1

Rudiger to ma ciekawą metodę obrony, wystawić łapę i odepchnąć typa.
To nie jest faul odpychać kogoś na pełnym zasięgu ręki?

0

@kuz No nie pokazuje, ale to takie dywagacje, że powinien dostać a nie dostał to teraz mógł dostać za cokolwiek.

1

@kuz Powinien ale nie dostał, Vinicius powinien dostać czerwoną i nie dostał a też wziął udział w tych zaczepkach.

4

@cris2706 Nie da się, w przepisach gry w piłkę nożną masz zapisane, że Vinicius nie może dostać drugiej żółtej kartki. Gdyby mógł to by co drugi mecz nie grał.

1

Gavi wystawia ręcę, żeby się nie zderzyć mocno z Militao, dotyka go w klatę piersiową a ten pada jak rażony łapiąc się za czoło xD

1

Czy za niecelowe uderzenie w twarz już nie ma obligatoryjnej żółtej kartki?

1

@Alvarinho Ja dla przykładu dłużej nie lubię Realu niż kibicuje Barcelonie, bo zawsze mnie odpychał plastik tego klubu, brak jakiejś duszy i tylko kupowanie najdroższych piłkarzy, to było za czasu galacticos z poczatku wieku.

1

Vinicius już udawał śmierć ale piłka była ich to przestało boleć xD

0

Palec w oko, przerzut przez biodro, pyskówka do sędziego i brak czerwonej kartki...

0

I jak teraz Busquets sprowokował Pałciusa? Co go znowu rozeźliło, że z łapami wyleciał do Busiego?

1

Jak trzeba dośrodkować to grają po ziemi, jak trzeba grać po ziemi to dośrodkowują.

0

@Cotutajsiedzieje Dopiero teraz złożyła? Mówili że złożą już miesiąc temu.

2

@maciar W podstawówce miałem taką Martynkę do której smaliłem cholewki, miałem też znajomą Martynę, ot koleżanka, córka ciotki.
Jakoś pod koniec wakacji dostałem pocztówkę z Egiptu, była z serduszkiem i podpisem "całuje Martyna".
A wiedziałem, że moja ukochana Martynka była właśnie w Egipcie na wakacjach.
Cały w skowronkach na rozpoczęciu roku podbiłem do niej, że hej hej cipcia, całuski.
Jakie było moje zaskoczenie, gdy się okazało, że to nie Martynka w sierpniu a Martyna w maju wysłała mi tą pocztówkę.
Niestety, przez to opóźnienie poczty polskiej na panewce spaliły całe moje zaloty i niestety Martynka pozostała jedynie niedoścignionym marzeniem młodzieńczych lat.
Nienawidzę cię Poczto Polska, nienawidzę cię Martyna.

4

@FCB24 No świetnie że miał lepsze interwencje niż Ter Stegen który nie był brany w ogóle pod uwagę. Dalej to jest 11 bramek w 7 meczach.

16

@FCB24 Kurtuła w LM stracił 11 bramek w 7 meczach co możnaby nazwać fatalnym wynikiem gdyby nie wygrał LM. Więc pastwienie się nad Martinezem, który zatrzymał w karnych Holandię a potem zatrzymał w karnych Francję (i to nie był przypadek bo wcześniej wygrał Copa America także po karnych w których zatrzymał rywali).
To jest najwazniejszy moment, co z tego że puścił bramki skoro wygrał mistrzostwo?

2

@MeMyselfAndI Jak tak oceniać, to czemu Messi zasłużył? Bardzo słaby sezon ligowy, jesień lepiej wyglądała ale to nie jest coś co zasługuje na nagrodę. Na mundialu jak ocenisz, czy wybronienie karnych Holandią i Francją w finale jest mniej warte niż strzelenie bramek?

1

@Encore A przy okazji policzyłem na szybko tą świetną formę Czibo, stracił 11 bramek w 7 meczach fazy pucharowej LM, a łącznie w 2022 stracił 52 bramki w 47 meczach czyli 1,1 bramki straconej na mecz.
Więc jak się opierać na samych statystykach a nie tym jaką wagę mają to i Czibo nic nie warty.

1

@Encore Tak, dokładnie bym twierdził to samo, z tego samego powodu nie oburza mnie, że Pedri nie znalazł się w XI bo Hiszpania nie zagrała nic ciekawego na mundialu.

1

@Encore I wygrał w FIFA World Cup dzięki swoim obronom karnych, to w czym problem, że dostał nagrodę FIFA? Jakby wygrał nagrodę UEFA albo premier league to można dyskutować, ale dla nagród FIFA kluczowe jest to co się dzieje na mundialu, to jak dla nagród UEFA kluczowe jest to co się dzieje na Euro i podczas LM.

1

@Encore Kurtuła rozegrał dobre pół roku, po wakacjach stał się ręcznikiem co w kazdym meczu traci bramkę a na mundialu nawet nie wyszedł z grupy.

4

@Encore A to są nagrody FIFA a nie UEFA i kluczowe dla nich są wydarzenia na mistrzostwach świata a nie liga mistrzów.
A jak za rok, to Benzema rundę jesienną albo był kontuzjowany, albo grał piach, ale jakoś nikogo nie boli, że jak co roku ZP czy nagordy UEFA się przynzaje, to głównie za Ligę Mistrzów więc można grać piach pół roku i wygrać.

6

Ale piecze madryciaków xD Już zawalone newsy, że karykaturalne wybory, że w nagrodzie FIFA nie wzieli pod uwagę Benzemy który nawet na mundialu nie zagrał, ale wygrał LIGE MISZCZÓW, PRZYPOMINAM, LIGIA MISZCZÓW UEFA REAL MA, CZEMU NIE WYBIERACIE ZAWODNIKÓW REALU W NAGRODACH FIFA!?
I ten płacz o Martineza, chłop najpierw wybronł w karnych Copa America więc nie było przypadku wybronienia karnych z Holandią i szczególnie w finale mundialu w którym znowu psychicznie zjadł rywali i dał Argentynie mistrzostwo świata. Nie zasłużył, powinien pewnie Czibo wygrać, choć odpadł w grupie z Belgią, ale MA LIGE MISZCZÓW UEFA!

0

@Johnson Nie mam pojęcia o czym mówisz, ale ze znanej mi historii Ukraina jako niepodległe państwo nie wywołała żadnej wojny.

5

@umtiti Brednie, chłop grał piach, większość ludzi go zapamiętała z kilku akcji w 2-3 meczach nie ogarniając nawet, że chłop rozegrał ponad 1000 minut co jest sporym wynikiem dla rezerwowego który pominął 7 spotkań przez kontuzje.
Tyle, że chłop był niewidoczny, wchodził i po 15 minutach nie miał siły biegać i znikał, dlatego nikt nie odnotował jego udziału w większości spośród 24 spotkań w jakich brał udział przez co wykreował się mit, że Valverde go w ogóle na boisko wpuszczać nie chciał.

11

@okiemtypera_lucaxx95 80% poparcia dla napadania na sąsiednie kraje i mordowania niewinnych ludzi, rzeczywiście to tylko wojna Putina a reszta tylko wykonuje rozkazy.

0

@Katalończyk 99 Jakiekolwiek koncerty grane dla transmisji telewizyjnej, zwłaszcza na żywo są z playbacku więc nie ma się co dziwić.

7

Nie ma problemu z Barceloną, dlatego od 2 lat głównie o niej gada, choć zespołów z problemami rejestracji zawodników w La Liga jest już kilkanaście w Primera i Segunda, ale w mediach nie słychać, by mówił o cudzych limitach, tylko Barcy.

5

@dariooo Ale co filmów z USA? Chłop ma coś z głową, szarżuje na policjantów to co mają robić, czekać i liczyć że czegoś w dłoni nie trzyma? Obejrzeć sobie na powtórce jest łatwo, oni na miejscu tego nie widzieli.
A to jakie jest przeszkolenie zależy od tego jakie są potrzeby, w Polsce takich sytuacji masz kilka w roku, więc nie są do tego przywyknięci, w USA takich masz kilka dziennie a też nie zawsze to wygląda profesjonalnie.

6

@cris2706
Jak odklejony Kowal by nie był, to oczywiście miał rację.
Przecież ostatnio Vinicius zrobił zapasy na zawodniku Mallorci poza boiskiem, miał za to już 3 kartki w tym sezonie, ale z Mallorcą nie dostał, bo już jedną miał na koncie.
To samo za gesty do sędziego, żadnej kary.
O wyzywaniu sędziego przed kamerami już nawet nie mówię.
Ceballos w SPH w meczu z Atletico uderza w ryj za co jest obligatoryjna żółta, ale już jedną miał więc drugiej nie dostał.
W klasyku chyba też Ceballos wyszarpał Gaviego za włosy poza grą i też żadnej kary.
Natomiast Ferran z Savicem jak się chwilę pokotłowali to obaj wylecieli z czerwoną kartką i 2 meczami zawieszenia.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?