15

@Kondziubarca To jest obrzydliwe. Próby jakiegokolwiek powrotu do relacji z ruskimi to będzie przegrana całego świata, usiąść do stołu ze zbrodniarzem wojennym, najgorszym bydlęciem jakie nawiedziło Europę od czasów Hitlera i Stalina... Niewyobrażalne.

0

@sebo939 Finalnie skończył mecz z dobrym wynikiem, ale miał bardzo słabego rywala.
Dla mnie to jest dziwny piłkarz, bo niby jest świetny i nie wybacza błędów, ale z drugiej strony to bardzo łatwo go zgasić jak peta a potem ugotować jak żabę w ogniu irytacji.
Tylko trzeba nie robić głupich rzeczy, my wczoraj zrobiliśmy i nas za to skarcili, ale z zasady dobrze rozgrywaliśmy go defensywnie a Cash go tam ostro przetyrał.
Tak samo go zeszmacił nawet Firpo w naszym rewanżowym meczu i to grając na nie swojej pozycji. Później dupe z buzi zrobiło mu City, które przecież nie słynie z żelaznej defensywy a wyciszyli go tak, że przez 180 minut nie oddał nawet jednego strzału na bramkę.
Jak dla mnie coś tu jest nie tak, jeżeli chłop daje się tak łatwo wyłączyć o ile ktoś zachowa skupienie. Chciałbym zobaczyć jakby sobie poradził w Hiszpanii gdzie nikt by mu nie zostawiał przestrzeni jak to robią we Francji i cały mecz musiałby grać bark w bark z obrońcami.

2

@Azi Rodowity Francuz, żyje według zasady, że najlepszym atakiem jest obrona.

0

@thorin Ilość kibiców na stadionach nie jest wyznacznikiem bogactwa. PKB dużo niższe od nas, 60% społeczeństwa bez stabilnej pracy albo bezrobotna, 9% społeczeństwa ledwo wyrabia na samo wyżywienie rodziny a 32% ludzi nie ma nawet dostępu do kanalizacji.

0

30 lat po ziemi chodzę, widziałem większość meczów naszej kadry przez ostatnie przynajmniej 20 lat i dalej nie mogę przeboleć, jak my jesteśmy fatalni w piłkę nożną.
Nasz krajowy system rozwoju młodzieży to jest chodzący śmietnik.
Przecież ci ludzie nie mają podstawowych umiejętności, problemy z prostymi przyjęciami, problem z podaniami. Większość o zagraniach z pierwszej piłki to słyszała w opowieściach.
Jak to jest, że niedomyci fawelarze praktycznie w każdym pokoleniu mają kilka gwiazd z najwyższej pólki. Biedaki z Argnetyny też znajdują masę utalentowanych zawodników, a oglądając choćby taki mundial można zobaczyć, jak wiele piłkarskiego trzeciego świata ma solidnych zaowdników. Czemu nie Polska? Czemu my nie potrafimy wyszkolić choć jednego gościa, który będzie potrafił utrzymać piłkę przy nodze bez odskakiwania na 3 metry?

1

@MESSIah16 Wynik się liczy jak wygrasz medal, choć też nie zawsze, bo już 20 lat zaraz minie od mistrza europy dla Grecji i dalej im jest wytykane jak paskudnie grali i nikt ich nie klepie po plecach, że zostali mistrzem.
A i tak grali lepiej niż my teraz.
Inna kwestia, że to co piszesz to zaprzeczenie jakiejkolwiek idei tego sportu.
Liczy się wynik a nie to jak się gra? To po co w ogóle marnować miesiąc życia na oglądanie po kilka spotkań dziennie skoro można po zakończeniu mistrzostw tylko zajrzeć kto wygrał?
Może dlatego, że w piłce chodzi o to, że to jest widowisko i ma wyglądać.

14

@MesQueUnClub96 Nie było autobusu? Procent posiadania i heatmapa wskazuje na coś z goła innego.
Nie był to autobus jak z Meksykiem czy Argentyną, ale Arabia to piłkarski trzeci świat a dominowała nas na boisku i tylko Szczęsny nas uratował.

0

@Ktos11111 Przecież już pokazali jak się postawili Argentynie. Z Arabią wygrana skutecznością a nie piłką, Meksyk też nas zjadł.

0

@Dariochampion10 Ale w czym masz problem? Podpinasz urządzenie które Windows wykrywa jako kontroler do gier i wszystko będzie śmigać a najwyżej będziesz miał po prostu niewłaściwy opis przycisków w grze.

0

@El Madridista. Po dwóch przebłyskach indywidualnych. Sam mecz zagrali tragicznie.

0

@Dieselzor I ma dużo racji. Wiele razy był wysoko na liście choć nie powinien, w ostatnich latach nawet dodano dodatkowe kryterium w ocenie ZP w postaci "całokształtu kariery" co jest kompletnie bez sensu w rocznej nagrodzie, ale dzięki temu Ronaldo za bardzo gówniany sezon znalazł się w topce.
A już przykład Modricia pokazał, że nie trzeba być najlepszym zawodnikiem ani w drużynie ani w reprezentacji, żeby dostać balona, wystarczy być "twarzą".

0

@bartas97 Z drugiej strony znając Mentala, może tak być, że jest w żałobie. Już nie raz w swojej karierze wkurzał się, że to nie on strzelił bramkę.

5

Te przepisy o ręce to już stoją na głowie i tańczą breakdance.
Ręką podpierająca się to nie karny, jeżeli się podpierasz ale jeżeli nie zdążyłeś się podeprzeć wcześniej to już leć na łeb jak wór kartofli.

0

@tristan87 Lahoz ich pojedna.
Jeden z lepszych sędziów z Hiszpanii ale zbyt wybujałe ego nie pozwala mu zachować dyskrecji i często musi się pokazać a to dobra okazja, żeby pojednać Iran i USA w nienawiści do tego człowieka.

A swoją drogą, bezsensowne szukanie konfliktu przed meczem, piłkarze Iranu z tego co się orientuje to chyba wspierają protesty w kraju ryzykując tym w sumie swoje życie, po co ich mieszać w konflikty polityków.

0

@Pitinho Jak na razie nikt, Hiszpania mogła mieć awans a jednak nie ma pewnej sytuacji i są nawet opcje, że nie wyjdą z grupy. Z drugiej strony Niemcy na dużym ryzyku i zero miejsca na pomyłkę.

0

@Solimalhio To chyba innego Carvajala oglądaliśmy, bo wiosnę miał taką, że większość grał ogony, leczył kontuzje albo nawet nie wchodził na boisko.

1

Carvajal to już ewidentnie powołanie za nazwisko, gość zero formy, chwilę przed mundialem własnym sumptem spuścił Real z pozycji lidera, teraz kompletnie niepewny.
Brakuje jeszcze, żeby w pojedynku biegowym znowu udał kontuzję a Hiszpania straciła bramkę.

5

Wygląda tak, jakby Hiszpania wypruła się z siły tłukąc Kostarykę a Niemcy odpoczywały dając się tłuc Japonii.

0

Jaki karny, piłka z metra podrzucona na naturalnie ułożoną rękę w dole Busquetsa. To się nie kwalifikuje na karę.

0

Ferran się chyba sam nie spodziewał takiego zagrania. Przecież w Barcelonie podanie poszłoby do najbliższego.

2

Alphonso Davies jest pierwszym piłkarzem Bayernu który strzelił bramkę na mundialu od 2014 roku.

0

Czyżby szamańskie modły Francuzów odmieniły losy klątwy mistrza na mundialu? Pogba z Umtitim wymodlili do Loa, że Francja wyjdzie z grupy kosztem wicemistrza i mistrza z 2014 roku?

0

@AmigoBlancos Nie wiem, mnie się wydaje że Hazard od przyjścia był już zapuszczony i nie błyszczał ani razu. Zaczął od znacznie widocznej nadwagi po wakacjach, a potem od razu kontuzja i zjazd do boksu.
Z resztą obiektywnie patrząc, Hazard to był nietrafiony transfer już z samego założenia i wygląda jakby Perez kupił go tylko po to, że potrzebowano gwiazdy a nie wzmocnienia.
Przecież profil Hazarda kompletnie nie pasuje do gry Realu, on jest holownikiem od przetrzymywania piłki i spowalniania akcji a Real gra szybkie ataki, nawet jakby nie miał kontuzji, to byłby problem jak z Isco.
Do tego Real po odejściu Ronaldo potrzebował na zastępstwo kogoś od strzelania bramek a sprowadził gościa od asystowania gdzie pół składu było od asystowania a nie było nikogo do wykończenia.

1

@maniak33333 Nie, bezpośrednie starcie niczego nie pokazuje bo puchar ligi to turniej tylko trwająca rok kampania z tak dużymi różnicami jak okienko transferowe w trakcie.
Jeżeli o wyniku ligi decyduje wynik na przestrzeni całego sezonu, to czemu przy rozstrzygnięciu remisu punktowego z całego roku nie decyduje postawa z całego roku tylko dyspozycja chwili?

1

@Bartula To nie wiem o czym mówisz, bo ja od dawna nie widziałem meczu Ronaldo, gdzie dałby cokolwiek drużynie.

0

@Bartula No ta, gol i asysta to je to samo co tracenie piłek przez cały mecz i bramka z karnego po nurze którego nie powinno się odgwizdać.

0

Dobra, teraz Meksyk się otwiera a Argentyna ich gwałci wysoko. Wtedy dla nas wilk syty i owca cała.

0

Ale słaby ten Messi, nic nie daje drużynie ;)

1

@Awtameok_Klana I jak nam poszły dwa sezony bez niego ;)

0

Arbiter pijany?
Nie rozda żółte kartki i skończy tą grą na faule, bo tego się oglądać nie da.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?