Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@IronSanHybrid Bosak oczywiście kolejny raz czysty bełkot populistyczny. Sam jest niedobitkiem który zaistniał w polityce z ramienia LPR tak jak i połowa jego kolegów co się za kulki z PiS trzymali, część ludzi od Kukiza uciekła, taki Dziambor to i z listy PiSu startował w 2006.
A teraz typ opowiada, że Polska 2050 to składak ludzi z innych partii, jakby nikogo nowego tam nie by sama Kofnederacja nie składała się w większości z ludzi którzy zaangażowani byli w wiele ugrupowań.
Zapewne liczył na to, że naiwniacy to łykną i jak widać plan miał dobry.
A prosta prawda jest taka: nie wprowadzisz partii do sejmu z samymi nowymi gębami ludzi z ulicy.
Człowiek musi mieć już jakiś elektorat a najłatwiej zebrać takich ludzi co już w wyborach startowali i elektorat mają.
Inaczej Hołownia miałby swoją partię polityczną jak Korwin, czyli poza sejmem.
2
@Kondziubarca Jakie to są patałachy, aż człowiek zaczyna rozumieć, czemu Messi tyle razy chciał porzucić kadrę, skoro musiał wysłuchiwać takich idiotów tylko po hiszpańsku.
Lewy nie biegał? Pewnie dlatego, że mu się nie chciało a nie dlatego, że założenie taktyczne trenera polegało na obronie Częstochowy i zerowej grze ofensywnej.
A bez Lewego to od 2012 byśmy nie zobaczyli żadnego turnieju i nawet trudno z tym dyskutować.
Wystarczy sobie przypomnieć co się stało w ostatnim meczu eliminacji na MŚ jak Sousa posadził Lewego na ławie.
1
@BorzyKrzys Fake, nazwali tam Stanowskiego "jednym z najlepszych dziennikarzy sportowych w Polsce" a to zwykłe dziennikarskie zero.
Nikt by tak nie powiedział.
0
@Rastafarnianin Też głosowałem, ale nie rozpatruje tego jako błąd tylko lekcje.
Niestety polska scena polityczna nie daje innego wyboru. Na PiS głosować nie chciałem, PO miałem dość, więc zagłosowałem na kogoś kto wydawał się buntownikiem i patronem sprawy oddolnej.
Skończyło się jak się skończyło i na przyszłość będę wiedział, że jednak lepiej zagłosować na mniejsze zło niż niestabilnych buntowników.
4
@Kondziubarca No ciekawe, nie dał rady odejść z klubu gdy Real proponował 200 milionów a on miał kontrakt na wykończeniu.
Mógł odejść za darmo pół roku temu i nikt by go nie zatrzymał, teraz ma nowy kontrakt do 2025 roku, ale na pewno uda mu się uciec ze złotej klatki xD
0
@escarabajo To jest kwestia doświadczenia, z czasem przyjdzie mu lepsze przewidywanie i lepsza kontrola nad wydarzeniami oraz chłodniejsza głowa, przez co przestanie się tak mylić i częściej będzie notował czyste odbiory niż te z faulem.
Rozwój tutaj widać gołym okiem choćby na przestrzeni sezonów, rok temu zgarniał żółtą kartkę co 215 minut, w tym sezonie zgarnia kartkę co 300 minut
3
Notatnikowi urosła spora konkurencja na rynku.
Nowa wersja Wykopu wydaje się mocnym graczem na rynku stron internetowych których używanie boli.
0
@mkord A ja ci gwarantuje, że się mylisz i to boleśnie.
8
@Deviler Większej bzdury nie słyszałem.
Nad nogami mamy dużo gorszą kontrolę niż nad rękami, do tego nóg używamy przez 100% czasu bo oprócz kopania trzeba jeszcze biegać a przeważnie biegać i kopać jednocześnie.
Trzeba być idiotą który w życiu piłki nie kopnął, by twierdzić, że poziom trudności siatkówki jest wyższy od poziomu trudności piłki nożnej, gdzie za celne kopnięcie odpowiada całe ciało przez to, że nogi są mniej ruchome niż łapy.
No chyba, że typ ma niedowład rąk, to tak, wtedy trudniej się gra w siatkówkę.
0
@Hazok87 Nie skracać ale dokładnie jak proponuje wiceprezes Arsenalu: wstrzymywać grę tylko w kluczowych momentach które zjadają najwięcej czasu a nie są związane bezpośrednio z grą.
Przerwy wynikające z autów, rzutów rożnych itd. to dalej gra i nie trzeba jej zatrzymywać, ale celebracje, sprawdzanie VARu, zamieszki na boisku. I przede wszystkim takie rozwiązanie skutecznie wyleczyłoby zawodników drużyny z korzystnym wynikiem z bardzo dokuczliwych skurczy.
Przy tym nie trzeba byłoby rewolucjonizować całej piłki, skracać spotkań itd. a to daje większą szansę na powodzenie takiej reformy.
0
@Transu96 Dalej to lepiej niż z Suarezem, gdzie wzięli piłkarza, nie zapłacili za niego, nie dali nikogo na wymianę ale za to Barcelona jeszcze mu pensje płaciła.
1
Jeżeli nie uda nam się znaleźć żadnego porządnego selekcjonera, to niech zrobią komitet wśród piłkarzy. Lewandowski, Zieliński, Glik i Szczęsny wyselekcjonują zawodników a potem będą w komitywie ustalać taktykę.
To i tak sprwadziłoby się lepiej niż jakiś wzięcie kolejnego cepa z Polski. Trenerów co o światowej piłce wiedzą pewnie mniej od przeciętnego gracza Football Managera bo ile mogą wiedzieć typy co nigdy nie opuściły ekstraklapy i taki Lewandowski zapewne jest o kilka poziomów kompetencji wyżej, niż te orły z ligi która ma problem wygrać z pastuchami z Cyrpu.
0
@LS Czemu jako kibic Barcelony miałbym zakładać konto na stronie Realu i tam coś pisać?
Z resztą to i tak nie miałby sensu wśród tej bandy idiotów która tam siedzi w komentarzach, bo i tak dostaliby wylewu.
6
"Warto podkreślić, że Barcelona podobne przesłanie wysyłała po marcowym Klasyku, w którym rozbiła Real Madryt 4:0. Wtedy między innymi Gerard Piqué zamieścił twitta z hasłem „Wróciliśmy”, a z katalońskiego obozu wychodziły wiadomości o zmianie cyklu. Ostatecznie Barcelona pozostała bez trofeów, a Real Madryt zakończył tamte rozgrywki z trzema pucharami."
Ale to są zakompleksione kiepy xD
Już pomijając, że śmieszne jest to liczenie pucharów, bo jak wygrywamy to superpuchar jest istotny, jak przegrywamy to superpuchar jest nieistotny.
Ale taki fikołek jaki tu zrobili to ewidentny dowód, jak musi płonąć od 3 dni im dupa z rozgoryczenia.
Pan ELJarek od tych libacji alkoholowych zapomniał, że Barcelona w kryzysie tłukła się pół sezonu poza czołówką stawki i w połowie roku była na 8. miejscu a skończyła jako wicelider?
Zapomniało się ELJarkowi, że to po meczu z Realem zakończonym 4:0 Barcelona na fotel wicelidera wskoczyła a to jest bezpośrednio powiązane z wygraniem finału Superpucharu?
1
@esem91 A co ma godzić? W aplikacji streamingowej będą po prostu dwa mecze
8
@Faro A Real to gole z pozycyjnego zdobywa? Bo od dłuższego czasu jedyny schemat jaki znam, to piłka za plecy obrońców, wyścig Viniciusa i próba wejścia w pole karne albo próba podania do Benzemy a i tak 4 z 11 ich ostatnich bramek w Hiszpanii to były karniaki.
24
@kynio302 Czemu nie dostał bezpośredniej czerwonej? Alba wyleciał za to, że otworzył mordę, Ferran 2 mecze zawieszenia za lekkie i obopólne zapasy a Ceballos po prostu sobie ciągnie typa za łeb nawet nie w grze i bez kartki.
0
@marcin62Już leciały od debili którzy nie zauważyli, że latynos gra Joela więc głupio jakby miał córkę w ogóle do siebie nie podobną.
A nawet widziałem już, że musieli wsadzić tam czarnoskórą gdzie ta dziewczyna jest metysem a kręcone włosy ma po matce Tajce.
2
@SteuerFreiMoney Raczej trzeba mieć niskie IQ żeby szybko nie załapać jak to działa, nawet jak ktoś jest za młody żeby pamiętać telefony z klawiszami.
Ale na obrazku i tak jest błąd bo powinno być 0 w miejscu spacji a nie ma więc wychodzi "chujciwdupe"
0
@Bisz Ja też uważam, że Real ultra mocny nie jest i naprawdę mają pakt z diabłem bo sporo wyników mają ponad miarę swojej gry, ale dalej to jest coś czego brakuje Barcelonie, czyli umiejętności prokurowania błędów u rywali.
Tak przeszli całą zeszłoroczną LM, gdzie rywale wypuszczali niemal pewne wygrane w tak idiotyczny sposób, że aż trudno uwierzyć, że ktoś tak w Lidze Mistrzów może grać.
W lidze też jadą często na farcie, jak choćby pamiętny sezon 19/20 gdzie w ostatnich 10 spotkaniach karny im 4 razy ratował wynik czy nawet ten sezon, gdzie Real w ostatnich 10 spotkaniach zaliczył bodajże 7 karnych gdy Barcelona od sierpnia miała tylko jednego karnego jeżeli mnie pamięć nie myli.
Oni właśnie coś w sobie mają co daje im się wylizać z gówna w ostatnich minutach meczu, my tego nie mamy.
2
@Nano22 To kogoś pogrzało ostro.
Semedo w 124 meczach zdobył 11 asyst, Balde w 20 spotkaniach ma już ich 3.
A i tak rozbijało się wszystko o to, że Semedo nie miał kompletnie jaj, umiał tylko biegać ale gdy trzeba było biegać to mu się nie chciało wrócić do obrony i człapał.
Bał się blokować dośrodkowań i notorycznie krył się od piłki zamiast ją wybić.
A w ofensywie nie potrafił podjąć żadnej decyzji i nie umiał zagrać z pierwszej piłki tylko zawsze musiał przyjąć, zatrzymać się i najczęściej odegrać do najbliższego bo zanim się namyślił to wszystkie drogi był już zamknięte.
Balde ma dużo więcej polotu, nie boi się piłki, nie boi się trudnych decyzji a gra pierwszy sezon.
4
Jednak upokorzenie było i to nie jest brak szacunku.
Po pierwsze, Ancelotti przegrał finał co mu się nie zdarzyło od bodajże dekady.
Po drugie, przegrać grając w piłkę a przegrać snując się po boisku to dwa osobne byty.
A co mi się rzuca w oczy gdy Real tłumaczy się z porażek to to, że zawsze jest gadanie o ogólnikach a nie o piłce nożnej.
Realowi zawsze brakuje intensywności, skupienia, nastawienia. Czemu nie analizują tego taktycznie? Busquets wczoraj w wywiadzie pomeczowym powiedział więcej o niuansach taktycznych niż jakikolwiek trener Realu przez ostatnie 5 lat.
Czy w Realu nie chcą powiedzieć czy nie wiedzą skąd wynika zła gra poza tym, że jest zła intensywność?
1
@Survier Jurgen może być.
Przyjdzie, wyda z miliard euro żeby poskładać ten dom emerytów do swojej mocno fizycznej gry, potem ze 3 sezony będzie ich męczył, żeby nauczyli się biegać.
Wygra jeden puchar i spier**li ich poza strefę pucharów europejskich.
Idealny układ.
1
@Boro79 Nie chodzi o kanał tylko o aplikację TVP Sport.
0
@gaucho104 Tak, jeżeli oferują usługę reklamodawstwa to nie mogą odrzucić współpracy z klientem tylko dlatego, że prezes jest bandytą i cwaniakiem.
2
@Pedri16Future Zasadniczo według uznania sędziego.
Dla przykładu ze 2 lata temu Realowi w LM uratowali tak skórę, bo 20 metrów od bramkarza ktoś na spalonym zasłonił piłkę strzeloną z 40 metrów.
A i w zeszłym roku jeżeli mnie pamięć nie myli anulowano bramkę w meczu Realu bo ktoś zasłaniał w podobny sposób.
2
@eckov Nie w tym sezonie tylko od wielu sezonów a dokładniej potężny zjazd zaczął zaliczać jeszcze w Realu.
Playmakerem nie był nigdy, ale zawsze potrafił coś wyczarować z niczego, pociągnąć akcję, stworzyć zagrożenie, wspomóc zespół albo indywidualnie znaleźć rozwiązanie choćby sprintem przez pół boiska.
Już od sezonu 17/18 mu to nie szło i był przez większość sezonu niewidoczny a z każdym rokiem było coraz gorzej.
Od Juventusu jego gra polegała na tym, co mu dostarczą na nos koledzy. Jeżeli pomoc była zduszona i nie potrafiła czysto wyjść z połowy czy rozbić obrony i wykreować przewagi, to Ronaldo znaleźć można było jedynie w raporcie pomeczowym.
Największym problemem cały czas było ego i niebezpiecznie potężny PR.
On powodował, że trzeba było robić z niego gwiazdę i grać w całości pod niego, żeby sobie tam cyferek nabił, ale jak się oglądało te mecze z nim czy to klubowe czy kadrowe, to w oczy męczyło jakim utrudnieniem on jest dla swojego zespołu i jak niewiele wnosi na boisko.
Na szczęście United się nie bało, odsunęli go, przeżyli meltdown i medialny płacz Cristiano i jego fanbase i wysłali go na przymusową emeryturę w rejony odległe od poważnej piłki.
1
@Compadre Możesz mieć dowolne zdanie na ten temat, możesz się z tym nie zgadzać i tupać nogami, krzyczeć i obrażać każdego kto się z twoim poglądem nie zgadza.
Nie wpływa to w żaden sposób na rzeczywistość, a ta jest taka, że do 50% mężczyzn i do 40% kobiet dopuściło się zdrady choć raz w życiu.
I są powody takiego a nie innego zachowania.
Część trywialna i przyziemna jak po prostu rozrywka, część poważna jak nieodnajdywanie się w związku bo na przestrzeni lat zachowanie ludzi względem siebie się zmienia.
Możesz sobie poczytać masę przypadków jak psują się związki, bardzo chciałbym zobaczyć ciebie w sytuacji, gdy żona np. zaprzestaje z tobą utrzymywać jakiekolwiek relacje emocjonalne i od 3 lat jesz sam, śpisz sam, rozrywki organizujesz sobie sam a potrzebę fizjologiczną zwaną seksem zaspokajasz używając ręki pokątnie w kiblu.
Niemożliwe? A jednak dość powszechne, historia zasłyszana niedawno, sam znam podobny przypadek.
0
@Deviler Nie propsujesz zdrad i zasadniczo miałbyś rację, gdybyśmy tylko nie byli ludźmi.
Nikt nie będzie wiedział co się naprawdę działo między nimi ani powodu istniejącej zdrady a zdrada to nie jest rzecz czarno-biała.
Tak samo jak po prostu "skok w bok" dla zabawy, może to być pokłosie tego, że im się nie układało, może ona mu dawała raz na miesiąc albo rzadziej? Może nie czuł żadnego zaangażowania emocjonalnego z jej strony? Kobiety z dziećmi bardzo często mają tendencję do zmiany priorytetów i partner staje się przystawką.
Różne rzeczy mogły się wydarzyć więc ocenianie z góry nie jest na miejscu.
Natomiast, nie widziałem za bardzo, by Pique jakkolwiek drążył czy poruszał temat, ich sprawa prywatna to ich sprawa prywatna do póki Shakira publicznie go nie zaatakowała tą piosenką.
I tu należy propsować, że nie wmieszał się w głupie przepychanki słowne, nie zaczął wyciągać brudów tylko po prostu odbił tą infantylną zaczepkę.
5
@Encore Nie powiedziałbym jednak, że Paryż to dobre miejsce do życia.
Wysoka przestępczość, częste napady, miasto ładne tylko na zdjęciu bo ogólnie to tragedia, poza tym Francuzi są specyficzni, trudno dogadać się w innym języku niż francuski więc trzeba się go uczyć żeby tam żyć a to akurat dość mało przydatny język o ile nie masz zamiaru zwiedzać afryki.