2

@Emhyr Lewandowski jest tytanem pracy, wszystko co osiągnął zawdzięcza tylko swojemu wysiłkowi. Przezwyciężył wiele trudności i doszedł do wyśmienitej formy swoją profesjonalną pracą.
Owocem tych działań był dalszy rozwój pod wodzą i ze wsparciem największych nazwisk piłki nożnej.
Czy to trenerów, czy piłkarzy, czy profesjonalnego sztabu.
Potem przychodzi do reprezentacji i dostaje jakieś gówno zwane treningiem od leszczy którzy nie mają na koncie żadnego sukcesu, ilość sukcesów piłkarksich zerowa (bo nawet jakby liczyć Ekstraklasę jako coś istotnego, to wystarczyłby lekko uzdolniony trener, żeby te rozgrywki zdominować), ilość wychowanych piłkarzy też zerowa.
Polska myśl szkoleniowa praktycznie nie wykreowała żadnego piłkarza out-of-box, co by poszedł i grał świetnie. Pojedyncze głowy są scoutowane jako potencjalne, ceny śmiesznie niskie to biorą naszych grajków którzy dopiero za granicą uczą się grać w piłkę.

I taki Lewy, który widział więcej niż cały nasz sztab szkoleniowy reprezentacji zapewne wie dużo więcej o treningu niż oni i doskonale wie, kiedy coś jest słuszne a kiedy coś jest niepotrzebną marnacją zdrowia i siły.

0

Chyba mi się jakieś slow-mo włączyło bo tak wolna gra a obrońcy nie dali rady jej zatrzymać.

1

O właśnie i o taki immunitet chodzi. Dogrywka, końcówka meczu, Nacho może sobie przeczłapać przez całe boisko choć stał przy linii i miał obowiązek tam zejść.
I co? I nic.

0

Co mnie irytuje, to czemu Real ma immunitet na brudną grę.
Vinicius od pierwszej połowy powinien być poza boiskiem za obrzydliwie oczywiste nurkowanie nawet bez kontaktu. Nie przypominam sobie by dostał kiedykolwiek kartkę za to.
Odkopywanie piłki, jakieś przepychanki, dyskusje z sędzią, nigdy nic.

1

Ciekawe ile jeszcze lat będzie się ciągnąć za Atletico mit żelaznej defensywy Cholo. Dać się ograć gówniarzowi z rezerwy w taki sposób to zbrodnia.

0

Vinicius już powinien wylecieć z boiska bo to drugi oczywisty nur bez kontaktu nawet.

2

Obrońcy położysz rękę na plecach to jest faul.
Napastnikowi obrońca sprzedaje sztukę w plery i to czysty odbiór bark w bark.
Nie znoszę tego.

1

Oho będzie teraz pierdololo, że Dembele w weekend nie wyłapał czerwonej.
Będzie porównywanie teraz bezpośredniego wejścia korkami na kostkę do Dembelowego uderzenia bokiem stopy w ochraniacz

2

@Sulimo Gdyby tylko te dziady i "spece" cokolwiek interesowali się piłką nożną a nie tylko wymądrzaniem się "bo oni kiedyś", to by wiedzieli, że polska defensywa była jedną z najgorszych na mundialu.
Nasz super defensywa była bodajże 3 drużyna która dopuściła do największej ilości akcji bramkowych i strzałów.
Michniewiczowi mecze ratował Szczęsny, on i tylko on.

0

@KlonaZepan Choćby surowym FFP, bo to w wersji UEFA działa tak, że PSG z dochodami na poziomie Sevilli wydaje w 2 lata 500 milionów na dwóch napastników a śledztwo jest umarzane z zakazem ponownego wszczęcia.
Potem przedstawiciel PSG trafia do komisji FFP a następnie jakiś związek klubów pod przewodnictwem PSG ustala, że za przekroczenie FFP grożą jedynie kary finansowe.

A jak dołożysz sobie do zmian w FFP jeszcze zmiany sędziowskie jak np. pełna transparentność podejmowanych decyzji to masz LM tylko że lepsze.

10

Oczywiście, że Pena. Równie dobrze moglibyśmy cały rok grać Ter Stegenem, tylko wtedy się nie dziwić, że nie mamy nikogo na bramkę bo nawet słabiaki jak Neto nie będą chciały cały czas grzać ławy.
On powinien grać cały turniej aż do finału o ile do niego dojdziemy, inaczej nie było sensu z nim umowy przedłużać, bo po co.

0

W normalnych warunkach to powinna być czerwona, ale w Hiszpanii nie ma normalnych warunków i sędziowie sami sobie utrudniają życie.
Ten sędzia chciał podostrzyć, dawał grać faulem, pozwalał na nieczyste zagrania, dawał nawet przyzwolenie na faul bez piłki, to potem trudno egzekwować co do słowa pierwszy przypadkowy faul który wyglądał brzydko ale nie okazał się groźny.
Z resztą sędziowanie to nie tylko jeden mecz a wypadkowa całego sezonu i różnych podejść i interpretacji, jakby pracowali sumiennie i nie byłoby spotkania bez kontrowersji to można z czystym sumieniem powiedzieć, że była zła decyzja, ale jeżeli sędzia jako instytucja w jednym miesiącu pozwala wjechać wyprostowaną nogą od tyłu bez walki o piłkę to potem trudno podjąć dobrą decyzję, gdy zdarzy się sytuacja mocno pomarańczowej ale przypadkowej sytuacji.

0

@prokofiew Funkcja domniemania niewinności nie istnieje w opinii publicznej, to przymiot tylko i wyłącznie prawny, w opinii publicznej kompletnie nieistotny i jeżeli zostaniesz posądzony o bronienie gwałciciela a gwałciciel nie zostanie oczyszczony z zarzutów, to masz kwas warty miliony euro na akcje PRowe a Barcelonie ostatnie czego teraz brakuje to milionów euro i dobrego PRu.

A Laporta wszechmocny nie jest, z resztą nawet nie musza niczego wiedzieć, przecież sprawy stają się oczywiste.
Jak były dwie wersje to bronili Alvesa, potem wypłynęło, że zeznanie Alvesa nie pokrywa się kompletnie z zeznaniami świadków oraz z monitoringiem, co więcej potrzeba, żeby po prostu odciąć klub od śmierdzącej sprawy która go nie dotyczy?

0

@prokofiew A co i czemu Barcelona miałaby wiedzieć więcej? Klub od kopania balona a sprawa karna która nie dotyczy nawet zawodnika tej drużyny.
Powychodziły nowe fakty, był PRowy nacisk na jasne stanowisko zgodne z obecną wiedzą i tyle.
Łatwiej będzie przeprosić Alvesa albo żyć z tym, że się go wystawiło gdy potrzebował wsparcia, jeżeli się okaże że jest niewinny, niż naprawiać PR po obronie gwałciciela.

0

@Goh 3 w nocy .

0

@VegetaPolska Nie, nie ma. 1 bramka na 37 strzałów. Kroos po tym meczu ma 2 bramki na 19 strzałów.

0

No ciekawe że Barcelona nie ma wyniku kartkowego jak Real, gdzie my dostaliśmy 5 kartek w jednym meczu i żadna za faul od obłąkanego Lahoza xD

0

@VegetaPolska Zza pola karnego w tym sezonie?

0

@Esteban_ Nie wiem czy można powiedzieć, że umie walnąć jeżeli na 37 strzałów zza pola karnego zdobył 1 bramkę w tym sezonie.

0

Cze Velverde dostał polecenia stania się nowym Kroosem, że on wszystko co ma na nodze przed polem karnym to musi uderzyć?

0

@Kengo Nie do wykonania w polskiej myśli biznesowej, która w głównej mierze opiera się na oszczędności na wprowadzania boosterów produktywności kosztem zajeżdżania pracownika.

0

@aldewir W sensie że tak, chodzi żeby nie przegrał.

5

Ernesto przyjeżdża na stadion kucać i bić Real Madryt.
A właśnie zdrętwiały mu nogi.

Nie przegrał spotkania z białymi od 16 sierpnia 2017 roku i z całego serca sobie życzę, żeby podtrzymał rekord.

2

Ter Stegen już 3 sytuacje 1v1 wybronił w tym meczu, a banda idiotów chciała go sprzedawać, bo przez kontuzje miał jeden sezon gorszej dyspozycji xD

1

Można barkiem skasować rywala gdy stracimy możliwość dojścia do piłki?

0

Czuje, że stracimy tu bramkę. Za wysoko obrona, zbyt wolni obrońcy.
Getafe gra na kontrę ale trudno nam będzie przez 90 minut liczyć, że żaden obrońca nie popełni błędu przy długich piłkach na wysuniętego napastnika a wtedy jest 1v1 bez żadnej asekuracji.

0

"Jeżeli Dembele wylosował się dziś dobry mecz"
Bardzo trafne spostrzeżenie komentatorów.

1

Pedri gdyby opanował krótsze prowadzenie piłki, to by między obrońcami mógł tańczyć jak Messi. Nieziemskie chłop ma umiejętności techniczne.

0

Teraz powinni jeszcze ze 2 razy zagrać taką piłkę do póki obrońca i bramakrz jeszcze odczuwają ból po tym spotkaniu, bo nie będą tacy pewni w interwencji.

4

@ZwyklyKibicBarcy04 Miał odpocząć.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?