3

@Bisz No akurat w tamtym meczu miał prawo się zirytować.
Najpierw utrata bramki mimo bardzo ostrego faulu w polu karnym gdzie typ wleciał z łapami w naszych obrońców a dosłownie 4 minuty później Lewandowski za pierwszy faul przy próbie walki o piłkę dostał żółtą kartkę jakby zrobił faul taktyczny, z tym że to było pod polem karnym Osasuny a na naszej połowie była już praktycznie cała defensywa więc to nie był taktyk tylko zwykły faul.
A później to już z górki, dał się zrobić w bambuko i myślał że obrońca też wyskoczy do piłki, ten nie wyskoczył i wyłapał listwę w ryj. Druga żółta gdzie pierwsza była z czapy i ta stracona bramka i mamy zjazd do boksu to mu nerwy puściły.
Zwłaszcza, że nie przywykł do takiej patologii a to któryś z rzędu mecz, gdzie Barcelona gra na innych zasadach niż rywal i nam wolno mniej.

1

@Emhyr Co warto zaznaczyć, Michniewicz rozegrał 13 spotkań, Sousa 15 a Brzęczek 24.
Za Michniewicza strzeliliśmy 13 bramek a straciliśmy 18, Sousa miał 37 bramek i 20 straconych, Brzęczek miał 36 bramek i 20 straconych.
Czyli Michniewicz ma raptem 2 spotkania mniej niż Sousa a w tym czasie stracił niemal tyle samo bramek strzelając niemal 3x mniej.
Czyli średnio na mecz
Sousa: 2,4 BZ; 1,3 BS
Brzęczek: 1,5 BZ; 0,8 BS
Grubas: 1 BZ; 1,4 BS

Gruby bajerant nie dość, że był gorszy od Sousy to jeszcze był gorszy od Brzęczka, zarówno ofensywnie jak i defensywnie.
No ale wiadomo, Czesiu TOP bo udało mu się wygrać baraże, co z tego że fartem bo ruscy sami się wyeliminowali i graliśmy na podmęczoną Szwecję która musiała rozegrać swój baraż gdy my nie musieliśmy.
I ten awans... Najgorsza kadra Meksyku od 40 lat nie dała rady nam strzelić mimo pełnej kontroli nad meczem, Arabia Saudyjska z drużyną o wartości Zielińskiego nas zdominowała ale zabrakło kluczowych zawodników, doświadczenia i energii po Argentynie, no i Argentyna która w sposób ostentacyjny się hamowała bo mieli gotowy awans a chcieli wyeliminować Meksyk.
Ale to Michniewicz zasłużył, Michnieiwcz zrobił robotę, ustawił zespół defensywnie i daliśmy radę...
Defensywnie to było Maroko ustawione które doszło do półfinału.

15

Najwięcej obron na MŚ:
1. Livakovic: 25
2. Szczęsny: 23
3. Noppert: 18

Livakovic rozegrał 3 mecze więcej od Szczęsnego.
Jaki z tego wniosek? To, że Michniewicz ustawił defensywę zamiast ataku żeby osiągnąć wynik to pierd****nie.
Nic nie było ustawione, nic nie działało. Gdyby Szczęsny miał taką formę na Euro to byśmy wyszli z grupy, bo on zawalił kilka bramek.
Gdyby natomiast Szczęsny miał swoją standardową formę na tym mundialu, to już po Arabii byśmy się żegnali z turniejem doznając blamażu być może większego niż nawet w 2018.
Po fazie grupowej Polska była bodaj drugą albo trzecią drużyną z najgorszym wynikiem dopuszczonych sytuacji bramkowych.

Michniewicz jak dla mnie to nawet poziom niżej niż Brzęczek był.

2

@swiergol2 Zawsze był, kiedyś się z tego śmialiśmy ale to Najman miał rację.
Stanowski dosłownie jest dziennikarskim zerem, absolutna stronniczość, rażąca hipokryzja.
On sam za każdym razem przyznaje, że jest hipokrytą i ma do tego prawo, w końcu każdy z nas nim jest.
Ale nie każdy z nas nazywa się dziennikarzem i hipokryzja właśnie eliminuje go z jakiejkolwiek rozmowy o rzetelności.
Sposób istnienia Stanowskiego nadaje się do rozmów z rodziną przy karpiu a nie do uważania się za opiniotwórczą osobę.

0

@VegetaPolska Do karnych nie musiało dojść w ogóle i by wygrali, ale tego nie zrobili i w karnych to Martinez dał im dwa medale.

0

@VegetaPolska Dziwne, bo jednak ja widziałem karne które bronił Martinez a nie Messi.

0

@VegetaPolska Chciałbym w życiu być tak słaby, żeby dać swojemu zespołowi 2 złote medale pod rząd. To Martinez wybronił im karne na Copa, to Martinez wybronił im karne na Mundialu. A lepsi od niego pojechali do domu (albo ich nawet na turnieju nie było).

3

@Nano22 W ogóle śmieszy takie robienie z niego na siłę lidera. Gość jest bardzo wybitnie niezespołowy, często się obraża że nie dostał piłki a robi jakieś mowy motywacyjne będąc w sumie gówniarzem i mentoruje starym chłopom.

1

@Przemek2323 Mbappe też niewiele pokazywał, głównie to wykorzystywał bezlitośnie błędy zmęczonych przeciwników, ale sam niewiele wnosił do gry. Przecież jak z nami grali to Cash go chował do kieszeni a wczoraj do 80 minuty to nawet trudno było powiedzieć, czy był na boisku.

1

@LaRoja Mnie to bardzo ciekawi czy po mieszaniu się Francuzów z Brytolami to Francuzi wnieśli do kultury angielskiej zbydlęcenie czy odwrotnie. Bo obie te nacje są siebie warte, poziom bucowatości, przeświadczenia o własnej wyższości nad innymi i wylewającego się wielokroć chamstwa, to ze świecą szukać na świecie.

1

@arasz1819 Zawsze się coś znajdzie powód, argumenty nie mają znaczenia kiedy koniecznie chcesz coś udowodnić.
Serio już można znaleźć w internecie to o czym mówiłem, że Messi lepsza kariera reprezentacyjna, widziałem też już wrzutki, że Ronaldo nigdy nie miał kadry do wygrania mistrzostwa. Zaraz znajdą się kolejne powody, by umniejszać Messiemu, albo zaczną się fikołki, że obaj są GOAT, a to nigdy nie było prawdą, GOAT może być tylko jeden.

17

Dla mnie śmieszne jest to, że od wczoraj można uznawać Messiego za GOAT bo wygrał mundial.
To była tylko wymówka ludzi usilnie próbujących podważyć wielkość Messiego, a coś co ich cechuje to to, że nie liczy się argument tylko teza, więc teraz znajdą inny powód i już przewijając internet widziałem pierwsze oznaki negowania, uznająć, że Messi to tylko miał lepszą karierę reprezentacyjną od Ronaldo, ale Ronaldo miał lepszą karierę ligową bo więcej LM ma na koncie.
Dla mnie to złoto jest tylko ukoronowaniem, ale sukces reprezentacyjny osiągnął już w 2014 roku, bo srebro mundialu jest warte tyle samo co wygrana Euro a po drodze jeszcze było kilka medali Copa America (co też jest często negowane bo niby niski poziom, szkoda tylko że taka Portugalia jakoś nie bardzo sobie radzi z tymi niskopoziomowymi drużynami z Ameryki).
Messi byłby GOAT ze złotem mistrzostw świata czy bez niego.

0

@michal26 https://streamable.com/l74iue
@Sawik_10 Jak dla mnie to nie ma tu co obwiniać Marciniaka, w końcu nie może widzieć wszystkiego. Tu VAR powinien interweniować, ale nie sprawdzili tej sytuacji.

1

@Faro No nie pajacował dzisiaj, tylko co z tego, skoro dalej pajacuje np. w klubie?

1

@Faro Chyba nie bardzo.
Ja nie widzę większego rozwoju tego zawodnika, francuska liga i PSG go dusza z rozwojem a głaszcząc po głowie za wszystko tylko mu pompują przerośnięte ego.
A co do zachowania, to gdzie ten objaw dojrzałości? Nic nie odwalił na tym turnieju, ale przecież jeszcze miesiąc temu chodził obrażony po boisku bo mu nie chcieli każdej możliwej piłki podawać.

0

@Roobo A co on wygrał? Jakieś tam złoto MŚ, srebro MŚ, złoto nic nie wartej Copa America. Jak to się ma do złota mistrzostw europy i wygrania ligi narodów?

1

@Bogan Bogu ducha winni cywile to umierają od lutego na Ukrainie. W rosji niewinnych nie ma, ci co byli albo wyjechali albo siedzą w więzieniach za protesty, ale to mała garstka. Reszcie absolutnie nie przeszkadza, że ich trepy co kilka lat najeżdżają sąsiednie kraje, a bardzo duża część nawet się z tego cieszy (no chyba, że sami dostają wezwanie do wojska).

2

Trzeba sędziemu pokazać finał SPH jak graliśmy z Bilbao. Najlepszy dowód na "korzyści" w sprawach sędziowskich.

1

@barcelonaLM ale jakim krótkim czasie? On nie wnosi już nic do gry drużyny od kilku sezonów. Jedyne co go ratowało to te bramki i podbijanie statystyk, ale widać brak ogrania przez grzanie ławy, presezon przy intensywności grania na tym poziomie nie jest zbyt ważny, nie zrobisz formy na rok bo 3 tygodnie poćwiczysz w wakacje.
Brak motoryki związany z wiekiem, brak ogrania i przez co pewności siebie.
Ronaldo po prostu jest już na wylocie z wielkiej piłki i nie powinien grać o żadne ważne wyniki.
Przykład Messiego jest tu kompletnie nietrafiony, bo jego problemy w zeszłym sezonie nie były związane z fizycznością tylko z kompletną zmianą stylu gry który uprawiał przez 20 lat a do tego połączone jest to z tragiczną grą PSG ewidentnie pod Mbappe, żeby go zatrzymać w klubie.

0

@bartekvisca Podziękować PZPNowskiemu betonowi, podziękować tym gównianym midasom z PiSu.
Zatrudnienie niekompetentnego aferzysty z kryminalną przeszłością i tak już rozbiło ten zespół i PR kadry.
Ale cała fala szła na trenera, teraz dzięki śmierdzącym łapkom PiSu już śmierdzi cała kadra. Wylot w asyście samolotów wojskowych w momencie wojny przyległego kraju, setki tysięcy złotych zmarnowane.
Morawiecki rozdający pieniądze podatnika, a następnie przylot rządowym samolotem i znowu w obstawie za gruby hajs a to w konsekwencji spowodowało lądowanie na lotnisku wojskowym i brak standardowego spotkania z fanami na lotnisku...

0

@MesQueUnClub_87 Będziesz 10 lat się ukrywał?

1

@adi7adi8 To zła informacja. Alba jak kończy mecze kadry w dobrym stylu to w klubie potem przez 3 miesiące gra totalne gówno.

0

Simon to się chyba do domu spieszy, że rzuca się przed strzałem.

0

@michaleu Ogólnie Hiszpania wykonała już ponad 2600 podań od ostatniego wygranego meczu.

0

@maroon Biznesy a nie interesy. Interesem świata jest słaba rosja, bo to patologiczne państwo które nie zna innego języka niż agresja i barbarzyństwo, udowadniają to od wieków i jeszcze nie znalazł się choć jeden taki, który kiedykolwiek dobrze wyszedł na biznesie z nim.
To nie tylko racja Polska, to racja światowa i interes Francji także jest w tym, żeby kacapia nie istniała jako byt nad czy nawet równorzędny do reszty świata.
To tylko krótkowzroczny biznes ciągnie Francje czy Niemcy do szybkiego zakończenia wojny i powrotu do rozmów z ruskimi, tak samo zrobili w 2008 roku po Gruzji, tak samo zrobili w 2014 roku po Krymie i co to dało? Kolejną wojnę i światowy kryzys energetyczny bo nie pozwalamy im bezkarnie przesuwać granic Europy.
Pomyśl, jaki to jest interes dla kogokolwiek, gdy żyje w wiecznym szantażu, że jak nie pozwolisz menelowi nasrać na środek twojego pokoju to ci zakręci gaz.
Nie, żaden naród nie ma w tym interesu, interes w tym mają tylko poszczególni ludzie, którzy się na tym toksycznym układzie dorobią.

15

@Kondziubarca To jest obrzydliwe. Próby jakiegokolwiek powrotu do relacji z ruskimi to będzie przegrana całego świata, usiąść do stołu ze zbrodniarzem wojennym, najgorszym bydlęciem jakie nawiedziło Europę od czasów Hitlera i Stalina... Niewyobrażalne.

0

@sebo939 Finalnie skończył mecz z dobrym wynikiem, ale miał bardzo słabego rywala.
Dla mnie to jest dziwny piłkarz, bo niby jest świetny i nie wybacza błędów, ale z drugiej strony to bardzo łatwo go zgasić jak peta a potem ugotować jak żabę w ogniu irytacji.
Tylko trzeba nie robić głupich rzeczy, my wczoraj zrobiliśmy i nas za to skarcili, ale z zasady dobrze rozgrywaliśmy go defensywnie a Cash go tam ostro przetyrał.
Tak samo go zeszmacił nawet Firpo w naszym rewanżowym meczu i to grając na nie swojej pozycji. Później dupe z buzi zrobiło mu City, które przecież nie słynie z żelaznej defensywy a wyciszyli go tak, że przez 180 minut nie oddał nawet jednego strzału na bramkę.
Jak dla mnie coś tu jest nie tak, jeżeli chłop daje się tak łatwo wyłączyć o ile ktoś zachowa skupienie. Chciałbym zobaczyć jakby sobie poradził w Hiszpanii gdzie nikt by mu nie zostawiał przestrzeni jak to robią we Francji i cały mecz musiałby grać bark w bark z obrońcami.

2

@Azi Rodowity Francuz, żyje według zasady, że najlepszym atakiem jest obrona.

0

@thorin Ilość kibiców na stadionach nie jest wyznacznikiem bogactwa. PKB dużo niższe od nas, 60% społeczeństwa bez stabilnej pracy albo bezrobotna, 9% społeczeństwa ledwo wyrabia na samo wyżywienie rodziny a 32% ludzi nie ma nawet dostępu do kanalizacji.

0

30 lat po ziemi chodzę, widziałem większość meczów naszej kadry przez ostatnie przynajmniej 20 lat i dalej nie mogę przeboleć, jak my jesteśmy fatalni w piłkę nożną.
Nasz krajowy system rozwoju młodzieży to jest chodzący śmietnik.
Przecież ci ludzie nie mają podstawowych umiejętności, problemy z prostymi przyjęciami, problem z podaniami. Większość o zagraniach z pierwszej piłki to słyszała w opowieściach.
Jak to jest, że niedomyci fawelarze praktycznie w każdym pokoleniu mają kilka gwiazd z najwyższej pólki. Biedaki z Argnetyny też znajdują masę utalentowanych zawodników, a oglądając choćby taki mundial można zobaczyć, jak wiele piłkarskiego trzeciego świata ma solidnych zaowdników. Czemu nie Polska? Czemu my nie potrafimy wyszkolić choć jednego gościa, który będzie potrafił utrzymać piłkę przy nodze bez odskakiwania na 3 metry?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?