1

@FCBparasiempre dobrze wspominam Stefana z Łodzi.

1

@FcPortoFan1999 a może tak Widzew po zwycięstwo dzisiaj?

2

@Dankho94isback trudno się nie zgodzić

1

@kpiarz no to przeczytaj to, co wkleił @fotohobby . Wszystko nauka

0

@Dankho94isback kiedyś piłem cztery. Dziś ograniczyłem do trzech. A co do reszty, to @Zieliniak Ci dobrze napisał

3

@Dankho94isback kawa pita bez cukru jest jak najbardziej zdrowa.
@kubix05 polej pan jedną

1

@fotohobby najgorsze te nawałnice latem. W parę chwil niszczy niejedno życie.
A mniej opadów już po swojej studni odczuwam.

0

@Chimera no ja to rozumiem i wiem. Ale to jest trochę rachunek za piękne życie do niedawna. Niestety taki rachunek zazwyczaj płacą nowe pokolenia.
Poza tym umówmy się. Przez dziesięć lat w tym kraju ropieprzono 100 miliardów złotych, które płaciliśmy wszyscy. A i teraz każdy Polak dopłaca rocznie do węgla 300 złotych. O wydatkach na leczenie skutków smogu nie wspomnę, choć warto to uwzględniać, bo wtedy rachunek rośnie jeszcze bardziej.

1

@misterio mi bardziej chodzi o to, że tak długo trzyma. Nie przypominam sobie, żeby trzymała dłużej, niż dwa tygodnie. Ale może się mylę.

1

@Chimera wiesz, w tej całej zielonej energii najmniej chodzi o czyste powietrze, jak to się tłumaczy ludziom. Bardziej chodzi o innowacyjnosc przemysłu. To trochę jak wprowadzenie kiedyś maszyn parowych. Kto tego nie zrobił zostawał mocno w tyle, aż w końcu odpadł z wyścigu. Kto to zrobił, wyskoczył mocno do przodu.

Taka ciekawostka. Po wprowadzeniu właśnie maszyn parowych fabrykant łódzki Karol Scheibler miał większe dochody, niż Królestwo Kongresowe. A maszyny wprowadził jako jeden z pierwszych.

Ujmę to tak, jak mi powiedziano na politechnice Śląskiej. "Zielona energia to nie wybór, to konieczność".

Naszym Europy największym problemem jest o zgrozo demokracja taką jaką mamy. Wszystkie procesy trwają za długo. I zanim tu się coś wprowadzi przez wszystkie głosowania, odwołania itp. to już jest stare. Tego nie ma w Chinach, tego nie ma w USA Trumpa. Tam dziś jest decyzja, a jutro już może być wprowadzone. U nas kłótnie i dyskusje o wszystkim i o niczym.
Dlatego zgodzę się z tym, co kiedyś napisał mi @mmaciass ,że w dzisiejeszych czasach powinien być do rządzenia powołany ktoś z silną ręką. Ktoś, kto pominie wszystkie te bzdurne procedury. Przy czym nie musi to być jedna osoba, a może być kilka. Dla ogólnego bezpieczeństwa.

0

@Chimera tak, europejskie firmy narzucają wysoką marże. Za wysoką. Ale z drugiej strony do każdego sprzedanego chińczyka w Europie dopłaca partia Chin. Stąd te cła i walka o rynek motoryzacyjny. Bo Chiny porównawczo zachowują się jak City, lub PSG w piłce. Kogo chcą, to mają, bo płaci państwo.

Co do podatków. Teoretycznie masz rację, ale coś za coś. Można by było znieść składkę zdrowotną, rentową i emerytalna na przykład. Jak w USA. Tylko, czy to de facto wyszło by dla nas taniej?

0

@Chimera podatek dochodowy to 25% plus składki emerytalne i rentowe. Czyli więcej procentowo niż w Polsce.
Podatek CIT jest różny w zależności od prowadzonej dzialnosci. Od 5 do 20%.
Nie wiem jakie są rachunki, ale wsparlem się chatem i życie w Pekinie jest droższe, niż w Warszawie.
Chińskie firmy wykupują firmy światowe, bo dostają kasę od państwa.
I właśnie między innymi dlatego powinniśmy się ścigać z Chinami. Żeby nie zrobiły tu tego, co zrobiły w niektórych krajach Afryki.

0

@Chimera Europa przeniosła produkcje do Chin, bo średnia stawka godzinowa w europejskiej gospodarce to 33,5 euro, a w Chinach 3 euro. Najniższa w Bułgarii to 10-11 euro, a w Chinach 2,5 euro.
Do tego dochodzą prawa pracownicze, a raczej różnice, między EU, a Chinami.
To są te detale, dla których firmy przenoszą się do Chin, Indii, czy innego Wietnamu.

I tak, w Chinach, USA i Australii teraz rozwój zielonej energii jest największy. A to co robią Chinczycy zaskoczyło wszystkich dookoła.

Różnica polega na tym, że Chinczycy podeszli do tego tematu zupełnie odwrotnie, niż Europa. Ale tam jest karne społeczeństwo. Co władza wymyśli będzie wprowadzone. U nas wszystko obarczone jest wadami demokracji.

0

@pt9 nie not, ja też musiałem psa wypuścić. Ale dziś szybko wrócił.

1

@Chimera to, że nie masz wiedzy, to nie znaczy, że coś nie ma sensu. A sprawa jest prosta. Albo będziemy się ścigać z Chinami na zieloną energię, albo będziesz za 10-15 lat bezrobotnym na zasiłku, bo koszty produkcji u Chińczyków spadną niebotycznie. To, że Trump gada, że po raz drugi zniósł "zielone szaleństwo", to nie znaczy, że zostało ono zniesione w USA.

Wiesz jakie giganci światowi (chodzi o firmy, nie o państwa) mają wymagania w przetargach? Na drugiej pozycji zaraz za ceną jest ślad węglowy. I czy to Ci się podoba, czy nie to właśnie wielkie korporacje narzucają ograniczenia i zielony ład. W zasadzie od 2023 roku każda polska firma, która podpisywała kontrakt na dostawy dla McDonald, Lidla, Jeronimo i tak by długo wymieniał musiała zgadzać się na obniżenie śladu węglowego swojego produktu.
Tego się od Krzysia, lub od cytatego oczywiście nie dowiesz, bo trudno walczyć z kororacjami. Lepiej straszyć zielonym szalenstwiem i Ukraińcami.

1

@Chimera możesz się przeprowadzić. Azja, lub Ameryka Południowa czeka. Afryka też. Powodzenia.
A, jeszcze Białoruś i Ruscy zostają. Baćka lub Putin potrzebują takich jak Ty.

4

@LukaszFan wolę płacić eko podatki, żeby mi somsiad wynglem pod nosem nie smrodził, niż podatki na Tuska, Kaczyńskiego, Krzysia, czy cytatetego.

1

@Beztroskii no to rzeczywiście sobie moment wybrałeś. Powodzenia.

4

Szczęść Boże i Fur Deutschland

U mnie minus 12 stopni, a odczuwalna ponoć minus 22. Aż żal psa na dwór wypuścić.
W sumie to mróz trzyma już ponad miesiąc, a takiej sytuacji, to w tym wieku jeszcze chyba nie było. Piszę tu o Centralnej Polsce.

0

@mmaciass wiesz co? Wbrew temu gadaniu pospolitemu, to my nie mamy złych warunków do prowadzenia firmy.

2

@kubix05 byłem jako dzieciak na Akademii.... Do dziś marsz wilków straszy.

3

@Marusek potężne utwory.

2

@Criss18Barca trzeba się jutro ciepło ubrać.
@gumaz ta seta to nic dobrego

2

@Konradowskyy też tak myślę. Po grupie powinna być 1/8 finału.

1

@Bernard777 o tak, czekamy

0

@Bernard777 kiedyś były polskie.

0

@Bernard777 Winiary są szwajcarskie, a Pudliszki amerykańskie

0

@mmaciass nie mam czasu na La Bambę.
A jeśli chodzi o Tuska, to ja bym wolał, żeby to przedsiębiorcy stworzyli wizytówkę, a nie premier.

1

@MesQueUnClub_87 dopiero zauważyłem. No nic, będę codziennie odwiedzał Twój profil

1

@michal26 jakby Widzew wygrał puchar, to kasa na transfery mocno popłynie. A to oznacza szansę na top 7

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?