Toretto
Dołączył/a: marzec 2015
9 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Barca1992 daleki jestem od popierania lock downu, ale jak mozna przytaczac przyklad Austri to nie wiem.
1
@Krzychu1010 ja nie obstawiam kolejki po meczach reprezentacyjnycj. Zawsze pelno niespodzianek, pierwszy przyklad z brzegu sam przytoczyłeś. Do tego dochodzi LM za kilka dni. Ma to duzy wplyw na te weekendowa kolejke.
0
@mate92 nie, nie jedynie i raczej jest ostatecznoscia z czego niektore państwa sa zmuszone skorzystac. Oczywiscie zgadzam sie z Toba wszystko najlepiej leczyc w pierwszym stadium tylko do tego trzeba rozpoznania i sprawnej sluzby zdrowia co przy rozwonietej epidiemi jest trudne do zrealizowania.
0
@Borneo ludzie zaszczepieni niedokonca maja spokoj. Na pewno maja wiekszy spokoj przed zachorowaniem i zlym przebiegiem choroby, natomiast nie przed sytuacja lock downowa gdzie rzad musi dzialac przy takim, a nie innym wyszczepieniu spoleczenstwa.
0
@kamilo0066 ciag przyczynowo skutkowy.
0
@mate92 wspolczuje jesli miales w rodzinie taki przypadek. Ludzi ktorzy nie dostali pomocy bylo znacznie wiecej co jest przerazajace. Teraz pomysl, ze panstwo swoimi regulacjami chce temu zapobiec. Jesli analitycy wyliczyli ze jesli nie lock down to zachorowan bedzie X wiecej niz rok temu przez co oblozone zostana wszystkie szpitala, a co za tym idzie nie bedzie mozna pomagac innym ludziom.
2
@kamilo0066 ja to sie powoli zaczynam zastanawoac czy obecna sytuacja gdzie niegdzie to faktycznie wina rzadzacych czy ttch wszystkich januszy internrtowych nakrecajacych w sieci spirale spiskow i nienawisci. Panstwa nieustannie muszą walczyc z rzesza niedowiarkow ludzi odklejonych którzy uwazaja ze im 3 reka po szczepionce wyrosnie, bo przeczytali tak u jednego i drugiego na profilu spolecznosciowym. W konsekwencji polowa ludzi w państwie nie chce sie szczepic, a wchodzimy w okres jesienno zimowy czyli chorobowy i trzeba dzialac zeby nie polozyc doszczetnie sluzby zdrowia.
1
@Sensible no nie wyeliminujesz, ale lepiej przechodzic go lagodnie niz pod ziemia czyz nie?
1
@olek10 nie wiem, moze i tak bedzie, a nawet jesli to co? Jesli ma to ograniczyc do minimum choroby i zgony to dlaczego nie
0
@tomek8756 nie wiem czy to bedzie mialo cos do rzeczy 20% populacji to bardzo duzo. Tym bardziej w tak licznym kraju jak Hiszpania.
1
@MysticCat duzo decyzji rzadzacych jest absurdalnych. Nie jestem zwolennikiem noszenia maseczek, ani nie specjalista w tym temacie, ale jestem sklonny uwierzyc ze w jakims tam stopniu prawidlowo uzywane powstrzymuja szybkie rozprzestrzenianie sie wirusa. Jesli chora osoba oddycha, kicha wydziela te całe mikrokropelki z wirusami to chyba lepiej jak ktos wydziela je w maseczke, a nie bezposrednio w powietrze czy nawet drugiemu w twarz:)
1
@MysticCat@MysticCat z procentami poszedlem Twoim tokiem rozumowania wlasnie zeby podkreslic groteskowosc Twojego wpisu o znajomych ktory nic nie wnosi i nie jest zadnym wyznacznikiem tego czy lekarze sie szczepia czy nie :p
0
@MysticCat tak zalozylem, a to byly tylko przyklady. Wątpię, żebyś niczego nie respektowal zatrudniajac wieksza grupe ludzi.
0
@norbi77 zgadza sie.
3
@MysticCat oczywiście że w 100% nie są skuteczne, ale znacznie zmniejszaja ryzyko zachorowania i zgodnu oraz oslabiaja przebieg choroby. W moim odczuciu to zadowalajacy rezultat.
Grupa Twoich znajomych to zadna proba czy reprezentatywna grupa statystyczna. Wsrod moich znajonych 100% lekarzy jest za. W związku z tym 75% lekarzy jest za a 25% przeciw? Absurd.
0
@pt9 a byl juz temat Gibraltaru walkowany? :D rozbawil mnie ostatnio ten wątek w internetach
0
@MysticCat jasne, ale zapewne wymagalbys jakiegos pomiaru temperatury, oswiadczenia lub jak w przypadku ktory przytoczyl autor posta testu :)
2
@Naturopata co jest zdecydowanie lepszym rozwiazaniem, bo ten wpis nie wnosi nic i nie odpowiada na pytania zawarte w glownym watku? Nacisk na edukacje i profilaktyke systemu limfatycznego? W krotkiej perspektywie to zadne rozwiazanie.
PS co do pkt 1 to musze Cie wyprowadzic z bledu, ale oczywiscie ze osoba zaszczepiona tez moze sie zarazic.
2
@MysticCat kto ma problem dokladnie? Dokladnie to Panstwo ma problem jesli zaszczepionych jest np zaledwie 40% spoleczenstwa, bo pozostale 60% moze w dalszym ciagu przyczyniac sie do rozwoju epidemi. Tu chyba nie muszę tlumaczyc jakie sa jej konsekwencje, bo aktualnie odczuwamy je na codzień. Pod pojeciem panstwa moga sie kryc również pracodawcy. Masowe L4 z powodu tego, ze jakis antyszczepionkowoec ma problem zrobic test przed przyjsciem do pracy? Rozumiem ze Ty zatrudniajac np 100 ludzi nie mialbys z tym zadnego problemu? Trzeba czasami pomyslec szerzej i patrzec dalej niz czubek wlasnego nosa i doszukowanie sie wszedzie spiskow.
7
@Naturopata wirus informacyjny :D ciesze sie, ze u Ciebie wszyscy zdrowi. Doceniaj, ze nikt z Twoich bliskich z tego swiata nie odszedl jeszcze z powodu covida. Ciekawe czy nadal bys nazywal tego wirusa informacyjnym gdyby ktos z Twojej najblizszej rodziny odpukac zmarl.
5
@MSN1998 jakie znalazlbys lepsze rozwiazanie na zatrzymanie ekspansji wirusa? Jak zatrzymac zarazanie sie ludzu jesli niektorzy nie chca sie szczepic (ok ich wybor kazdy moze decydowac), ale jednoczesnie maja problem robic sobie testy w przestrzeni publicznej gdy moga zarazac innych? Naposz swoje propozycje, pewnie moglbys nawet wyslac swoj referat do swiatowych wladz skoro oni ludzie ktorzy codziennie nad tym pracuja nie znalezli lepszego rozwiazania.
1
@MateuszQ tak tylko jesli maczugi kosztowaly 40gr, a teraz 2,20zl to jest to wzrost o 450%, a Twoj przyklad wyplaty z 1500 na 3500 to wzrost zaledwie jakies 130% i analogicznie z innymi produktami jest to samo, wiec kiepski przykład podales. :)
0
@Bobo25 nie zwlekaj, bo niedlugo bedzie po 7 :)
1
@xVENUMx nic wspolnego to nie ma. Moze stres, sytuacja prywatna cos w zyciu spokoju nie daje, moze zla dieta i odzywianie. Musisz poszukac odpowiedz gdzies indziej.
0
@BarcaInfo no to niezle to nie wiedzialem. W takim razie faktycznie cyrk :) moge prosic Cie o jakis artykul czy zrodlo do tego? Znalazlem teraz tylko wpis dziennikarza z interi, ale do jakies domniemywania i tier 9 chyba.
1
@Rewolucja123 ludzie robia cyrk z tego i tyle. Doskonaly przyklad jak kazde zachowanie popularnej osoby jest komentowane na wszelkie mozliwe sposoby. Co z tego ze byl na imprezie? Jesli wiedzial ze nie ma go w kadrze i ma kilka dni wolnego to co w tym zlego? Daliby ludzie swoim dupom siana.
0
@BarcaInfo a to juz poszlo do opini publicznej info, że to byla jego decyzja o niewystapieniu z wegrami, a nie sztabu czy trenera?
0
@BarcaInfo skoro wiedzial ze nie ma go nawet w kadrze na mecz to nie widze w tym nic zlego :p
31
@Roobo ale dlaczego, bo nie rozumiem. Co takiego tu Lewy powiedzial nie tak?
6
@Jakchcesz a zdajesz sobie sprawe, ze wiekszosc mieszkan nie jest kupowana na wlasny uzytek tylko kupuja je inwestorzy? To raz, a dwa to ze placi sie wiecej za metr to nie znaczy ze ludzie kupują drozsze mieszkanie. Kupują po prostu mniejsze. Relatwynie oczywiście jest to droższe, wiec standard zycia sie pogarsza. W chinach czesc ludzi mieszka w komorkach i tez dalej kupuja, ale czy to znaczy ze zyje sie im lepiej i ich stać na zycie?