MajkiYB
Dołączył/a: listopad 2021
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@JarekS wiesz coś? Transfer niemal pewny.
0
@szymonekk ciężko będzie dorównać mu do Neymara. Jest to inny typ zawodnika, który raczej takiego impactu na grę mieć nie będzie.
0
Neymarem nowym nie będzie, jednak będą za niego wołali kupę kasy. Moim zdaniem Barcelona jest słaba ekonomicznie, żeby szastać kasa na piłkarza, który może, a nie musi wypalić.
2
Powiedzcie skąd Barcelona ma wziąć pieniądze na nowego skrzydłowego i kto to by był z jakością Dembele, gdyby kasa się znalazła, a nie była by to w tym momencie duża kwota. Jedyny piłkarz w składzie, który realnie jest w stanie odwracać losy meczów i być największą gwiazdą ataku. Jedynym argumentem na "nie" są kontuzje, jednak w tym sezonie zagrał dużo spotkań i został zajechany przez Xaviego. W samym Dembouzie widać progres, ale nie może grać każdego spotkania, jakby Guardiola grał ciągle Haalandem to by była podobna sytuacja, bo to zawodnicy, którzy są bardzo szybcy i mają kłopoty zdrowotne.
0
@sk13 tylko potrzeba powera w środku pola. Te transfery Laporty po znajomości działaja tylko w jedną stronę - Barca idzie na rękę i się dyma.
3
@sk13 no tak jak napisałeś, dla mnie Bellingham i Pedri to jeśli wszystko będzie szło po myśli - zawodnicy, którzy mogą odcisnąć swoje piętno w piłce nożnej, mogą być największymi gwiazdami swoich drużyn, mogą być fenomenami danej generacji. Tak samo może być z Gavim, ale oni już są kluczowi w swoich druzynach. Wydaje mi się, że Pedri często wracał, bo musiał ktoś nadrabiać braki szybkościowe Busiego, zle ustawianie Gaviego, ale to robiła cała pomoc. Z drugiej strony z tymi kontuzjami... No Xavi katuje piłkarzy, zajechał Dembele, Pedriego. Już nie wspominam, że nie rozwijają się indywidualnie, ani drużynowo. Przecież to widać. Ta lige wygrał MATS i głównie indywidualności. Trafiła się świetna generacja zawodników takich jak Pedri, Araujo, Balde, Gavi, mamy świetnych graczy jak Dembele, tu tylko potrzeba pomysłu, jakości i mądrych transferów, bo jest w okół kogo budować drużynę. Realu nie dogonimy, wyprzedzili marketingowo i biznesowo Barce o cywilizacje, ale sportowo trzeba dojeżdżać, ale o to będzie trudno. Mało miejsca na błędy (Carrasco, Neves xD o co chodzi, kto to slyszał xD)
3
@cules100pro interesują mnie fakty. On nie ma wpływu na grę. Liczby to druga sprawa, ale pod tym względem żaden pomocnik nie bryluje, ale to nie świadczy dobrze o rozwoju zawodników i ogólnie rzuca złe światło na całokształt gry. Chłopak dużo biega i jest waleczny, ale wygląda tak samo jak sezon wcześniej. W sumie nawet nie, teraz skupia się tylko na walczeniu i bieganiu, łapaniu głupich kartek, bo przecież młody, waleczny. Kogo to interesuje, jeśli osłabia drużynę? Sędziowie też poznali się na chłopaku, który często nie ma racji, fauluje, sam wymusza i pajacuje. Ja nie atakuje w sumie Gaviego, bo utemperować go i wymagać od niego koncentracji na grze powinien trener, ale Xavi nie rozwija piłkarzy, więc w sumie koło się zamyka. Spójrz na poprzednie sezony Pedriego, Bellinghama, Musiali i na ten - taka ciekawostka. Wydaje mi się, że Jude już przerósł Pedriego, a Musiala jest bardzo blisko. Pedri również stanął w miejscu, ale on ma tak, czy siak ogromny poziom gry i talent.
4
Jeżeli Gundogan dołączył do zespołu to posadzi na ławie Gaviego, a Pedri dalej będzie grał każde spotkanie. Gavi oprócz waleczności nie dorzuca nic, Gundo wygryzie go czystą jakością piłkarska.
0
@Murazor ale jego prowadzenie klubu nie zarobiło na siebie. Druga kwestia jest taka, że jeżeli może się uczyć w takim klubie jak Barcelona trenerki.. no jest jednym z niewielu.
0
@Magicc89PL tzn w takiej sytuacji zarząd działa na szkodę klubu w mojej opinii. Jedyne co pozostaje to radykalne działania ze strony trenera i krótka piłka w mediach - Amrabat i piłkarze, których potrzebuje, nie których potrzebuje zarząd.
2
Za podejście piłkarzy do meczu odpowiada sam Xavi. Nie rozumiem, po co pod koniec sezonu wystawiać kluczowych zawodników, skoro rezerwami byłby możliwe ten sam wynik.
0
Ten klub jest memiczny powoli.
0
To było oczywiste, że za Raphinhe będą oferty, a nawet wydaje mi się, że niedługo może być walka paru klubów. Mimo, że tu nie pasuje do końca, to robi liczby.
0
@JarekS tylko tacy zawodnicy jak Kamara, czy Kolo Muani przy trenerce Xaviego i braku wyżej wspomnianego rozwoju zawodnika mogliby dzisiaj nie wyglądać tak samo. Tak, czy siak szkoda takich perełek. Odpowiada mi najbardziej filozofia Planesa i Cruyffa, ale czy Xavi rozwinąłby zawodników.. Nie widzę tego w aktualnej kadrze.
0
W końcu widać charakter i głód gry. Pedri to game changer, Gavi oprócz biegania i walki nie wnosi nic do gry, jedynie posyła kretyńskie piłki do Lewego i jest strasznie jednowymiarowy. Nie rozumiem aż tak wielkich zachwytów nad nim czasami, skoro jakikolwiek z pomocników, których Barca obserwuje jest w stanie go spokojnie wygryźć że składu. Xavi polega na Pedrim i Dembele, a kiedy ich brakuje to wychodzi brak pomysłu, założeń taktycznych, czy rozwiązań, wielu zawodników się nie rozwija, a jedyne odpowiedzi pod koniec sezonu to to, że Xavi będzie preferował grę trójka obrońców.
1
@Janas11224 jednak Mundial to Mundial. Ligę Mistrzów grasz co roku, Mistrzostwa Świata co 4 lata.
0
Model B. Jak widać demokracja socios stacza ten klub.
0
@The_Man no to zobacz co powiedział Laporta na ten temat.
0
@The_Man ale to oni są od oczyszczania imienia klubu, które poniekąd sami splamili, a nie ja.
0
@The_Man odnośnie syfu z poprzedniego zarządu, to już z tego co wiadomo i Laporty zarząd był w to zamieszany, a na ten moment jest gra medialna, a nie oczyszczanie dobrego imienia klubu.
5
Na żadnej płaszczyźnie Barca nie jest zdrowym klubem. Tak jest, kiedy rządzi polityk.
0
@Rust_Cohle chodziło o związek na linii klub - piłkarz, głodnemu chleb na myśli.
2
Męcząca to jest gra drużyny, a związek z Raphinha nie ma sensu.
0
@JarekS i zatem sobie odpowiedzmy, czy faktycznie Xavi był potrzebny, żeby wygrać najsłabsza LaLige od lat, zastopować rozwój zawodników, nie rozwijać absolutnie drużyny? Z całym szacunkiem, ale wydaje mi się, że za Koeman sezon z transferami wyglądałby dużo lepiej (mimo, że sam przyznaje krytykowałem go i nie patrzyłem obiektywnie na to kogo miał do dyspozycji). Odpowiadając na pytania, to tak naprawdę Xavi zrobił to co zrobiłby pewnie większość innych trenerów z nawiązką, bo przecież wyników w tym sezonie i tak nie ma.
0
@S1l3nt warto również spojrzeć na to kto trenował Bayern, a kto trenuje Barce. Trener, który się uczy, a jakichkolwiek rozwiązań taktycznych ciężko szukać. Zwykła gra na punkty, jednak moim zdaniem nie zajedzie się tak daleko, a nawet Messi miałby problemy pokazać pełny swój talent.
3
Coaching Xaviego wychodzi.
0
Kurde, teraz będzie, że bronie Lewego, bo jest Polakiem.. Piszesz trochę głupoty, bo w takim razie wiadome jest, że nikt nie był lepszy od Messiego jako piłkarz, można było jedynie dyskutować o dany rok (statystyki). Benzema, Suarez kreują/kreowali sytuacje.. Kogo oni mają/mieli obok siebie, a kogo ma teraz Lewy. Prawego pomocnika, Gaviego, który głównie potrafi walczyć i ma charakter, ale technicznie i impactem na grę to on nie zachwyca. No i nie zapominajmy o ograniczonym rozwojowo i taktycznie trenerze. Przypomnij sobie, jak grał Lewy z Dembele i Pedrim obok.
5
Ja się śmiałem, czy Pedri i Dembele jeszcze zagrają w tym sezonie, a teraz powoli to już nie są żarty.
0
Kurde 6 tydzień czekania na piłkarzy, którym przedłuża się termin powrotu.
0
@MesQueUnClub_87 brzmi rozsądniej.