje

1

@Sysia11 oczywiście że jest sporo ludzi którzy robią dzieci, bo 500 plus. To jest głównie patologia, narobią 4-6 dziecek dodatkowe zasiłki z mopsu i wychodzą na tym koło 4-5k miesięcznie. Na wódę i suchy chleb wystarczy, a dzieciaki chodzą w ciuchach z karitasu, ale inaczej tacy pseudo rodzice nie mieliby za co się napić i co do swojej paskudnej mordy wsadzic tylko by żyli pod mostem, albo nie daj bóg musieli pójść jak normalny człowiek do pracy i zacząć żyć na poważnie.

4

@Sysia11 No to w czym problem? Mamy Ci wypisać listę rzeczy jakie możesz kupić lub na co przeznaczyć 500zl czy jak?

0

@max1982 nowy lad :) podpisywałeś deklaracje o rezygnację z ulgi dla klasy średniej? Prawdopodobnie dopiero za rok przy rozliczeniu rocznym dostaniesz zwrot bo o ile dobrze pamiętam to deklaracje odnośnie pit2 można złożyć raz do roku na rok do przodu więc pamiętaj sobie kolejnym razem ;)

0

@Gaz PiS poleci, wróci Tusk i również będą ochy i achy :D

1

@Barca1992 muszą coś zacząć robić, bo już w tym roku może czasowo w niektórych regionach braknąć prądu, a skoro nie mają pieniazkow na poprawę energetyki bo trzeba je pompować w inne programy to co zrobić, taniej puścić reklame:)

2

@Bobo25 oczywiście dzięki już poprawione:)

0

@tomek8756 haha w punkt. Pięknie odnosi się do mojego powyższego wpisu przykladu z życia wzietego:)

6

@Przemek2323 podam też ogólnikowo przykład z własnego ogródka z rodziny. Mam eksperta od elektrowni, niestety jak wiemy większość spółek jest państwowa, a stanowiska zarządzające obsadzone jak wyżej wspomniano. Tak jest i w tym przypadku. Przy okazji świąt rozmawiałem z owym ekspertem przy wigilijnym stole i potwierdził to samo. Idzie jako doradca z gotowymi danymi, nad którymi pracował często wiele dni lub nawet tygodni, żeby koniec końców usłyszeć że to idzie do kosza, bo zaproponowane rozwiązania są niezgodne z polityką firmy :) a polityka firmy to oczywiście polityka państwa PiS. Energetyka w Polsce jest bardzo mocno zagrożona, niestety osoby decyzyjne to kolesiostwo PiSu, siedzą cicho przy korycie i nie obchodzi ich przyszłość naszego kraju.

1

@Encore po filmiku stana to już tylko x-y także wielkie brawa dla krzyska za ten apel, takich ludzi nam trzeba.

0

@masq a co złego jest w L4 po wyrwaniu zęba?

0

@XTobiX o czym Ty mówisz? Jak ktoś inny by mu dał? Barca mu miała dać w 1,5 roku więcej niż niby ma mu dać teraz tylko w przeciągu 4 lat. Gdzie tu logika?

0

@KapiFCB wszystko spoko, ale wytłumacz mi swój tok myślenia. Jak obie strony mają być zadowolone skoro wg dotychczasowych doniesień to Umtiti miał zarobić więcej w 1,5 roku niż przez kolejne 4 lata przy rozłożonej pensji. Gdzie tu logika?

1

Skoro na całej operacji wychodzimy na plus to super, zastanawia mnie tylko jaki interes miałby mieć w tym Umtiti? Coś tu nie pasuje. Wypuścili do mediów info ze wszystko jest cacy, ale Umtiti i jego agent musieliby nie umieć dodawać 2 do 2, żeby zgodzić się na wydłużenie kontraktu z mniejszą pensja gdzie więcej mógł zgarnąć w 1.5 roku. Jaki w tym jest sens? Poszedł klubowi na rękę po prostu?

0

@KrystianR 8 lat to już z założeniem kolejnych kilku do końca kontraktu 2026 bo szczerze wątpię żeby wrócił i zaczął grać :)

0

@Swistus172 jak to co? Nieważne ile obniżył pensji, będziemy mu płacić przez kolejne 4 lata, a on sam będzie zajmować miejsce w składzie komuś innemu. Rok do końca kontraktu wypłacić kasę i podziekowac, tak robi każdy normalny pracodawca.

0

Nie graj nic przez 8 lat, bądź turysta na super wczasach w Barcelonie. Zarabiaj na tym miliony euro przez dekadę nie musząc w życiu nic robić tylko raz od czasu pojawić się na Camp Nou. Śmiechu warte, Umtiti wygral życie :D

2

@TylkoBarca7273 rodzinę trzeba szanować.

0

@pax Nie, nie ma koncesji na bycie jedyna firma, ale w praktyce tak to obecnie działa. Chcemy czy nie chcemy FB to dzisiaj w praktyce monopolista i należy do tego tematu inaczej podchodzić. Możesz oczywiście założyć swój portal i probowac być dla nich konkurencja, działać jak wolnorynkowiec, ale szczerze to nie daje wiele szans na sukces dlatego są praktycznym monopolista. W tym wypadku owy monopolista powinien być moim zdaniem regulowany prawnie. Przykład fb i konta konfederacji czy wcześniej konta Trumpa to bardzo dobre przyklady, a nie hipokryzja. Przyklady tego jaką owy monopolista ma władze i siłę i jakie duże stanowi zagrożenie. Jeśli po Trumpie teraz Polska nic z tym nie zrobi to będzie kolejnym cichym przyzwoleniem na robienie tego co się komuś podoba kto tylko steruję portalem spolczenosciowym.

0

@pax rozumiem, natomiast wcale nie tak nie jest, mieszacie dwie różne rzeczy. FB to nie wolnorynkowiec, a monopolista.

2

@Janas11224 po stronie cukiernika. Jest wolny rynek i cukiernik ma prawo kogoś nie obsłużyć wg swojego widzimisię. Owe małżeństwo może iść do innej cukierni.

0

@TheNekro94 złe info jest takie, że PiS zdazyl narobić już tyle gówna, że za naszego życia możemy już poprawy nie odczuć. Państwo w rozsypce, zadłużone na dziesiątki lat, inflacja nie do wyhamowania w ciągu najbliższych 2 lat. Nie wiem jakie reformy trzeba by wprawdzic żeby wyjść z tego bagna. Takiego szitu narobić to trzeba byc zdolnym.

0

Ma ktoś z Was dzisiaj problem z mesengerem? Nie działa mi prawie od rana. Była jakaś aktualizacja pobrałem i dalej dupa.

6

@DIPENNN ile pensji zwalnia w tym momencie Cou? Ze 4mln może. Haaland to inna bajka, nie ma mowy o jego transferze w tym okienku. Letnie okienko to nowy sezon z nowymi limitami płac tam już powinno być miejsce na niego.

1

@Lokoo to samo pomyślałem haha, zmotywowany na 200% jak u nas ;] ciekawe na jakich warunkach wypożyczenie.

0

@Yoshi94 faktycznie, bije się w pierś nie doczytałem ze zrozumieniem. W każdym razie przedstawiłem punkt widzenia z innej strony to też może jakiś pogląd niektorym dać :)

0

@Yoshi94 nie księgowe tylko głupki nauczyciele nie poczytali i nie wiedzą sami na czym ich pit2 i ulgi podatkowe u pracodawców polegają. Mam znajoma która rozlicza pensje nauczycielom i to jest kabaret ale wyniki on z lenistwa samych nauczycieli. Księgowi za nich pism o rezygnacji z ulgi nie wysyłają do pracodawców, ani nie przesyłają zgłoszeń odnośnie miejsc pracy bo zazwyczaj nauczyciele mają ich wiecej niż 1 a to tez jest ważne.

0

@Szklaner myślę że po 1,5 szkolenia tylko z tego zakresu można nabyć wystarczającą wiedzę do konsultacji gdyż większość dzwoniących ludzi nie ogarnia podstaw i z lenistwa nawet nie sprawdziła sobie co się dla nich zmienia w Polskim Ladzie. Jest to początkowo dość skomplikowane, ale żeby nie ogarnąć w 12h o co w tym chodzi to już bez przesady :D

0

@arkasath poważnie taka katorga? :) zazwyczaj oglądam większość meczów :p

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?