2

"Traumatic Intelligence można przetłumaczyć jako „inteligencja potraumatyczna” albo bardziej opisowo „inteligencja ukształtowana przez traumę”.
To nie jest oficjalny termin naukowy w psychologii, tylko popularne określenie opisujące osoby, które rozwinęły wysoką czujność, zdolność analizy i wrażliwość emocjonalną w wyniku trudnych doświadczeń.
Oznacza to, że ktoś dzięki przeżytej traumie potrafi szybciej rozpoznawać zagrożenia, lepiej czytać ludzi i sytuacje, ale często kosztem większego napięcia i nadwrażliwości układu nerwowego."

3

Klimacik trochę jak z "Misia".




4

Piąty Element - kolejny film doceniony po latach. Ma miejsce w mojej pierwszej dziesiątce.

Ciekawostki



Sceny z planu

5

@Encore Dla mnie jest, bo pika go nie interesuje. Ale może przepisy pozwalają robić takie rzeczy w obronie.

1

Deco będzie miał w końcu parę euro, żeby się wykazać.
Na razie nie bardzo miał do tego narzędzia. To jest trzeci sezon Portugalczyka.

Dwa większe grające konkretne transfery - Olmo i Joan Garcia.
Na krótko Gundogan (sezon) i Iniago (dwa sezony). Ostatnio Roony Bardghji i drugi sezon od powrotu Erica. Pewnie nie za wszystkie transakcje odpowiada Deco, ale tak z ciekawości popatrzyłem co za jego czasów się urodziło. Jeszcze Felix się tam gdzieś plątał. Szkoda że Lookmana nie ogarnął, żeby poczekał pół roku na Barcę.

3

@Batys Wspaniałe czasy.

0

@Nazio_87 Własną (prawie) wagę jak się wyciska to znaczy, że nie jest źle.

0

@dzefrej234 To bardzo możliwe, tania dziewiątka lub bez zmian, stoper i sensowny LS za większą sumę. Stawiałbym na taki scenariusz, a nie Alvarez. Zwyczajnie to ścieżka która nie jest abstrakcyjna.

4

Ten mechanizm zawsze działa.

1

Czyli na fazę pucharowa znając realia barcelońskiej medycyny.

3

Ostatnio Ćwiąkała mówił coś na temat Mikela Oyarzabala odnośnie być może koniecznego bieda-transferu, jeśli finanse okażą się bardziej skąpe niż to wynika z plotek transferowych. Teraźniejsza Barca wbrew oczekiwaniom kibiców raczej łatała dziury wychowankami (Martin, Bernal, Casado) lub wyciągnięciem maksimum z piłkarza takiego jak Eric, bo latem okazywało się , że kasy nie ma prawie w ogóle.
Teraz spodziewam się, że dostaniemy jeden drogi transfer (pewnie Bastoni) plus jakieś
darmowe lub nisko kosztowe pomniejsze ruchy transferowe out/in, ale być może z wymianą Ferran/Lewandowski na jakiegoś niedrogiego napastnika.
Mnie się wydaje, że taki Oyarzabal jako opcja nisko kosztowa byłby bardziej pasującym do zespołu pomysłem niż jakiś kawał mocnego drewna typu Sorloth.

0

Niby nic nowego, ale chwilowo Flick się nie pali do grania Robercikiem. Mam jednak wrażenie, że bez Yamala będziemy grać wolniej z mniejszą ilością szybkiej improwizacji, może jakieś książkowe wrzutki spadną na głowę Lewego i do czegoś się przyda.

0

@TR3YWAY Raz na 2 miesiące powinno się dać tydzień przerwy, trochę czasu na pełną regenerację. Jak cię tak mocno ciągnie na salkę, dobrze się czujesz i koniecznie nie chcesz dać ciału pełnego spokoju przez jakiś czas, to zrób sobie roztrenowanie (deload). Redukcja ciężarów o 50%, czasu treningu o 30%, więcej rozciągania i delikatnego rozruchu fitnesowego (ale w ramach zredukowanego treningu nie jako dodatek). Po prostu robisz totalny laicik przez 7-10 dni, jakbyś przyszedł trochę poruszać rękami i nogami. Część treningu to regeneracja, w każdym sporcie.

0

@clyde Erytrytol, ale ja poległem i wolę nie pić herbaty niż odmówić sobie miodu.
Polecam odwalić się od słodkiego w ogóle, jakieś borówki, truskawki i tyle, no i ta frużelina.

2

@norbi77 Jeśli Real wciąż zachowa szanse, to klasyk bez Yamala raczej w dupę, nie zdziwiłbym się jeśli ze dwa remisy dodatkowo wyłapiemy. Pytanie czy madrycioki gdzieś zgubią punkty. Trzeba będzie inaczej grać te mecze, nie będzie łatwego strzelania i trzeba będzie ostrożniej.

0

Nieźle wymiotło na kolejny mecz - brak Cancelo, Yamala i Erica. Chwilowo jeszcze jest kim grać.

2

Może i lepiej, że Lewy się nie pojawił, bo z jego drewnem w bucie i tak na sztywno bez dłuższego wejścia w mecz jeszcze by jakąś ważną piłkę stracił.

0

Na razie ten mecz załatwia nam Yamal. Bardzo ciekawe, Celta powinna mieć swoje szanse znając ich zaciętość. Lepiej niech się ktoś tam z przodu weźmie do roboty, bo na razie to wyglądamy raczej średnio.

1

Który tam boi się zastrzyków?
Są na to sposoby.

0

@Aequlibre Z listy "Pozbywamy" się to może dwóch odejdzie i tyle będzie rumakowania.

0

@Herbert Wszystko łącznie z info na temat jego rodziny jest dla mnie jednym wielkim kompletnie nie interesującym uniwersum, poza sprawami wokół piłki.

1

Laurka dla konia.
Co tam u Pińskiego, wali mu na dekiel czy o co chodzi, bo nie zarejestrowałem?

4

Zero chyba chce robić za Plotek, biznesy Robercika interesują mnie tyle co interesy przeciętnego radnego z mojego miasta.

0

@Colon Tak zdecydowanie, zapomniałem. Muzyka robi ten film dodatkowo.

2

"The Thing" 1982, czyli mrok sci-fi w stylu Obcego. Reż. John Carpenter.
(polski tytuł "Coś" moim zdaniem brzmi głupio i poniżająco dla tego filmu).

Absolutne arcydzieło gatunku, które zyskało należny mu szacunek dopiero
10 lat po premierze, dzięki erze VHS. Oglądam od wczoraj wszelkie making of dostępne na YT i mam jeszcze większą frajdę z dzisiejszego seansu na CDA.
Chłopy miały konkretną zabawę podczas kręcenia, sami wspominają ten czas jako
kawał dobrej roboty w ciężkich warunkach i niezapomniane przeżycie.
Uwielbiam filmy zamknięte w małej ciasnej przestrzeni, mają w sobie coś
przyciągającego i realistycznego.



0

@draxidox Konkretny buc, nie ma to jak bronić chodnika niczym staruszki przed bandytą.

1

@Andi18 Jedno co jest ciekawe na pewno, to komu objawi się gen frajerstwa.

10

Sprzedamy Ferrana i będziemy za rok szukać kolejnego Ferrana.
A może mają plan na lepszego Ferrana od tego Ferrana w cenie podobnej do ceny tego Ferrana..

3

"W poprzednim sezonie mieliśmy Íñigo" - pytanie czy z Íñigo dalibyśmy radę z obecnym Bayernem lub PSG w formie z ubiegłego roku. Na razie zatrzymujemy się (trochę pechowo) na ekipach co prawda upierdliwych, ale cięgle słabszych niż te ze szczytu.

0

@Messibestplayerintheworld To chyba po konkretnych odejściach kwota.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?