53

Thomas Muller po zwycięstwie Niemiec nad San Marino (8:0), rok 2016:
"Takie mecze nie mają nic wspólnego z zawodową piłką. Nie potrafię zrozumieć sensu ich rozgrywania. Tym bardziej że terminarz jest napięty, a my ponosimy przez to niepotrzebne ryzyko"

Rzecznik Prasowy San Marino:
"Drogi Thomasie Muellerze, masz rację. Mecze takie, jak ten piątkowy nie znaczą nic Dla ciebie. Z drugiej strony, drogi Thomasie, nikt nie kazał ci przyjeżdżać za psi grosz do San Marino w weekend, w którym nie gra Bundesliga. Mogłeś go równie dobrze spędzić na kanapie z żoną w twojej luksusowej willi lub też wziąć udział w jakimś evencie sponsorskim, dzięki któremu mógłbyś zarobić kolejne kilka tysięcy euro. Wierzę ci, ale pozwól, że przedstawię 10 dobrych powodów, dla których uważam, że mecz San Marino - Niemcy był bardzo użyteczny. Chciałbym, żebyś zapoznał się z poniższą listą iw miarę możliwości odniósł się do wymienionych argumentów.

1. Po pierwsze, piątkowa potyczka posłużyła temu, byś przekonał się, że nie jesteś w stanie strzelić gola nawet tak słabej drużynie, jak nasza.
2. Posłużyła temu, by twoi menedżerowie zrozumieli, że futbol nie jest ich własnością, że należy on do wszystkich, którzy go kochają. Chcesz tego czynię znajdujemy się wśród nich. Posłużyła temu, by przypomnieć setkom dziennikarzy w całej Europie, że istnieją wciąż goście, którzy kierują się swoimi marzeniami, a nie twoimi zasadami.
3. Ten mecz pokazał, że wy, Niemcy, nigdy się nie zmienicie, a historia jeszcze nie nauczyła was, że arogancja nie zawsze stanowi gwarancji zwycięstwa.
4. Posłużył temu, by uświadomić 200 występującym w San Marino zawodnikom, dlaczego trenerzy zawsze proszą ich o to, by starali się, jak tylko mogą. Kto wie, być może ich poświęcenie nie doprowadzi ich do gry przeciwko mistrzom świata.
5. Posłużył twojej federacji (a także naszej) w pobraniu pieniędzy za prawa wizerunkowe, które - poza opłaceniem twojego kłopotu - mogą pomóc w budowie boisk dla dzieci w twoim własnym kraju, szkół, a także w zwiększeniu bezpieczeństwa na stadionach.
6. Powiem ci w sekrecie, że budujemy nowe boisko w Acquaviva. Ty mógłbyś zbudować je za twoją sześciomiesięczną pensję, my - budujemy je za 90 minut meczu. Nieźle, prawda?
7. Ten mecz posłużył krajowi tak dużemu, jak twoje boisko w Monachium, żeby trafić do gazet z dobrego powodu, ponieważ mecz piłkarski to zawsze dobry powód.
8. Posłużył temu, by twój zaczynający przygodę z reprezentacją przyjaciel Gnarby mógł strzelić dla drużyny narodowej trzy gole.
9. Sprawił, że kilku Sanmaryńczyków mogło poczuć się przez chwilę szczęśliwymi z powodu tego, że ich kraj ma swój zespół.
10. Posłużył temu, bym zrozumiał, że nawet jeśli na co dzień masz na sobie najpiękniejszy sprzęt Adidasa, wgłębi duszy i tak nosisz białe skarpety, do których zakładasz sandały.

Thomas zezłomowany, warto sobie przypomnieć :D

0

Benedict Cumberbatch powiedział, że będzie wybierał tylko te projekty, w których jego żeńskie co-stars będą otrzymywały taką samą kwotę za wykonaną pracę.

Facet widział 14 milionów możliwych scenariuszy przyszłości. Widocznie tylko w tym każdy wygrywa :D

1

0

@Rust_Cohle Już nawet nie widzisz mojego cienia na horyzoncie :(

9

Legia w ostatnich 9 meczach we wszystkich rozgrywkach: 1W-0R-8P przy bilansie bramkowym 7:23 (0.78 : 2.56 na mecz). Jedyne zwycięstwo miało miejsce w pucharze Polski vs Świt Skolwin 1:0 (który tak na marginesie oddał więcej celnych strzałów).

Matko jedyna, co się tam wyprawia ?! xD

5

@Zoker Koło się zamyka.

3

Koniec kolejki. 80 pkt (742 ogółem - TOP 600k). Jak tam u was ? CR/Son/Kane postrzelali ? xD Nie chcę mówić niczego w stylu "a nie mówiłem?", więc no ... :D

@Rust_Cohle @Encore @Janiama @Bocheno1 @ElTomas @Szreko @JimMorrisonFCB

1

Ja już od dłuższego czasu nie tykam nawet jakiegokolwiek tematu sędziowania. Nie mamy na to żadnego wpływu, ewentualny błąd się nie cofnie, błędy są popełniane w obie strony. Po prostu oglądam i nie komentuję. Wdawanie się w takie sprzeczki jest tylko stratą czasu.

1

Metropolia Oxagon, która będzie największym pływającym miastem na świecie. Niestety miasto przemysłowe w krajach arabskich kojarzy mi się także z wieloma minusami, nie ważne ile zalet pokazywaliby na tapecie.



Miasto będzie w stu procentach napędzane odnawialną energią, wspomagane zaawansowanymi rozwiązaniami z zakresu robotyki oraz sztucznej inteligencji, ma to być także centrum badań naukowych i miasto z pierwszym, w pełni zautomatyzowanym portem morskim. Brzmi to wszystko niezwykle ambitnie i zobaczymy, jak cały ten projekt będzie się rozwijał. Arabia Saudyjska zapowiada, że miasto będzie rozbudowywane w szybkim tempie i już na początku 2022 r. pojawią się tam pierwsi mieszkańcy.

14

FIFA 25 - I Ty możesz zostać profesjonalnym piłkarzem ... :D
https://x.com/Meta/status/1460677669264232454

7

Xavi miał nie wiele czasu na treningi i wpojenie swojego "warsztatu taktycznego" kręgosłupowi drużyny (większość była na zgrupowaniach). Co mi się rzuciło w oczy to intensywność, wola walki, tworzenie okazji do podań, wybieganie na wolne korytarze, wysoki pressing. Szkoda, że nie udało nam się strzelić już w pierwszej połowie. W tym spotkaniu mieliśmy tak na prawdę tylko ~20 min gorsze, a Espanyol mógł wtedy nawet wyjść na prowadzenie. Przykro o tym wspominać, ale Oscar długo nie pogra, jeśli wciąż będzie się przyczyniał do tylu indywidualnych błędów w defensywie.

0

@Encore Brawo, w końcu solidnie zapunktowałeś :D

0

@Rust_Cohle Opłacało, opłacało. Obecnie Trent/Cancelo/James lub Chilwell to najlepszy tercet defensywny.

0

@BarcaInfo Pierwsza bezpośredni udział przy bramce w Ligue 1 w tym sezonie :D

120

Wyobraź sobie, że urodziłeś się w 1900 roku.
Kiedy masz 14 lat
rozpoczyna się I wojna światowa
i kończy się, gdy masz 18 lat
z 22 milionami zabitych.

Wkrótce potem światowa pandemia.
Grypa zwana „hiszpańską”,
zabija 50 milionów ludzi.
Wychodzisz żywy i bez szwanku,
masz 20 lat.

W wieku 29 lat przetrwasz globalny kryzys gospodarczy, który rozpoczął się wraz z upadkiem giełdy nowojorskiej, powodującym inflację, bezrobocie i głód.
W wieku 33 lat do władzy doszli naziści.

Masz 39 lat, gdy zaczyna się II wojna światowa
i kończy się, gdy masz 45 lat.
6 milionów Żydów zginęło podczas Holokaustu (Shoah).
W sumie ponad 60 milionów zabitych.

Kiedy masz 52 lata, zaczyna się wojna koreańska.
Kiedy masz 64 lata, wojna w Wietnamie zaczyna się i kończy, gdy masz 75 lat.

Dziecko urodzone w 1985 roku myśli, że jego dziadkowie nie mają pojęcia, jak ciężkie jest życie, choć ocaleli z różnych wojen i katastrof.

Chłopiec urodzony w 1995 r., który ma teraz 25 lat, myśli, że to koniec świata, gdy jego paczka z Amazon idzie dłużej niż trzy dni lub gdy nie dostanie więcej niż 15 „Lubię to” za publikowanie zdjęć na Facebooku lub Instagramie.

W 2020 roku wielu z nas żyje w komforcie, ma dostęp do różnych źródeł rozrywki
w domu i często ma więcej, niż potrzebujemy.
Ale ludzie narzekają na wszystko.
Mimo to mają prąd, telefon, jedzenie, ciepłą wodę i dach nad głową.
Nic z tego nie istniało w przeszłości.
Ale ludzkość przetrwała znacznie poważniejsze okoliczności i nigdy nie straciła radości życia.

Może czas być mniej samolubnym ?
Przestać narzekać i płakać.

- autor nieznany

6

Przypominam, że już jutro o 12:00 deadline w FPL. Transfery porobione ? U mnie wjeżdżają dwa. Solidna przebudowa w szeregach ofensywnych. Tak na marginesie - niezły się zrobił hype na CR/Kane/Son tylko dlatego, że mają dobry terminarz, a Kane nastrzelał pasterzom kilka bramek. Nie chcę zapeszać, ale może się powtórzyć sytuacja z duetem CR/Lukaku na początku sezonu.

@Rust_Cohle @Encore @Janiama @Bocheno1 @ElTomas @Szreko @JimMorrisonFCB

4

Arthur Cabral, którym podobno interesuje się Barcelona wydaje się być niezłym 'kocurem' pod polem karnym rywala.

W obecnym sezonie we wszystkich rozgrywkach: 1910 min. + 23G + 8A (1.46 udziału w bramkach na 90 min.).

Od początku kariery europejskiej (od sezonu 19/20) we wszystkich rozgrywkach: 7466 min. + 61G + 17A (0.94 udziału przy bramkach na 90 min.).

Liga szwajcarska/Konferencji to co prawda nie TOP #5, ale zalicza się do TOP #10. Całkiem nieźle jak na 23-latka :D

1

@kuz Owszem, co więcej sądzę że mamy całkiem niezłe szanse na Play-Offy w tym sezonie. Początek zawsze jest najgorszy, bo w rezerwach co sezon jest bardzo wiele zmian i nowych twarzy. Jednakże w ostatnich 6 meczach zanotowały już 4W-2R-0P przy bilansie bramkowym 10:2 (1.67 : 0.33 na mecz), więc jest bardzo dobrze. Ilias w końcu zaczyna błyszczeć, świetnie spisuje się ofensywa + Mika / Sanz w defensywie. Całkiem prawdopodobne, że do trzech razy sztuka i w tym sezonie Play-Offy dadzą nam LaLiga2.

4

Celem rezerw Barcelony jest szkolenie i wychowanie danego zawodnika lub grupy zawodników dobrze rokujących pod grę w pierwszej drużynie. Wynik jest drugoplanowy. Przed sezonem zakładałem, że Barca B będzie walczyła o utrzymanie w Primera RFEF (chodź nadal jest to trzecia liga w Hiszpanii to jej poziom jest znacznie wyższy po wprowadzonych zmianach) - aż pięć drużyn spadnie do Segunda RFEF, jeden bezpośredni awans do LaLiga2 i cztery miejsca w Play-Off'ach.

Większość uważała, że Barjuan będzie startował ze znacznie trudniejszego miejsca niż Pimienta przed poprzednim sezonem, a tu proszę ... takie miłe zaskoczenie :D
https://x.com/Nyctophile1_/status/1460520158934487040
Obecnie Barca B zajmuje trzecie miejsce ze stratą 3 pkt do lidera i przewagą 3pkt nad szóstą pozycją (pierwszą nie dającą miejsca w Play-Off'ach).

32

W Polsce jeden z drugim zapewnia, że mogą się pocałować w nos.

0

@Dr_Cabasisi Masz na myśli Ronalda Koemana, który podczas meczu chodził z notesem i długopisem w ręce, a gra Barcy wyglądała ... Jak wyglądała ? XD

24

W końcu - długo czekałem na te informacje. Football cały czas ewoluuje i to w bardzo szybkim tempie, dlatego nowoczesne podejście do analizy technicznej/taktycznej + współgranie z obecnymi trendami jest tak ważne. Ich brak w Barcelonie najbardziej było widać już od zeszłego sezonu, gdzie wiele meczy z teoretycznie dużo słabszymi drużynami wygrywaliśmy różnicą jednej bramki lub popisem talentu Leo, a nie dzięki taktycznemu podejściu do tematu. W tym sezonie zaczęliśmy już "szorować tyłkami o dno".

To potencjalnie bardzo dobre wieści dla cules.

2

Jacek Góralski się w tańcu nie ... nawet na treningu xD
https://streamable.com/eq2xa4

0

@Dalhi A kto nie jest :P

5

Karim Adeyemi w tym sezonie Ligi Mistrzów:

* 310 minut;
* 3 gole (0.87 udziału przy bramce na 90min.);
* 1.15 xG/A na 90min.;
* 1.0 kluczowe podanie na 90min.;
* 3.8 wygranych pojedynków na 90min.

Warto zobaczyć jego występ przeciwko Sevilli, gdzie z poważnej defensywy na szczeblu europejskim zrobił juniorów.

48

Zasmucony Zielu ... XD


15

Wszystko jest względne :)

Przed prysznicem i po.
https://mobile.twitter.com/Daj_zyla_ver2_0/status/1460190192422297602

9

Jak rzucić palenie w kilka dni ? Na opakowaniu papierosów kolegi zaczęto drukować: Paląc papierosy utrzymujesz sejm i senat.

Od tygodnia nie widziałem go z fajką w ustach :D

0

@Rust_Cohle Nie ufasz obiektywnym sędziom ? Tym bardziej, że mają VAR ?

1

Co ta Dania wyczynia to ja nie mam pytań. Nowoczesna myśl szkoleniowa zaczęła przynosić niesamowite efekty.

Do przerwy prowadzą 1:0 z Wyspami Owczymi. Ich bilans na ten moment w eliminacjach to 9W-0R-0P / 28:0 (średnio 3.11 : 0.00 na mecz). Niedawno osiągnięty także półfinał na Euro, gdzie odpadli dopiero po karnych z Anglią.

Świetnie zbilansowana drużyna. Doświadczenie + młodość. Kibicuję wikingom :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?