0

@Medium Czyli to była próba podania czy nieudany strzał po której ktoś zbłąkaną piłkę zamienił na bramkę?

0

Czyli dobra forma Viniciusa w zeszłym sezonie to był czysty przypadek.

0

@FCB24 I kto za niego? Tworzy większe zagrożenie niż Vinicius.
Gość ma świetne podejście pod bramkę, ale kompletnie brakuje mu precyzji, powinien po każdym treningu zostać 2 godziny i trenować strzały.

3

@-barca4ever- Chyba nikt.

25

Obejrzałem Stanowskiego i jaki to jest obrzydliwy typ.
Pamiętam po pierwszych meczach w Lidze Narodów Brzęczka, cisnęli po nim aż miło, choć Polska zaprezentowała się tam bardzo dobrze a wynik ustawił indywidualny wylew Błaszczykowskiego. Za Sousy wyniki nie były zbyt dobre, ale też zgarnęliśmy kilka remisów w ciężkich meczach w tym z Anglią i to po bardzo ciekawych meczach które wyglądały naprawdę dobrze dla oka.
Euro 2020 mimo że dla nas było tragiczne, to dało największy strzał emocji od 2016 roku.
A co u Stana i kolegów? Walenie od góry do dołu za dosłownie wszystko.

A teraz jedziemy na mundial, gramy tak fatalnie, że trudno to nawet opisać, ostatni tak słaby mecz widziałem chyba w z Japonią w 2018, i to gramy fatalnie nawet na tle Meksyku, który ma najgorszą kadrę od lat i na papierze jest półkę niżej od naszej kadry.
I pan Stanowski fikołasy trikasy, że kręgosłup by sobie złamał, gdyby nie to że go nie posiada.
Obniżanie oczekiwań prawie do zera, tłumaczenie że remis to dobry wynik i taki był cel, tłumaczenie tego grubego błazna, że on gra o życie więc robi bezpiecznie...
Serio, jakbym o piłce nic nie wiedział i posłuchał takiego Stanowskiego, który zrobi wszystko żeby jego Czesio nie wypadł źle, to bym uwierzył, że my jesteśmy kadrą na poziomie San Marino, że nasi piłkarze to są amatorzy, którzy trenują po godzinach pracy chodzą trenować na orlik...
Że my jesteśmy bladym punktem na tle nawet Arabii, Japonii czy Australii, więc nam nie wypada się starać grać w piłkę, bo jesteśmy za słabi i musimy przegrać a remis z takim kiepem jak obecny Meksyk to szczyt naszych możliwości...
Po Sousie za taki remis na MŚ pojazd trwałby przez miesiąc.

3

Te przystopowanie się robi po to, żeby zobaczyć w którą bramkarz się rzuci a nie "zmienić rytm". Trudna sztuka która po opanowaniu jest niezwykle skuteczna.
Co ciekawe, Lewy zmarnował 2 karne pod rząd stosując inną technnikę.

1

@Medium Przyjmowanie do nogi lag granych z własnego pola karnego na drugi koniec boiska w gąszcz obrońców... To nie piłkarze dali dupy tylko Czesiek, lagi nie miały prawa działać przy tym, że w naszym ataku najwyższy jest Lewandowski 1,85m wzrostu i Zieliński 1,8m gdy po drugiej stronie było 5 osób o wzroście >1,83m

1

@wojopancer Pewnie wstrząśnienie, raczej nic poważnego bo jak go znosili to już pokazywał, że jest ok.

4

@Matheu12 Bo grubas jest leniwy i a do tego skrajnie niekompetentny.
Granie lagi to granie lagi, kompromitacja na skalę światową że ktoś tak gra, ale gdyby jeszcze były podstawy do czegoś takiego...
Tymczasem, Lewy 185cm, Zielu 180cm, reszta pomocy 175cm. Przeciwko nim w linii obrony i pomocy 5 zawodników powyżej 185cm wzrostu.
Przecież granie lagi przy takiej dysproporcji wzrostu to idiotyzm czystej postaci, jakby gość w ogóle w metrykę rywali nie spojrzał.
I efekt był idealnie do przewidzenia, 58 długich podań spod naszego pola karnego, tylko 25 celnych co i tak w 80% przypadków kończyło się stratą piłki, a to przełożyło się bezpośrednio na to, że Lewandowski otrzymał tylko jedno podanie w odległości mniejszej niż 35 metrów od bramki Meksyku.

2

@PatrykBarca Ponoć Anglii za te 6:2 z Iranem mają przyznać wszystkie mistrzostwa od 1970 włącznie

0

@FcBarcelonaFanMSN Tyle, że Mbappe nie potrafi kompletnie grać pod presją. Jak nie zostawisz mu miejsca to gość umiera na boisku. A odciąć go nie jest trudne bo zrobiła to nawet Barcelona w rewanżu, gdzie Firpo grający na prawej stronie gasił go jak peta, potem to samo zrobiło City to przez 180 minut nie potrafił oddać nawet jednego strzału, za to zaczyna się irytować i gotować.
Ego też ma wybujałe i przez to praktycznie się nie rozwija, bo go w tej Francji tak utulali, że gość myśli, że już jest gwiazdą na poziomie CR czy Messiego, więc obserwując jego grę nie widać by piłkarsko się rozwinął przez ostatnie 3 lata.

1

@Pedri16Future Czyli Lewy po mundialu będzie jedyny w formie, reszta standardem barcelońskim zaliczy zjazd tak ostry, że zbierać się będziemy do lutego.

1

Jakieś liczenie punktów tutaj... O czym my dyskutujemy, jak my gramy bez trenera i w całym meczu z bardzo przeciętnym przeciwnikiem nie stworzyliśmy żadnej klarownej sytuacji.
Pierwsze 45 minut to my w kółko graliśmy lagę. Czesiek nawet nie zareagował, widząc że praktycznie żadna nie dochodzi bo Meksykanie zdominowali nas w powietrzu a mimo to 45 minut robienia tego samego bezskutecznie.
W drugiej połowie, zwłaszcza pod koniec trochę ciaśniej zaczęliśmy podchodzić i nagle się okazało, że Meksyk się gubi... Tylko co z tego, skoro te ataki nie były taktycznie przygotowane tylko chaotyczną próbą gry pozycyjnej.
Środek pola nie istnieje u Michniewicza, bo środek pola wymaga sporo pracy w prawidłowym ułożeniu, dlatego pół składu wyglądała jak dzieci we mgle bo nie wiedzieli co robić z tymi lagami, mając po 1,75m wzrostu przy rosłych obrońcach Meksyku.
Efekt tego taki, że Lewandowski w całym meczu otrzymał tylko 5 podań od kogoś na połowie Meksyku, cała reszta to piłki z naszej połowy, większość spod naszej bramki.
Ogólnie Lewandowski w całym spotkaniu otrzymał jedną piłkę w polu karnym Meksyku po rzucie rożnym, cała reszta nawet nie w okolicach pola karnego tylko gdzieś w odległości 35-45 metrów od bramki.

Co nam taka gra dała? Jeden celny strzał na bramkę z gry i to w '90 minucie.
Z taką grą my nie mamy co liczyć punkty na wyjście z grupy tylko życzyć bezpiecznego powrotu do domu, bo nawet patrząc na mecz Arabów to mieli oni dużo lepiej ułożoną drużynę i plan na grę mimo dużo silniejszego rywala.
My pojechaliśmy grać na pałę a może wpadnie, tylko nawet nie ma co wpaść gdy naszą główną taktyką jest nie oddawać strzałów.

1

@Barwindg Ale nie ma znaczenia kiedy opóźniali tylko że opóźniali. Teraz od może od 80 minuty, w następnym meczu będą tak grać przez 40 minut.
Oglądasz mecze Barcelony to powinieneś widzieć wielokrotnie jak rywal gra na czas czasem od samego startu meczu.

1

@FCB24 Co to ma do rzeczy od kiedy grali na czas? Statystyki są jasne dla całego piłkarskiego świata, średni czas gry aktywnej kręci się koło 60%, rekordziści potrafią zejść do niemal 50% i to jest problem, bo to nie rośnie tylko maleje czyli z każdym rokiem jest coraz mniej piłki w piłce.
Dlatego La Liga wprowadziła na poczatku sezonu długi czas doliczony (po czym się wycofała), teraz na mundialu to stosują tylko to nie jest odpowiedź na patologię piłki czyli lecący na ryj aktywny czas gry.
Ze stoperem w ręku sprawdzałem doliczony czas, z 14 rozegranych minut grali 4 minuty 40 sekund, kładli się w kazdej okazji, wznowienie gry od bramki to minimum minuta a o regulaminowych 6 sekundach trzymania piłki w rękach to nikt nigdy chyba nie słyszał.

1

Tak wracając jeszcze do meczu Argentyny, był tam pokaz czemu doliczanie miliona minut nie ma sensu.
Arabia była pierwszym zespołem, który nie chciał grać w piłkę bo mieli korzystny wynik. Sędzia doliczył im 8 minut, plus 4 zmarnowane na zbieranie rannego ale w końcu grali niemal 14 minut.
Ile z tego czasu było aktywne? 4 minuty 40 sekund.
Nie licząc wypadku obrońcy grali 10 minut z czego tylko niecałe 5 minut aktywnie, procentowo 46% aktywnego czasu gry.
Więc takie doliczanie jest kompletnie bez sensu, z resztą mieliśmy tego przykład w La Liga na początku sezonu.
Jak ktoś grać nie chce to nie będzie a doliczanie minut to tylko zwiększanie frustrujących przerw w grze.

Jedyną skuteczną metodą jest zmiana regulaminu na obligatoryjne kartki za absolutnie każdy przejaw opóźniania z premedytacją oraz wstrzymywany czas gry, albo całkowity albo selektywny.

2

Czy Argentyna gra słabo czy Arabia gra dobrze to bez znaczenia, bo obie drużyny wyglądają lepiej niż to co Polska zaprezentowała od ostatniego mundialu.

0

@Ibarbo69 Patrząc na to jak załatwili sobie ten mundial to podejrzewam, że mogą być lekkie popchnięcia w stronę wyjścia z grupy.

4

@michal26 Ta decyzja była po prostu skandalem i tyle. Hamiltona idealnie podsumował Alonso, on nie potrafi jeździć nigdzie poza liderem i każda sytuacja koło w koło to zawsze spięcie i nie ważne z kim, bo nie było roku żeby w kogoś tak nie wjechał. W tym roku przecież to nie jego pierwszy wybryk, dokładnie tak samo od zewnętrznej nie zostawił miejsca Alonso i po prostu w niego skręcił tak jak w Brazylii w Verstappena.
Co do werdyktu sędziów, to nie da się go zrozumieć. Verstappen został ukarany na podstawie wróżby, że za szybko jechał i by się dalej w zakręt nie zmieścił. Tylko nie doszło do takiej sytuacji, bo wcześniej Hamilton nie zostawiając miejsca skręcił prosto w niego...
Z resztą tak samo osądzono Monzę 2021, gdzie werdyktu nie rozumie kompletnie nikt bo w werdykcie jest, że Verstappen za szybko wjechał w zakręt T1, ale wypadek był w zakręcie T2 spowodowany znowu zamknięciem drzwi przez Hamiltona a sędziowie po prostu pierd**nęli idiotyzm, bo jak można wjechać za szybko w zakręt i się w niego zmieścić? Odpowiedzi brak. I tak samo brak było tutaj, ukarano Verstappena na podstawie przypuszczeń co by było gdyby, ale to gdyby nigdy nie nastąpiło.
Fani Mercedesa i Hamiltona się nie zgodzą, antyfani Verstappena się nie zgodzą bo brakuje wyobraźni by zrozumieć, że takie werdykty zażynają ten sport robiąc z niego wyścigi aut turystycznych. Jeżeli kierowcy będą widzieć, że za samo przypuszczenie, że zrobią coś niebezpiecznego już można dostać karę, to nie będą ryzykować i wykastrujemy całkowicie sport do wyprzedzania na przycisk na prostych...

0

@MESSIah16 Ale nad posłem Dałnem nawet nie ma się co zastanawiać. Wystarczy prześledzić jego karierę a zwłaszcza jego wypowiedzi o Ukrainie na przestrzeni lat. Pamięć polityczna niestety to pamięć złotej rybki, ale jak ktoś się interesuje, to łatwo znajdzie i połączy kropki.
W 2014 roku, jeszcze przed wyklarowaniem się sytuacji na Ukrainie Braun nalegał, że Ukraina powinna nie iść w stronę zgnilizny zachodu, nie łączyć się z UE i NATO. Powinna iść własną stroną i połączyć się z Polską poza UE.
Skrajność tamtych poglądów była taka, że nawet propagował otwarte granice z Ukrainą i łączenie się z naszymi wschodnimi braćmi.
Gdy obalono i wygoniono kacapów oczywiście zdanie się zmieniło i nagle Ukraina to fikcyjne państwo a teraz to już nasz wróg którego nie powinniśmy wpuszczać do kraju, pomagać ani współpracować.
Jego opinia wymawiana wielką polszczyzną dziwne zawsze zgoda z ruskim językiem była i jest.
Więc jak dla mnie, mimo że nieparlamentarne to nazywanie obślizgłej ruskiej onucy ruską onucą jest jak najbardziej na miejscu, bo to nie jest tylko "inne zdanie". To jest zdrada a poseł Braun jest zdrajcą. Z resztą jak każdy, kto jakikolwiek interes ma w kulturze rosyjskiej, narodzie bandytów.

0

Po tym meczu jakbym miał komuś z czystym sumieniem dać powołanie to jedynie Skorupskiemu. I to głównie dlatego, że nie da się zagrać na turnieju gorzej niż Szczęsny.

3

Przegrywamy taktycznie, fizycznie, technicznie. Nie ma pola na którym mielibyśmy przewagę, nie mamy żadnych argumentów przeciwko drużynie, która przegrała 9/10 ostatnich meczów. I to my jedziemy na mundial za tydzień.

1

@draxidox Ważna jest konsekwencja

0

@ArterkHD Ruscy w ślepym zmasowanym ataku zbłąkaną rakietą trafili w Polskę, zabijając 2 osoby. Jest to poważna tragedia dla rodzin i ogromny skandal dyplomatyczny wymagający ostrej reakcji.
A co my mamy zrobić? Zejść na zawał z przerażenia czy ubrać się na czarno i geście żałoby? Nie mamy nic poza śmieszkowaniem, zdając sobie jednocześnie sprawę z powagi sytuacji.

6

@Peszko07 Zapewne pilnowała ważnych miejsc a nie kawałku pola.

0

@Jankes94 No właśnie o tym materiale mówię bo w mediach latał.

0

@chavez Wiem, że nie ma jaj i będzie go to dużo kosztować bo już w Lidze Narodów było widać jak Ronaldo jest nie tyle bezproduktywny co przeszkadzający w grze bo tracił każdą piłkę nawet w najlepszej sytuacji a mimo to rozegrał 90 minut a drużyna przegrała z Hiszpanią choć wydawali się mieć więcej argumentów.

0

Już są ploteczki kadrowe, że Bruno Fernandes chyba trochę został dotknięty potężnym meltdownem potężnego mentala. Ciekawe ile w tym prawdy a ile medialnego kręcenia Małysza, ale jeżeli to prawda to Cristiano konsekwencje mogą dosięgnąć nawet tam gdzie nie za bardzo tego chciał.

1

@SteuerFreiMoney Wiem, zorientowałem się, tylko miałem takie WTF.

0

@antymadridista100 Nie żartuj, Tel nie ma kompletnie wspólnych punktów ani z Thurmą ani nawet z Ronaldo, który przed mundialem zaliczył przynajmniej zgrupowanie z reprezentacją, reprezentując poza tym dobry poziom gry i przed mundialem miał już nabite kilkanaście bramek w profesjonalnej piłce i pierwszy skład a ty wyskakujesz z Telem bo strzelił w całej karierze 4 bramki z czego jedną trzecioligowcowi i dwie w meczach w których Bayern i tak zgwałcił rywali.
To z czym do ludzi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?