Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Co tam się odwaliło? Rzut wolny przesunięty o 10 metrów w stosunku do miejsca faulu a jeszcze sędzia drze ryja na Lewandowskiego, żeby nie zasłaniał bramkarza? Czemu?
0
Zero instynktu samozachowawczego piłkarzy Villarrealu, najpierw gość próbował zastawiać piłkę i sobie urwał kolano popełniając przy tym faul to teraz drugi mądry wolał zablokować nogę De Jonga liczac na gwizdek niż żeby wybił piłkę gdzieś w las.
2
@michal26 Ja o tym mówiłem od samego początku. De Jong jest trybikiem maszyny, jak maszyna pracuje sprawnie to trybik wykonuje perfekcyjną robotę, jak maszyna się zacina to i trybik nie działa.
Zawsze dostawałem odpowiedź, że powinien sam robić różnice i ciągnąć zespół, ale to nie jest ten rodzaj pomocnika, to klasyczny teamplayer który dać 100% może wtedy, gdy ma z kim grać.
1
Xavi powinien wprowadzić rygor gry do gwizdka, bo chyba nie ma sensu samemu pilnować fair play jak się tak zawodnicy zachowują.
Rozumiem, Kessie faulował, ale chłop dostaje w brodę i przez minutę zwija się z bólu trzymając się za czoło, sędzia gwiżdże a gość wstaje i nic go już nie boli.
2
Nie dziwie się, że Lewy przestał strzelać, skoro gra jakiś dziwny system gdzie zamiast czekać na piłkę pod bramką to gra na całej szerokości boiska. Raz na lewej, raz na prawej a wydaje mi się, że ostatnio najmniej go na środku.
1
@matirix20 Wiele razy, choćby Milik który przecież miał pod rząd dwie kontuzje które mogły zakończyć mu karierę a teraz gra i to na naprawdę dobrym poziomie.
To dalej rozchodzi się o to, czy fizycznie jesteś w stanie dojść do siebie, Milik więzadła wyleczył, Umtiti z kolanem nie zrobił nic.
0
@Dari0G Zawału raczej nie bardzo, bo on z miesiąc czy dwa temu leżał w szpitalu, po takim czasie by nie wrócił do ćwiczeń cardio.
Słyszałem, że najprawdopodobniej padły mu nerki od "kaszy jaglanej".
1
@matirix20 Ale Umtiti nie miał problemu z graniem tylko ze zdrowiem, nie mógł wrócić do formy bo co chwila łapał kolejne urazy, coś jak Dembele.
Teraz rozegrał 1000 minut z czego ostatnie kilka spotkań po 90 minut, forma wróciła tylko na jak długo.
W takich gówno klubikach może pograć na dobrym poziomie bo nie ma tam dużego obciążenia, Seria A nie jest tak intensywna jak La Liga, do tego nie gra w pucharach, mecz raz na tydzień a nie co 3 dni i może w zdrowiu dłużej wytrzyma, ale poważnego klubu to już nie zobaczy, bo on kolana dalej nie zoperował i wcześniej czy później i tak się po niego upomni.
1
@arasz1819 Na pirackich streamach bo istnieje 60% szansy, że C+ znowu się zepsuje jak to ma w zwyczaju zwłaszcza w ciągu ostatniego miesiąca.
0
@marcin62 Rzeczywistość jest śmieszniejsza, Dziambor wyleciał że nazwanie pre-wyborów u Korwinowóc mianem putinowskich, gdzie przecież putin jest kochany a demokracja to najgorszy ustrój według korwinistów więc teoretycznie wyleciał z partii za komplement ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1
@Adran360 Zależy co uważamy za udany projekt bo dla mnie wygranie L1 kosztem miliarda euro to jakby kupić Lambo żeby wygrać wyścig z Hondą Civic.
Bez wygrania pucharu europy ten projekt nie ma żadnego sensu bo inwestycja się nie zwraca w żadnym aspekcie.
Bayern kontroluje Bundesligę nie używając nawet połowy budżetu PSG a ma większe osiągnięcia na każdym polu, włącznie z zyskami których PSG w ogóle nie posiada z uprawiania sportu.
0
@Transu96 Bo to jest jedyne źródło levelowania, więc jeżeli latasz i musisz dotknąć wszystkiego co się koło ciebie znajdzie to tak będzie, że szybko wbijesz poziom.
4
@Pressinho Z tym Realem, którego zespół jest tak mocny, że stracił punkty w 5 z ostatnich 10 meczów ligowych, bo nie potrafią ofensywnie nic podciągnąć jeżeli Benzema nie ma formy? Ten mocny Real w którym Vinicius ma już 3200 minut w nogach po połowie sezonu i gra od dechy do dechy a ewentualne rotacje w składzie robi się przy użyciu odpadu Mariano który jest na wylocie z klubu?
Który moment jest lepszy na testowanie młodego z potencjałem niż moment w którym twoja kadra gra tylko na 15 zawodników i już masz stratę w lidze której nigdy w historii nie odrobiłeś?
I jeszcze gdyby były dyskusje o jakimś 17-letnim szczylu, ale 21 lat w dzisiejszej piłce to już praktycznie uformowany piłkarz a chłop dostaje minutę gry w i tak wygranym meczu z pasterzami kóz na światowym turnieju wójta.
0
@masq Z dwóch nieprzydatnych grajków lepszy ten z niższą pensją i możliwością gry na kilku pozycjach.
0
@takisobiektos Ale to zależy od wydawcy, Netflix swoje produkcje wydaje tylko na VOD, HBO gra też w telewizji, dlatego u nich wszystko wychodzi równo z telewizją.
I o ile jest to uciążliwe na premierę, to jednak dużo bezpieczniejsze bo żaden pajac nie zrobi ci spoilera finałowego odcinka zanim zaczniesz oglądać a i jest w tym magia, bo potem cały tydzień świat żyje tym jednym odcinkiem
4
@IronSanHybrid O to, że ktoś lata temu nazwał kogoś "człowiekiem menstruującym", Rowling powiedziała, że woli nazywać to kobietą.
I się psychole zesrały, od tamtej pory jest wojna i wmawiają, że Rowling to transfobka.
A jak się ma to do gry? Jest na licencji Harrego Pottera.
A to, że licencji udziela WB, Rowling nad grą nie spędziła nawet sekundy, cała fabuła została wymyślona przez twórców gry, do świata wykreowanego przez Rowling są tylko nawiązania (większość opiera się na filmowej adaptacji) a do tego twórcy gry dali możliwość stworzenia postaci transseksualnej a w samej grze spotkamy jednego transseksualnego NPC to nieistotne.
Dlatego psychole zrobili bojkot gry, atakują streamerów, atakują sklepy, atakują też po prostu graczy którzy się przyznają do tego, że kupili grę.
Ot, atak chorych psychicznie.
2
@gaucho104 Jaki?
2
@michal26 Ale dalej operujesz niewiadomą masą szafy. Meble rzadko kiedy są potężnie ciężkie choćby z powodu oszczędności materiałów, dębowa szafa to waga około 100 kg, czy tam była dębowa to wątpię więc zapewne była lżejsza.
I tu wchodzi nadludzka siła poza kontrolą. Adrenalina bardzo mocno zwiększa poziom siły bo zwiększa wydajność mięśni, do tego wyłączone bezpieczniki mózgu powodują, że możesz osiągnąć kilkukrotnie większą wydajność niż normalnie.
Ogólnie nasze mięśnie są w stanie wygenerować siłę zdolną zniszczyć samą siebie, jak wyłączysz bezpieczniki to możesz oderwać mięsień od szkieletu albo nawet rozerwać mięśnie na strzępy ich własną pracą.
I tu wszystko zależy co masz po drugiej stronie, czyli czy obiekt z którym walczysz przekroczy zdolność twojego ciała.
Tutaj najwidoczniej mięśnie wygrały i udało się przesunąć szafę bez uszkodzenia ciała (o ile go nie uszkodziła, ale raczej nikt się nie przejmuje w takich sytuacjach kontuzjami).
Z resztą nawet koncepcją opętania, prawa fizyki są nieubłagane więc "coś" kontrolujące nią i tak musiałby użyć jej mięśni więc i tak musiałaby być w stanie przesunąć tą szafę.
Poza tym nawet nie wiem skąd dyskusja, serio łatwiej uwierzyć, że nadludzka moc opętała kobietę i magią nadała jej nadludzkich zdolności niż to, że po prostu można było tą szafę przesunąć bez wysiłku?
8
@michal26 Jako osoba zdrowa nie znasz możliwości swojego ciała bo masa układów w mózgu blokuje zachowania.
Twój mózg nie da ci się poparzyć, sam sobie ręki nie złamiesz w łokciu powolnym naciskiem, tak samo jak sam się nie udusisz poprzez wstrzymywanie powietrza bo twój mózg cie powstrzyma.
Co innego jak masz chory mózg który nie ma blokad, jesteś w amoku, nie odczuwasz bólu, do tego panikujesz a twój mózg uwalnia chociażby adrenalin.
Już samą adrenaliną jesteś w stanie zwiększyć wydolność organizmu kilkukrotnie, jak dołożysz do tego brak odczuwania bólu który będzie cie powstrzymywał.
Przykładów co potrafi ciało odłączone od naturalnych procesów myślowych mógłbym ci mnożyć. Na trzeźwo po 12 godzinach siedzenia na dupie będą ci się oczy zamykać, jak się naćpasz to 3 dni możesz wykonywać skrajną aktywność fizyczną i nie zaśniesz (tak jak niemcy podczas blitzkriegu). Możesz sobie pooglądać w internecie różne interwencje policyjne z USA, tam człowiek zamroczony narkotykami jest w stanie szarżować rażony prądem i z postrzałami z broni które normalnego człowieka by poskładały.
Znam nawet osobiście kobietę, która wypadła z 5 piętra bloku i przeżyła dzieki magicznemu eliksirowi zwanemu wódką bo ta zwiotcza mięśnie dzięki czemu człowiek staje się bardziej elastyczny i trudniejszy do fizycznego uszkodzenia.
Wracając do szafy, to też oceniasz to przez pryzmat filmu, skąd wiesz czy szafa była ciężka?
Głos z tego co słyszę to zwyczajna modulacja, nie zaczęła gadać głosem Elvisa Presleya tylko gardłowo ryczała efekt pogłębiając marną jakością audio nagrania z telefonu. Obejrzyj sobie growlujące kobiety i porównaj ich naturalny głos do gardłowego darcia japy, to magią nie jest.
Ja wiem, że w magię łatwiej się wierzy, bo nie wymaga wyjaśnień skomplikowanych rzeczy, ale opętania badano latami i jeszcze nigdy nie udało się znaleźć dowodu czegoś nadprzyrodzonego za to zawsze znajdowano dowody naukowe.
2
@michal26 Ale jaka ignorancja? Po co dopisywać jakieś magiczne rzeczy do zjawisk już opisanych.
Opętanie to po prostu psychoza i nie ma w niej nic nadzwyczajnego. Może wyglądać tak jak na filmie bo człowiek ma wtedy całkowicie wyłączoną świadomość, jest w transie, ma omamy, halucynacje. Nie ma najmniejszego pojęcia co się wokół niego dzieje.
Jak ktoś się naćpa czy upije i zachowuje się totalnie irracjonalnie to też się dopisuje możliwe "rzeczy które się nie śniły"? Daj komuś jakieś ruskie ścierwo albo dopalacze, będzie się wił po podłodze, wyginał we wszystkie strony tak, że człowieka boli samo patrzenie.
Całym naszym człowieczeństwem steruje mózg, drobne jego uszkodzenie może sprawić, że zmienisz się w całkowite zwierze.
0
@wasacz No ja mam freezy a mam 32 GB RAMu 3200mhz
2
@Katalończyk 99 Mógł być spoko poza kamerami, jakie to ma znaczenie skoro publicznie pokazywał się z takiej a nie innej strony?
Sam sobie stworzył postać, nieważne czy samowolnie czy podburzany przez ojca.
To on sobie sprawił depresje o ile to w ogóle depresja go zabiła a nie uzależnienie, bo nigdzie nie ma powiedziane, że się zabił, mógł po prostu się zaćpać bo przecież był ćpunem po odwykach.
9
Czy szkoda mi Murańskiego? Nie, ani trochę.
Szkoda to ludzi którzy chcą żyć spokojnie a zabierze ich choroba czy wypadek.
Tutaj mieliśmy obraz człowieka upodlonego, zwyczajnego ćpuna o słabej psychice, którego ojciec wepchnął w wir szaleństwa.
Teraz będzie gadanie, że to ludzie go zabili, że hejt... Hejt to spotyka małą Basię którą dręczą rówieśnicy za to, że ma żółte buty.
Tutaj mamy pajaca na gali pajaców, sam wykreował sobie wizerunek postaci której nie da się lubić, wszystko podsycał jego chory ojciec i oto efekt, słaba psychika ćpuna i samemu sobie narzucona presja społeczna.
Wszystkiemu winne są dwie osoby: Mateusz Murański i Jacek Murański
0
@wasacz Ale i gra graficznie nie jest jakoś wygórowana a RT klasycznie źle zaimplementowane bo robi sieczkę nawet z mocnych kart.
Do tego przynajmniej na razie są błędy silnika gry i u bardzo wielu osób następuje nagły spadek do 5 fpsów w losowych momentach co wyklucza przyjemność z gry i to niezależnie do sprzętu, bo tnie na moim 2070 jak i na 4080.
7
@pax Tak, Koeman decyzją zarządu miał obowiązek wpuszczania Pedriego na boisko, to nie była jego decyzja...
Podpowiem, bo mówisz jakbyś nie wiedział: To trener decyduje. Jakby Koeman nie chciał, to Pedri by nawet na ławce nie siedział bo by nie został powołany. A zarząd o którym mówisz przestał istnieć w październiku a w marcu się zmienił na nowy a mimo to Pedrii dalej grał.
Po prostu się poddaj, bo nie masz żadnych argumentów, po co dalej bedziesz forsował tą swoją tezę której nie obronisz argumentami?
1
@dniel Jakby był normalny to by nie przyszedł, pytanie na ile mu się udzieliła jego rola i na ile steruje swoją psychiką, bo równie dobrze może być tak, że przyjdzie obrzucić wszystkich winą, choć to głównie sam jest winny.
9
@pax Ale chyba cie jednak emocje trochę niosą.
Trener nie decyduje o ściąganiu młodzików bo i skąd miałby wiedzieć, skautem nie jest. Ale to Koeman zagwarantował mu grę w pierwszej drużynie, bo to on ustalał składy.
Jakby go nie widział na boisku to by go do składu nie włączył i najwyżej grzałby ławę.
I stawiał na niego od samego początku, bo trzeba być bardzo niechętnym i mocno naciągnąć rzeczywistość, żeby próbować wmówić, że wyprowadzenie na boisko nowego zawodnika który ma 17 lat od 3 kolejki sezonu, nabicie mu 70 minut w 3 spotkanie i granie nim do końca sezonu to nie jest "stawianie od początku".
Messi potrzebował wziąć udział w 7 meczach żeby nabić swoje pierwsze 70 minut w lidze, Pedri zrobił to w 3.
I dobrym dobrym był zmiennikiem Coutinho jak po tych 3 meczach to już nie schodził z boiska wcześniej niż po 45 minutach.
0
Kurde tak czytam sobie te media, przeglądam Twittera i wszędzie widzę, że trwa zmasowany i ustawiony atak na Viniciusa, ale nie widzę za bardzo kto i czym go atakuje a za to ciągle przewijają mi się obronne artykuły.
Wczoraj Ćwiąkała znowu porusza temat, że nie ma dowodów na słowa Viniciusa o zarobkach piłkarza Majorki bo kamery cały czas patrzą a nic się nie znalazło.
To mi przypomniało historię z wiosennego klasyku po którym oczywiście poszła fala pomyj na Erica Garcie za słowa o złotej piłce Viniego a dokładniej o to, że według Garcii Vinicius też mu pyskował, ale telewizja tego już pokazać nie chciała.
Ale po co o takich rzeczach wspominać, wiadomo że ofiara jest tylko jedna i zawsze niewinna a wszystko co złe, to ktoś inny go sprowokował.
0
@SteuerFreiMoney No właśnie nie bardzo, zespoły nie mogą pracować nad rzeczami F1 poza budżetem F1, nie można zbudować bolidu od tak, z resztą kosztuje to ogromne pieniądze, niemal 2x więcej niż LMP1H.
Dlatego Red Bull do dziś w swoich promocyjnych rzeczach używa bolidu sprzed dekady a żaden zespół nie tworzy maszyn pokazowych do bicia rekordów jak to zrobiło Porsche ze swoim modelem LMP1.
Ciekawostką dodam fakt, że jedną ze składowych przekroczenia limitu budżetowego Red Bulla w 2021 były właśnie części zamienne wyprodukowane na potrzeby modelu promocyjnego, bo ktoś zmienił interpretacje przepisów w czerwcu 2022 (a ktoś to dokładnie koleżanka z Mercedesa) z datą wsteczną i wrzucił początkowo wyłączone koszty części do starych bolidów pod koszty produkcje aktualnych.
1
@marcin62 @PatrychoO I już mam